2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Acile gittim... Yogun kanamam vardi ama parca dusmedi hic...
Mide bulantim ve goguslerimdeki hassasiyet devam ettigi icin umutluydum...
En son Aralik 27'sinde dr.a gitmistim bi sorun yoktu ozaman normalden kucuk gorunmustu
6+3 gunluktu... O hesaba gore suan 9 hafta olmasi gerekirdi..
Ama acil dr.u vajinal ultrason yapti benim kocaman bebegime 11+4 gunluk dedi...
Resmini bile vermedi sinir oldum...
Kalbi atiyo minigimin progestana basladik kanamam ara ara dvm ediyo...
Suan cok korkuyorum karnimda hassasiyet yok gogusler normal off of :KK43:
Bugun kendi dr.umuza gidicez ogleden sonra... İnsallah iyidir bebegim Allahim acisini gostermesin kimseye...
Dualarinizi eksik etmeyin hamislerim biliyorumki Allah bedeninde minik bir emanet tasiyanlarin duasini geri cevirmez...
:KK5:

çok geçmiş olsun Rabbim bebeğini hayırlısıyla sana bağışlasın canım inşallah...

evet hamile kalmadan önce ölctürdugümde iyidi simdi yüksek cikdi Doktor hamileleikde genellikle yükselir dedi 125 kullaniyodum simdide haftada 5 gün 125 alacan 2 gunde 150 alacagim 3 aydada randevü Verdi insallah bbegimin gelismesini engellemz...

canım kesinlikle başka bir doktorla görüşmelisin.. eğer 125 kullanırken tsh 10 ise haftada iki gün 150 kullanmak asla düşürmez tshni o kadar.. bence dozun daha fazla artması lazım.. artık yavaş yavaş bebeğin kendi tiroidini üretmeye başlar o yüzden korkma ama keşke daha erken yaptırsaymışsın test.. ayrıca 3 ay sonrası da çok uzak.. normalde 3 haftada bir bakılması lazım gebelikte.. ben düşük yaptığım için çok araştırdım bu konuyu.. bence başka bir doktora daha doz konusunu sor ve en geç üç ay sonra bir daha ölçtür verilen doz işe yaramış mı diye..

Merhaba ben aranıza yenı katıldım,11 haftalık gebeyim uc gun once kanama oldu,ondan bırkac gun once de kahverengı lekelenmem vardı,kanamam kahverengı lekeler halınde nısbeten azalsada devam edıyor,bu benı kaygılandırıyor,benım durumumu yasayan var mı aranızda,bebegım yasıyor kese dışında kanama,progesternda kullanıyrm hala bıtmedı,dr um oldukça serınkanlı uc gun yat ıstrahat et dedı başka bısey yok,lakin durumda bır değişmede yok.

Merhaba ben aranıza yenı katıldım,11 haftalık gebeyim uc gun once kanama oldu,ondan bırkac gun once de kahverengı lekelenmem vardı,kanamam kahverengı lekeler halınde nısbeten azalsada devam edıyor,bu benı kaygılandırıyor,benım durumumu yasayan var mı aranızda,bebegım yasıyor kese dışında kanama,progesternda kullanıyrm hala bıtmedı,dr um oldukça serınkanlı uc gun yat ıstrahat et dedı başka bısey yok,lakin durumda bır değişmede yok.

Benim ilk bebegim dusuktu ikincisi 9 ay yattim plasenta previa
oldugu icin kanamaliydim genelde... Oglum 7 yasina gircek cok sujur...
Suan 3. Hamileligim 11+4 gunluk dun aksam kanama basladi
hic bi problem yoktu buzamana kadar cok rahattim birden oldu...
Bekliyoruz simdilik...
İnsallah atlatirizda bu sefer diger hamisler gibi bende gezerim bebise alisveris yaparim..
İcimde ukte oldu :KK5:

kızlar dunden beri sürekli ince ince sızılar hissediyorum sol tarafımda hiç olmazdı böyle. süreklilik arzetmezdi desem daha doğru olur.
sizce rahim genişlemesinden midir

