2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Öncelikle Allah kolaylık versin.bebeklerin durumları gerçekten hiç belli olmuyor.bi gün bakıyosun düzeliyor heralde diyorsun öteki gün daha kötü olmuş.bebişlerin dilinden pek anlayamıyoruz malesef.gece uyanması neye göre sık oluyor onu zaten hiç anlamış değilim.ilk zamanlar uyanma aralığı daha uzundu ama büyüdükçe kısaldı.eğer emziren anneysen bebişin gece en az 2-3 kez uyanması Allahın emri gibi bişey.hatta büyüdükçe daha sık uyanırlar diye de duydum.gündüz uykuları kısaldı kızımın da.1-3 saat arası değişiyor ve yatma saatine kadar 2 kez falan uyuyor.büyüdükçe bu süre daha da kısalıcak sanırım.diş çıkarma dönemi zormuş ondan böyle şeyler oluyordur bence de.birde bebişin düzenini birkez bozduysak onu rayına oturtmak zaman alıyor kendimden biliyorum.bayramda çocuğun uyku düzeni bi bozuldu hala da tam düzelmedi.gece uyku saati 9ken 10,11 i buluyor artık ve sinir oluyorum bu duruma.çocuğa değil bu hala sokanlara kızıyorum tabi!sabretmek lazım yapacak bişey yok Allah yardım etsin bize.kafaya çok takma geçecek inşallah de zor biliyorum ama Allah beterinden korusun...

canım benim bebeğim doğduğundan beri böyle. gece 3 saat aralıksız uyursa bende uykumu alıyorum. gündüz aynen 3 kere yarım saatten oluşan uykuları var. uyumaması dert değil de uyanıkken ağlamasa daha iyi olacak. hem uyumayıp hemde ağlayınca iyice sinirlerim geriliyor. oğlum hep böyle olunca haliyle bende 4 aylıktan beri dişi çıktı çıkacak diye bekliyorum ama 8 aylık oldu daha yeni bir tanesi göründü. yani aylardır verdiğimiz savaşın dişle hiçbir ilgisi yokmuş. 5 aylıkken doktora sormuştum yarım saate bir uyanıyor geceleri neden ne yapmalıyım diye, doktor yapacak birşey yok bu karakter meseleri bebeğinin yapısı böyle alışacaksın dedi. 1 yaşına kadar sürer dedi. ama alıştım da zaten eskisi kadar bunalmıyorum. inşallah ya bebişin düzelir yada sen alşırsın ne diyeyim Allah yardımcın olsun

bence hiç moralini bozma her bebek farklı benim bebeğim doğduğundsn beri iki saat üst üste uyumuyor hatta ikibuçuk aylıkken psikolojim bozulmuştu eşimi yalnız bırakıp anneme gitmiştim zor günler ama sağlıklı olsunlarda bi şekilde zaman geçiyor, yani arkadaşım sadece senin bebeğin öyle değil
teşekkur ederim ilginiz için tek tesellim sağlığının yerinde olması Rabbim başka dert veripte bugünümüzü aratmasın bazen sınıra geliyorum ama sonra toparlanıyorum ben bebeğime tarhana veriyorum sizlerde veriyormusunuz acaba bal kabağını irmik yada pirinçle haşlayıp yediriyorum bazen

kıyamam size demeyin öyle bakın benim ikinci. aralarında 4,5 yaş var ve inanın ilkindeki acemilikler tecrübesizlikler yerini inanılmaz bir farkındalığa bırakıyor. birinciden çok daha rahat yetişiyor ikinciler. benim ilkide çok uykusu olan bir çocuk değildi. ama ikinciden sonra yavrum meğer uyuyormuş dedim. çünkü ikinci daha beter çıktı. 1-1,5 saat uyutmak için her yolu deniyorsunuz tam uyudu diye yerine koyuyorum 15 dk sonra uyanıyor. evde zaten hiç iş yapamıyorum. akşam için yemekleri mutlaka bir gece önce eşim evdeyken yapıyorum yoksa mümkün değil. allahtan büyük akşam 9 dedik mi uyur o uyuyunca da baba küçükle ilgileniyor ben de bir yemekle ütü işini hallediyorum. bir de düşünün üstüne çalışıyorum. artık benimde dayanacak gücüm kalmadı dedim ve eve temizlikçi almaya karar verdim. yoksa hiçbirşeyin üstesinde gelememek çok daha kötü inanın.
ne olursa olsun iyiki ikinci çocuğu yapmışım diyorum. çünkü biliyorum zorluğum 2 sene. eee zaten 8 aylık oldu ne kaldı iki yaşına gelmesine.
ha birde ikisinin bir oyun oynaması var anlatamam size görmeniz lazım. küçük zaten abisine deli oluyor gözü ondan başkasın görmüyor. büyük çok olgun ve asla kardeşinin ağlamasına dayanamıyor ve hep onun yanında.
biraz uzun oldu ama tabii ki karar sizin kızlar. rabbim evlatlarımıza sağlık sıhhat versin
ay çok duygulandım okuyunca bende ikinci hatta üçüncü taraftarıyım evet çok zordur mutlaka ama büyüyünce onları birlikte görmek nasıl güzel bi duygudur, ilk çocukta insan afallıyor ama ikinci öyle olmaz diye düşünüyorum bende Allah sağlık sıhhat versin

