2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Selam arkadaşlar, bugün öğrendiğime göre hamileyim ve tahmini doğum tarihim 30 ağustos. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah, çok şaşkınım, inanamıyorum. İlk gebelik böyle mi oluyo? Annemle konuştuk kucağına alınca anlarsın anne olduğunu dedi. Doğru mudur ki? Hala içimde bir bebeğin olduğuna inanamıyorum :)

ilkinde bende öyleydim,doğana kadar bişey anlamamıştım,karnımda çok büyümemeişti.

ilkinde bende öyleydim,doğana kadar bişey anlamamıştım,karnımda çok büyümemeişti.

Çok yeni evliyiz bir de.. Adet düzensizliğim vardı hep, annem beni 9 sene beklemiş teyzem de ilk bebeğini 6 sene bekledi. Ki şu da var öyle çok birlikte de olmadık aralığın 1'ine kadar vajinismustan muzdariptim ben :) Ve ne kusma ne baş dönmesi ne de başka bir belirti hiç bişey yok. Eşim çok istiyodu, ben adet olmayınca bi hevesle gidip test almış eczaneden yapıpta pozitif çıkınca şok oldum, bugün ultrasonda görünce ayrı şok.. Hem sevindim hem bi tuhaf oldum ya.. İnşallah hayırısıyla atlatırım.

Hoşgeldin canim. 30 ağustosta dogum bekleniyorsa 11 haftalik olmus bebisin, bu vakte kadar nasil öğrenmedin merak ettim :) üstüne regl mi gördün, bazen oluyomus öyle.

Tamamen tecrübesizlik. 3 aylık evliyiz, vajinismus sıkıntısı vs derken hiç ihtimal vermedim ki... Belirtiler de olmayınca.. Doktor da geç kalmışsın dedi ama bebek sapasağlam çok şükür. Kıpır Kıpır, düşündükçe ultrasondaki hali gitmiyo gözümün önünden :)

Tamamen tecrübesizlik. 3 aylık evliyiz, vajinismus sıkıntısı vs derken hiç ihtimal vermedim ki... Belirtiler de olmayınca.. Doktor da geç kalmışsın dedi ama bebek sapasağlam çok şükür. Kıpır Kıpır, düşündükçe ultrasondaki hali gitmiyo gözümün önünden :)
ohhh valla maasallahh biz burda kalbi aticak mi keseyi gorucezmi derken bizim hatunun haberi yokmus bi gitmis ki dr rlli kollu cinsiyetli bebek :) isin sakasindayim hayirli olsun canm

Cok güzel bir sürpriz olmus ne tatlı :)) Allah sağlıkla kucağına almayi nasip etsin canım. Benim de beklenen doğum tarihim 31 agustos, ben daha adetim bile gecikmeden biliyodum, hic sürpriz olmadı :) ama çok şükür ki bekletmedi bizi miniklerimiz :)

ohhh valla maasallahh biz burda kalbi aticak mi keseyi gorucezmi derken bizim hatunun haberi yokmus bi gitmis ki dr rlli kollu cinsiyetli bebek :) isin sakasindayim hayirli olsun canm

:) :) Şakası yok ki valla öyle.. 3 aylık evlisin düşün, cinsel ilişkiye giremiyosun vajinismussun, 2 kere zorla başarmışsın ve ne hikmetse ilkinde hamile kalmışsın.. Hamilelik öncesinde folik asit kullanmaya başlayanlar var, sonrasında da bi çok vitamin filan.. Doktor çok geç kalmışsın dedi ama çocuğu görünce o da şaşırdı maşallahı var diye. Olacakmış demek ki. İstiyosanız çok kafana takma bence. Allahın hikmeti derler ya kesinlikle öyle.. Ben bundan bunu anladım. Biz isteyince değil o isteyince oluyo..

Cok güzel bir sürpriz olmus ne tatlı :)) Allah sağlıkla kucağına almayi nasip etsin canım. Benim de beklenen doğum tarihim 31 agustos, ben daha adetim bile gecikmeden biliyodum, hic sürpriz olmadı :) ama çok şükür ki bekletmedi bizi miniklerimiz :)

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin, hepimize inşallah. Hiç şüphelenmedim ve planlamadım ki ben sürpriz değil şok oldu ama tatlı bir şok :)

kızlar günaydın geçen hafta dr.kontrolümde ultrasonda rahimimde perde olduğunu gördü doktorum,biraz duraksadı gittiğim ünv.hastanesinde bişey söyleyıp söylemediklerini sordu,tabı o sorunca paniğe kapılmış gibiydi,surat ifadesınden de belliydi,bişey olurmu diye sordum,bi sıkıntı olmaz dedı bende güvendim önemsemdim şimdi aklıma geldi ve internetten bi baktım. bu durumda olanlar erken doğum ölü doğum yada 2. 3 aylık dönemde düşük yapabılıyorlarmış.

