2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Offf dr kontrolumuz vardi bugün 35+4 haftadayiz 32 haftalik cikiyo 1.700 gr 46 cm dio yaa çok korkuyorum sağlığında bi problem mi var bebeğimin die ama dr yok dio bel çevresi ölçümü küçük çıktıgi icin bu kiloda diyebiliyorum belkide 2 kilo felandir dio normal doğuma bebegin enerjisi yetmeyebilir riske atmayip 10 gün önce sezeryanla alalım isterseniz dedi haftaya tekrar gel dedi kan akışını takip ediyo canim sıkkın çok ; ((

canım senın son adet tarihin belli değil ki o yüzden belkide bütün bunlar ama anlamdiğim geçen gittiğim doktorda

1 hafta geri dedi bak ben yine diyorum sen iyi ayrıntılı ultrason bakan bir yere git canım bence daha iyi olur

Nst uygulaması çok kolay heyecan bunun içinse ama sonucu içinse normal

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Evt canm ilk oldugu icn heralde heycan bide dger gebeliklermde düşük yaptigm icn bugunlere gelememistim bi türlü .cok şükür Allahima kizim bana herseyi yasatiyo :)

ANNE KARNİNDAKİ BEBEKTEN MEKTUP :)) Müstakbel Anne ve Baba,
Bir Anlık Zevk Uğruna Beni Dünyaya Getirmekten Siz Her Ne Kadar Mutlu Gözükseniz de Benim Fikrimi Almamış Olmanız Bana Yaptığınız İlk Terbiyesizlik.
Gelmeme Az Bir Süre Kaldı.
Sürekli Benim İçin Bir Şeyler Alıyorsunuz.
Oysa ki Ben Kendi Kıyafetlerimi Kendim Seçmek İsterdim.
Etti İkinci Bir Terbiyesizlik.

... fotoğraf Makinesine Benzeyen Bir Şeylerle Beni İzlediniz Beni Kız Olarak Bekliyorsunuz.
Güç Bela Sakladığım Pipimi Çıktığımda Nereye Koyacaksınız Merak Ediyorum. :KK60:

Sevgili Babacım, Paraya Kıyamayıp Odamı Kendin İğrenç Bir Şekilde Boyadın.
Yoruldun Biliyorum Ama Şimdi O Pembe Boyayı Kapatıp Nasıl Mavi Yapacaksın ? Onu da Çok Merak Ediyorum.
Annemin İsmini Koyacağım Diye Annemle Boşuna Kavga Ettiniz.
Nasıl Olsa İkinizin Babasının da İsmi Golfettin Artık Onu Koyarsınız Bende Ömür Boyu Sizden Nefret Ederim.

Annecim Sana Gelince, Sanki Benim Sana Bir Zararım Varmış Gibi Yalandan Binbir Türlü Naz Yaptın..
Çıkınca Bunları Bir Bir Anlatacağım Pedere.
Ama Anlaşabiliriz Tabi Herşeyin Bir Karşılığı Var.

Daha Durun Bu Başlangıç.
Neler Yapacağım Size...

Not: Bebek Arabasının Kliması Olsun Bari.. :KK53:

ayy süper koptum bunaa :KK9::KK9::KK9:

slm.şu an 33 haftalığım.ilk defa 32 de kontrole gidince nst ye bağladı sancı çıktı.herhangi bir sebeb söylemedi erken doğum için.dün de 4 boyutlu da baktı ve kanala başı girmiş dedi.ama korkulacak bir şey yok önlemimizi alacağız pelviks açıklığı iyi dedi ne demekse.29 haftada gitmiştim ağrım var belimde demiştim.nstde bu haftalarda bir şey çıkmaz ama bakalım demişti.nstye bağladı ama ağrı çıkmamıştı o zaman.senin sebebin neymiş.inşallah hayırlısıyla tamamlarsın 34. haftayı

Allah hepimize zamaninda hayirli dogumlar nasip etsin. Benim ne sancim var.ne bel agrim nede kasık agrim yani doktor soylemese normal hayatima devam edicektim doktorum agir is yapma. Kendini cok yorma dedi.bir ay sonra gel dedi ama bide düşünüyorum da durum cok ciddi olsaydi beni haftalik cagirirdi diye dusunuyurum.Allah tan bebegimin gelisimi ultrasonda iki hafta onden gidiyor. Aslinda sata gore 25 haftalik ama ultrasonda 27 cikiyor bu iyi bisey diye dusunuyorum

Canım elinde ve ayağında kaşıntı varsa mutlaka doktoruna söyle , önemli olabilir, karaciğer enzimleri yükselince elde ayakta kaşıntı yapar ve uyutmayacak dereceye gelir , bi kontrol ettir istersen...

