2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım o kadar kafana takma ben de 2012de tiroid ca geçirdim. şimdi 10 haftalık hamileyim ve tsh 6larda 125 mg kullanıyordum önce 150ye 2 gün sonrasında da 175e çıkardım. 2 hafta sonra da tsh ölçtüreceğim. tsh değişimleri yaklaşık 1 ayı bulabiliyor, ben artıp azaldığını belirtilerden anlıyorum ona göre ölçtürüp doz değişimi yapıyorum. eczacı olduğum için çoğunlukla kendim doz değişimlerine karar veriyorum. şimdilik sendeki arttırdıkları doz iyi ama 2 hafta sonra tekrarla istersen.

bu arada genel olarak yazdıklarınızı takip ediyorum ama yazmaya üşendim hep :) arkadaşlar ilaçlarla ilgili sorularınızda seve seve yardımcı olurum.

oyy sağol canım
ben şunu sıkıntı yaptım ayrıntılı yazayım
ben e.... kullanıyorum hafta içi 100 hafta sonu 125 alıyordum
hamileliği öğrenip ilk ölçtürdüğümde 0,50 idi
sonra tam tersini yaptı
yani hata içi 125, hafta sonu 100e geçtik
üç hafta sonra 2,35 oldu
şimdi 7 gün 125 al dedi
yani sadece 50mq artış yaptı haftalık dozda
neden bilmem o da bana az göründü
acaba hafta sonu 150 mi yapsam bile dedim
ama doktorum da iyi aslında atlamaz böyle birşeyi

rüyamda en son ilaçların rengini karıştırıp eksik doz alıyordum
ki 3 yıldır kullandığım ilacı sadece 2 kere unuttum
onda da ciddi bir yazılı sınav ve mülakat önüydü tamamen stresten
düşün bendeki paranoya halini

valla başladı heyecan :) doktor kesin konuşmadı ama erkek gibi dedi, ilerleyen zamanlarda daha net belli olacak tabi hayırlısı inşallah :)

Sen nasılsın? bulantıların azaldı mı biraz?

ben iyiyim bayağı azaldı,tek derdim şu 3.ayı hayırlısıyla atlatmak,en azından düşük tehlikesi minumuma düşerse biraz daha içim rahat olur.bu arada farkındaysn fasülyeleri büyük olan bi kaç kişiden biriyiz ilk bizler öğrenicez cinsiyeti muhtemelen, bakalım hangi cinsiyet ağırlıkta olucak ,bundan sonra şöyle bebek mağazarına gidnce hangi reyona bakıcaz, :KK52:çok heyecalı yaaaa

kızlar çok hastayımmmmmmm......ateşim yükselmeye başladı ne yapıcam ben.....kolumu kıpırdatamıyorum....msj ı bile zor yazıyorum...:nazar::nazar::nazar:
çok geçmiş olsun canım bır doktora gıt en azından ne yapacagını ne kadar boyutta oldugunu ogren canım sonra yatıp dınlen allah acıl sıfalar versın :26:

kızlar çatlak kremi ne zaman sürmeye başlanıyor bilgsi olanlar benide bilgilendirin......arkadaşlardan biri diyorduya sexi vücuduma mahrum kalıyor diye:KK52:.kocalarımız doğumdan sonra yol haitasıyla karşılaşmasınlar.

ben iyiyim bayağı azaldı,tek derdim şu 3.ayı hayırlısıyla atlatmak,en azından düşük tehlikesi minumuma düşerse biraz daha içim rahat olur.bu arada farkındaysn fasülyeleri büyük olan bi kaç kişiden biriyiz ilk bizler öğrenicez cinsiyeti muhtemelen, bakalım hangi cinsiyet ağırlıkta olucak ,bundan sonra şöyle bebek mağazarına gidnce hangi reyona bakıcaz, :KK52:çok heyecalı yaaaa

eveeet ağustos başı olan birkaç kişi var bizim gibi :) benim doktorum riskin çoğu bitti dedi, ama her zaman kötü ihtimaller varmış, bak esra erol'un 15.haftada gitti bebişi :KK14: Allah korusun hepimizin bebeğini..

Ben şimdiden deli gibi internette araştırmalara, mağaza bakmalara başladım. özellikle bebek arabası ve yatağı kafamı çok kurcalıyor, biraz mağaza gezmemiz lazım sanırım fikir edinmek için..

Merhaba arkadaşlar. Ben bu gün çok yoğun bir gün geçirdim mesainin bitmesine baktım az kalmış biraz sizlerin yazdıklarını okudum. Güzel geliyorsunuz bana. Benim karnım bugün çok ağrıdı inşallah bir sorun yoktur. Sağlık ocağına giden var mı aranızda? Mutlaka kayıt yaptırmak gerekiyormuş. ???? Herkese iyi akşamlar. Bebişleriniz hep sizinle olsun inşallah. :emir_bebek::nazar:

kızlar çatlak kremi ne zaman sürmeye başlanıyor bilgsi olanlar benide bilgilendirin......arkadaşlardan biri diyorduya sexi vücuduma mahrum kalıyor diye:KK52:.kocalarımız doğumdan sonra yol haitasıyla karşılaşmasınlar.