teşekkur ederim ilginiz için tek tesellim sağlığının yerinde olması Rabbim başka dert veripte bugünümüzü aratmasın bazen sınıra geliyorum ama sonra toparlanıyorum ben bebeğime tarhana veriyorum sizlerde veriyormusunuz acaba bal kabağını irmik yada pirinçle haşlayıp yediriyorum bazen
amin cnm, bende veriyorum tarhana bal kabağı denemedim kendim pek sevmem ondan galiba da ama vermek lazım herşeyden

Aynenn ole valla hepimizin belli bi konusa sıkintivar kimi uykusu kimi beslenmesi dun bizim kabus gibiydi saniye durmadi hep bi mutsuz disari cikardik biraz iyi geldi eve geldik gene mik mik kafa kaldirmiyor bi sure sobrada esimle bende fipm kopuyor basliyoz karsilikli gobek atmaya ozaman guluyo sipa oynayin uleynn yoksa aglarim der gibi kahkaha atiyor
ohhh en güzelini siz yapıyosunuz o zaman bizimki de mız mız hiç ağzı kapanmıyor sürekli de oyun oyun olmuyo ya bizimki emeklemiyo da oturduğu yerden sürekli oyun istiyo

Bugun oglen kiymali bulgurlu kabak dolmasi pisirdim onu yicek 2 gun aksamda tarhana corbasi yaptim onu icicek degisik seyler yesin diye yapip atiyom difrize ya ben bide merakliyim yemek islerinide hele bide oglusa olunca dokturesim var
hımm afiyet olsun bebişine bulgur gaz yapmaz mı ben daha hiç vermedim pirinç veriyorum da bide onu blendrdan geçirip mi veriyorsun

hımm afiyet olsun bebişine bulgur gaz yapmaz mı ben daha hiç vermedim pirinç veriyorum da bide onu blendrdan geçirip mi veriyorsun
Yapmadi herhalde canim oglen verdim bi sıkintisi yok zaten dolmalari doldurmadan once sicak suda sisirdim bulgurlari pirincten daha saglikli ve besleyici diye bulguru tercih ettim catalla hafif ezip verdim

C
canım hayırlı olsun paşaya. yalnız neden genel anestezi yapan doktora götürdünüz canım yaa haddime değil ama yazık bence çocuğa küçük bi operasyon için genel anestezi almasın yavrucak :KK43:

Cnm buralarda (bu arada istanbul pendıkteyım) devlet hastanesi de dahıl genel anestezi yapmayan yer yok :KK43:

kızlar çok sıkıntıya giriyorum oğlumun ek gıdası konusunda. elimle yani parmaklarımla verdiğim şeyler için ağzını açıyor ama kaşık görünce mümkün değil açmıyor. haliyle çorba falan yediremiyorum. geçici bir dönemdir dedim ama 1,5 aydır böyle. ek gıdaya ilk başladığımda çok güzel yerdi kaşıkları sayardım resmen, 40 50 mama kaşığı yediği olurdu, daha da versem yerdi ama ben korkardım vermezdim. şimdi zorla bağıra çağıra 3 kaşık versem çok şükür diyorum. niye böyle oldu yaa anlamıyorum hep böyle mi gidecek. Allaha şükür sütüm var ama artık besinlerden de vitamin alması lazım , sadece anne sütüyle olacak iş değil. ne yapsam acaba, birkaç gün hiç ek gıda vermesem unutur mu, yada yemekleri salçalı tuzlu mu yapsam :KK43: off ona da alışsın istemiyorum, tadını alır bu sefer hep salçalı tuzlu ister. önerisi olan varmı kazlar??

