2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

KURU BAKLİYAT TÜRLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Bakla: 77
Barbunya: 128
Fasulye: 86
Nohut: 134
Mercimek: 68
Bezelye: 64
Badem içi: 254
Yer Fıstığı: 66
Soya Fasulyesi: 226
Kestane: 30
Fındık: 209
Yeşil fıstık: 140
Ceviz içi: 84
Susam: 1200

SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
İnek sütü: 120
Yoğurt: 120
Çökelek: 505
Kaşar peyniri: 700
Beyaz peynir (yağlı): 162
Beyaz peynir(yağsız): 96
Süt tozu: 950
Krema: 99

TAHIL VE TAHIL ÜRÜNLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Mısır: 9
Pirinç: 14
Arpa: 50
Bulgur: 40
Ekmek: 20
Makarna: 16
Tarhana: 78
Bisküvi: 217

ET TÜRLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Sığır eti: 8
Koyun eti: 7
Tavuk eti: 15
Karaciğer: 10
Sosis (2-3 Adet): 7
Salam (4-5 Dilim): 7
Balık eti: 50
Yumurta (1 Adet):25

SEBZE TÜRLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Bakla: 48
Bamya: 78
Bezelye: 25
Enginar: 50
Domates: 7
Yeşil biber: 12
Taze fasulye: 55
Lahana: 43
Havuç: 35
Hıyar: 16
Karnıbahar: 38
Kabak:19
Patlıcan: 23
Marul: 79
Patates: 12
Pırasa: 56
Soğan: 34
Pancar: 20
Ispanak: 80
Asma yaprağı (sarma yapmakta kullanılır): 392
Semizotu:. 79

MEYVE TÜRLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Elma: 6
Kayısı: 30
Muz: 10
İncir: 54
Üzüm: 15
Kiraz: 30
Ayva: 6
Erik: 10
Kavun: 15
Karpuz: 6
Şeftali: 6
Armut: 6
Nar: 10
Çilek: 29
Portakal: 34 (özellikle suyu sıkılarak içildiğinde...)
Mandalina: 30 (özellikle suyu sıkılarak içildiğinde...)
Limon: 41

DİĞER BAZI GIDALARIN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Tahin helva: 91
Bal: 15
Pekmez: 400
Tereyağı: 19
Margarin: 4
Siyah zeytin: 77
Yeşil zeytin: 90

Bir bayan günde 1500 mg kalsiyum tüketmeliymiş bu liste bize yardımcı olur diye paylaştım sizinle ama çok uzun oldu :)

Sen ağzımda acı tat deyince... Aman Allah korusun inşallah bir sıkıntın yoktur, kusunca filan da olur ağız mukozası zadelenip tahriş olduğundan.

ölçtürdüm canım şekerimi kahvaltıdan sonra ölçüm yapıldı. 125 çıktı. pekmez filan yemiştim. normalmiş. Allahtan şeker problemi değil ama bu bana uyarı olsun. çok fazla tatlı tüketiyorum azaltayım bariii.

Kizlar az once cok guzel bir haber aldim.Kardeşimin eşi hamileymis . oğluşuma oyun arkadaşı geliyor )

hadi hayırlı olsun canım ...benim de teyzem hamile yengem hanmile :)) bu yaz üç bebiş geliyor bizde de:)

hayırlı olsun canım..sağlıkla nasip etsin Allahım bize bebeklerimizi..

bende bebeğimin hareketlerini bariz hissediyorum,şimdi iki defa pıt pıt hissettim ama diğer günlere göre biraz daha etkili sanki dürttü beni çok güzellll,

kıskanıyorum bir de ben hissetsem ahh ahh cok istiyorum hisetmeyi...

ya yer ana kucağı gibi olan bana da cok kullanışlı geldi.. ölçüleri de büyük gibi.. acaba nerede var onun satışı..markası ne acaba ne yazınca cıkıyor

Şok şok şok
10.haftadan beri erkek diye direten dr. Um bebegin kesinlikle kzi olduğunu söyledi. ...

büyük şaşkınlık olmuştur ..insan kendini alıştırıyor ne de olsa.. herşeyin hayırlısı

evet canım su çok önemli.. bende senin gibiydim eskiden. son 1-2 yıldır düzenli su içiyorum. eskiden su içmezdim ve ihtiyaç hissetmezdim. ama insan alışkanlık edinince eksikliğini hemen hissediyor. aklına şunu getir. bebeğinin içinde bulunduğu sıvı her 3 saatte bir değişiyor. ve senin içeceğin suya çok muhtaç. bunu düşündükçe içeceğine eminim. birde kendine bir cam şişe edin. bardaktan içince her seferinde kalkıp almak zor geliyor ama şişe olunca devamlı yanında yudum yudum azar azar içiyorsun ve mide problemi yapmıyor.

canım ben haftasonu büyük bebek mağazalarına baktım yoktu markasınıda bilmiyorum,ben oturduğum yerdeki bebek dükkanlarında gördüm nette anadizi yazınca çıkıyor bebefix te vardı