3. Aydan sonra canım doktor bana önerdi ama ben kardeşimin kullandığını alacağım

benim doktorum yazdı bana bi tane çatlak kremi ama daha erken gibi sanki ya. başla dedi bana, emin olamadım :44:

çok geçmiş olsun canım bır doktora gıt en azından ne yapacagını ne kadar boyutta oldugunu ogren canım sonra yatıp dınlen allah acıl sıfalar versın :26:

sağol canım yaa dün kendi doktoruma gittim sadece şimdilik bol sıvı tüket c vitamini al felan dedi.....hepsini uyguluyorum...1-2 saat öncesine kadar ateş yok tu yükselince biraz panik oldum...şimdi ben akşam acile gitsem ne yaparlar ki....minoset alsam mı acaba diyorum....işe yaramazsa boşu boşuna almış olcam onada vicdanım elvermiyo....çok ilaç kullanıyorum zaten..tsh hormonu alıyorum...kan sulandırıcı iğne kullanıyorum...vitaminler feln....minoset de bunlarla etkileşim yapar mı acaba doktorum kullan cok zaor durumda kalırsan dedi ama....offfffffffffff.....:nazar::nazar::nazar: yinede şükür...kısa zamanda kurtulurum inşallah...çok zor yani sizler de dikkat edin...:nazar::nazar::nazar:

eveeet ağustos başı olan birkaç kişi var bizim gibi :) benim doktorum riskin çoğu bitti dedi, ama her zaman kötü ihtimaller varmış, bak esra erol'un 15.haftada gitti bebişi :KK14: Allah korusun hepimizin bebeğini..

Ben şimdiden deli gibi internette araştırmalara, mağaza bakmalara başladım. özellikle bebek arabası ve yatağı kafamı çok kurcalıyor, biraz mağaza gezmemiz lazım sanırım fikir edinmek için..
anaaa esra erol bebegınımı kaybettı sebep neymıs??:KK53:
15.haftada bıde :18:

sağlık ocagına ben gıttım kaydımı yaptırdım :KK66:

benımde uyku problemım 6. haftada başladı artarak devam etmekte. bu ararlar hafta sonuda mesaıdeyız yanı sen düşün durumumu:KK53:
9:30 da yatıyorum canım kocamı çok boşladım. :KK25: sabahları öğürmekten mahvoluyorum ama bidaha geçiyor çok şükür:nazar:

Bende boslamamaya calisiyorum ama olmuyo en erken 11 de yatiyorum bazen 6 bazen 7 saat uyku uyuyorum gunde.. Zor oluyor ama bebegim icin sabrediyorum iste:)) herseye deger onlar

evet yaaaa benimde kafama takıldı esra erolu 4.ayında düşünce.geçen eşimle hediye almak için bebek mağazasına girince hemen eşimi yeni doğan bölümüne soktum arabalar,beşikler küvetler,pusetler allahım ya kendime inanamadım çıkmak istemiyorum ordan .bebek arabası konusuna bende takılıyorum çok iyi olsun sürüşte sorun olmasın istiyrum,malum bu gidişle araba kullanamassam bebişmin rabasını iyi kullanayım bari:KK52::KK52:

sağol canım yaa dün kendi doktoruma gittim sadece şimdilik bol sıvı tüket c vitamini al felan dedi.....hepsini uyguluyorum...1-2 saat öncesine kadar ateş yok tu yükselince biraz panik oldum...şimdi ben akşam acile gitsem ne yaparlar ki....minoset alsam mı acaba diyorum....işe yaramazsa boşu boşuna almış olcam onada vicdanım elvermiyo....çok ilaç kullanıyorum zaten..tsh hormonu alıyorum...kan sulandırıcı iğne kullanıyorum...vitaminler feln....minoset de bunlarla etkileşim yapar mı acaba doktorum kullan cok zaor durumda kalırsan dedi ama....offfffffffffff.....:nazar::nazar::nazar: yinede şükür...kısa zamanda kurtulurum inşallah...çok zor yani sizler de dikkat edin...:nazar::nazar::nazar:
iç tatlım atesın yukselmeden ıc bır tane mınoset ve parol ıcılebılıyo hamıleyken bılgınıze c vıtamnıde dısardan tuketme bol bol meyve tuket yada elde sıkılmıs meyve suyu ayaga kaldıracak senı

bende sağlık ocağına kaydımı yaptırdım idrar testide istediler yaptım sonuç iyi sorun yok dedilr.6.ayda mart gibi bi test yapıcklarmışsaırım şimdi unuttum adını o zamanda gidicemmmmmm.....

sebebini bilmiyorum yaa, haberlerde rahatsızlandı hastaneye gitti, bebeğini kaybetti diyodu hep. dün de ağlayarak açıklama yapmış yayında :KK43: çok kötü ya Allah sabır versin...

yok canım sıkıntı yapma gebelik sebebiyle hele de bu dönemlerde tsh artabiliyor dönem dönem ölçtürüp ilaç dozunu düzenleyeceğiz mecburen birkaç gün yükseldi diye herşey bitti sanma hormonların işi uzun süreli yani zararı ancak uzun süreli tsh artışında olur. diyorum ya senin tsh şuan gayet iyi benim önce 5.5 sonra 6ya çıktı 2 hafta sonra tekrar bakacağım

merhabab kızlarrr hamileliğimin 9.haftasındayımm bu günn kontrolümüz vardıı ona gittik haftaya gell ikili test yapalım dediii ne kii bu gerekli mi ?? birde beta hcg niz kaçç

X