2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Herkese merhaba yine çok sıcak bir gün doktordan geliyoruz kızçemi gördük zamanı gelse dogsa da sevsem artık doktorum normal doğum konusunda bana güvenmediğini itiraf etti kaç gündür annemle eşim de aynısını diyor zaten doktorum normal doğum taraftarı ben de öyleyim inşallah yapabilirsin dedi ama biraz umutsuz ağrı eşiğim düşük pimpirikli ve stresliyim ben de o zaman 40 a kadwr beklemem dedim o da 38 den önce olmaz dedi bizden haberler böyle

Herkese merhaba yine çok sıcak bir gün doktordan geliyoruz kızçemi gördük zamanı gelse dogsa da sevsem artık doktorum normal doğum konusunda bana güvenmediğini itiraf etti kaç gündür annemle eşim de aynısını diyor zaten doktorum normal doğum taraftarı ben de öyleyim inşallah yapabilirsin dedi ama biraz umutsuz ağrı eşiğim düşük pimpirikli ve stresliyim ben de o zaman 40 a kadwr beklemem dedim o da 38 den önce olmaz dedi bizden haberler böyle

Canım bende önce istiyordum normal doğum baya kendimi hazırladım ama yapamam :) ağrı eşiğim bilmem psikolojik kaldirmam sanirim. .kuzenim tüp bebek yapmıştı 39. Haftada sezeryan oldu. Benim doktorda 36-37 de tarih veriyorum dedi demek ki 38-39 da olacak hayırlısı olsun bakalım. ..

kızlar ben atık sıcaklara dayanamaz oldum yaa birde doğum stresi var Allah yardımcımız olsun,pazartesi günü kontrolüm var eşim son olsa oğlumuzu da alıp gelsek diyor :KK43: tabi onlar için sorun yok :) bende vaktinde gelsin istiyorum sona geldik ama ben hazır değilim yaaa nasıl oacak bilmiyorum :KK17:

Canım bende önce istiyordum normal doğum baya kendimi hazırladım ama yapamam :) ağrı eşiğim bilmem psikolojik kaldirmam sanirim. .kuzenim tüp bebek yapmıştı 39. Haftada sezeryan oldu. Benim doktorda 36-37 de tarih veriyorum dedi demek ki 38-39 da olacak hayırlısı olsun bakalım. ..

Ben de bir iki haftadır yapabilir miyim diye düşünüyorum aslında normali çok istiyorum ama heyecanlanip stres yapınca nabzım tansiyonum yükseliyor kararsızım sezeryan sonrası ağrı da korkutuyor

Ayy noluyor bee herkes sezeryana karar vermis... doğum mu geliyor. Yaa benim hazirliklarim bitmedi. Üstüne bir de benim doktorum tüp bebek olmasına rağmen normal olabileceğini söyledi. Ben de hiç plan yapmıyorum akışına bırakıp dua etme kararı aldım. Rabbim hayirlisini versin

Ayy noluyor bee herkes sezeryana karar vermis... doğum mu geliyor. Yaa benim hazirliklarim bitmedi. Üstüne bir de benim doktorum tüp bebek olmasına rağmen normal olabileceğini söyledi. Ben de hiç plan yapmıyorum akışına bırakıp dua etme kararı aldım. Rabbim hayirlisini versin

katılıyorum arkadaşım benim de hazirliklar bitmedi üstelik agustos 6'ya kadar çalışacağım. burayı okudukça ofiste doğuracağim gibi geliyor.

Cengaver Ağustos annelerine bakın hele hepsi dökülüyor normal doğum korkusundan. :KK9: unutmayın canlarım vucutlarımız bunu yapabilecek kapasitede yaratıldı. binlerce yıldır memelilerde durum budur... (ben de tırsıyorum o ayrı) ama bile bile sezeryanı seçmek o çok sevdiğimiz bebelere ve kendimize haksızlık gibi geliyor.