Ben de sabahtan adet sancisi gibi sancim var arkadasim son 1haftadir sen soylediyin gibi sag ve sol kasiklarda batmalar sizildamalar vardi bugun de boyle adet sancisj gibi ilk once korkdum sabahtan uzandim ayaklarimi kaldirdim.ama simfi daha rshatim qaliba rahim buyumesi bu..bebisler buyuyoooo....

annişler selam :KK3: bu gün doktora gittik..bebeğimi en son 3 hafta önce görmüştüm ufacıktı...maşallah büyümüş hareket ediyordu:nazar::nazar: Çok mutluyum:KK16: Rabbim hepimizin bebeklerini ve bizleri korusun...Cumanız mubarek olsun...

cnm günlerimiz aynı hemen hemen bende yarın randevuma gidicem inşallah bende o hareketleri görürümm :nazar:
peki ikili test hk tarih konuştunuz mu ve de cinsiyet tahmini yaptımı?

Merhaba bende aynı sorunu 6. haftamda yaşadım.İlk kahverengi lekelenmeyle başladı sonra kanmaya döndü 2 defada adetin son günleri kadar kanamam oldu.Doktorum progestan ve iğne verdi 4 tane iğne vuruldum 3 gün arayla 2 hafta kadar devam etti kanamam 4. iğneden sonra geçti.Şimdi bi sıkıntım yok çok şükür.Doktorlar yanlızc progestan ve iğne veriyor.Birde dinlenme çok önemli.Ben 1,5 hafta yattım sürekli hiç bir iş yapma sakın.Allahın izniyle geçer.:nazar:

cnm günlerimiz aynı hemen hemen bende yarın randevuma gidicem inşallah bende o hareketleri görürümm :nazar:
peki ikili test hk tarih konuştunuz mu ve de cinsiyet tahmini yaptımı?

inşallah canım... evet 2li test için 2 hafta sonraya tekrar çağırdı..cinsiyet hakkında bişey söylemedi maalesef :KK43:

inşallah canım... evet 2li test için 2 hafta sonraya tekrar çağırdı..cinsiyet hakkında bişey söylemedi maalesef :KK43:

hayırlısı olsun cnm benıde ıkı hafta sonra çağıracak demekki.. kimisi daha erken yapıyor kimisi ise geç anlamadım gitti..
11. hafta içinde de yapanlar varmış.
ıkılı testte cinsiyet hk bi fikrimiz olur inşallah :KK16:

kızlar kafam çok karışık sizlere bi şey sormak istiyorum...Karamanda yaşıyorum..burada dr seçeneği kısıtlı.. bugün özel bi hastanede 68 yaşlarında erkek bi prof.a muayene oldum...muayenesi güzeldi ilgiliydi... daha önceleri muayene için ailemin yanına Konyaya gittim hep 1 buçuk saat burdan..şimdi endişem şu birincisi bu kadar yaşlı bi insan sizce doğum yaptırabilir mi yoksa iş ebelere mi kalır dersiniz ve erkek doktor beni tedirgin ediyo açıkçası rahat hissedemiyorum...Her muayene için Konyaya gitmek de biraz sıkıntı..doğumu Konya da yaparım diye düşünüyodum ama bu sefer kendi evime gelemicem çıkar çıkmaz..off böyle işte küçük yerde yaşamanın dez avantajı... NAPSAM SİZCE?:KK4:

Merhaba bende aynı sorunu 6. haftamda yaşadım.İlk kahverengi lekelenmeyle başladı sonra kanmaya döndü 2 defada adetin son günleri kadar kanamam oldu.Doktorum progestan ve iğne verdi 4 tane iğne vuruldum 3 gün arayla 2 hafta kadar devam etti kanamam 4. iğneden sonra geçti.Şimdi bi sıkıntım yok çok şükür.Doktorlar yanlızc progestan ve iğne veriyor.Birde dinlenme çok önemli.Ben 1,5 hafta yattım sürekli hiç bir iş yapma sakın.Allahın izniyle geçer.:nazar:

