2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ayy çok güzel bişey bence.. çok sevindim.. hiç korkma canım.. inşallah hiç birşey olmaz bebeklerine.. ama artık kendine daha fazla dikkat etmelisin.. çok güzel ya ikiz olması.. sağlıkla kucağına alırsın inşallah..
Bende baktigimda ole gordumde bir umut ya tutarsa dedim isin sakasi kizda olsa oglanda olsa saglikli olsun yeter bir oglum var birde kizim olsa daha iyiydi ama once saglik

ayy inşallah.. ben de ara ara ikizim olsa diye aklımdan geçirirdim.. bizim ailede de hiç yok ama bakarsın benim de olur.. hayırlısıyla tabi.. genelde doğum kontrol hapından sonra hamile kalanların olurmuş ikiz bebeği, doktor öyle demişti bana.. sen kullandın mı hap?..
bi de canım sen düşükten sonra test falan yaptırdın mı, pıhtılaşma için falan.. ya da şuan kullandığın bir ilaç var mı? bana doktor şimdi araştırılmaz nedeni dedi.. bi de kaç ay korundunuz?.. ayy ne çok soru sordum di mi, ama napim düşük yapıp hamile olanları görünce umut oluyo bana..

seni benden iyi kimse anlayamaz cnm istediğin kadar soru sorabilirsin :) ben 2,5 yıl doğum knt hapı içtim ve bırakınca 9 ay boyunca hamile kalamadım tam umutlarım azalırken kaldım ama sadece 9 hafta benimle kaldı bebeğim kalbi durdu sonra dr 2 ay mutlaka korunun dedi bizde korunduk sonrasında 2 ay daha hamile kalamadım yani düşükten toplamda 4 ay sonra hamile kaldım bu süreçte hiçbir test yaptırmadım! geçen hafta aklıma kan pıhtılaşması düştü doktora söyledim istersen yaptır dedi bende fakülte hastanesinde binbir zorlukla kan verdim sonucu bekliyorum ancak son gittiğim dr boşuna yaptırmışsın bunu hamile kalmadan önce yaptırmalıydın dedi kafam allak bullak oldu o zaman diğer dr neden yaptır dedi bilemiyorum bence sen en az iki doktora bu konuyu sor ne zaman yaptırmalıyım diye ben hala hangisi haklı bilemiyorum çünkü! bir sonuç alınca sana yazarım sonuçlarım bir hafta sonra çıkıcak! şu anda coraspin, progestan ve folbiol içiyorum :))

canım geçmiş olsun.. şimdi neler hissettiğini çok iyi anlıyorum.. ama üzülme ve dua et.. hayırlısı buymuş de.. bence bu bir imtihan ve biz bunu iyi bir şekilde atlatmalıyız.. acın çok taze hiç azalmaz sanıyorsun ama benimki birazcık azaldı.. bebişim sağlıksız olacağına şimdiden kaybetmem daha iyi diye teselli ettim hep kendimi..
bebeğini kaybedenlerin bir oranı var ben bu başlıktaki oranı doldurmuşumdur inşallah, inşallah son kayıp benimki olur diyordum ama maalesef ara ara alıyoruz böyle kötü haberler..
sormak istediğin bir şey olursa ben buralardayım.. tekrar çok geçmiş olsun..

teşekkür ederim bebeğini kaybettiğinde senin adına çok üzülmüştüm sanada rabbim en kısa zamanda hayırlı ve sağlıklı bebek nasip etsin.Benim 7 yaşında kızım var onunla teselli buluyorum.bende öyle avunmaya çalışıyorum sağlıksız yada doğduktan sonra kaybetmek çok daha kötü olurdu.Doktorun bebek için ne kadar beklemeni söyledi.

