2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ay cok tesekkur ederim canim, olumlu seyler okumak iyi geliyo insana :) Allah'ima bin şükür iki gündür fena degilim, sadece 1-2 kere kustum, gun icinde sürekli bulantım vardi ama daha dayanilabilir boyuttaydi. Insallah artik azalma dönemine girmisimdir :)

Ya canim sorma, karbonhidrattan baska bi sey yiyemiyorum ki. Sabah tost, oglen makarna, aksam haslanmis patates :)) et, sebze hak getire.. meyve yiyorum 1-2 tane o kadar. Bebege bi sey olmaz biliyorum ama kendime de yazik, insallah tez zamanda toplanirim.

Bu arada tüm tatli annelere gunaydin :)

Herkes bu donemi yasiyo gordugum kadariyla.. Bende seninle ayni durumdaydim canim ustelik ben makarna tost felan da yiyemiyordum.. Sadece haslanmis patates :KK66:
Bi ara bu donem hic bitmeyecek sandim gunler gecmiyordu cunki..
Ama bu hafta cok sukur daha kolay gecti, kusmalar azaldi gunde 3 ten 2 ye 1 e hatta sali hic kusmadim :)
İstahimda acildi biraz sulu yemek hala yiyemesemde en azindan canim biseyler cekiyor da yiyorum.. Moralin daha iyi ama sanirim boyle boyle hic klamayacak bulantilar.. Biraz psikolojik zaten konusu acildigi an bile ogurmeye basliyor insan :KK52:

Merhaba sevgili anne adaylari. Sizden rica etsem sizin gibi anne olmayi cook isteyen bir arkadasimiz icin 1 er tane ayetel kursi okuyabilir misiniz ? 41 ayetel kürsi topluyoruzda. Arkadasimizin ismi ayşe. Simdiden tesekkur ederim .
Allah im hepinize vakti zamani geldiginde saglikli sihhatli dogumlar nasip etsin insallah.

okudum canım, allah, hayırlı zamanda hayırlısı ile ayşe arkadaşımızada eli ayağı düzgün sağlıklı sıhhatli kusursuz ayıpsız hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah.bebek isteyen herkesede allah hayırlısı ile evlat sevgisini tattırsın inşallah.

Evet canim, moralimi hep yüksek tutmaya çalışıyorum, pimpirikli ve hamileligi hastalik gibi yasayan annelere gıcık oluyorum, kinadim o kadar onlara dönmeyim diye cabaliyorum :))))
Mide bulantilarim beni yerden yere vururken bile, su anda içimde olan minikten mesaj gelmis gibi hissediyorum, cok ilginc bir duygu :) selam yolluyo sanki, Merhaba annee ben burdayım der gibi :) polyanna gibiyim mubarek :)

merhaba arkadaslar

bende agustos annesi olacagim Allahin izniyle...

hamilelik biraz zor geciyor ama idare ediyorum...umarim doya doya hamileligin tadini cikaracagim günler gelir...

Ay cok tesekkur ederim canim, olumlu seyler okumak iyi geliyo insana :) Allah'ima bin şükür iki gündür fena degilim, sadece 1-2 kere kustum, gun icinde sürekli bulantım vardi ama daha dayanilabilir boyuttaydi. Insallah artik azalma dönemine girmisimdir :)

Ya canim sorma, karbonhidrattan baska bi sey yiyemiyorum ki. Sabah tost, oglen makarna, aksam haslanmis patates :)) et, sebze hak getire.. meyve yiyorum 1-2 tane o kadar. Bebege bi sey olmaz biliyorum ama kendime de yazik, insallah tez zamanda toplanirim.