Merhaba,doktorum hıc ıgneden bahsetmedı,dınlenıyorum da,sebebını de anlamıyor doktorlar

kızlar kafam çok karışık sizlere bi şey sormak istiyorum...Karamanda yaşıyorum..burada dr seçeneği kısıtlı.. bugün özel bi hastanede 68 yaşlarında erkek bi prof.a muayene oldum...muayenesi güzeldi ilgiliydi... daha önceleri muayene için ailemin yanına Konyaya gittim hep 1 buçuk saat burdan..şimdi endişem şu birincisi bu kadar yaşlı bi insan sizce doğum yaptırabilir mi yoksa iş ebelere mi kalır dersiniz ve erkek doktor beni tedirgin ediyo açıkçası rahat hissedemiyorum...Her muayene için Konyaya gitmek de biraz sıkıntı..doğumu Konya da yaparım diye düşünüyodum ama bu sefer kendi evime gelemicem çıkar çıkmaz..off böyle işte küçük yerde yaşamanın dez avantajı... NAPSAM SİZCE?:KK4:

konyada cok ıyı hekımler var,ben sakaryada yasıyorum ama doğumu konyada düşünüyorum,aılemde orada

hayırlısı olsun cnm benıde ıkı hafta sonra çağıracak demekki.. kimisi daha erken yapıyor kimisi ise geç anlamadım gitti..
11. hafta içinde de yapanlar varmış.
ıkılı testte cinsiyet hk bi fikrimiz olur inşallah :KK16:

İnşallah insan meraklanıyo di mi :) bi öğrensekte ona göre ufaktan bişiler alsak :KK16:

Benim ilk bebegim dusuktu ikincisi 9 ay yattim plasenta previa
oldugu icin kanamaliydim genelde... Oglum 7 yasina gircek cok sujur...
Suan 3. Hamileligim 11+4 gunluk dun aksam kanama basladi
hic bi problem yoktu buzamana kadar cok rahattim birden oldu...
Bekliyoruz simdilik...
İnsallah atlatirizda bu sefer diger hamisler gibi bende gezerim bebise alisveris yaparim..
İcimde ukte oldu :KK5:

2.gebeliğinizde ilk aydan beri mi yattınız

2.gebeliğinizde ilk aydan beri mi yattınız

Dr.um İlkay Filizcan'dı ... Of cok sicak bile demiyceksin stresten uzak durcaksin dedi
sonra Burhan Seker'e yonlendirildim kanamalar artinca o daha profesyonel konusunda...
Wc banyo yemek disinda hic kalkmadim... Zaten kansizlikta vardi fanalasiyordum banyoda ve yemekten sonra carpinti oluyordu
kahverengi lekenin anlami cok yukarlarda az miktarda kanama oluyor ve siz gorene kadar hava ile temasindan sonra renk degistirip kahverengi oluyor
esim gelemiyormus of napicam ben tek basima gitmem lazim hastaney:KK31:e...

Dr.um İlkay Filizcan'dı ... Of cok sicak bile demiyceksin stresten uzak durcaksin dedi
sonra Burhan Seker'e yonlendirildim kanamalar artinca o daha profesyonel konusunda...
Wc banyo yemek disinda hic kalkmadim... Zaten kansizlikta vardi fanalasiyordum banyoda ve yemekten sonra carpinti oluyordu
kahverengi lekenin anlami cok yukarlarda az miktarda kanama oluyor ve siz gorene kadar hava ile temasindan sonra renk degistirip kahverengi oluyor
esim gelemiyormus of napicam ben tek basima gitmem lazim hastaney:KK31:e...

stres galıba etkılı ben bır ogrencımle tartışırken kasıklarıma ağrı gırmıstı sonarada kanama olmuş ıste,sız tek basınıza gıdın gecıktırmeyın ,allah sifa versın

stres galıba etkılı ben bır ogrencımle tartışırken kasıklarıma ağrı gırmıstı sonarada kanama olmuş ıste,sız tek basınıza gıdın gecıktırmeyın ,allah sifa versın

benimde bu aralar işim çok yoğun sitres sıkıntı oluyo hep böyle giderse çok huysuz bi bebeğim olacak hiç sakin kalamıyorum:KK43:((

X