Aradim doktorumu karacigerle ilgili testleri istedi canim. Tam üstüne basmışşın konunun. İnş bir şey çıkmaz 2 haftam kaldı şunun şurasında sezeryana sağlıkla alsak hepimiz kucağımıza evlatlarımızı. Sağol canım.

Canım ya merakta kaldım ne oldu ? Herşey yolunda mı ?

Canim naptin acaba inşallah iyisindir..

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Bende merak ediyorum elifi :26:

Bende kraft marka aldım, içine pamuk yatak aldık. Dedemiz öyle istedi. :KK1: Şimdi uyku seti ve pike takımı almam lazım ama karar veremedim ne alsam? kidboo'nun takımlarını çok beğendim ama kumaşları nasıl bilmiyorum. Birde e-bebek'te bir pike takımına bakmıştım geçenlerde çok yumuşak çok güzeldi ama markasını tövbe hatırlayamadım. Online sitesinde de göremedim.

Uyku seti : yorgan, yastık, nevresim, çarşaf, yastık kılıfından ibaret kenar korumalar yatağa olmuyor zaten. :KK34:

Cok sukur bişey yokmuş kizlar merak ettiginz için teşekkür ederim :) sanırım kendi kendimi nazar ettim ckk şükür ayaklarmsa ellermde sis yok az kilo aldm gayette hareketliydim diye düşünürken bu geldi başıma :) çok şükür bişey yokmuş ama bndan snra dikkat edicem kendime hamile degilmisim gibi davraniyodm öyle yapmıcm :)

Canım bizim oğlan 22.haftada aldı doğum pozisyonu. O kadar haftadır hiç dönmedi başı hep aşağıda. O yüzden ben nefes darlığı kaburga ağrısı çekmedim hiç. Ama erken doğum riskin var da demedi doktorum. Kafası aşağıda olabilir sorun yok dedi tersine yürüyüş verdi. Acaba seninki kafasını kanala mı soktu ?

Sen geceleri bir gör içerde tek kale maç yapıyor bizimki.. Gündüz işyerindeyim sesi soluğu çıkmıyor hareketleri sakin hep. Gece olunca başlıyor :emir_bebek:

Canim benimkinin basi sezeyan dikislerimin ustunde hicbir sanci cekmiyorum bu iyi bisey sanirim sadece agir is yapma. Bol istirahat et dedi bir sy sonra gel dedi ama ben bir ay beklemem bakalim rabbim hayirlisini ve zamaninda dogmasini nasip eder insallah

Cok sukur bişey yokmuş kizlar merak ettiginz için teşekkür ederim :) sanırım kendi kendimi nazar ettim ckk şükür ayaklarmsa ellermde sis yok az kilo aldm gayette hareketliydim diye düşünürken bu geldi başıma :) çok şükür bişey yokmuş ama bndan snra dikkat edicem kendime hamile degilmisim gibi davraniyodm öyle yapmıcm :)

Gecmis olsun canm

Off ya çok kötüymus ben sanirim mucize arıyorum:)) ay bende çok korkuyorum göğüs ağrısından korkuyorum. Kuzeniminde ucu yokmuş oda çok yara olmuş herseyi denemisler geçmemiş sonra birisi fitoyu önermis geçmiş artık geçme vaktimi geldi yoksa o mu etki etti bilmiyorum. .

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

korkma canım dua et ve önlemini al..
o benimde aklıma geliyor geçme zamanımı geldi ilaçlar mı geçirdi diye ama ne bileyim o kadar da denk gelir mi?
bir arkadaşımda emzirmeden önce ve sonra şifa niyetine zemzemle siliyormuş oda iyi geldiğini düşünüyor
zemzem şifa onuda denemeye çalışçam bakalım :KK34:

Offf dr kontrolumuz vardi bugün 35+4 haftadayiz 32 haftalik cikiyo 1.700 gr 46 cm dio yaa çok korkuyorum sağlığında bi problem mi var bebeğimin die ama dr yok dio bel çevresi ölçümü küçük çıktıgi icin bu kiloda diyebiliyorum belkide 2 kilo felandir dio normal doğuma bebegin enerjisi yetmeyebilir riske atmayip 10 gün önce sezeryanla alalım isterseniz dedi haftaya tekrar gel dedi kan akışını takip ediyo canim sıkkın çok ; ((

Benimde 33. Hafta kontrolumde bebegim 3 hafta geri cıktı taktım bende kafama, kasılmalarim bile cogaldi kafama takmaktan. Sonra dedim ki niye üzüyorum kendimi yavrumuda strese sokuyorum. Allahim ne eylerse güzel eyler. Aklima bile getirmiyorum artik. Bende 37. Haftamda 24 Temmuzda sezeryan olacağim. Bebegi strese sokmamak için. Hıc canini sıkma doktorunu dinle canım.