Bu arada tüm tatli annelere gunaydin :)

günaydın miska ,zorlu bi dönemden geçiyorsun allah kolaylık versin .biz taze annelerde buna benzer durumları yaşadık. folik ait kullanıyormusun ? onunlada alakalı olduğunu düşünüyorum. çünki ben ilk hamile olduğumu öğrendiğim hafta ve sonraki hafta gayet iyiydim bu arada folik asitte kullanıyordum 8-9-10.haftalarda folik asit mide bulantısı yapmaya başladı sabah kahvaltıyla alıyordum ama arkasından çıkarmaya başlıyordum,bütün günde bişi yemeye korkuyordum.baktım folik le alakalı (kendimce) öğle yemeği arasında almaya başladım (çözüm arıyorum tabi bu arada ilacı içip çıkarmamak için) yaklaşık 1hafta sonra kusma hissim azaldı ve geçti.şimdi iyiyim çok şükür.bulantısı olan arkadaşlar bi denesin derim ben böyle çözüm buldum .tabi herkesin bünyesi farklı .

günaydın miska ,zorlu bi dönemden geçiyorsun allah kolaylık versin .biz taze annelerde buna benzer durumları yaşadık. folik ait kullanıyormusun ? onunlada alakalı olduğunu düşünüyorum. çünki ben ilk hamile olduğumu öğrendiğim hafta ve sonraki hafta gayet iyiydim bu arada folik asitte kullanıyordum 8-9-10.haftalarda folik asit mide bulantısı yapmaya başladı sabah kahvaltıyla alıyordum ama arkasından çıkarmaya başlıyordum,bütün günde bişi yemeye korkuyordum.baktım folik le alakalı (kendimce) öğle yemeği arasında almaya başladım (çözüm arıyorum tabi bu arada ilacı içip çıkarmamak için) yaklaşık 1hafta sonra kusma hissim azaldı ve geçti.şimdi iyiyim çok şükür.bulantısı olan arkadaşlar bi denesin derim ben böyle çözüm buldum .tabi herkesin bünyesi farklı .

Günaydın canim, yorumun ve destegin icin teşekkür ederim. Folik asit kullaniyorum, senin de dedigin gibi ilk baslarda sabahlari aliyodum ve daha kanima bile karisamadan cikariyodum. Doktoruma söyledim, ne zaman aldigin önemli değil, gece yatmadan önce al dedi. Ben de öyle yaptim, en azindan ilac vucudumda kalmis oluyo. Ama sabah bulantilarimda bir degisiklik olmadi.

Gecen cumartesiden beri doktorumun yönlendirmesi ile sabahlari 1 tane emedur kullanmaya basladim bulantilar icin. Gunlerdir kar etmemisti ama ilk defa bu sabah henüz hic kusmadim maşallah. Ilactan mi yoksa zaman gectikce azaldigindan mi bilmiyorum.

Sizler 12-13 haftalardasiniz tahminimce. Ikili test ne zaman yapılıyor, 12.haftada mi?

Merhaba hatunlar ve bebislerii :)) ben sat a gore agustos, bi dr a gore eylul, bir dr a gore 30 agustos annesiyim :)) iki topige de gelip gidiyorum. Ikili tarama ucin 10 subata gun verdi. 10 subatta 11+2 oluyoruz. Aranizda cinsiyetini ogrenenler olmus. Hayirli olsuuuunnn :)( ben de ogrenir miyim acabaa? Bu soruyu merak eden bikac arkadas daha var eylul annelerinden. Tecrubelerinizle aydinlatin biziii :)) vaktim azcik dar da eski sayfalari okuyamadim. Hepinize saglikli, musmutlu hamilelikler diliyorummm...

Eeee kizlar anlatin, cinsiyeti ogrenenler bisiyler almaya basladi mi? Catlak olusumunu onlemek icin biseyler kullanmaya basladiniz mi? Asermeye baslayanlar oldu mu ? Cok sessiz herkez.. Temmuz anneleri susmak bilmiyo valla :))

Günaydın canim, yorumun ve destegin icin teşekkür ederim. Folik asit kullaniyorum, senin de dedigin gibi ilk baslarda sabahlari aliyodum ve daha kanima bile karisamadan cikariyodum. Doktoruma söyledim, ne zaman aldigin önemli değil, gece yatmadan önce al dedi. Ben de öyle yaptim, en azindan ilac vucudumda kalmis oluyo. Ama sabah bulantilarimda bir degisiklik olmadi.

