2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

cnm benım bilgim şöyle olmuştu bundan, benım 5 haftalık bir dusuğum ve sonrasında 1 yıl hamıle kalamama durumum olmuştu.
doktorum histeroskopi yapılmasını önermişti. perde var ise vs amelıyt olman gerekır demişti. e tabı bende bu ıhtımale karşılık baya bı araştırma yapmıştım ama bende çıkmamıştı. sanırım perdenın nerede olduğu da önemlı risk açısından.. rahimi neresinden böldüğü yani.
cnm dokorun önemli değil dediyse önemlı olmayabılır ama ankarada bu konuda uzman bırıne git görün derim ben. sonra gel burda bıze ii haberler ver:nazar:

çok teşekkürler canım sanada geçmişler olsun...inşaallah en kısa zamanda gıdecemm...

Ve beeeeennn yarim kilo almisiiiimmmm :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Hepiniz bebislerinizle iyisinizdir Insallahhh
kızlar günaydın geçen hafta dr.kontrolümde ultrasonda rahimimde perde olduğunu gördü doktorum,biraz duraksadı gittiğim ünv.hastanesinde bişey söyleyıp söylemediklerini sordu,tabı o sorunca paniğe kapılmış gibiydi,surat ifadesınden de belliydi,bişey olurmu diye sordum,bi sıkıntı olmaz dedı bende güvendim önemsemdim şimdi aklıma geldi ve internetten bi baktım. bu durumda olanlar erken doğum ölü doğum yada 2. 3 aylık dönemde düşük yapabılıyorlarmış.

çok tedirgin oldum kızlar nolurr bilen duyan varsa bişey söylesin ne yapmam gerekiyorr:26::26::26::KK14::KK14::KK14::KK14: çok üzgünümm:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
Yalnis yonlendirmrk istrmiyorum cnm ama eger yanilmiyorsam baska topikte bi arkadasa da dk aynisi soylemisti erken dogum riskini falan herseyi anlatmisdi...kiz tedirginliyinden daha 2dk.a gitti onlar da oyle bisey dedi ama sukur zamanla haftalar ilerledikce duzeldi.. icinde o korkuyla yasamaktansa baska dk.lara da gorun derim ben Insallah seninki de ilerki haftalarda yok olur...

Ve beeeeennn yarim kilo almisiiiimmmm :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Hepiniz bebislerinizle iyisinizdir Insallahhh

Yalnis yonlendirmrk istrmiyorum cnm ama eger yanilmiyorsam baska topikte bi arkadasa da dk aynisi soylemisti erken dogum riskini falan herseyi anlatmisdi...kiz tedirginliyinden daha 2dk.a gitti onlar da oyle bisey dedi ama sukur zamanla haftalar ilerledikce duzeldi.. icinde o korkuyla yasamaktansa baska dk.lara da gorun derim ben Insallah seninki de ilerki haftalarda yok olur...

bende cumaya randevu alıcam inşaallah gıdıcem bı an once, çok tedırgın oldum , :26::26:

Ben de sadece tost yiyebildigim icin, evde esim tost yapiyor, yanina da yarim bardak vişne suyu iciyorum, eksi eksi iyi geliyo. Sadece onlari içim aliyor. Haftasonlari da zorla 1 tane yumurta yiyorum ite kaka.

ne güzel tost hiç yoktan simit poğaçadan iyidir benim eşim sağolsun bende daha çok uyuduğu için kalkıpta tost yapmaz bana zorlayacam artık kendimi martta günler uzar iş saati değişirse rahatlıcam birazda olsa

kızlar günaydın geçen hafta dr.kontrolümde ultrasonda rahimimde perde olduğunu gördü doktorum,biraz duraksadı gittiğim ünv.hastanesinde bişey söyleyıp söylemediklerini sordu,tabı o sorunca paniğe kapılmış gibiydi,surat ifadesınden de belliydi,bişey olurmu diye sordum,bi sıkıntı olmaz dedı bende güvendim önemsemdim şimdi aklıma geldi ve internetten bi baktım. bu durumda olanlar erken doğum ölü doğum yada 2. 3 aylık dönemde düşük yapabılıyorlarmış.

