2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

bazi dr.lar soyluyo ama kiz olunca bekliyorlar misal benim dr.um :KK9::KK9::KK9: ben kiz oldugunu dusunuuorum ama dk daha erken kesin soyleyemem dedi..hani sercem de 12 hafta ya iyo ama 11 hafta 2gun olmasi gerek bence yani kesin kiz demesi sasirtdi o dk.dan ben de istedimmm:KK9::KK9::KK9: Allahim bebislerimi sagsalim kucagimiza almayi nasip etsin de bunlar isin girgiriii...ben kizimin isimlerinibile hazirladim artik onlarin icinden babasiyla birine karar vericez...

Gozun aydin guzelimmmm...Allahim oglusuna ve hepimizin yavrusuna guzel alin yazisi yazsin guzel gelicek yazsin insallahhh..bebislerimiz musmutlu olsun Insallahhh.ay 90larda cinsiyyet oyrenenleri kiskanmiyor da degilim yaaaa:KK17::KK17: kiz oldugunu biliyorum eminim ama sanki dk.dan duymaya ihtiyacim varmis gibi bisey alamiyorummm..3haftam var dahaaa..ya soyleseydi iste kizin diye bende cigliklarla cikip alisverise kaptirsaydim kendimiiiiii:KK9::KK9:

Anladım Tatlim yanlış okumadiysam çin takviminde
diyordu Sercem:nazar:ınan Tatlim en başta sectigin isimler
çok degisir çünkü melegin dogunca hangi ismin ona yakisacagi
belli oluyor..allah gönlüne göre versin Tatlim

kanı daha dün verdim. ense kalınlığına da dün baktılar.hepsinin sonucu 1 hafta sonra çıkacak dediler.haftaya salı gideceğim tekrar. herşey güzel çıkar inşallah.hepiimiz sağlıklı bi şekilde alırız yavrularımızı kucağımıza. sen kaç yaşındaşın. bana doktor 35 yaş sonrası risk dedi. ben 33 yaşındayım bu biraz rahatlattı beni.

Dur canım stres yapma kendne inşallah hayırlısıyla güzel sonuçlanır, 29 yaşındayım ben de :)

Arkadaşlar Merhaba,

Bayadır yazamadım. Hamileliğin başından beri bir iyileşiyorum bir hasta oluyorum bir türlü kurtulamadım yaaa :KK43: Geçen hafta kontrole gittim. Doktor kesin olmamakla birlikte erkek olduğunu düşünüyorum dedi. İkili tarama testi için ense kalınlığına burun kemiğine baktı. Bir de kan alındı. şimdi benim anlamadığım ikili tarama testi dediğimiz şey ense kalınlığı ve burun kemiğine bakarak bir enteresanlık var mı diye anlaşılmaya çalışılmıyor mu ? Peki kan testinden neye bakıyorlar ? Yani kan testi ne anlama geliyor ikili taramada ?

İzin süresi bittiğinde sgk ya gidiyorsun parayı almak için ama paranın dönüşü o kadar hızlı olmuyormuş bilginiz olsun. Ayrıca tam maaş olmuyor kızlar, bir oranı var onun da.
İşyerimizin uygulaması çok güzel çok şükür, izin süresince maaşın kesilmiyor, iznin bittiğinde sgkdan alacağın parayı getirip veriyorsun şirkete, Allah razı olsun, umarım herhangi bir değişiklik olmaz bizim bebekler oluncaya kadar.

DOğum izni bittiğinizde süt izinleri var, şirketiniz müsaade ederse onu da birleştirip kullanabilirsiniz.
Ben doğum izni + süt izni + yıllık izinler + rapor + gerekirse ücretsiz izin kullanacağım..

Allah hepimize yardım etsin..

maşallah ne güzel, şanslıyız ki benim şirketim de izin süresince yatırıyor maaşları, hatta sgk'dan gelen parayı da almıyormuş galiba, yaşayıp göreceğiz bakalım. Dediğin gibi inşallah değişiklik olmaz, biz de burda çalışmaya devam ederiz. acaba sgk'dan gelen para ne kadar sonra gelir ki?

ben süt iznini haftada 1 gün kullanmayı düşünüyorum. tüm haftanın süt izinlerini cuma kullanıp 3 günü bebeğimle geçirmek gibi bir niyetim var Allah izin verirse..

maşallah ne güzel, şanslıyız ki benim şirketim de izin süresince yatırıyor maaşları, hatta sgk'dan gelen parayı da almıyormuş galiba, yaşayıp göreceğiz bakalım. Dediğin gibi inşallah değişiklik olmaz, biz de burda çalışmaya devam ederiz. acaba sgk'dan gelen para ne kadar sonra gelir ki?

ben süt iznini haftada 1 gün kullanmayı düşünüyorum. tüm haftanın süt izinlerini cuma kullanıp 3 günü bebeğimle geçirmek gibi bir niyetim var Allah izin verirse..

canım 2/3 ü olabilir, tamamı değil ama. ilk bende öyle düşündüm ama birleştirince 50günü geçkin olduğunu gördüm 2 ay neredeyse...