Gecen cumartesiden beri doktorumun yönlendirmesi ile sabahlari 1 tane emedur kullanmaya basladim bulantilar icin. Gunlerdir kar etmemisti ama ilk defa bu sabah henüz hic kusmadim maşallah. Ilactan mi yoksa zaman gectikce azaldigindan mi bilmiyorum.

Sizler 12-13 haftalardasiniz tahminimce. Ikili test ne zaman yapılıyor, 12.haftada mi?

o mide bulantilarini bende cooook iyi bilirim, hele o kusmalari. Bende yasadim canim ve hala da yasiyorum ara ara. Ama geciyor benim bu hafta baya azalma oldu hatta pazartesinden buyani hic kusmadim ta ki bu sabaha kadar. Ama alisiyorsun ve biliyorsun ki sen böyle oldukca bebegin iyi ve bu seni motive ediyor. Mideni rahatalacak seyler ye. Ben mesela 1 su bardagina sade soda dolduruyorum icine de yarim limon atiyorum eksi eksi cok iyi geliyor. Sonrada o limonu yiyorum. Ayva da mesela mideyi bastiriyor. Folik asit bende aksamlari yatmadan önce aliyorum ki sabah alirsam direk cikacak ve bebege hic bi faydasi olmayacak.

Eeee kizlar anlatin, cinsiyeti ogrenenler bisiyler almaya basladi mi? Catlak olusumunu onlemek icin biseyler kullanmaya basladiniz mi? Asermeye baslayanlar oldu mu ? Cok sessiz herkez.. Temmuz anneleri susmak bilmiyo valla :))

ben başlayayım o zaman :)

oğluşuma henüz bir şey almadım, sanırım şubat gibi başlarım almaya, indirimleri kaçırmak istemiyorum çünkü.

karnım hafiften kaşınmaya başladı gibi, bebeyağı kullanmaya başlayacağım en kısa zamanda.

Aşerme hiç yok, hiç olmadı..

o mide bulantilarini bende cooook iyi bilirim, hele o kusmalari. Bende yasadim canim ve hala da yasiyorum ara ara. Ama geciyor benim bu hafta baya azalma oldu hatta pazartesinden buyani hic kusmadim ta ki bu sabaha kadar. Ama alisiyorsun ve biliyorsun ki sen böyle oldukca bebegin iyi ve bu seni motive ediyor. Mideni rahatalacak seyler ye. Ben mesela 1 su bardagina sade soda dolduruyorum icine de yarim limon atiyorum eksi eksi cok iyi geliyor. Sonrada o limonu yiyorum. Ayva da mesela mideyi bastiriyor. Folik asit bende aksamlari yatmadan önce aliyorum ki sabah alirsam direk cikacak ve bebege hic bi faydasi olmayacak.

Aynen, ekşi gercekten iyi geliyo. Sürekli ekşi yiyip, tatlıya dogru bakamadigim icin herhalde, icime hep kız doguyo :) biliyorum bu bi kıstas degil tabi ama koca kari hurafeleri deneyip cinsiyet tahmin etmek yeni oyunum oldu :)))

ay benim canım bu aralar kavurma istiyo,ilk defa bu kadar bişey istiyorum :KK52::)))
kakao ve kayısı çekirdeği yağı karıştırıp kullanmaya başladım,iyi geliyomuş diye duydum ama kakao yağı çok ağır kokuyo,sanırım bebe yağına dönücem...senin ne durumda ??:KK49::KK49:

ben başlayayım o zaman :)

oğluşuma henüz bir şey almadım, sanırım şubat gibi başlarım almaya, indirimleri kaçırmak istemiyorum çünkü.

karnım hafiften kaşınmaya başladı gibi, bebeyağı kullanmaya başlayacağım en kısa zamanda.