emmezlermi keratalar, benim bitane beni halsiz bırakıyorken senin iki tane ne yapmaz:)) ayyy artık beslenmende daha daha ultra kaliteli olmalı...
bu arada bizim bebetoşlar bir gün arayla olmuş :)

hadi ya ne güzel senin bir daha ki dr kontrolün ne zaman cnm dr beni 10. haftanın sonunda çağırdı! nasıl beklerim bilmem 3 HAFTA dile kolay :KK1:

hadi ya ne güzel senin bir daha ki dr kontrolün ne zaman cnm dr beni 10. haftanın sonunda çağırdı! nasıl beklerim bilmem 3 HAFTA dile kolay :KK1:

bana doktor sıkıntı olmadığı sürece ayda bir görüşeceğiz dedi. yani 6 şubatta gidicem tekrar. ama aklım hep bebekte:) kaç mm oldu büyüdümü naptı cinsiyeti ne acaba ah bi görsem hareket ettiğini deyip duruyorum kendi kendime... o yüzden anlayabiliyorum 3 haftanın senin için ne demek olduğunu... :) eşime diyorumki bi ultrason cihazı alsak eve merak ettikçe baksak napıyor diye :)):KK1::KK1::KK1::KK52:

teşekkür ederim bebeğini kaybettiğinde senin adına çok üzülmüştüm sanada rabbim en kısa zamanda hayırlı ve sağlıklı bebek nasip etsin.Benim 7 yaşında kızım var onunla teselli buluyorum.bende öyle avunmaya çalışıyorum sağlıksız yada doğduktan sonra kaybetmek çok daha kötü olurdu.Doktorun bebek için ne kadar beklemeni söyledi.

sağol canım.. inşallah beraber hamile kalıp yine beraber bekleriz bebişlerimizi.. ben kürtajdan sonraki kontrolüme dün gittim.. bana doktor 3 ay korun dedi.. ama ben daha karar vermedim bir kaç doktorla daha görüşmeyi planlıyorum.. bir gelişme olursa sana haber veririm.. mesela benim ilk 3-4 gün çok kanamam oldu 4. gün parça düşürdüm.. doktor parça bırakmış içeride.. özele gidiyorum bir dünya para veriyorum ama hala güvenemiyorum doktorlara.. sen de dikkat et kendine..

slm kızlar bayadır giremedim forum almış başını gitmiş okumak çok zor olacak :)) başıma çok ilginç bi olay geldi pazartesi bebeğimin 7. haftası dolmuş olacak kalp atışlarını duyarız diye doktora gittik bir de baktık ki iki tane kalp atıyo! şok olduk meğer ikizmiş, halbuki 5. haftada keseyi görmüştük ve tekti şu an hem çok mutluyum hem de bi o kadar korkularım arttı allahım inşallah her şey yolunda gider çünkü dr tehlikeli bir gebelik türü dedi nolur bana dua edin :))

Ayyy tebrik ederim Rabbim sana bağışladın ikisini de, kalbini ferah tut hiçbirşey olmaz Allah'ın izniyle

seni benden iyi kimse anlayamaz cnm istediğin kadar soru sorabilirsin :) ben 2,5 yıl doğum knt hapı içtim ve bırakınca 9 ay boyunca hamile kalamadım tam umutlarım azalırken kaldım ama sadece 9 hafta benimle kaldı bebeğim kalbi durdu sonra dr 2 ay mutlaka korunun dedi bizde korunduk sonrasında 2 ay daha hamile kalamadım yani düşükten toplamda 4 ay sonra hamile kaldım bu süreçte hiçbir test yaptırmadım! geçen hafta aklıma kan pıhtılaşması düştü doktora söyledim istersen yaptır dedi bende fakülte hastanesinde binbir zorlukla kan verdim sonucu bekliyorum ancak son gittiğim dr boşuna yaptırmışsın bunu hamile kalmadan önce yaptırmalıydın dedi kafam allak bullak oldu o zaman diğer dr neden yaptır dedi bilemiyorum bence sen en az iki doktora bu konuyu sor ne zaman yaptırmalıyım diye ben hala hangisi haklı bilemiyorum çünkü! bir sonuç alınca sana yazarım sonuçlarım bir hafta sonra çıkıcak! şu anda coraspin, progestan ve folbiol içiyorum :))

