2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar benden ara ara su gibi şefaf renksiz ve kokusuz bir akıntı geliyor. aminyon sıvısı değildir diymi:18:
size de oluyor mu?
genelde akıntım süt gibi beyaz ama bu renksiz akıntıyı görünce içime korku düşüyor:KK5:

2li 3lü yapmadı doktorum gerek yok dedi. ultrasonda ense kalınlığına baktı risk görmüyorum dedi. direk 4 lü yapıcakmış biz basamakları atlaya atlaya ilerliyoruz :) ya zavallı bebem belki çaresizce göstermiştir ama doktor teyzesi bakmadı 16da bakarım dedi.:KK1:

hadi bakalım hayırlısı olsun:KK16:

şimdi şöyle bişeymiş kızlar. rahat pozisyonda oturuyorsun(biraz daha yatar vaziyette). göbeği açıyorsun. göbeğin üstünde zincire takılı alyansını tutuyorsun.. daireler çizerse kız düz gidip gelirse erkekmiş... ne kadar doğru bilemem ama bi denedik işte :)))
canım şimdi bende yaptım alyans daireler çizdi :KK52::KK52::KK52:eşim dalga geçiyor tövbe tövbe diyeehahha:KK9::KK9:

canım ben onu biliyorum o bioenerji değil :KK9:2.si de alyansı ipe bağlıyorsun eğer daireler çizerse erkek sağa sola sallanırsa kız olucak derler.Nedeni de kız çocukta annenin karnı sağa sola doğru genişlerya hani yanlardan oyüzden yüzük sağa sola sallanırmış ama erkek de sadece göbek top gibi çıkar derler oyüzden yüzük daireler çizer denir.Seninki netarafa sallandı?:KK52:

hadi yaaaa:))) benimki dümdüz gitti geldi:) kızımmı olacak şimdi:))) hamile başka bir arkadaşım varda o haftasonu uygulamış şimdide bana yaptı... yüzümüze gözümüze bulaştırdık desene:))) zaten ben ona inanmıyorum çünkü tutan el titreyebiliyor farkında olmadan yönlendirebiliyor.
çin takvimine inanırdım artık onada inanmıyorum .. okuduğum bir yazıda çinlilerin eğlenmek için oluşturduğu bir uygulama olduğu yazıyor. ayrıca yöntemde muallak. bazıları yaşa ekleme yapıyor bazıları eklenmemesi gerektiğini savunuyor.... amaaaannnnn pırttt yani:KK1:

hadi yaaaa:))) benimki dümdüz gitti geldi:) kızımmı olacak şimdi:))) hamile başka bir arkadaşım varda o haftasonu uygulamış şimdide bana yaptı... yüzümüze gözümüze bulaştırdık desene:))) zaten ben ona inanmıyorum çünkü tutan el titreyebiliyor farkında olmadan yönlendirebiliyor.
çin takvimine inanırdım artık onada inanmıyorum .. okuduğum bir yazıda çinlilerin eğlenmek için oluşturduğu bir uygulama olduğu yazıyor. ayrıca yöntemde muallak. bazıları yaşa ekleme yapıyor bazıları eklenmemesi gerektiğini savunuyor.... amaaaannnnn pırttt yani:KK1:
evet canım bu yüzük olayı banada mantıksız geliyor da çin takvimi genelde tutuyor etrafımdaki kişilerde ama dediğin gibi bu yaş ekleme yok çıkarma falan filan kafamı karıştırdı benimde salla gitsin boşver sen zaten bu gittiğinde öğrenirsin artık bence zamanı gelmiş ben de doktorumun dediğine göre 15.veya 16.hafta da söylerim dedi ama 2 li test yaptırıken öğrenenler var yaa bu cumartesi gidicez bizde 2 li teste keşke görse de söylese çok heyecanlıyım:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:

evet canım bu yüzük olayı banada mantıksız geliyor da çin takvimi genelde tutuyor etrafımdaki kişilerde ama dediğin gibi bu yaş ekleme yok çıkarma falan filan kafamı karıştırdı benimde salla gitsin boşver sen zaten bu gittiğinde öğrenirsin artık bence zamanı gelmiş ben de doktorumun dediğine göre 15.veya 16.hafta da söylerim dedi ama 2 li test yaptırıken öğrenenler var yaa bu cumartesi gidicez bizde 2 li teste keşke görse de söylese çok heyecanlıyım:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:

