2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

anladım cnm tabi ette balıkta da giderilebilir ama yediğimiz hiç bir şeye güvenmıyorum ben hepsi katkı maddeli,
zaten marketteki yoğurtlar süt tozundan yapılma bence hiçbir faydası yok napsam kı bilemedim..
sagol cnm o sekıl gıdermek zorundayım yoksa ınanılmaz bır kalsıyum patlaması yasıyorum...
mumkun mertebe gunluk sut alıp yogurt mayala
ve paket sut yerıne gunluk pastorıze sut ıcmeyı deneyın peynırlerınızı klasık peynır secın kalsıyum daha fazladır onlarda (sut teknıkerıyımde azcık bılgı detayı aktarıyım) ayran ıcın ozellıkle kefır tuketın kı bagısıklıgınız guclensın

vay vy yavaş yavaş cnsiyet heyecanı sarmaya başladı bizi ,arkadaşım demek erkek gibi senin hadi hayırlısı.

benim şansım daha bulantımın başlamamış olması 7. haftam bitiyor bugün
sadece aç kalınca bulanıyorum
o yüzden de ceviz, meyve , yoğurt vs yiyorum ara öğün gibi
bir de şu an annemleyim
o beni besliyor sağolsun

aynen canım daha şimdiden suçluluk duyuyorum.
inşallah cnm aminn

şimdiden üzmeyin bence kendinizi yiyemiyorum diye
rabbim öyle güzel yaratmış ki bizi
bulantıdan bişi yiyemesen bile şu an bebek bizden besleniyor
yediklerimizden beslenmiyor
ikinci trimesterdan itibaren önemli
o zaman da zaten bulantılarınız geçmiş olur inşallah
en güzel şekilde beslenirsiniz

bir de suçluluk için şunu diyeyim
benim etraftan gördüğüm
annelik bitmek bilmeyen bir vicdan azabı zaten
öksürdü bakamadım mı öksürmedi niye öksürmedi benden mi
uyudu niye çok uyudu benim yüzümden düştü bakamadım düştü
anneliğin doğasında var bence
önce yavrumuzu düşünüyoruz çünkü
ona en iyi şekilde yetmeye çalışırken de mükemmeliyetçi oluyoruz
ama kendi adıma mükemmel değilim
bu da bizi suçluluk hissetmeye itiyor

Bnim troid değil ama troid bezini yabancı görüp saldıran anti tpo ve anti tg antikor değerlerim yüksek.
T3, T4, TSH degerlerim hep normal, ama önlem amaçlı 25mg hap alıyorum sabahları.
Bu degerlere de baktırmanızı tavsiye ederim..

hamiş arkadaşlarım ağustos anneleri olucaz inşallah herkeze hayırlı olsun inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız.

yemek içmek hakkında baya bi önerilerde bulunmuş arkadaşlar onları okudum. ilk 3 ay folik asit içiyoruz ya ekstradan şundan bu kadar bundan bukadar die kendinizi yemek için zorlamayın,DOKTORUM İLK 3 AY fazladan şunu yemeliyim die kendini zorlama dedi.bu zaman zarfında bizim vitamin depolarımızdan besini alacağı için yine bu sürede boşuna kilo almış olsun die uyardı.

4.aya girildiğinde bu sefer demir kan vs.ilaçları vermeye başlıyor ,bu bahsettiklerinizi yemek sağlıklı olabilir,fazla almak hem kilo yapar hemde fazlasını zaten vucuttan atıyor. =)

bide doktorum kendini yemek için kasma 30 kilo alanda en fazla 3 kilo doğuruyor 10 kilo alanda dedi.biraz rahat kendisi

tabi yinede siz bilirsiniz ben paylaşmak istedim.

sevgiler

Bende de durum ayni canim 7. Haftam bitiyor ama mide bulantilarim hic olmadi bazen aksam yemegini biraz geciktirince olabiliyor .. Birtek goguslerimdeki degisim ve aci var hamilelik belirtisi olabilecek :))

evet bende de tg antitg bakılıyor ben de tiroid kanseriydim o yüzden
çok şükür sıfıra yakın olmasını istedikleri gibi
t3-t4 her tahlilde bakmıyor iki tahlilde bir bakıyor
3 hafta aralık iyi galiba doz kontrolü için
10 gün sora gitsem mi diye paranoya oldum da

Kizlar ben her gun bir bardak sut, bir avuc ceviz meyve olarak her gun bir mandalina, portakal yiyorum.. Balik haftada bir defa mutlaka bazen iki olabiliyor.. Doktorumun soyledigi cocuk beslensin diye gunde bardak bardak sut icip abartma sakin dedi.. Cocuk degil sen kilo alirsin her gun bir bardak icmen yeterli dedi.. Calistigim icin hergun bunlari yapabiliyorum.. Daha cok zaman olsa keske :))

cnm saolasın, sert peynır yemek lazımmış bende okumuştm biryerlerden. krem peynırden uzak durmamız gerekıyormuş bir de.
akşam yemeklerınde ayran içilebilir aslında su yerine..
istanbulda akrabalar var onlara soriyım bakalım beklı yoğurt yapan vardır. varsa onlardan satın alırım bende.