çok tedirgin oldum kızlar nolurr bilen duyan varsa bişey söylesin ne yapmam gerekiyorr:26::26::26::KK14::KK14::KK14::KK14: çok üzgünümm:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

canım cok geçmiş olsun eşimin halasının kızından duymuştum bu perde olayını o hamile kalıyordu 3-4 aydan sonra bebekler ölüyrdu karnında, kimse anlamamış başta kadın 5 düşük yaptı. son hamileliğinde Allahtan ankaraya sevk ettiler kadını, bebek pramature alındı ve rahminde perde varmış meğer bu yüzden bebekler gelişemeden ölüyormuş ameliyat oldu, şimdi cok ii ve geçenlerde bir bebeği oldu 9 ay karnında kaldı ameliyattan sonra. tabi ben sadece duyduklarımı yazıyorum sonuçta perde nasıl rahmin neresinde bilemiyorum. belki perde zarar vermiyecek durumdadır sende. bu arada hamilesin değil mi canım?

Ben de sadece tost yiyebildigim icin, evde esim tost yapiyor, yanina da yarim bardak vişne suyu iciyorum, eksi eksi iyi geliyo. Sadece onlari içim aliyor. Haftasonlari da zorla 1 tane yumurta yiyorum ite kaka.

ya ben de tost makinası almak istiyorum canım cekti.. bu arada :)) yumurtayla bal cok faydalıymış bebişlerimize.. ben her sabah mutlaka haşlanmış yumurta yiyorum istemeyerek de olsa :KK43:

cnm haklısın çok zor :KK19: mesela ben giyinirken eşim sütü ısıtıyor bi bardak ballı süt içiyrum öyle çıkıyorum evden.
iş yerine yakın bir kafede hemencik 1 haşlanmış yumurta yıyıp yanıma da peynırlı sandaviç alıp işime gidiyorum. orada da çay yerine süt yaptırıyorum kendıme, iki bardak süt içmiş oluyrum genelde, öğlene kadar idare ediyorum.
senın de ev dısında yumurta alabilceğin ve iş yerinde süt ısıtabıleceğin bir durumun varsa benım gıbı yapabılırsın cnm

benim böle bi imkanım yok cnm ama evde yarım saat erken bile kalksam bişeyler yiyebilirim hiç yoktan bi dilim peynir zeytin baya fayda sağlar benm sütü içim almıyor

canım cok geçmiş olsun eşimin halasının kızından duymuştum bu perde olayını o hamile kalıyordu 3-4 aydan sonra bebekler ölüyrdu karnında, kimse anlamamış başta kadın 5 düşük yaptı. son hamileliğinde Allahtan ankaraya sevk ettiler kadını, bebek pramature alındı ve rahminde perde varmış meğer bu yüzden bebekler gelişemeden ölüyormuş ameliyat oldu, şimdi cok ii ve geçenlerde bir bebeği oldu 9 ay karnında kaldı ameliyattan sonra. tabi ben sadece duyduklarımı yazıyorum sonuçta perde nasıl rahmin neresinde bilemiyorum. belki perde zarar vermiyecek durumdadır sende. bu arada hamilesin değil mi canım?

evet canım 14 haftalık şu an yanı eger dogruysa tehlıkelı donemler.
ultrasonda ikiye bölünmüş olarak görunuyo ,bazılarında kalp gıbı ,yanı o alan dar olunca sanırım bebek gelışemıyo.

