2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar dunden beri sürekli ince ince sızılar hissediyorum sol tarafımda hiç olmazdı böyle. süreklilik arzetmezdi desem daha doğru olur.
sizce rahim genişlemesinden midir

cnm gecmıs olsun dıs agrısı cok fena ya allah yardımcın olsun bebegınıde gorcen belkım cınsıyetınıde soylerler :)
tesekkurler gercekten ölüp diriliyor insan bu aciyla geceden beri 50 kere dogurmustum.
sorma belki ogrenirim :) insllh ya

[COLOR="#
4B0082"]Günaydın çok çok geçmiş olsun hamileyken diş çektire biliyor muyuz acaba ben sakıncalı olduğunu duymuştum ama iyice araştır bence canım tekrardan çok geçmiş olsun[/COLOR]
tesekkur ederim. hamileligin ilk 3 ayinda dusugu tetikliyormus ama eger disin durumu kotuyse o da tetikliyor dedi hem iltahap anneye bebege zarar dedi.ilk 3 ay bu hafta bitiyor zaten kar zarar olarak dusundum cekilmesi daha iyi kizima amileyken basladi agrilar ha hamilelik gecsin ha emzirme bitsin derkn disimi ve yanindaki diside kaubedecegim sanirim

işin kötü tarafı ınsallah dısıne mudehale edebılırler gebeyken pek bı seye dokunmuyolar:26:
hayırlı haberlerını beklıyoruz cnm mutlaka yaz

gerçekten çok geçmiş olsun diş ağrısı kadar kötü bir şey yok allah kimseye yaşatmasın zor ..

gunaydin arkadaslar kann sonuclarim cikdi troid cok yuksek cikdi tsh 10,56 FT 1,46 Doktor hapi yükseklti zaten 120 ml kullaniyordim haftada 2 defada 150 ml kulanacagim cok yüksek insallah bebgime zarari olmaz cok uzuldum (((

canım benim de tiroidim var ilk hamile kaldığımda tsh 25 olmuştu.. hamile kalmadan önce düzenliydi ama hamilelikte artmış.. sen hamile kaldıktan sonra ölçtürmedin mi hiç?.. 120 ml kullanmana rağmen tsh 10 çıktıysa 150 ml yeterli olmaz bence.. istersen bir doktorla daha görüş.. ihmal etme canım önemli çünkü..

gunaydin arkadaslar kann sonuclarim cikdi troid cok yuksek cikdi tsh 10,56 FT 1,46 Doktor hapi yükseklti zaten 120 ml kullaniyordim haftada 2 defada 150 ml kulanacagim cok yüksek insallah bebgime zarari olmaz cok uzuldum (((

canım ben de hukukcu gibi troid bezim yok ilaç kullanıyorum
ilk üç ayda 2.5 altında tutmaya çalışıyorlar tshı
bence yeni bir doktora daha danış doz konusunda
10 gün sonra tekrar tsh baktır
benim normal gidiyordu ama üç haftada o kadar artmış ki
yine 2.5 altı ama benim endokrinci de az artırdı ilacı
böyle dramatik artarsa yetmez diye düşündüm
13 ünde endokrine gitmiştim
bana 3 şubata randevu verdiler
dün kadın doğumcumla konuştum
bir hafta 10 gün sonra yeniden tahlil yaptır dedi

gerçi kadın doğumcu ilacını aldığın sürece korkma
hcg tsh gibi davranır diyor ama
seninki biraz fazla yükselmiş gibi

Via 80 tl yapıyormuş ben normalde medipol gidiyorum ama orda ikili tets ücreti 230 tl via tüm sgk ve özel sağlık sigorta hepsi geçiyor sadce kan testini kapsıyor detaylı ultroson 22-24 haftalıkken bakılıyor

sadece kan tahliliyse çok çok da ucuz değil ozaman via çünkü ultrasonda bu aylarda ense kalınlığınıda ölçüyorlar (ki bu bence cok önemli olması gerekenden fazla olması bebekte bir çok anomalinin habercisi olabiliyor) baktırmakta yarar var. 22-24 haftalıkken yapılan detaylı ultrason biraz geç olabilir erken tanı için.