• Beğen
Reactions: 2k1
Herkese günaydın.
burda anneliğin heyecanını bir an önce doğurmak isteyenleri görünce kötü hissediyorum.ben biraz korkuyorum çünkü.oğlum 6 yaşında ve çok zordu lohusalığım.psikolojik olarak.uykusuzluk,yalnızlık,gaz sancıları,süt sıkıntısı.. ne bileyim sizler böyle hevesli yazınca ben o kadar değilim diye suçluluk duyuyorum...
Allahım aklımıza mukayyet olsun kohusanın bir ayağı mezarda olur dediler geçenlerde.Allahım hayırla sağlıkla,analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah.

canım bu psikolojin çok normal..
benimde oğlum 1 sene hiç uyumadı çok zor günler geçirdim.. yaşımın küçüklüğünden dolayı lohusalığımı çok zor atlattım..
ama bu sefer öle olmucak inş çünkü biz daha tecrübeliyiz..
ben de de şöyle bişey var artık ddaralmaya başlamama rağmen doğurmak istemiyorum nedense
son ana kadar beklemek düşcesi muhteşem geliyor :KK53:
ilk oğlumda hemen doğsa diye bakardım..
ama kafana takma bunu ve lohusalığında yanında en sevdiğin rahat edebileceğin biri olsun birde
sadece 1kişi..
mesela benim annem 1 hafta kalcak kardeşimle 40 günü geçircem çünkü kardeşime istediğim her lafı derim kızmaz
küsmez, herşeye karışmaz, elinden geldiğince ben istediğim kadar yardımcı olur bana tamm..
kaynana, anne çekemicem bu sefer herşeye karışan annemide karıştırmıyorum fazla ama kaynanam
inat herşeye karışmaya çalışıyor benim oğluma emzik emdirmedi..
dün yeni doğum yapmış kıza ayy ne güzel iyi ki emzik tutturmuşsun bbuna dedi sinir oldum..
çok yazdım ama sonuç olarak kendine iyi gelcek şeyleri belirle ve onları yapmaya çalış..
hem senin kızın olcak dimi ne güzel değişik bi bebek bak heyecanlı ol :KK49::KK49:x

Teşekkür ederiz :KK16:

Evet hatta ben kimse görmedim benim kadar sivri göbekli. Erkek olduğu 100 metreden anlaşılıyor herhalde, her gören hemen aaaa erkek kesin diyor :KK55:

Bugün 33+4'üz SAT a göre. Bebişin ölçümleri 2 hafta önden gidiyor o yüzden karnım büyükmüş, doktorum öyle söyledi.

canım benim de erkek ama böyle değil :) bence vucut tipi de etkiliyor bel oyuğu ve normal kilo oranı. bizimki de 2 hafta önde... bu erken doğum sebebi de olabilir biliyosun :) neyse panik yok. hayirlisi olsun, tekrar maşallah sana

Arkadaşlar hepimize hayırlı dogumkar olsun insallah Allah izin verirse ben ekim annesiyim benimde bebis iki hafta onden gidiyor suze sormak istedigim dogumunuz sata goremi olcak yoksa bebegim gelisimine goremi cevap verirseniz cok sevinirim

katılıyorum arkadaşım benim de hazirliklar bitmedi üstelik agustos 6'ya kadar çalışacağım. burayı okudukça ofiste doğuracağim gibi geliyor.

Cengaver Ağustos annelerine bakın hele hepsi dökülüyor normal doğum korkusundan. :KK9: unutmayın canlarım vucutlarımız bunu yapabilecek kapasitede yaratıldı. binlerce yıldır memelilerde durum budur... (ben de tırsıyorum o ayrı) ama bile bile sezeryanı seçmek o çok sevdiğimiz bebelere ve kendimize haksızlık gibi geliyor.

Ben de en iyisinin normal doğum olduğunu düşünüyorum ama ağrı eşiğim gerçekten çok düşük parmağım azıcık bile kesildiginde sabaha kadar günlerce ağladığım olmuştur heyecan ve streste nabzım ve tansiyonum yükseliyor

Arkadaşlar hepimize hayırlı dogumkar olsun insallah Allah izin verirse ben ekim annesiyim benimde bebis iki hafta onden gidiyor suze sormak istedigim dogumunuz sata goremi olcak yoksa bebegim gelisimine goremi cevap verirseniz cok sevinirim

Canım doktor hep SAT'a göre konuşuyor. Gelişim son dakikaya kadar değişebilir diyor. Ama gelişimini normal doğar ya da böyle giderse normal doğuramazsın bebek kilolanıyor derken kullanıyor genelde doktorumuz :KK49:

sana da hayırlı doğumlar şimdiden. doktor bana 2 hafta ileride dediğinde doğum tarihi ile ilgili birşey demedi ama ben sordum, bu erken doğuma sebep olabilir mi dedim o da hiç belli olmaz, gelebilir de gelmeyebilir de dedi. buradan şunu anlayabiliriz bebek ileride gidiyorsa artık herşeyim tamam deyip doğumu başlatabilir. ama kesin değil. son gittiğimde benim 2 hafta 1 e düşmüştü, yani değişebilir ileri gitmesi. şimdiden strese sokma kendini sen beklenen tarihine göre ayarlamaya çalış canım...