aynen cnm ya kendımızden çok onları düşünmeye başladık bile. şimdiden çok seviyorum minik yavrumu, sonrasını tahmın edemıyorum yaw

aynen cnm her öğünü sağlıklı beslenerek geçirmek ve meyveyı atlamamak lazım. bende çalışıyorum. iş yerinde öğlenleri gittiğimiz restaurantta sadece baklagil ve sebze yıyorum ki eti falan sağlıksız bişe almıyım diye. güveçte gunluk yoğurtlar var ondan da yıyorum içim rahat. asıl sorun sabah kahvaltısı yapamamam. yumurta falan sadece haftasonları yıyorum. peynır de eşim akşamları zorla tıkıyor ağzıma

Merhaba arkadaşlar ben kötü bir hamilelik yaşıyorum malesef..tam geçti diyordum ki yine başladım kusmaya poşetle geziyorum yolda yürürken bile kustum geçen gün.yine de şükürler olsun içimde benden bir parça var şimdilik sorun da yok:) bugün regl olmam gerekiyordu o yüzden beterim başım da ağrıyor iştah desen o da yok şu bir ay geçse de rahat etsem ama geçmiyor zaman

Kızlar biz 11. Haftada 10+5 iz bugün.
5. Hafta bitti benim bulantılarım başladı taa ki 11. Haftanın başına kadar, aralıksız hergün, ömrümden ömür gitti.
Şimdi sadece acıkınca, diş fırçalarken, kötü kokuda falan oluyor, ama eskiye göre çok iyiyim, baktığım kaynaklara göre beklenen mide bulantılarının geçeceği hafta 11. Hafta, benimle aynı dönemde olanlar sizde de aynı mı durum ?

Evet canim bendede sorun kahvalti.. Baslarda evden sandvic yapip getiriyordum ama tiksindim artik gormek bile istemiyorum.. Kahvaltiya henuz cozum bulamadim.. Yumurta isine gelince onemli olan protein alman bunu hangi besinden aldiginin bi onemi yok.. Sen gunluk alman gereken proteini al yeter canim.. Benim hic bulantimda olmuyor az ve sık yiyorm yani ara ogunleri de atlamiyorum buna bagli olabilir belki.. Bu aralar tek derdim uyku.. Yetmiyor yetmiyor yetmiyor bi turlu :))

canım o kadar kafana takma ben de 2012de tiroid ca geçirdim. şimdi 10 haftalık hamileyim ve tsh 6larda 125 mg kullanıyordum önce 150ye 2 gün sonrasında da 175e çıkardım. 2 hafta sonra da tsh ölçtüreceğim. tsh değişimleri yaklaşık 1 ayı bulabiliyor, ben artıp azaldığını belirtilerden anlıyorum ona göre ölçtürüp doz değişimi yapıyorum. eczacı olduğum için çoğunlukla kendim doz değişimlerine karar veriyorum. şimdilik sendeki arttırdıkları doz iyi ama 2 hafta sonra tekrarla istersen.

bu arada genel olarak yazdıklarınızı takip ediyorum ama yazmaya üşendim hep :) arkadaşlar ilaçlarla ilgili sorularınızda seve seve yardımcı olurum.

Bende 11. haftanın içindeyim ama ben son iki haftadır iyi sayılırım eskiye nazaran,çok az bulantı, çok azda halsizlik kaldı.ama bu tamamen geçti anlamına gelmiyor 4 aydan sonrada tekrar bu şikayetler başlayabiliyormuş.

Canım birşey soracağım.büyük hapları içemiyorum ben folik asit küçük onda sorun yok. Elevit içmeye başlayacağım 3 ay bitince ama bana göre çok büyük ezsem toz halinde alsam olur mu

vay vy yavaş yavaş cnsiyet heyecanı sarmaya başladı bizi ,arkadaşım demek erkek gibi senin hadi hayırlısı.

valla başladı heyecan :) doktor kesin konuşmadı ama erkek gibi dedi, ilerleyen zamanlarda daha net belli olacak tabi hayırlısı inşallah :)

Sen nasılsın? bulantıların azaldı mı biraz?

benımde uyku problemım 6. haftada başladı artarak devam etmekte. bu ararlar hafta sonuda mesaıdeyız yanı sen düşün durumumu
9:30 da yatıyorum canım kocamı çok boşladım. sabahları öğürmekten mahvoluyorum ama bidaha geçiyor çok şükür

güzel annelerim canım arkadaşlarım bugün o kadar çok yoruldum ve çalıştım ki bebişime bir şey olacak diye ödüm kopuyor. Allah'a emanet biliyorum ama çok üzülüyorum. Ne olur bana dua edin annişlerim Hepinizi öpüyorum.....

kızlar çok hastayımmmmmmm......ateşim yükselmeye başladı ne yapıcam ben.....kolumu kıpırdatamıyorum....msj ı bile zor yazıyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…