kızlar dunden beri sürekli ince ince sızılar hissediyorum sol tarafımda hiç olmazdı böyle. süreklilik arzetmezdi desem daha doğru olur.
sizce rahim genişlemesinden midir

canım rahim genişlemesi olabilir. bu zamanlarda kırmızı renkli çok şiddetli kanama ve cok şiddetli ağrı olmadığı sürece diğer şeyleri cok önemsememek lazım. acaba kötü bişey olurmu diye kendini dinlerken stres oluyor insan :) gerek yok

saol cnm. inşallah öyledir yarın randevumuz var doktora da sorucam biliyım ne gibi durumlar tehlikeli diye de boşuna evham yapmayayım

zaten önce ense kalınlığına bakıyorlar sonra kan testi istiyorlar canım ense kalınlığına bakmadan kan testini yapmıyorlar :):) ayrıntılı utrosonda 22-24 hafta arsındaki bakılan ise böbreklere kalbe mide omur iliklere dudakta yarık olup olmadığına bakılıyor :)

canım haklısın sanırım dediğini uygulamada fayda var teşekkür ederim.Bu arada dün cinsiyetini öğrendim erkek bir bebeğim olacak paylaşmak istedim.

Herkese merhaba ancak girebildim.umarım hepiniz iyisinizdir.

bugün haşimoto guatrım için dor isteği üzerine kan verdim.hemşire bandı yapıştırdı birden kolum kan oldu tekrar.hemşireler gelip tampon yaptılar ve bana biri "aspirin falan kullanıyo musunuz?" dedi o an anladım ve "clexane kullanıyorum" dedim."ondan" dedi.pıhtılaşmama iğnesi kullandığım için ufacık da olsa biyerimi kessem kanım durmayacak mı? üzüldüm..

evet hamile kalmadan önce ölctürdugümde iyidi simdi yüksek cikdi Doktor hamileleikde genellikle yükselir dedi 125 kullaniyodum simdide haftada 5 gün 125 alacan 2 gunde 150 alacagim 3 aydada randevü Verdi insallah bbegimin gelismesini engellemz...

eve hamile kalmadn önce iyidi yani sinirdaydi simdi ilacimi yükseltiler 3 ayada randevü Verdi Doktor korkma dedi ama hamilelkide yükelir dedi ama ben yinede cok korkuyorum rabbim saglikli sigatli kucagima almayi nasip etsin insallahh...

benim de son ADT 23 kasım neden tahmini doğum zamanımız ve haftalarımız tutmuyor acaba?:26:

bendede kann pihtilasmasi var eskien elim ne Kadar derin kesilse kann akmazdi simdi kann aldiklarinda bile kann cok zor duruyo.

bendede kann pihtilasmasi var eskien elim ne Kadar derin kesilse kann akmazdi simdi kann aldiklarinda bile kann cok zor duruyo.

eveeet ben de şaşırdım ve endişelendim.gerçi oğlumda da kullanıyodum bişey olmadı çok şükür ama,bu gün yaşadığımdan tedirgin oldum açıkcası.

annişler selam bu gün doktora gittik..bebeğimi en son 3 hafta önce görmüştüm ufacıktı...maşallah büyümüş hareket ediyordu Çok mutluyum Rabbim hepimizin bebeklerini ve bizleri korusun...Cumanız mubarek olsun...

Bebislerimizle mutlu hafta sonu gecirelim insallah. 2li test yaptiran varmi aranizda?? Benim son 4gunum sali randevim var cok heyecanliyim....Insallah bebislerimizi sagsalim kucagimiza alalimmm..cinsiyyet oyrenmis arkadaslar masallah gozunuz aydin artik oglum ya kizim diye seve biliyorsunuz bebisleriii..ben bilmiyorum ama kizim diye seviyorum nedensee )))))))

kızlar herkese merhaba bir sorum olacak size.Ben 1 sene önce korunmayı bırakıp hamile kalmak istediğimde doktor bikaç test yaptı ve kızamıkçık geçirmediğimi oyüzden aşı yaptırmam gerektiğini ve aşıdan sonra 3 ay korunmam gerektiğini söyledi.Ben aşımı yaptırdım 3 ay korundum ve şu an 5 haftalık hamileyim.Kan tahlilimde 2 gün önce rubella ıgg ve ıgm ikisi birden pozitif görünüyor.Yani ıgg bağışıklığımın olduğunu gösteriyor,ıgm şu an kanda aktif halde bulunan kızamıkçık virüsünü gösteriyor.Doktorum avidite testi istedi verdim perşembe günü sonuç çıkacak.Aşım olduğu halde nasıl ıgm pozitif çıkıyor başına böyle bişey gelen var mı lütfen yardımcı olun?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…