Evlilik tarihlerimiz aynıymış, şimdi senin yazını görünce dikkatimi çekti :)

he valla oyle oldu :) bi dr.a daha gidip emin mi olsam diom.iki dr. Kiz dedi ama hep bundan once erkege cok eminlerdi.

heralde oyle yaparsin :)

bu doktorlarada güven olmuyor yaaa... bana daha bişey demedi. yarın ilk defa bakılacak ve ben 15+6 oluyorum. sana ne kadarlıkken erkek demişti

canım bence en uzun kullanacağın kesinlikle par yatak olur,sepet beşikler çok güzel görünüyor ama kullanım ömrü çok kısa etrafında birinden ödünç alabilirsin ama olmasada olur,bide hani beşikler var sonradan genç odasına dönüştürülebilen onlarda güzel ama evin kiraysa taşınma vs alma yıpranır,bence sadece park yatak al bide küçük ana kucağı gibi bişey fazlasıyla işini görür,ben park yatak almıştım zaten 2 katlı oluyolar çocuk büyüyünce alt katı açıyorsun çocuk kendi girip çıkabiliyor hem oynaması içinde güzel rahat

canım ben haftasonu büyük bebek mağazalarına baktım yoktu markasınıda bilmiyorum,ben oturduğum yerdeki bebek dükkanlarında gördüm nette anadizi yazınca çıkıyor bebefix te vardı

cok tesekkürler canım...cok tatlı modeller varmış.. bundan mutlaka alacam cok kullanışlı görünüyor

benim eşimde aynı.
hepsine burun kıvırıyo. o yüzden bende onun önerisi ne olacak çok merak ediyorum.
kendisi cinsiyetin belli olmasını bekliyo şimdilik

Bnm ilkindede oyleydi kiz olursa bn erkek olursa swn koy dedi allahdan ne desem kulp buldu kaan dedim iki sesli yanyana olmasinmisiyi kagan dedim g olmasin yumusak olurmus cinar dedim c le baslamasin kayra kiz ismi gibi derken poyraz dwdik kaldkk cok sukur bundada illa zeynep yok istemiyorum dedikce inat etti iki isimde olmaz diyodu neyse zeynep mira bak bir de soylenir fln derken zor kandrdim ama bi kimlige yazdirana kadar bn sorarim ona sadece mira diycem hihhi '
:)))

kızlar,
ufak ufak başladım alışverişe.. dah çok şey almak istiyorum insan heyecanlanıyor ama erken diyede alınmıyor.
ama ilk aldıklarım bunlar... bugun biberonlarıda geldi.. çok sevindirici :)

Eklentiler

• $1622337_10152243395099547_1228364090_o.jpg
    52 KB · Görüntüleme: 23
  • $1779860_10152243400014547_1252658911_n.jpg
    33 KB · Görüntüleme: 27
  • $10003462_10152243399684547_1474287191_n.jpg
    26,6 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
kızlarrrrrrr ben geldimmmmmm çok şükür herşey yolunda ultrasonu ilk açtığında bi baktık içerde kendi kendine bişeyler yapıyo bebiş eller kollar oynuyo zıplıyo sonra bizi farketti heralde durdu biraz hareketleri :))))))))))))))))sonra ense kalınlığına baktı çok iyi dedi burun çıkıntısını gördü boyu vs. herşey yolunda dedi.Çok şükür.Cinsiyeti sorduk söylemedi bir sonraki gidişimizde söyleyecek yani 7 nisanda neyse sağlık olsun.Asıl bomba ben en son gittiğimde 51,600 kg dım.Bugün 53,300 çıktım doktor dikkat et çok hızlı kilo almışsın dedi.Off yaa ben okadar çok yemiyorum dedim yağlı sütler yumurta yoğurt,meyve bunlar çok kilo aldırıyormuş.Süt ürünlerinin lıght olanını kullanmamı önerdi öyle yapacağım artık.Kilomun dışında bi sıkıntı yok.Bebiş çok iyi maşallah kan sonucum da cumartesi günü çıkacakmış doktorum arayıp haber verecek işte böyle kızlarrrr:)))))))

Maşallah canım, eminim kan sonucu da güzel çıkacaktır :) Gözünaydın :)

ha bu arada yazmayı unutmuşum bana vitamin verdi elevit,magnezyum,devit-3,folbiol,ve coraspirin. coraspirin vermesinin nedeni benim ablalarımda hamileliklerinin son aylarına doğru püreklemsi yani tansiyon yükselmesi oldu.Bebekleri erken almak zorunda kaldılar.Bende bunun oluşmasını engellemek için coraspirin verdi

ben yeni katıldım kızlarr merhabaaa :) sanırım şuan 18 haftamın içindeyim son regl görmediğimden tam tarihim net değil ultrason ölçümlerine göre değişiklil gösterebiliyo :)) bebeğime 16 haftalıkken kıza benzio ama kesin değil dedi dr artık net olması gerekmezmiydi bi fikri olan warmı bu konuda ??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…