Arkadaşlar Merhaba,

Bayadır yazamadım. Hamileliğin başından beri bir iyileşiyorum bir hasta oluyorum bir türlü kurtulamadım yaaa :KK43: Geçen hafta kontrole gittim. Doktor kesin olmamakla birlikte erkek olduğunu düşünüyorum dedi. İkili tarama testi için ense kalınlığına burun kemiğine baktı. Bir de kan alındı. şimdi benim anlamadığım ikili tarama testi dediğimiz şey ense kalınlığı ve burun kemiğine bakarak bir enteresanlık var mı diye anlaşılmaya çalışılmıyor mu ? Peki kan testinden neye bakıyorlar ? Yani kan testi ne anlama geliyor ikili taramada ?

Cnm ense kalinligu olagandan yüksek çıkarsa
risk olduğu söyleniyor ama bu kesin değil
sonrada kan sonuclarina bakiyirlar...eğer ondada
risk varsa amniyon sıvı alıyorlar annede isterse
bu testlerin bir çoğu yanlış lütfen hamileliginizi
kendinize zehir etmeyin :KK34:

Arkadaşlar Merhaba,

kanda da kromozomlara bakılıyor sanırım yanlış bilmiyorsam. ama ikili test dediğimiz şey zaten kesin sonuçları değil olasılıkları gösteriyor. o yüzden sonucuna çok takılmamak gerekir sanırım..

kanda da kromozomlara bakılıyor sanırım yanlış bilmiyorsam. ama ikili test dediğimiz şey zaten kesin sonuçları değil olasılıkları gösteriyor. o yüzden sonucuna çok takılmamak gerekir sanırım..

aslında çok takılmamak gerekiyor ama herhalde annelik içgüdüsü bu olsa gerek.o ihtimal bile çok korkutuyo.ama içimden bi ses de rahat olmamı bi sorun çıkmıyacağını söylüyor. ben ikinci sesi dinleyeyim en iyisi..

Slm arkadaşlar sayfa çabuk ilerliyor takip etmek zor:)Gördüğüm hadarıyla cinsiyeti 12 13 haftada öğrenenler var ve çoğu erkek..Herkesin evladı sağlıklı hayırlı olsun inş...Birde ben kızımda bütün testleri yaptırmıştım her ay düzenli gittim doktora ama bunda yaptırmayı düşünmüyorum..Rabbim hepimize sağlıklı evlat versin inş...

Merhaba sevgili anne adaylari. Sizden rica etsem sizin gibi anne olmayi cook isteyen bir arkadasimiz icin 1 er tane ayetel kursi okuyabilir misiniz ? 41 ayetel kürsi topluyoruzda. Arkadasimizin ismi ayşe. Simdiden tesekkur ederim .
Allah im hepinize vakti zamani geldiginde saglikli sihhatli dogumlar nasip etsin insallah.

bazi dr.lar soyluyo ama kiz olunca bekliyorlar misal benim dr.um :KK9::KK9::KK9: ben kiz oldugunu dusunuuorum ama dk daha erken kesin soyleyemem dedi..hani sercem de 12 hafta ya iyo ama 11 hafta 2gun olmasi gerek bence yani kesin kiz demesi sasirtdi o dk.dan ben de istedimmm:KK9::KK9::KK9: Allahim bebislerimi sagsalim kucagimiza almayi nasip etsin de bunlar isin girgiriii...ben kizimin isimlerinibile hazirladim artik onlarin icinden babasiyla birine karar vericez...

Gozun aydin guzelimmmm...Allahim oglusuna ve hepimizin yavrusuna guzel alin yazisi yazsin guzel gelicek yazsin insallahhh..bebislerimiz musmutlu olsun Insallahhh.ay 90larda cinsiyyet oyrenenleri kiskanmiyor da degilim yaaaa:KK17::KK17: kiz oldugunu biliyorum eminim ama sanki dk.dan duymaya ihtiyacim varmis gibi bisey alamiyorummm..3haftam var dahaaa..ya soyleseydi iste kizin diye bende cigliklarla cikip alisverise kaptirsaydim kendimiiiiii:KK9::KK9:

amin canım benim inşallah...kız bebekler geç gösteriyor sanırım..3 hafta kısa bi zaman ama heyecanlı olunca geçmek bilmiyor seni çok iyi anlıyorum..bende kız diye düşünüyordum ama bizim koca kafalı yanılttı beni..babasını haklı çıkardı..doktor bana moral verdi sağlıklı olsun diye falan orası öyle tabi ama nasip..olsun ben oğluşumu da seviyorum ki:). bende artık çılgınlar gibi alışveriş yapmak istiyorum bebeğim içinnn:))

Herkese Merhaba;

15 şubatta kontole gidince öğreneceğiz inşallah cinsiyetini. O gün ikili tarama da yapacakmış doktorum.
Hemen belli olur mu bilmiyorum ama yanılmıyorsam 15 şubatta 12+3 gün olacağım. Sizce öğrenme şansım var mı cinsiyeti :nazar:

Herkese Merhaba;

