2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bizimki de 70x110 dükkandaykan o kadar büyük görünmüyordu eve getirince kurunca anladık kocamanmış. :KK1:
Yan tarafıma koyacaktım ama şimdilik ayak ucunda duruyor bakalım. :44:
Ben 3-4 sene sonra filan İstanbul'a kendi evimize döndüğümüzde yapıcam odasını, o yüzden büyük aldım.
Büyüdükçe kolları yanlara çarpmasın diyerek. :KK16::KK16: Sen uygun bir marka alıver, zaten az kullanacak hiç gerek yok. :KK49:

Bakayım canım sağol. Özdilek mağazasına girseydim keşke geçen gün, aklıma gelmedi hiç:KK34:

Geçen hafta tartıda 94 rakkamını görünce moralim bir hayli bozuldu. Birde diyet yapıyorum hesapta hep açım ama nasıl kilo aldım diye. O günlerde ayaklarım balon gibiydi evin içinde bile, dışarı gidip gelmeye kocaman oluyorlardı. Hatta 39 numara bir ayakkabı aldım, canıma yetti diye... Neyse dün ve ondan önceki gün alışverişe gitmemize rağmen benim ayaklar çok şişmedi şaşırdım. Ayakkabı da lap lap çıkıyor ayağımdan. Sabah kahvaltıdan sonra bir tartıldım, 92.2 :KK37:

İnsan 92'de sevinir mi diyeceksiniz ama 94'den iyi işte. :KK52::KK52: Yani ayaklar şişse 2 kg filan fazla çıkmıştır oraya bağlayacağım konuyu.:KK37:

Çok kilo almadık biz, ödem onların hepsi :KK37::KK52::KK52::KK52:
canım acayip moral oldu bu bana sağol ya.Bencede okadar hızlı kilo alınmaz hep ödem olduk biz tabi tabi :KK52::KK52::KK52:

Bizimki de 70x110 dükkandaykan o kadar büyük görünmüyordu eve getirince kurunca anladık kocamanmış. :KK1:
Yan tarafıma koyacaktım ama şimdilik ayak ucunda duruyor bakalım. :44:
Ben 3-4 sene sonra filan İstanbul'a kendi evimize döndüğümüzde yapıcam odasını, o yüzden büyük aldım.
Büyüdükçe kolları yanlara çarpmasın diyerek. :KK16::KK16: Sen uygun bir marka alıver, zaten az kullanacak hiç gerek yok. :KK49:

Bakayım canım sağol. Özdilek mağazasına girseydim keşke geçen gün, aklıma gelmedi hiç:KK34:

Geçen hafta tartıda 94 rakkamını görünce moralim bir hayli bozuldu. Birde diyet yapıyorum hesapta hep açım ama nasıl kilo aldım diye. O günlerde ayaklarım balon gibiydi evin içinde bile, dışarı gidip gelmeye kocaman oluyorlardı. Hatta 39 numara bir ayakkabı aldım, canıma yetti diye... Neyse dün ve ondan önceki gün alışverişe gitmemize rağmen benim ayaklar çok şişmedi şaşırdım. Ayakkabı da lap lap çıkıyor ayağımdan. Sabah kahvaltıdan sonra bir tartıldım, 92.2 :KK37:

İnsan 92'de sevinir mi diyeceksiniz ama 94'den iyi işte. :KK52::KK52: Yani ayaklar şişse 2 kg filan fazla çıkmıştır oraya bağlayacağım konuyu.:KK37:

Çok kilo almadık biz, ödem onların hepsi :KK37::KK52::KK52::KK52:
hadi bakalım inşallah ödemdir:KK1:

Kizlar gunaydin. Defnem bugun tam 3 haftalik oldu.hala kuvezde. Iyiye gudiyo şükür. Dualarinizi eksik etmeyin bizden.
Bu arada ben zaten erken dogum yaptim ama 4 kilo almistim 29. Haftama kadar.gerci hastanede 2 hafta yattim o arada bana nolduysa bilmiyorum doguma 52 53 kilo ile girdim bebek 1260 gr dogdu suyu esi ne kadarsa artık bilmiyorum.eve çıktığımda sadce bacaklatimda şişlik vardi ve 49 gosteriodu tartim.2 gun sonraysa 46ya düştüm.bu benim dogumdan önceki kilomun da alti hatya daha once gormedigim bi kilo tartida. Bacaklarim su an cok gucsuz comelip desteksiz kalkmam mumkun degil ki ben pitir pitir bi insandim cok garip geliyo bu halim.merdiven hala çıkamıyorum nefes nefese kaliyorum.vok kan kaybettigim ivin kan dgerlerim düşük baya o yuzdendir herhalde diyorum. Ben riskten oturu 15.haftadan beri fiziksel akti itrmi en aza indurmistim o yuzden sanitim bacaklarim gucsuz kalmis...fizik tedaviye mi gitsem kizim cikmadan acaba...
Kizlar bebegime cok dua edin hayitlisiyla Rabbim saglikla sorunsuz çıkmayı nasip etsin ve ona hayirli saglikli guzel bir ömür yazsin.amin.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kizlar gunaydin. Defnem bugun tam 3 haftalik oldu.hala kuvezde. Iyiye gudiyo şükür. Dualarinizi eksik etmeyin bizden.
Bu arada ben zaten erken dogum yaptim ama 4 kilo almistim 29. Haftama kadar.gerci hastanede 2 hafta yattim o arada bana nolduysa bilmiyorum doguma 52 53 kilo ile girdim bebek 1260 gr dogdu suyu esi ne kadarsa artık bilmiyorum.eve çıktığımda sadce bacaklatimda şişlik vardi ve 49 gosteriodu tartim.2 gun sonraysa 46ya düştüm.bu benim dogumdan önceki kilomun da alti hatya daha once gormedigim bi kilo tartida. Bacaklarim su an cok gucsuz comelip desteksiz kalkmam mumkun degil ki ben pitir pitir bi insandim cok garip geliyo bu halim.merdiven hala çıkamıyorum nefes nefese kaliyorum.vok kan kaybettigim ivin kan dgerlerim düşük baya o yuzdendir herhalde diyorum. Ben riskten oturu 15.haftadan beri fiziksel akti itrmi en aza indurmistim o yuzden sanitim bacaklarim gucsuz kalmis...fizik tedaviye mi gitsem kizim cikmadan acaba...
Kizlar bebegime cok dua edin hayitlisiyla Rabbim saglikla sorunsuz çıkmayı nasip etsin ve ona hayirli saglikli guzel bir ömür yazsin.amin.

Günaydın canım defne'nin daha iyi olmasına çok sevindim Allah'ın izniyle en kısa zamanda sağlıkla çıkacak hastaneden. Ben ilk gebeliğimde9.haftada kürtaj olmak zorunda kalmıştım ve aynı doğum sonrası gibi40 güne yakın kanamam olmuştu. O dönem ben de kendimi halsiz güçsüz cansız hissediyordum. Demir ilacı vermişti doktor. E tabi psikolojim de kötüydü.. Ama psikolojim düzeldikçe ben de daha iyi oldum. Seninki de bence hem psikolojik hem de dediğin gibi kanaman da çok olduysa çok normal halsiz olman. Allah korusun hasta değilsin, sadece biraz toparlanmaya ihtiyacın var. Aklın kızındayken çok zor ama beslenmene dikkat et inşallah sen de defne de turp gibisiniz😊

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım maşallah defneye :nazar: iyi olcak annesi merak etme sen , hülyacım senin yapman gereken dengeli beslenmek ve her gün yürüyüşnyaparak bacakları güçlendirmek , fizik tedaiye hiç gerek yok canım , bi ara ben de senin gibi olmuştum aşırı zayıflamıştım ve bacaklarım benibtaşımıyordu , çömeldim mi eşim gelip kaldırırdı beni yerden kalkamazdım tek başıma , merdiven çıkmamazdım o zamanlar ben de 46 kiloydum , sonra kan hapı ve vitamin ilacı verdi doktorlar , onlar iştahımı açtı , yemek yedikçe toparlandım kendime geldim , her fırsatta kendimi yormadan yürüyüş yaptım , 2 aya varmadan endime geldim hemen..bol bol ye , yürüyüş yap , kan hapı ve vitamin kullan canım...sıkıntılı zamanlarda oluyor öyle şeyler , bünye kaldırmıyor...