bence şimdi de olsa pıhtılaşma için test yaptırman iyi olmuş.. allah korusun bir sorun varsa bundan sonrası için önlem alırsın.. senin doktorun yine iyiymiş coraspin vermiş.. pıhtılaşma varsa faydası olur inşallah coraspinin.. benimkine ne yapıcaz bir daha hamile kalırsam dedim yapacak bişey yok bekliycez diyo.. pıhtılaşma testini de 2 düşükten önce yapmaz devlet hastaneleri biz de 600 tl fark alıyoruz dedi.. devlete gitsem bana da yaparlar mı acaba?.. inşallah sonuçların temiz çıkar.. sağlıkla sıhhatle alırsın bebişlerini kucağına..

slm kızlar bayadır giremedim forum almış başını gitmiş okumak çok zor olacak :)) başıma çok ilginç bi olay geldi pazartesi bebeğimin 7. haftası dolmuş olacak kalp atışlarını duyarız diye doktora gittik bir de baktık ki iki tane kalp atıyo! şok olduk meğer ikizmiş, halbuki 5. haftada keseyi görmüştük ve tekti şu an hem çok mutluyum hem de bi o kadar korkularım arttı allahım inşallah her şey yolunda gider çünkü dr tehlikeli bir gebelik türü dedi nolur bana dua edin :))
Masallah arkadasim.Allahim her ikisini de kucagina almayi nasip etsin.heyecanini artirdigini anlaya biliyorum.ben de ilk kan verdiyimde degerlerim cok yuksek cikmisti dk 2iz hatta 3uz ola bilir demistii))))) hem heyecan hem korku sariyo insani benim yuzumde salakca gulumsemeler yaranmisti tum gunu 3uz diye diye geziyordum evdee.ama 1taneymis bebisim..insani korku sariyo ama tatli korku oluyo canim anlaya biliyorum seni...Allah kolay hamilelik nadip etsin.peki tek yumurya ikizimi ??? Yoksa ayri yumurtami????
rabbim kolay bir gebelik nasip etsin canım ya bende böyle birşey yaşamayı isterdim bence özel bir annesin :) dikkat et rabbim kolaylığını verii inşllh. geçen gün birisi yazmıştı aramızdan hiç ikiz bebek bekleyen çıkmadı die sen geldin bidaha sorsa birisi bende katılsam ikiz anne adayları arasına :21:
Ben sormustum canim))))) hadi bidaha sorayim siradaki ikizli sen ol))))))
BASKA IKIZI OLAN YOOOOOKMUUUU?????
Allahtan hayirlisi canim kimin icin ne hayirliysa o olsun.

Masallah arkadasim.Allahim her ikisini de kucagina almayi nasip etsin.heyecanini artirdigini anlaya biliyorum.ben de ilk kan verdiyimde degerlerim cok yuksek cikmisti dk 2iz hatta 3uz ola bilir demistii))))) hem heyecan hem korku sariyo insani benim yuzumde salakca gulumsemeler yaranmisti tum gunu 3uz diye diye geziyordum evdee.ama 1taneymis bebisim..insani korku sariyo ama tatli korku oluyo canim anlaya biliyorum seni...Allah kolay hamilelik nadip etsin.peki tek yumurya ikizimi ??? Yoksa ayri yumurtami????

Bir kişi daha var diye hatırlıyorum ismi gelmedi aklıma ama

amin amin canımm :) hamilelerin duası kabul olurmuş :)
her hastaneye gdrken evdekilere espirisini yapıyorum ikiz haberi alırsak şaşırmayalım die ama:KK49::KK49:

Oyy kardedımın esıde orada doğum taptı. Ama doktorunu bilmiyorum.
hadı ya belkıde aynı doktordur :))
ecmeelllll doktorun kim?? hangi hastaneye gidiyosun??
zeytınburnu avrasya hospital gamze baykan
Ecmel sordum kardeşimin eşinin gittiği doktorda senin doktorunmuş. :))
super sende gel aynı doktora gıdelım :)) o doktordan memnun olmayan 1 allahın kulunu duymadım
maşallah çok sevimliymiş doğduğundada ecmelcim birde seninle bir boyda olduğu zamanları hayal etsene mesela ben oğlumu geçen yıl okula bırakırken öpeyim annem diyorum ki öptürmeyi seven çocuktu tamam tamam anne görüşürüz deyip arabadan iniyordu.her yaşları ayrı güzellik katıyor hayatlarımıza

senin şu doktoru ziyaret etmeyi çok istiyorum ya gittiğim hiçbir doktor bana sorduğum halde söylemedi kızımdada bundada tam belli deil söyleyemeyiz diyor
kız erkek farketmez ikiside var diyorum ama merak etmeden de duramıyorum

tetanoz aşısı 4 yada beş yılda bir yapılıyordu değilmi yanlışmı hatırlıyorum acaba öyleyse ben 3 yıl öncesi oldum bidaha gerekmez o zaman

hayırlı olsun sağlıkla kavuş bebeğine inşllh
beraber zıyaret edelım cnm ona aşık olup dogurmayacak adamın aklına sasarımmm mutluluk perısı kadının sınırlı anını gormedım
Massalah ecmel oglun cok tatliymis massallah bu arada ogullarimizin hastane cikis setleri ayniymis benim oglumunkide ayniydi sanki onu gordum bir an
hadı yaaa yerım onu ben oglumun hastane cıkısınnın ustunde sallanan bır baluk vardı :)
ahhah:emir_bebek::emir_bebek: ıkızler gelıo yehuuuu rabbım kolaylıgını nasıp etsın ınsallah hem dogumun hem bakımının:KK52:

Topiğimizin ilk ikizleri ne ka güzellll :emir_bebek::emir_bebek: sağlıkla kucağına alırsın inşallah:KK16: kızlar bu ikili testte kan tahlili yapıyolarmış onda aç karnınamı gitmek gerekiyo:26:

bence şimdi de olsa pıhtılaşma için test yaptırman iyi olmuş.. allah korusun bir sorun varsa bundan sonrası için önlem alırsın.. senin doktorun yine iyiymiş coraspin vermiş.. pıhtılaşma varsa faydası olur inşallah coraspinin.. benimkine ne yapıcaz bir daha hamile kalırsam dedim yapacak bişey yok bekliycez diyo.. pıhtılaşma testini de 2 düşükten önce yapmaz devlet hastaneleri biz de 600 tl fark alıyoruz dedi.. devlete gitsem bana da yaparlar mı acaba?.. inşallah sonuçların temiz çıkar.. sağlıkla sıhhatle alırsın bebişlerini kucağına..

amin cnm çok saol! dediğin gibi bu test çok pahalı bir testmiş o yüzden 3 düşükten önce yapmıyorlarmış bizim hastanede tanıdığımız vardı öylelikle yaptırdık inşallah öyle bir sorunum yoktur!

hadı ya belkıde aynı doktordur :))

zeytınburnu avrasya hospital gamze baykan

super sende gel aynı doktora gıdelım :)) o doktordan memnun olmayan 1 allahın kulunu duymadım
maşallah çok sevimliymiş doğduğundada ecmelcim birde seninle bir boyda olduğu zamanları hayal etsene mesela ben oğlumu geçen yıl okula bırakırken öpeyim annem diyorum ki öptürmeyi seven çocuktu tamam tamam anne görüşürüz deyip arabadan iniyordu.her yaşları ayrı güzellik katıyor hayatlarımıza

beraber zıyaret edelım cnm ona aşık olup dogurmayacak adamın aklına sasarımmm mutluluk perısı kadının sınırlı anını gormedım

hadı yaaa yerım onu ben oglumun hastane cıkısınnın ustunde sallanan bır baluk vardı :)

ahhah:emir_bebek::emir_bebek: ıkızler gelıo yehuuuu rabbım kolaylıgını nasıp etsın ınsallah hem dogumun hem bakımının:KK52:

saol ecmelcim :KK3:

X