çok tedirgin oldum kızlar nolurr bilen duyan varsa bişey söylesin ne yapmam gerekiyorr:26::26::26::KK14::KK14::KK14::KK14: çok üzgünümm:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

kızlar günaydın geçen hafta dr.kontrolümde ultrasonda rahimimde perde olduğunu gördü doktorum,biraz duraksadı gittiğim ünv.hastanesinde bişey söyleyıp söylemediklerini sordu,tabı o sorunca paniğe kapılmış gibiydi,surat ifadesınden de belliydi,bişey olurmu diye sordum,bi sıkıntı olmaz dedı bende güvendim önemsemdim şimdi aklıma geldi ve internetten bi baktım. bu durumda olanlar erken doğum ölü doğum yada 2. 3 aylık dönemde düşük yapabılıyorlarmış.

çok tedirgin oldum kızlar nolurr bilen duyan varsa bişey söylesin ne yapmam gerekiyorr:26::26::26::KK14::KK14::KK14::KK14: çok üzgünümm:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

günaydın cnm. benım öyle bir durumum yok ama sana şiddetle hiç de vakit kaybetmeden bu konuda tecrübeli bir doktora gitmeni tavsiye edrim cnm. sıkıntı yaratmayabılır ama yaratan kişileri biliyorum bende o yüzden sakın panık olma ama tecrubeli gözler riski vs ne yapman gerektiini söyler, nerede oturuyosun?

günaydın kızlar içimizde birsürü çalışan anne adayı var benim gibi sabahları kahvaltıyı nasıl yapıyosunuz ben uyanamıyorum ki kahvaltı hazırlayıp yapayım bebeğime karşı vicdan azabı çekiyorum sizler neler yiyosunuz sabahları nasıl geçiştiriyosunuz

günaydın kızlar içimizde birsürü çalışan anne adayı var benim gibi sabahları kahvaltıyı nasıl yapıyosunuz ben uyanamıyorum ki kahvaltı hazırlayıp yapayım bebeğime karşı vicdan azabı çekiyorum sizler neler yiyosunuz sabahları nasıl geçiştiriyosunuz

Gunaydin canim..Simit peynir felan yiyiyorum ben.. Sabah 6:30 da uyandigim icin erkenden canim istemiyor.. İlk uc ay bebis depolardan besleniyor dedigi icin doktorlar, cok kafaya takmiyorum simdilik canim.. Zaten yedigimi cikardigimdan yesemde fayda olur mu bilmem :)

günaydın cnm. benım öyle bir durumum yok ama sana şiddetle hiç de vakit kaybetmeden bu konuda tecrübeli bir doktora gitmeni tavsiye edrim cnm. sıkıntı yaratmayabılır ama yaratan kişileri biliyorum bende o yüzden sakın panık olma ama tecrubeli gözler riski vs ne yapman gerektiini söyler, nerede oturuyosun?

ankara dayım canım , hiç etrafında tanıdığın birinde olmuşmuydu??

cnm haklısın çok zor :KK19: mesela ben giyinirken eşim sütü ısıtıyor bi bardak ballı süt içiyrum öyle çıkıyorum evden.
iş yerine yakın bir kafede hemencik 1 haşlanmış yumurta yıyıp yanıma da peynırlı sandaviç alıp işime gidiyorum. orada da çay yerine süt yaptırıyorum kendıme, iki bardak süt içmiş oluyrum genelde, öğlene kadar idare ediyorum.
senın de ev dısında yumurta alabilceğin ve iş yerinde süt ısıtabıleceğin bir durumun varsa benım gıbı yapabılırsın cnm

Gunaydin canim..Simit peynir felan yiyiyorum ben.. Sabah 6:30 da uyandigim icin erkenden canim istemiyor.. İlk uc ay bebis depolardan besleniyor dedigi icin doktorlar, cok kafaya takmiyorum simdilik canim.. Zaten yedigimi cikardigimdan yesemde fayda olur mu bilmem :)

bende öle simit poğaça yiyorum ama bi yandan da üzülüyorum benmde tek tesellim doktorun ne bulursan ye çok önemli değil demesi gerçi 3. ayımızı doldurmamıza az kaldı dikkat edecez mecbur

ankara dayım canım , hiç etrafında tanıdığın birinde olmuşmuydu??

cnm benım bilgim şöyle olmuştu bundan, benım 5 haftalık bir dusuğum ve sonrasında 1 yıl hamıle kalamama durumum olmuştu.
doktorum histeroskopi yapılmasını önermişti. perde var ise vs amelıyt olman gerekır demişti. e tabı bende bu ıhtımale karşılık baya bı araştırma yapmıştım ama bende çıkmamıştı. sanırım perdenın nerede olduğu da önemlı risk açısından.. rahimi neresinden böldüğü yani.
cnm dokorun önemli değil dediyse önemlı olmayabılır ama ankarada bu konuda uzman bırıne git görün derim ben. sonra gel burda bıze ii haberler ver:nazar:

X