ya ben de tost makinası almak istiyorum canım cekti.. bu arada :)) yumurtayla bal cok faydalıymış bebişlerimize.. ben her sabah mutlaka haşlanmış yumurta yiyorum istemeyerek de olsa :KK43:

cnm bende o kadar zor yıyorum kı ağzımda büyüyor ama Allahtan çıkarmıyorum geri :KK1:
günde 3 porsyon süt ürünleri yemek gerekırmış. 2 bardak süt içiyorsan 1 brdak da yoğurt yıyıp günluk kalsiyum ihtiyacını karşılayabılıyormusuz.

benim böle bi imkanım yok cnm ama evde yarım saat erken bile kalksam bişeyler yiyebilirim hiç yoktan bi dilim peynir zeytin baya fayda sağlar benm sütü içim almıyor

anladım cnm zaten artık günler uzuyor daha erken kalabılırsın. süt içemiyorsan ayran ve yoğurt mutlaka yemeye calış cnm artık bizden beslenıyorlar canlar:nazar:

evet canım 14 haftalık şu an yanı eger dogruysa tehlıkelı donemler.
ultrasonda ikiye bölünmüş olarak görunuyo ,bazılarında kalp gıbı ,yanı o alan dar olunca sanırım bebek gelışemıyo.

canım benim lütfen korkma.. tehlikeli olsaydı doktor müdahale ederdi.. istersen bir doktora daha git onların gttiği doktorun adını yazayım sana dr cihan toğrul du . ben ankarayı tam bilmediğim için hacettepenin yakınında bir hastane varmış sadece kadın doğum cocuk üzerine ordaymış gecen sene ameliyat oldu . bence adam tecrübeli bi bak ama hemen kendini kötü etkileme belki tehlikesiz ola da bilir tıp cok ilerlemiş herşeyin caresi var üzülme lütfen

Selam arkadaşlar, bugün öğrendiğime göre hamileyim ve tahmini doğum tarihim 30 ağustos. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah, çok şaşkınım, inanamıyorum. İlk gebelik böyle mi oluyo? Annemle konuştuk kucağına alınca anlarsın anne olduğunu dedi. Doğru mudur ki? Hala içimde bir bebeğin olduğuna inanamıyorum :)

Hiiihuuwww ne güzel ne güzel :) ben de ilk bir hafta saf saf gezmiştim hem en çok istediğin şey hem o an için korkupta istemediğin şey gibi bir şey aslında tarifi yok ama kalbimi duyunca alışıyorsun :) Ve artık her duanda ''Rabbim seni bana bağışlasın bebeğim.'' oluyor :) :KK36::KK36: Herşey gönlünce olsun... :KK9::KK9:

Son düzenleme:
Hiiihuuwww ne güzel ne güzel :) ben de ilk bir hafta saf saf gezmiştim hem en çok istediğin şey hem o an için korkupte istemediğin şey gibi bir şey aslında tarifi yok ama kalbimi duyunca alışıyorsun :) Ve artık her duanda ''Rabbim seni bana bağışlasın bebeğim.'' oluyor :) :KK36::KK36: Herşey gönlünce olsun... :KK9::KK9:

Amin amin.. tam lafı ağzımdan aldınız hiç inanamıyorum ya halaa 12 haftalık oldu hala inanmıyorum hatta sanki karnım bazen küçülüyor.. garip bir heyecan var bazen de onu hemen kucağıma almak istiyorum ck tuhaf birşey..:))

Son düzenleme:
Kanamammm var benim; ((((kizlar dua edin insallah bi sikint olmasin iki gundur devam ediyo su an evde yatarak geciriyorum vakti .rapor verdi doktorum

arkadaşlar bebişlerle ilgili kitap ya da dergi okuyormusunuz? okuduklarınızı paylaşırsanız benim gibi yeni okumaya başlayacaklara fikir olur :KK34:

kızlar yarın dr randevum var.. ama içim bir tuhaf sanki bir şey hissetmiyorum karnımda çıkmadı zaten.. kanama şu bu bir şey yok çok şükür. dün bebek mağazasına gittik almak istedim alamadım acaba diyorum hep içimden sizde de böyle bir duygu oluyor mu??

X