Aşerme hiç yok, hiç olmadı..
Ohh cinsiyet belli tabi artik gonul rahatligiyla alirsin canim :KK66:
ay benim canım bu aralar kavurma istiyo,ilk defa bu kadar bişey istiyorum :KK52::)))
kakao ve kayısı çekirdeği yağı karıştırıp kullanmaya başladım,iyi geliyomuş diye duydum ama kakao yağı çok ağır kokuyo,sanırım bebe yağına dönücem...senin ne durumda ??:KK49::KK49:
Bende simdilik daha iyisini bulana kdr bebe yagi kullanmaya basladim:) karnim kasinmaya basladi buyuyo belki de
Cinsiyet belli olmadigindan daha bisey almaya baslamadim valla ama cok sabirsizim iki hafta sonra ikili testte ogrenicez kismetse :KK52:
İstahim pek yok ama canim surekli biseyler cekiyo desem yeridir :) karpuz mesela yaz gelse de yesek

Ohh cinsiyet belli tabi artik gonul rahatligiyla alirsin canim :KK66:

Bende simdilik daha iyisini bulana kdr bebe yagi kullanmaya basladim:) karnim kasinmaya basladi buyuyo belki de
Cinsiyet belli olmadigindan daha bisey almaya baslamadim valla ama cok sabirsizim iki hafta sonra ikili testte ogrenicez kismetse :KK52:
İstahim pek yok ama canim surekli biseyler cekiyo desem yeridir :) karpuz mesela yaz gelse de yesek

ayyy aynen bendeee kavun gördüm tvdee nasıl boyle istedimmm sabırsızlıkla yazı bekliyorumm ....:KK56::KK56::KK52:

Canim valla her şeyi denedim, en fazla hafifletiyo ama ona da raziyim tabi :) 12-14 haftalarda gecen var mi merak ettim, umudum o haftalarda :)
Bazılarında geçer Cnm eğer ağır gecirmiyorsan
üçüncü aydan sonrs hafiflemeye başlar
dogru ecem bende4 doktora boyle cabuk kesin belli olurmu dedim kesin kiz dedi goruyrum ben dedi yinede 2 hafta sonra kesin belli olur dedi
bende sasdim kaldim ama benim kuzenlerimde boyle erken ogrenmisler dediklerine gore 12 hafta icindeyim canim
ilk evladim Rabbim sagsalim versinde kiz erkek fark etmez:KK16: ama kesin dedi:KK1:

benim solda demisdiler ilk baslarda demek ki uyum sagliyor
ay zullu ya bir tanesiz hepiniz iyi ki varsiz:KK16:
yok kiz sen bekle daha
kizin kucuk hem sana bu kadar erken olmaz
insallah vakti gelince Rabbim oglusunuda vericek kizin abla olucak :KK16::KK16:[/QUOTE
Erken ama sizi böyle heyecanli görünce
Bendr heveslandim Tatlim

Merhabaaaa

benim de karnım kaşınmaya başladı.şimdilik bebeyağı kullanıyorum ama dalinin aloeveralı olanı çok kıvamlı onun sayesinde ilk hamileliğimde hiç çatlak olmadı karnımda.karnımda diyorum çünkü baldırlarıma sürmek aklıma gelmemişti :KK5:

aklınızda olsun;göğüsler,baldırlar ve kalçaaaa :KK49:

Merhaba sevgili anne adaylari. Sizden rica etsem sizin gibi anne olmayi cook isteyen bir arkadasimiz icin 1 er tane ayetel kursi okuyabilir misiniz ? 41 ayetel kürsi topluyoruzda. Arkadasimizin ismi ayşe. Simdiden tesekkur ederim .
Allah im hepinize vakti zamani geldiginde saglikli sihhatli dogumlar nasip etsin insallah.
Ben okudum Allah kabul eder inşallah

merhaba benim bebişin cinsiyetini öğrenmeme biraz daha zaman var çünkü 7 haftalık hamişim ben:)çatlak oluşumunu önlemek için internetten bepanthol ün çatlak önleyici kremini birde mustelanın çatlak önleyici yağını aldım kokusu süper dün geldi henüz kullanmadım bugün başlayacağım ama nette okuduğuma göre çok faydasını görenler olmuş.Aş erme konusuna gelince gece bile rüyamda sürekli yemek görüyorum patates kızartıyorum rüyamda üzerine domates sosu dökerken uyanıyorum:))))))))))çok fena yani durumum

X