2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

hayırlısı olsun cnm maşallah senın benıs ıyıymıs inş zamanında sagsalım kucağına alırsın

katılıyorum allah bızı bunun ıcın yaratmıs dogurganlıgı bıze vermıs..leğen(pelvıs) kemıklerı normalde sertken artık esnemeye baslamıs..o paytak paytak yuruyusler hamılelerde o yuzdenmıs ..ya bu bır mucıze allah kuluna ıskence cektırırmı..bebegın bası yumsacık oluyor rahatca esneyıp cıksın dıye annenın rahmı 10cm bebek bası kadar acılıyor..legen kemıklerı esnıyor hersey tüm bunlar dogum ıcın allahın lutfu..sırf korkuyoruz dıye neden vazgecelımkı..annem 3 tane catır catır dogurmus..bukadar ımkansız olsa kadın neden 3 tane yapsın cahıl bırıde degıl egıtımcı korunma yollarını gayet ıyı bılıyordur..lutfen korkularınız yüzünden vazgecmeyın...tıbbı bır zorunluluk yoksa vazgecmeyın.

Herşey olabilir o. Sonuçta doktorlar ölçümleri elle yapıyorlar sen de görmüşsündür mause'u nereden tutup bıraktığına göre değişiyor değerler ve oradaki milim fark 1-2 hafta farkedebiliyor. Çok çok olmadığı sürece 4-5 hafta gibi kafaya takmıyorum ben. O 2 hafta önde dese bile ben hep SAT ı düşünüyorum ona göre hareket ediyorum. Çünkü 15 gün içinde yediğimden içtiğimden bebek birden 2 hafta öne ya da geriye gelemez bence. 4-5 gün belki.

Son düzenleme:

3. bebiş ne güzel, senin durumun özelmiş o zaman bol bol dinlenmene bak, erken doğum ihtimali için hazirliğini yapiyorsundur zaten. sağlıklı doğumlar diliyorum. ama yine de ultrason kağidina göre deme soranlara sen SAT'a göre düşün derim. doktor zaten 34'den sonraki haftada alacaktır... kafan çok kariştiysa doktora sor neye göre 34'ü hesaplayacam diye...

Sırtüstü yatmak bebekte kordon dolanmasina sebep oluyormus

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

daha önce de bir yerde yazmıştım sanırım bunu ama benim bebeğimde normal kontrollerde 5 gün önden gidiyordu hep, detaylı us ölçümünü yapan prof tam haftasına göre bir bebek demişti, bu sefer bende korkup sormuştum önden gidiyordu gerileme mi var diye, doktorda sonuçta elle ölçüyoruz tekrar ölçerim 3 gün önden çıkar, bir daha ölçerim 2 gün geriden çıkar demişti, bu kadar küçük farklılıklara takılmamak lazım demişti ki gittiğim doktorlar arasında en pimpirikli ve bana yasak koyan doktor oydu. Bende bu kadar titiz bir doktor bunu diyorsa endişelenmeye hiç gerek yok diye düşünmüştüm

Sagol canim evdeki yukum agir cocuklar baya bi yoruyor ama onların cani sag olsun Rabbim yardimcimiz olsun bskalim haftaya baska bi doktoru denicem o ne dicek herseyin hayirlisi cok sagol

doktorun mu söyledi bunu :44:

gerinmek kordon dolanmasına yol açar diye okumuştum bir yerde bende doktoruma çok önceden sormuştum o da bana öyle bişey yok hep şehir efsanesi onlar ancak çok dönerek dans edersen bebek de senin içinde çok hareketlenir işte o zaman belki bebek de dönerek kordonunu dolayabilir onun dışında şu kordonun doanmasına sebep olur diyemem demişti

Selam kizlar ben başka bi dr a daha gittim iyice tirlatmak uzereyim artık buda güya bakti senin günün. 20 si gibi doluyo dio normal.bi sıkıntı yok bebekte.dedi 1 hafta geri cikio buda.normal.dio bu adet düzensizliği ne kötü biseymis ya herkez farklı konusuyo deli olcam.artik off

Dr soylemedi canim.Arkadasim soyledi.sırtüstü yatarken alan genişliyor ve bebegin hareketleri cogalabiliyormus.bu yuzden.

Allah hakkında hayırlısını nasip etsin inşallah.. Sen ve bebek sağlıklı olun ağda falan önemli değil boşver canım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

haklısın ama elimde değil çok çok kızıyorum kendıme, çok rahattım aslında yani 3 aydan sonra öncesinde kendi anne -babam yardım almamı istediler sanki dünyada tek hamile ben ve tek bebek benim var gibi davranıyordum,hem öyle planlar dahilinde olmadı kabullenme filan bu seferde
çok aşırı oldu, 4-7 ayda iyidi aman su 8 aya girdim iyice pimpiriklendim off yani bebek doğunca geçer diyorum ya da ben bu sefer kesin doğumdan sonra psikologa gidecem çok çok korkuyorum herkesin yavrusu kendin özel ,herkes çok emek veriyor ben abartıyorum..
artık takmayacam zaten Allah korusun birşey olsa doktor söyler..

Bende sırt üstü rahat yatıyorum ama kısa sürede değiştiriyorum oksijen gitmiyor diye duymuştum. ..birde yüz üstü ve sağ tarafıma yatmayi özledim

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

bnm bi arkadaşım aynı senin anlattiğin gibiydi ama tam 9 ay! ve asla asla kendini senin gibi eleştirdiğini görmedim. şimdi bebişi 6 aylık. hep merak ederdim bu kadar manyak ve takıntılı bi hamilelik sonrası bebiş ve o nasil olacak diye. gül gibi geçinip gidiyorlar. bebiş de inanılmaz sakin, gazsız,sıkıntısız ve üstelik ağlamayı beceremiyor! şaka deil çocuk ağlayamıyor. sonrasını düşünme doğumdan sonra nasil olur felan, bu hormonlar kadınları mahvedebiliyor. inşallah bebişin sakin uslu olur da herşey yoluna girer... ayrıca sen kendinin farkındaysan bu çok önemli bence, kendini eleştiriyorsun ötesi mi var.

Neyse bak buda bir hafta demiş,adet düzensizliği evet bilemiyorsun o yüzden takılma

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Cnm o inşallah olmaz ama sezaryende de skintilar oluyo ben genel anestaziylee olduğum icin belki cok sknti cektim.bugun 23 gun oldu hala ic dikislerim ağrıyor elimde olsa notmal.doğum yapardim bnm oyle bi sansim yoktu hayitlisi olsun hakkinda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…