2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
canım senin bebiş kaç kiloydu? bize hemşire krem sürerken de söyledi buu beebk kilolu doktor yapmaz büyük ihtimal sünneti dedi. doktor da aynısını dedi. bide seninki sadece anne sütü mü alıyordu? sadece anne sütü alan şişmanlarla ve mama yiyen şişmanlar farklı olurmuş. doktor sadece anne sütü alıyor galiba belli yağlı yağlı bu bölgesi dedi. ben sormuştum da hadi çocuk 5 yaşına geldi hala kilolu ne olacak sünnet olamayacak mı dedim, hayır dedi normal kiloyla sadece anne sütü alan bebekleri kilosu farklı büyüdüğünde şişman olsa da yaparız dedi yağlı olmaz o bölge dedi

hımm ilginçmiş biz 5 aylık yaptırmıştık 8 yada 9 kiloydu ama bizim pipisi bitikti belkide ondan bişey dememiştir. evet cnm sadece anne sütü alıyordu hiç mama vermedim şükür ben, beli hayırlısı böyledir,belki sıkıntı olacktı, hatta bizim sünnetten önce 8 yaşında bi çocuğu sünnet etmiş o kadar bağırmış ki bizimki de oyun oynayınca doktor sevdi oğlumu bende sünnet ettirmekle doğru karar vermişiz o zaman dedim kesinlikle küçükken daha iyi demişti,

Ayy pardon canim ya yumurta beyazi yasak yanlis yazmisim sen bilirsin ama bana sorarsan koyma tuz ve salca tuz bobreklere cok zararli biz bile tuzdan kacinmaliyiz yaptigin seyleri tatlandir mesela corbanin yanibda yogurt ver yada corbasina kimyon kat tatli kirmizi biber koy

oh afiyet olsunda kuru fasulye normal insana ağır gelir yahu gece sıkıntı çıkarmadıysa sorun yok demekki:)

hımm beyazı biliyorum yasak olduğunu, aslında biliyorum zararlı olduğunu da öyle çok kötü oluyo tadı ya eşimde ver bişey olmaz diyo çok az koyuyorum zatende yine de koymamak lazım, zaten yoğurtla veriyorum ama baharat düşünmemeiştim bi deneyeyim inş sever, teşekkür ederim cnm

Ayran ve meyve suyu icir kati gidalar tikamistir canim bizde kac gundur ugrasiyoz sivi almasini bole sagliyoruz

oh afiyet olsunda kuru fasulye normal insana ağır gelir yahu gece sıkıntı çıkarmadıysa sorun yok demekki:)
yok kız zaten 2 yemek kaşığı yedirdim, çok sinirlendim hiçbirşey yemedi bide bu yemekleri deneyeyim bakayım ama tadından dolayı mı yemiyor dedim gerçekten yedi, demekki tadını sevmiyormuş. benim minnoş tam bi gurme olacak şimdi de ona yemek koydum ocağa, içinde bol havuç azıcık kabak az da şehriye var. bakalım havucun bolluğundan yer inşallah. ya kurban bayramında bütün kemikleri topladım getirdim kaynattım düdüklüde , sonra buz kalıplarına koydum, her çorbasına bir tablet katayım da yesin minnakım diye nasıl heveslendim ama böyle yemeyince de heves falan kalmıyor hep döküyorum çorbalarını kemik suları da boşa gidiyor, o kadar kemik dilendiğime yazık milletten

Bebeklerine kiyma ya da tavuk verenler nasil veriyosunuz yutabiliyolar mi? Ogluma kahvalti veriyorum yumurta sarisi zeytin ezmesi labne peynir hepsini karistirip ihlamurla ıslıyorum. Meyve pureleriyle pek arasi yok muzla verirsem elma armut yiyor. Ikindi gibi sebze puresi yapiyorum denedigim butun sebzeleri sevdi hic tuz koymuyorum kemik suyuyla yapiyorum yogurt da 1-2 corba kasigi yiyor. Corbalara gecmedim daha corba verenler sıvı sekilde mi veriyor yoksa icine ekmek koyuyor mu?

Yoğurt da düzenleyici yedir bence kabız olmuş sanırım biraz.
Yoğurt da yedirdim ama olmadı kimyonlu su içirdim işe yaradı bugün yaptı çok şükür :)
Ayran ve meyve suyu icir kati gidalar tikamistir canim bizde kac gundur ugrasiyoz sivi almasini bole sagliyoruz
Su içmiyo bardaktan içiyo onu da oyun sanıyor yemeklerden sonra kaşıkla veriyorum ağzında birşey kalmasın. Dşye ağzındaki pamukçuk hala geçmedi

ben çatalla ezip veriyorum yutuyor maşallah, kahvaltıda hepsini ayrı ayrı veriyorum yumurta sarısı peynir, elma ve armut da eline veriyorum arada boğazında kalıyor tabi, şehriye tarhana pirinç çorbaları yapıyorum yoğurtla veriyorum, ben biraz tuz ve salça koyuyorum çok az,