Bende merak ediyorum elifi :26:

Bende kraft marka aldım, içine pamuk yatak aldık. Dedemiz öyle istedi. :KK1: Şimdi uyku seti ve pike takımı almam lazım ama karar veremedim ne alsam? kidboo'nun takımlarını çok beğendim ama kumaşları nasıl bilmiyorum. Birde e-bebek'te bir pike takımına bakmıştım geçenlerde çok yumuşak çok güzeldi ama markasını tövbe hatırlayamadım. Online sitesinde de göremedim.

Uyku seti : yorgan, yastık, nevresim, çarşaf, yastık kılıfından ibaret kenar korumalar yatağa olmuyor zaten. :KK34:

Cok iyi yapmissin canm gule gule kullanin bebisinle :) benm annem pike takimi almis yorgan ve yastigini da hallediyormus.ablamda uyku seti slayim yedekde dursun dyor valla ben anlamam bu islerden dedim :KK9:

gözün aydın canım bende senin gibi pek bilmiyordum tansiyon çarptı dikkat etmek gerek uzan dinlen hareketlerini kısıtla Allah sağlıkla almayı nasip etsin hepimize inşallah

Kraft çok güzel evet ama benim yatak odasında alanım biraz küçük, küçük boy park yatak düşünmeye başladım. odasını yaptık çünkü bikaç ay sonra odaya geçircem kısmetse. Kraftin küçükleri var mı bilmiyorum, çok para da vermek istemiyorum oda olduğu için. bakalım ona sıra geliyo...

Canim odasini yaptiysan cok para vermek istemiyosan normal bisey al bencede ufaklardan.kraft olmasi sart deil o zaman cunku kraftin braz dgerlerinden daha pahaliymis gbi geldi bana.gecici bisey aliyosan gerek yok.kucuklerde cok tatli ama ya :))

Kızlar cok sukur önemli bişey yokmuş hastanede su gelmeyince bebegn suyu mu akıntı mı diye inceleyemediler ama ultrasonda hersey yolunda görünüyodu bebekde suyuda gayet iyiymis. Eğer bebeğin suyuysa da bi yerden kaçak olmuştur 2 3gn hic kalkma kendiliginden kapanır bu sure boyunca tekrar gelmezse de sorun yok demektir dedi.. ogluşum korkuttu beni :))

Çok şükür canım sevindim...

Geçmiş olsun canım. İşte bende bir panikle suyum geldi diye gitmiştim hastaneye, insan ne bilsin ya korkuyor işte elinde değil. :KK49:
Az daha dikkat et tabii balım, az kaldı zaten hayırlısıyla bir ay sonra yarıdan fazlamız anne olmuş olacak :KK76::KK76:

Cok iyi yapmissin canm gule gule kullanin bebisinle :) benm annem pike takimi almis yorgan ve yastigini da hallediyormus.ablamda uyku seti slayim yedekde dursun dyor valla ben anlamam bu islerden dedim :KK9:

Sağol canım, beraberce kullanacağız bakalım nasıl birşeymiş bu park yataklar :KK37: Annem yorgan yastık yaptırayım dedi gerçi, bilmem olmadı öyle yaparız. Ben bir pike takımı alayım. :KK1::KK1:

Bu arada bizim bebekliğimizden kalma işlemeli nevresim takımı var. Herhalde erkek olacak diye düşündüklerinden mavi ve geyikli yapılmış ama annemin üç tane kızı oldu.:KK34: Ablam kullandı oğluna, bende kullanıcam çocuğuma el emeği göz nuru hatıra hepsi... Birde çok güzel örgü battaniyemiz vardı, onu da görünce çok sevindim. :KK16::KK16:

günlerdir yapıcam yapıcam diye konuşup durduğum şu meşşşhhhuuurrr ütüye başlıyorum sonunda :) açılın yoldan , 4 makine çamaşırı ütülüycek kadar enerjik hissediyorum kendimi :) ekranada koyduk mu bir dizi tamamdır :)))

Ayyy bebisin mi kıyafetleri utulenecek ne kadar güzel :)) ben de o islemi gecen gün yapmistum dün aksam kızımın dolabi geldi esim suanda siliyor dolabi bnde bi guzel yerlestircem cicilerini.:KK16:

X