Canım o kadar kilo kaybı kan kaybı üzüntü ve stresten sonra cok normal. Doktorun muhakkak gerekli destegi yapacaktır vitamin anlamında. Senin güçlü olman lazım annesi bak Defneyi ornek al maasallahi var :) bol bol meyve sebze tüket ve degerlerine muhakkak baktır. Cok şükür sen de kızın da iyisiniz :) Allah yardımcınız olsun.

Kızlar günaydın, elleri ve ayakları şişip yine elleri ve ayaklarında kaşıntısı olan var mı? Bu kaşıntılar gece uyutmuyor beni 😢

Canım elinde ve ayağında kaşıntı varsa mutlaka doktoruna söyle , önemli olabilir, karaciğer enzimleri yükselince elde ayakta kaşıntı yapar ve uyutmayacak dereceye gelir , bi kontrol ettir istersen...

Offf dr kontrolumuz vardi bugün 35+4 haftadayiz 32 haftalik cikiyo 1.700 gr 46 cm dio yaa çok korkuyorum sağlığında bi problem mi var bebeğimin die ama dr yok dio bel çevresi ölçümü küçük çıktıgi icin bu kiloda diyebiliyorum belkide 2 kilo felandir dio normal doğuma bebegin enerjisi yetmeyebilir riske atmayip 10 gün önce sezeryanla alalım isterseniz dedi haftaya tekrar gel dedi kan akışını takip ediyo canim sıkkın çok ; ((

canımm merhaba minik Defnemizin iyi olmasına çok sevindim.Sende toparlanacaksın merak etme vücudun güçsüz kalmıştır normal geçer.Bol bol kalsiyum,protein pekmez vs.tüket iyi gelir sana enerji verir,kemiklerindeki güçsüzlük gider

Offf dr kontrolumuz vardi bugün 35+4 haftadayiz 32 haftalik cikiyo 1.700 gr 46 cm dio yaa çok korkuyorum sağlığında bi problem mi var bebeğimin die ama dr yok dio bel çevresi ölçümü küçük çıktıgi icin bu kiloda diyebiliyorum belkide 2 kilo felandir dio normal doğuma bebegin enerjisi yetmeyebilir riske atmayip 10 gün önce sezeryanla alalım isterseniz dedi haftaya tekrar gel dedi kan akışını takip ediyo canim sıkkın çok ; ((

canım doktorun sıkıntı yok diyorsa yoktur boşuna kendini üzüp stres yapma.Bazı haftalar bebeğin gelişimi geride bazen ileride çıkıyor sonra bi bakıyorsun toparlanmış olması gereken haftada ilerliyor.Çok takma kafana zaten bu ultrasondaki ölçümler kesin ve net değil.İhtimal hepsi.Ayrıca sezeryan olman gerekiyorsada olursun ne olacak sanki bende sezeryan olucam.Bebeğinin sağlığı önemli gerisini boşver:KK34:

iyiyim Ebrucannnn senden naber?Yuvarlanıp gidiyorum.Ama mecaz anlamda değil.Okadar kilo aldım k hakaten yuvarlanıp gidiyorum yani:KK9::KK9:Bide benim ayaklarım şişmeye başladı ya ayakkabılarım olmuyor.Ama sadece ayaklarım şiş başka yerimde yok.Bu arada bizim ofisteki hamile arkadaş vardıya sürekli hastaneye yatırıyolardı falan bahsediyordum.Dün öğlen yine hastaneye gitti ileri derecede ödem olmuş hemen yatırmışlar yine hastaneye 24 saat idrar veriyormuş takip ediyorlarmış yazık kadına yaa başına gelmeyen kalmadı:KK5:

ayy hakikaten bahtsız bedeviymiş mübarek ... Allah yardımcısı olsun.. tuzlu suyu denedinmi .. bir iki gün üst üste yapınca bana iyi geldi.. çok hafif bir şişliğim var o kadar....

bende şimdi ütüye başlıyorum.. 4 makine dolusu eşya yıkandı, bücür daha dünyaya gelmeden neleri var yaaa :)) hepsini kuruttum çarşafa sardım, şimdide başlıyorum ütülemeye :)

ayy hakikaten bahtsız bedeviymiş mübarek ... Allah yardımcısı olsun.. tuzlu suyu denedinmi .. bir iki gün üst üste yapınca bana iyi geldi.. çok hafif bir şişliğim var o kadar....