Ben de bir iki haftadır yapabilir miyim diye düşünüyorum aslında normali çok istiyorum ama heyecanlanip stres yapınca nabzım tansiyonum yükseliyor kararsızım sezeryan sonrası ağrı da korkutuyor

Doktor bana dedi tansiyona meyilin var dedi..şükür dün ve bugün iyi ama arada yokluyor.sende dikkat et tansiyona belki sende ben gibisin gerçi annemde var oda hamilelikte kalmış. ..

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Ben de korku heyecan mutluluk hepsi bir arada. Bir de bir soru daha benim birkaç gündür oğlumun hareketleri vurma şeklinde değilde sanki Karnım geriliyor sonra normale dönüyor. Büyüdüğü için sanırım demi...

sana da hayırlı doğumlar şimdiden. doktor bana 2 hafta ileride dediğinde doğum tarihi ile ilgili birşey demedi ama ben sordum, bu erken doğuma sebep olabilir mi dedim o da hiç belli olmaz, gelebilir de gelmeyebilir de dedi. buradan şunu anlayabiliriz bebek ileride gidiyorsa artık herşeyim tamam deyip doğumu başlatabilir. ama kesin değil. son gittiğimde benim 2 hafta 1 e düşmüştü, yani değişebilir ileri gitmesi. şimdiden strese sokma kendini sen beklenen tarihine göre ayarlamaya çalış canım...

Arkadaşim bu 2 hafta 1 e düşme sebebi ne benimkide 5 gün ilerleydi şimdi 1 gün ama ben merak ediyorum beslenemiyor mu acaba doktor birsey demiyor normal olduğu için daha gerilemesinden korkuyorum.. bu yüzden çok takıyorum

Ben de korku heyecan mutluluk hepsi bir arada. Bir de bir soru daha benim birkaç gündür oğlumun hareketleri vurma şeklinde değilde sanki Karnım geriliyor sonra normale dönüyor. Büyüdüğü için sanırım demi...

canım bebişin hareket etmesine odaklan hareket şekli çok önemli değil, alanı daralıyor ve dizini kırıp tekme şeklinde atamıyor. benim de böyle ayağyla karnımı eziyor gibi bi burma hissi. tarif edebildim mi bilmyorum. tekme yok dediğin gibi. :) normal bunlar yani.

Arkadaşim bu 2 hafta 1 e düşme sebebi ne benimkide 5 gün ilerleydi şimdi 1 gün ama ben merak ediyorum beslenemiyor mu acaba doktor birsey demiyor normal olduğu için daha gerilemesinden korkuyorum.. bu yüzden çok takıyorum

neden takıyosun ben hiç takılmadım. hatta sevindim. normal olan makbuldur. 5 gün ileride zaten çok ileri değilmiş, 1 güne düşmüş bunu düşüş olarak görme bence Dr. da normal diyorsa neden takıyorsun?? rahat ol canım. çok şükür herşey yolunda. gerilerse takarsın boşuna evham yapip bebişleri de strese sokmaya gerek yok di mi=)

Canım doktor hep SAT'a göre konuşuyor. Gelişim son dakikaya kadar değişebilir diyor. Ama gelişimini normal doğar ya da böyle giderse normal doğuramazsın bebek kilolanıyor derken kullanıyor genelde doktorumuz :KK49:

Teşekkürler cevaplariniz icin benim 3.cu cocugum hepsi sezeryan oldu sezeryan tarihimde belli 10 ekim ama ultrasona gore ozaman 40.ci hafta bitmis oluyo ultrason kagidinds normal dogum 7 ekim yaziyor yani bultrasona gore olursa beni 25 eylul gibi sezryana almasi lazim ama soyle bi durumda var bebegin basi sezeryan bolgeme inmis bile erken dogum ridkim var progestan killaniyorum doktorum en az 34 haftaya kadar beklemesi lazim dedi bol bol istirahat ediyorum Allah 'in izniyle su agustosu bi bitirseydim cok rahatlicam valla bide bebegimin iki hafta onde gitmesi isime geliyor dirdk 28.ci haftafayim diyorum

X