15 şubatta kontole gidince öğreneceğiz inşallah cinsiyetini. O gün ikili tarama da yapacakmış doktorum.
Hemen belli olur mu bilmiyorum ama yanılmıyorsam 15 şubatta 12+3 gün olacağım. Sizce öğrenme şansım var mı cinsiyeti :nazar:

ben 12+4'te erkek olduğunu öğrendim canım, eğer doktorun iyiyse ve bebek gösterirse öğrenebilirsin sanırım :)

Elanaz 85 canim ben okudum arkadasin icin bitane ayetel kursi. Allah en kisa zamanda ayse arkadasinada bir evlat nasip eder insallah.rabbim herkese evlat sevgisini tattirsin insallahhh

Elanaz 85 canim ben okudum arkadasin icin bitane ayetel kursi. Allah en kisa zamanda ayse arkadasinada bir evlat nasip eder insallah.rabbim herkese evlat sevgisini tattirsin insallahhh

Allah razi olsunnnn cook tesekkur ederim bir degil binlerce kezz. Duyarli davrandigin icin. Allahim ne muradin varsa versin insallaaahhh.

Arkadaşım sen gerçekten cok düşünceli ve vicdanlısın tüm yazdıklarından ben bunu anladım. Ama vaktinde sana maddi olarak nekadar yardımcı olmuş olsalar bile şuanki tutumları hoş karşılanacak birşey değil. Büyük diyorsun,holding diyorsun. Velevki gerçekten adamların işine 8 ay yaramadın ve yattığın yerden para aldın. Batacaklarmıydı? hayır...
sende bu vefa,duygusal bağ varken sen zaten elinden geldiğince işini yapmaya devam edecektin. Ama seni karnın belli olmaya başlamışken 'kapının önüne koyuyorlarsa" yasal haklarının tümünü hiç düşünmeden talep et derim. Sigortan var yok bunu hiç hesaba katmıyorum bile. zaten analık durumundan dolayı sigortalı sayılırsın. Ama sigorta gununun işlemesi açısından sigortalı olman gerekir ki seni kim işe alacak durumunu göre göre. Sen olsan alırmıydın?
Bence çık patronlarının karşısına benim işe ihtiyacım var, çalışmaya ihtiyacım var ne iş yapacagım ben? diye sor. Benim gibi birisi yarın size başvursa alırmıydınız? kendi kardeşiniz-kızınız bu durumda olsa işine son verirmiydiniz diye sor.

Eminim sana cok yardımları dokunmuştur. Bu yuzden cok duygusal yaklaşıyorsun. Kim ne kazanacak kim ne kaybedecek bunun muhasebesini yap ona gore davran...
lütfen ama lütfen istifa etme, bırak onlar işten çıkarsın... ve sana imzalatmak istedikleri bir kağıt olursa(içeriği ne olursa olsun) "tüm yasal haklarımın saklı kalması kaydıyla" diye şerh düş öyle imzala...

ya burası ne güzel insanlarla dolu bi site.kk bana iyi geliyo.evde pc yok artık telden girerim sizlerle haberleşmeye.
çok teşekkür ederim arkadaşım :KK16: gerçekten.parmaklarını yorman bile ne güzel bi başkası için.

senin yazını okuduktan sonra söyledim beni bu saatten sonra kimse işe almaz dedim.
ben de hiç istemezdim ama sana doğum izni süresini tanıyamam dedi.
zaten bir saat izin bile çok zor verirdi.
hayırlısı ne diyim.
en azından sigortamı yatırcak doğum iznine kadar.
çok sağol denizatım

Merhaba sevgili anne adaylari. Sizden rica etsem sizin gibi anne olmayi cook isteyen bir arkadasimiz icin 1 er tane ayetel kursi okuyabilir misiniz ? 41 ayetel kürsi topluyoruzda. Arkadasimizin ismi ayşe. Simdiden tesekkur ederim .
Allah im hepinize vakti zamani geldiginde saglikli sihhatli dogumlar nasip etsin insallah.
Allahim kabul etsin Insallah.en kisa zamanda hamisler sirasina katilir...
amin canım benim inşallah...kız bebekler geç gösteriyor sanırım..3 hafta kısa bi zaman ama heyecanlı olunca geçmek bilmiyor seni çok iyi anlıyorum..bende kız diye düşünüyordum ama bizim koca kafalı yanılttı beni..babasını haklı çıkardı..doktor bana moral verdi sağlıklı olsun diye falan orası öyle tabi ama nasip..olsun ben oğluşumu da seviyorum ki:). bende artık çılgınlar gibi alışveriş yapmak istiyorum bebeğim içinnn:))
Onlari sevmemek mumkunmuuuu ))) mucizelerimiz onlar bizim Allahim kucagimiza almayi nasip etsin Insalllahh
Anladım Tatlim yanlış okumadiysam çin takviminde
diyordu Sercem:nazar:ınan Tatlim en başta sectigin isimler
çok degisir çünkü melegin dogunca hangi ismin ona yakisacagi
belli oluyor..allah gönlüne göre versin Tatlim

Amin guzelim hepimizin gonlunce olsun herseyyyy..Insallahh

X