2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ecmelcim blogcuanne nin iki çocuğu var
blogunda kardeş kıskançlığı için bulduğu çözümler vs var
aşağı yukarı 2010 başından itibaren bakarsan bulursun
benim daha ilk olduğundan şöyle bir okudum
ama çok faydalanıyorum ben onun blogundan

gözün aydın canım

kızlar kanama için dün doktora gittim yatış verdi dün hastanedeydim yeni geldim eve.10 gün raporluyum.şükür bebek iyi
çook şükür cidden merak etmiştim seni
gözün aydın
iyice dinlenirsin bişicik kalmaz inşallah

Bende ağustos annesi oluyorum Allahın izniyle : )))

hayırlı olsun canım hoş geldin

hoş geldin
ben akşama almıştım sonucu diye hatırlıyorum
torchu yani işte rubella toksoplazma vs önce özel labaratuvarda
sonra tokso yu devlette yaptırdım
en fazla ertesi güne kalmıştır devlette

Bende bende agustos annesi olcam

hayırlı uğurlu olsun canım hoş geldin

hoşgeldiniz kızlar allah saglıkla kucagınıza almayı nasıp etsın hamılelık takvımı eklersenızkaçıncı haftanasınız neler yaparsınız ?
bende agustos annesi olacagim :) :) rabbim hepimize sagligiyla bebeklerimizi kucagimiza almayi nasip etsin insallahh
sende hoşgeldin cnm cumlemıze ınsallah
Merhaba arkadaşlar, bende Ağustos annelerinden olacağım kısmetse
Hamılelıgınız nasıl gıdıyor
hoşgeldın cnm nasıl gıtsın yakında yuvarlanıp gıdıyoruz dıycem az kaldı habıre yıyorum

Bende ağustos annesi oluyorum Allahın izniyle : )))

bende agustos annesi olacagim :) :) rabbim hepimize sagligiyla bebeklerimizi kucagimiza almayi nasip etsin insallahh

Merhaba arkadaşlar, bende Ağustos annelerinden olacağım kısmetse
Hamılelıgınız nasıl gıdıyor

Ayağımı sürüyerek gelmişim anlaşılan:)
Hoşgeldiniz arkadaşlar... Allah hepimize bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

Âmin arkadaşlar, hepimiz için sağlıklı sıhhatle gebelikler olur ınsallah, ılk defa yazıyorum bu platformda bıraz acemıyım kusura bakmayın:) anlamaya calısıyorum

kızlar biliysunuz bol bol protein almamız gerek. ama ben doktorun dediği gibi her gün yumurta yiyemiyorum..
1 bardak süt , 1 porsiyon yoğurt yıyorum biraz da peynir. tabi cevız badem falan onları saymıyorum.
siz neler yapıyosunuz.
mesela yoğurdu evde mi mayalasak daha iyi olur,pınarın doğal yogurdundan sütünden satın alıyoruz marketten..

annecikler merhaba umarım hatırlarsınz beni uzuuunn zamandır yokum biraz dahada gelemeyecek gibiyim.... geçen hafta kanama ile hastaneye koştuk bunun olabileceğini söyledi doktorumz iğne kullandım ve progestan ve sürekli yatış dedi hamdolsun iyiyiz şimdi haftaya kontrolümğğz var tekrar dua eder dua bekleriz tüm annelerden hepinz aeo.... geçmişi okuyamadım inş... hiiiç bi sıkıntı yoktur kimsede.........

bende kronık anemı oldugu ıcın sut ve urunlerı tuketmem yasak gbı bısı oldukca az tuketıyorum onun yerıne proteın olarak yumurta,balık,bolca kırmızı et,ve tavuk etı tuketıyorm bu sekıl benım beslenmem acıkcası fazla cevız fındık bademde yıyemıyorum cevızlı sucuk yıyorum arada o kadar bu sekıl beslenıyorum

internetten baktığımda
günde 3 porsiyon kalsiyum , 3 porsiyon meyve iki ceviz haftada 3-4 kere et, 1 kere balık , bir kere baklagil yazıyordu

doktorum peynir ye bir bardak süt iç biraz yoğurt ye
mutlaka iki ceviz ye
haftada 3-4 kırmızı et bir kere balık tüket
3-4 gün yumurta ye en az dedi hergün yediğimi söyleyince tamam devam et dedi
ben ayrıca 5 çiğ badem 5 çiğ fındık iki kuru kayısı 5 tane de siyah üzüm yiyordum çok abartma dedi

yalnız ben bu söylenen şeyleri gün içinde tamamlayamıyorum
yumurta peynir iki ceviz tamam da
bir de hergün avokado yemeye çalışıyorum
inanılmaz folik asit deposu süper besin deniyor hamileler için
üç meyve 3 porsiyon kalsiyum olmuyor
şimdilik sorun etmiyorum
ama ikinci trimesterda napcam bilmiyorum

anladım cnm tabi ette balıkta da giderilebilir ama yediğimiz hiç bir şeye güvenmıyorum ben hepsi katkı maddeli,
zaten marketteki yoğurtlar süt tozundan yapılma bence hiçbir faydası yok napsam kı bilemedim..

benim yemek sorunum öyleden sonra canım. sabahları şükür bol bol yeye biliyorum. köy yumurtası peynir kaymak ve diger süt ürünleri ne olsa fazla fazla yiyorum.ama benim sorunum o ki ben çok geç uyanıyorum 11 12gibi.kahvaltım saat 12 1e denk geliyo ve ondan sonra acıkmıyorum acıksam bile hiç bişey yiyesim gelmiyooo yalnız çorba içesim oluyo...tavuk eti balık yememiz lazım ama ben tavuk çorbası falan içiyorum ama etine gelince yiyemiyorum balık ta öyleee..İnsan işte endişe ediyor ya bebegimize az vitamin veriyoruzsa..Allahım sagsalim kucagımıza almayı nasip etsinnn

cnm sen benden çok iisin maşallah
ben doğal beslenememekten dolayı suçlu hissediyorum kendimi tavuk yeme dedı doktorum hepsi hormonlu çunku. ağzıma sürmüyorum..
baklagil ve sebze yemeği haftada 1-2 yıyoruz. haftada 2 balıkta yemeye özen gösteriyoruz. kırmızı et disarda yemiyorum çalıştıgımdan zaten gıda sıkıntısı yaşıyorum iyi pişmemiştir diye ne eti olduğu belli diil diye yemiyim diyorum.
etlerimizi migrostan alıyoruz en güvenli diye.
fikri önerisi olan varsa çok sevınırım arkadaşlar. bu konuda önceden ne kadar özensiz olduğumu anlıyorum şimdi

herkese selamlar.. Aranıza yeni katılanlardanım .Bende Allah ın izniyle Ağustosta tazecik anne olucam Yalnız şu beslenme konusu beni üzüyo ben ceviz yiyemiyorum hele balık ve kırmızı et hiç :26: Eşimin zoruyla biraz biraz tüketiyorum ama yeterli olmadığını biliyorum.Bol bol meyve yiyorum ve deli gibi çorba içiyorum.Mide bulantım yok ama iştahım kapalı hep böylemi olcak acaba ?

aynen canım daha şimdiden suçluluk duyuyorum.
inşallah cnm aminn

selam kızlar. vallahi sizlere özendim et balık yumurta süt yiyebiliyorsunuz ne kadar güzel maşallah ben hiç bir şey yiyemiyorum yemek bile yapamıyorum zorlaya zorlaya yediğim zamanda kusmaya gidiyorum. şükredin bence halinize. doktorum ilaç ta verdi ama hiç bir işe yaramıyor. rabbim yardım etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…