benim çin takvimide rus takvimide erkek dio ama doktorum kız dedi ne olacak şimdi :)

benim doktorum aynı zamanda yeğenimin doğumunuda yaptırdı. ona önce erkek dedi. sonra kız dedi. kadın dersini almış sanırım artık erken söylemiyor:)) seninkide hata payı olduğundan söylememiştir. hem azcık merak edelim yaaa bişey olmaz...:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: zaten öğrenince ilk iş özdileğe gidip bebek tulumları alıcam :))cumartesi baktımda o kadar tatlı kıyafetler varkiiii...

günaydın kızlar...
anne olmak böyle bir şey işte; sabahtan akşama kadar onu düşünüp hep onu konuşuyoruz değil mi :KK16:

geçen gün eşimin çalıştığı yerde bir abi, eşime tavsiyede bulunmuş. 9 günlük bebekleri var. Ballı muzlu süt tavsiye etmiş. Hamileliğin 8.ayında her gün içmiş bir bardak eşi, bebek o ayda ciddi kilo almış ve gelişmiş :KK34:

o ballı muzlu sütün içine fındık çekip koyduğunuzda gerçekten kilo aldırıyor.
ben zayıf olduğum için annem üzerimde deniyordu bunu :KK1:
ama şimdi içersek bebek mi kilo alır biz mi bilemem yani:KK53:

benim doktorum aynı zamanda yeğenimin doğumunuda yaptırdı. ona önce erkek dedi. sonra kız dedi. kadın dersini almış sanırım artık erken söylemiyor:)) seninkide hata payı olduğundan söylememiştir. hem azcık merak edelim yaaa bişey olmaz...:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: zaten öğrenince ilk iş özdileğe gidip bebek tulumları alıcam :))cumartesi baktımda o kadar tatlı kıyafetler varkiiii...

Özdilek mi?sen nerede yaşıyordun canım unuttum?ya da ortak kullanılabilecek renklerde bişeyler alıcaz kırmızı beyaz krem yeşil vs.

cumartesi gideceğiz canım inşallahgüzel hayırlı sonuçlar alırız.Keşke bizi de 2 den hemen 4 e atlatsa ne iyi olur 4 den sonra ne oluyo mezun mu oluyoruz??:KK9::KK9::KK9::KK9:

4 ten sonra eylülde kep atcanız :KK1::KK1: şaka bir yana 20. haftalarda sanırım ayrıntılı ultrason diye birşey var. yaptırmak şartmı çok mu gerekli bilmiyorum... tecrübeli annelerden öğreniriz artıkın :KK66:

günaydın kızlar...
anne olmak böyle bir şey işte; sabahtan akşama kadar onu düşünüp hep onu konuşuyoruz değil mi :KK16:

o ballı muzlu sütün içine fındık çekip koyduğunuzda gerçekten kilo aldırıyor.
ben zayıf olduğum için annem üzerimde deniyordu bunu :KK1:
ama şimdi içersek bebek mi kilo alır biz mi bilemem yani:KK53:
canım bide o karışımı içtiğimizde düz duvara mı tırmanırız artık ne yaparız bilmiyorum onuda düşünün yani:KK9::KK9::KK9::KK9:

arkadslar merhaba,bebegının hareketlerını hısseden var mı?varsa nasıl anlıyorsunuz,bagırsak hareketlerı ıle sıkça karıştırılıyormuş,ne zamandan ıtıbaren hareketlerını anlarız?:emir_bebek:

Bana da doktorum 20.haftada hissedersin, bağırsak hareketleri hissettiğin dedi ama ben farkedebiliyorum bebeğin hareketini eminim. çünkü bağırsaklarım kıpırdanınca gaz çıkarıyorum ardından ama bebek hareketi çok net bir kıpırtı olarak hissediliyor. Ama her an değil, arada bir ve elimi karnıma koyunca hissedemiyorum, daha o kadar kuvvetli değil demek ki. karnımın içinde kıpırtı olarak hissediyorum :nazar:

X