Herkese merhaba ;
Oğlum sünnet oldu bu arada 7,5 aylık yaptırmak isteyenlere bilgi olsun :)
İstanbul pendık remedy hastanesınde yaptırdık cerrah yaptı en son sbh 7.30 - 8 arası kaşık maması verdım sünnete 12.30da alacaklardı sbh 10.da orda olduk kan aldılar tahlıl yapıldı tabi sabah 7den beri benım oğlum hiç uyumadığı için saat 10.30 gibi uyudu 11.15de kalktı anestezi uzmanı geldi ateşine baktı alerjisi var mı fılan dıye sordu sonra 11.30da gelip hadı sunnete alıyoruz dedi tabi ben beklemedıgım için şoka gırdım ameliyathanenın kapısında aldılar kucagımdan ağlaya ağlaya ( Odamız alt kattaydı saat12de avaz avaz bağırmayı odadan duyduk fırladık hemen kıyameti koparıyordu ben acıdan sandım ama açlık ve korkudan ağlıyormuş ama öyle böyle bir ağlama değil hastane ayağa kalktı refakatçiler tek tek odaya gelıyorlar o derece 45 dakıka hiç durmadan agladı sonra 45 dakıka uyudu hiç kucagımdan bırakmadım uyanınca mama verdık sürekli gaz çıkardı tabi yine ağlıyor Parça parça yaklaşık 300 ml mama yedi çok acıkmış su fılan verdık kusma vs olmadıdoktor geldi ilaç yazdı damar yolundan antıbıyotık verdıler sonra cıktık Kremı 3-4 gun bezıne sürcez kabuk bağlayınca pıpiye sürmemizi soyledı Yan dönünce sanırım ağrısı oluo bu yüzden dönünce aglıo geri dönüyor Bezini değiştirince de aglıo az az kanama oldu doktor durmazsa artarsa gelın dedi bu yazdıklarımın hepsi ılk gun gündüz yaşadıklarımızdı akşama ağlaması bıttı gece rahat uyudu 2. Gun normal hayatına geri döndü:) bugun 3.gunumuz pıpıde düzelme başladı

kızlar bebeklerinize günlük ne kadar su içiriyorsunuz? benim oğlan elimle verdiğim şeylere ağzını açıyor kaşıkla verdiklerime açmıyor, biberona da alıştıramadım, o yüzden güç bela anca 20 cc kadar içirebiliyorum günlük

maşallah canım hayırlı olsun. zor da olsa erken olması iyi olmuş büyüdüğünde daha zor olurdu. bizimki de olsa şimdiye iyileşmişti ahh ahhhhh

sma maması hakkında ne düşünüyorsunuz nasıl bir mamadır
canım ben doğumdan önce almıştım belki sütüm olmaz yediririm hastanede falan diye. Allah şükür sütüm oldu hiç mama vermedim ama o dönem araştırmıştım en iyi mama SMA diyorlardı. hatta alırken eczacı da dedi en iyi mama diye. içindeki şeker oranı da diğer mamalara göre az

maşallah canım hayırlı olsun. zor da olsa erken olması iyi olmuş büyüdüğünde daha zor olurdu. bizimki de olsa şimdiye iyileşmişti ahh ahhhhh

Gercekten bebekten daha cabuk iyileşıo test edıp onayladım:) ılk saatler zor oluo sadece akşama düzelio darısı herkesin başına :) bugunde iştahsızlıgımız basladı hiçbişey yemek ıstemıor anlamadım nıe

sma maması hakkında ne düşünüyorsunuz nasıl bir mamadır
Canım ben hep sma kullandım,ilk aydan itibaren.bazen piyasada sma bulunmadığında aptamil aldım ama benim kız için ne doyurucu oldu ne de kıvamı iyi.çözünmede,tadında sıkıntı oldu diğer mamalarda.hipp i de sma kalmadığında kullandım biraz da iyi aptamile göre.aptamil i hastanelere bir dönem bedava dagılıtıldığını duydum bebekler alıssın diye.ne kadar dogru bilmiyorum tabi.kuzen sma dağıtımı yapan firmada simdiye kadar sikayet alınmayan tek mama oldugunu soyledi.doktoruna da danıs bence.anne sütü verenler sanslı.ben veremedim hep eksiklğini hissediyorum ama sukur kızım saglıklı,hastalanmadı.

iki gündür veriyorum sadece geceleri sma
daha önce hipp aptamil ve golden goat diye bir mama kullandım ancak her bir mamayı birer kutu halinde aldım zorla bitirdi sadece zorda kaldığımda veriyordum
ancak sevmedi bu yazdıklarımı bu seferde marketten sma alayım dedim çok fazla duyuyordum adını :)
gece yatarken verip biraz uzun uyumasını sağlamaktı amacım evde iken sıkıntı yoktu ancak işe başlayınca sürekli emme halinde olması benim ertesi gün zombi gibi dolaşmama yol açtı

birde milupanın gece çayını aldım bir kez de yatmadan önce onu verdim ama ilk gün iyiydi fakat dün gece yine bildiğiniz eski Masal haline geldi :))))
yine uykusuz yine memeye yapışık :)

geçmiş olsun, inş çabuk toparlanır, sizinki bildiğin ameliyat olmuş, antibiyotik, damar yolu falan, yapışıklık olmamasına dikkat et,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…