Ya sanki beni anlatmışsın bnmkı de ne guzel yerdı hıç itiraz etmezdi şimdi kavga gürültü yemek yıoruz

bakıcı olmadı malesef mi desem şükür mü desem bilmiyorum zaten kararsızdım bide bakıcı bn sabah geç gelebilirim falan dedi o zaman da ben okulla sıkıntı yaşarım dedim zaten başkasını bulamadık bizde ikinci döneme kadar erteledik artık bakalım inş vicdanlı birini bulabiliriz hemde ikinci döneme kadar 11 aylık falan olacak

Herseyde bi hayir vardir boylesi daha iyi olmus bence maddi olarak sıkıntı olmuyosa bence bebeklerimizin yemesi uykusu bizim kontrolumuzde olmali yasina kadar o kadar yeni seyler yapiyolar ki yanlarinda olmaliyiz bu değerli zamanlarda. Senin adina da sevindim canim.

Yapmadi herhalde canim oglen verdim bi sıkintisi yok zaten dolmalari doldurmadan once sicak suda sisirdim bulgurlari pirincten daha saglikli ve besleyici diye bulguru tercih ettim catalla hafif ezip verdim
kesinlikle öyle de bende vereyim bakalım, bende dün ilk defa ıspanak verdim börek yapmıştım içini verdim çok sevdi

Herseyde bi hayir vardir boylesi daha iyi olmus bence maddi olarak sıkıntı olmuyosa bence bebeklerimizin yemesi uykusu bizim kontrolumuzde olmali yasina kadar o kadar yeni seyler yapiyolar ki yanlarinda olmaliyiz bu değerli zamanlarda. Senin adina da sevindim canim.
çok teşekkür ederim cnm kesinlikle bnde öyle düşünüyorum da işte ücretsiz izin olunca sigorta doğu görevi hepsinden mahrum bırakıyorlar malesef, maddi olarakta idare ediyoruz bebeğim için değer

kesinlikle öyle de bende vereyim bakalım, bende dün ilk defa ıspanak verdim börek yapmıştım içini verdim çok sevdi
Dr.bize 1 yasina kadar ispanak yasak dedi yav.yasaklar listemiz:kivi.ananaz.cilek.ispanak.bakla.patlican.tuz.salca.inek sutu.bal.y.sarisi

Dr.bize 1 yasina kadar ispanak yasak dedi yav.yasaklar listemiz:kivi.ananaz.cilek.ispanak.bakla.patlican.tuz.salca.inek sutu.bal.y.sarisi
doktor doğru söylemiş çünkü kuzucuğum sindirememiş ıspanakları, yumurta sarısı da mı yasak ben hemen her gün veriyorum, malesef çorbalarına da biraz salça tuz koyuyorum, zararlı galiba ama yemiyo başka türlü

Kızlar yaklaşık 10 gündğr kızım kakasını top şeklinde yapıyordu 3 gündğrde yapmıyor ıkınıp duruyo arada kayısı ve zeytinyağ içirdim patates ve türevlerini vermiyorum balkabağı ve armut püreside verdim başka ne yapabilirim bu durum normal değil bence :KK43:

Ya sanki beni anlatmışsın bnmkı de ne guzel yerdı hıç itiraz etmezdi şimdi kavga gürültü yemek yıoruz
canım dün kuru fasulye yapmıştım valla ezdim yedirdim öyle bi yedi ki anlatamam. bol salçalı bol tuzlu :KK53: demekki bizim yemekleri sevecek arada vermeyi düşünüyorum her zaman değil tabiki. kendi yemeklerini de sıfır tuzla değil azıcık tuzla yapmayı planlıyorum yoksa hiçbirşey yemeyecek

Kızlar yaklaşık 10 gündğr kızım kakasını top şeklinde yapıyordu 3 gündğrde yapmıyor ıkınıp duruyo arada kayısı ve zeytinyağ içirdim patates ve türevlerini vermiyorum balkabağı ve armut püreside verdim başka ne yapabilirim bu durum normal değil bence :KK43:
Yoğurt da düzenleyici yedir bence kabız olmuş sanırım biraz.

X