bende şimdi ütüye başlıyorum.. 4 makine dolusu eşya yıkandı, bücür daha dünyaya gelmeden neleri var yaaa :)) hepsini kuruttum çarşafa sardım, şimdide başlıyorum ütülemeye :)
Canım tuzlu suyu denedim çok iyi geliyor gerçekten.O an şişliği biraz indiriyor ama bir gün sonra falan tekrar şişiyor.Bu arada ütü yaparken dikkat et mümkünse oturarak yap bana ne olduysa o ütüden sonra oldu ayakta saatlerce ütü yaptım deli gibi derdim neyse.Sonra ayaklarım bir şişti şimdi de inmiyor.Çok yorma kendini yavaş yavaş yap.Benimde öyle 4 makine falan kıyafetini yıkadım paşanın.Ütüle ütüle bitmedi ya maşallah bebişler şanslılar:KK34:

Canim inşallah su değildir inşallah birşey olmaz.
Fırsatin olursa yaz bizede...

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Hayırlı haberlerle dön , bize haber ver canım...

Allah yardımcın olsun, iyi haberlerle dön inşallah

Kızlar cok sukur önemli bişey yokmuş hastanede su gelmeyince bebegn suyu mu akıntı mı diye inceleyemediler ama ultrasonda hersey yolunda görünüyodu bebekde suyuda gayet iyiymis. Eğer bebeğin suyuysa da bi yerden kaçak olmuştur 2 3gn hic kalkma kendiliginden kapanır bu sure boyunca tekrar gelmezse de sorun yok demektir dedi.. ogluşum korkuttu beni :))

günlerdir yapıcam yapıcam diye konuşup durduğum şu meşşşhhhuuurrr ütüye başlıyorum sonunda :) açılın yoldan , 4 makine çamaşırı ütülüycek kadar enerjik hissediyorum kendimi :) ekranada koyduk mu bir dizi tamamdır :)))

Canım tuzlu suyu denedim çok iyi geliyor gerçekten.O an şişliği biraz indiriyor ama bir gün sonra falan tekrar şişiyor.Bu arada ütü yaparken dikkat et mümkünse oturarak yap bana ne olduysa o ütüden sonra oldu ayakta saatlerce ütü yaptım deli gibi derdim neyse.Sonra ayaklarım bir şişti şimdi de inmiyor.Çok yorma kendini yavaş yavaş yap.Benimde öyle 4 makine falan kıyafetini yıkadım paşanın.Ütüle ütüle bitmedi ya maşallah bebişler şanslılar:KK34:

ütü masasını iiyice indirdim oturduğum yerden yapıcam o kadar saat ayakta durursam benide o arkadaş gibi hastaneye alırlar herhalde :)

Doktor sorun yok dediyse Allah'ın izniyle yoktur inşallah canım benim yüreğini ferah tut.. Ultrasonun her zaman +\- yanılma payı vardır.. Allah'ın izniyle hepimiz sağlıkla en hayırlı zamanda alalım inşallah bebeklerimizi kucağımıza..

Kızlar cok sukur önemli bişey yokmuş hastanede su gelmeyince bebegn suyu mu akıntı mı diye inceleyemediler ama ultrasonda hersey yolunda görünüyodu bebekde suyuda gayet iyiymis. Eğer bebeğin suyuysa da bi yerden kaçak olmuştur 2 3gn hic kalkma kendiliginden kapanır bu sure boyunca tekrar gelmezse de sorun yok demektir dedi.. ogluşum korkuttu beni :))

Oh çok şükür😊çok sevindik canım.. Dinlen bakalım bir iki gün bir daha olmaz inşallah.. Allah'ım tüm hamilelere de bize de yardım etsin inşallah..

geçmiiş olsun canım ALLAH sağlık versin.. 10 gün önce olması pekte problem olmaz ama istersen bir dr.a daha görün, fikir al..

bu arada bu kız bebekler pek nazlı oluyorlar sanırım hep problem yaşayanlara dikkat ettimde kız bebek anneleri..
etrafımda çevremde de hamile olanlardan kıza gebe olanları hep duyardım kanamam oluyor falan diyee ..
nazlı kuşlarr :)

X