2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Aradim doktorumu karacigerle ilgili testleri istedi canim. Tam üstüne basmışşın konunun. İnş bir şey çıkmaz 2 haftam kaldı şunun şurasında sezeryana sağlıkla alsak hepimiz kucağımıza evlatlarımızı. Sağol canım.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Endişelenme canım karaciğer enzimlerin yüksek çıkmaz inşallah ama çıksa bile ilacı var , bebeğe zarar vermiyor o ilacı içersin doğuma kadar idare edersin, doğumla beraber zaten karaciğer de normale dönüyor, bebiş bekliycek 37 yi inşallah...

Geçmiş olsun canım. İşte bende bir panikle suyum geldi diye gitmiştim hastaneye, insan ne bilsin ya korkuyor işte elinde değil. :KK49:
Az daha dikkat et tabii balım, az kaldı zaten hayırlısıyla bir ay sonra yarıdan fazlamız anne olmuş olacak . :KK16::KK16:

Insan riske atmak istemiyo korkuyo neyseki çok şükür bişey yokmuş 1.5ay daha duruversin içeride :))

Geçmiş olsun canım. İşte bende bir panikle suyum geldi diye gitmiştim hastaneye, insan ne bilsin ya korkuyor işte elinde değil. :KK49:
Az daha dikkat et tabii balım, az kaldı zaten hayırlısıyla bir ay sonra yarıdan fazlamız anne olmuş olacak :KK76::KK76:

Sağol canım, beraberce kullanacağız bakalım nasıl birşeymiş bu park yataklar :KK37: Annem yorgan yastık yaptırayım dedi gerçi, bilmem olmadı öyle yaparız. Ben bir pike takımı alayım. :KK1::KK1:

Bu arada bizim bebekliğimizden kalma işlemeli nevresim takımı var. Herhalde erkek olacak diye düşündüklerinden mavi ve geyikli yapılmış ama annemin üç tane kızı oldu.:KK34: Ablam kullandı oğluna, bende kullanıcam çocuğuma el emeği göz nuru hatıra hepsi... Birde çok güzel örgü battaniyemiz vardı, onu da görünce çok sevindim. :KK16::KK16:

Aaa bayılırım öyle anneden kalma manevi acidan kıymetli şeylere:KK16: cok iyi dusunmussunuz.benmde örgü battaniyem duruyor. Kullansammi ki acaba:26: .ama bana kullanıldığı icn eski duruyor nyse cikarmim onu :)

Kizlar gunaydin. Defnem bugun tam 3 haftalik oldu.hala kuvezde. Iyiye gudiyo şükür. Dualarinizi eksik etmeyin bizden.
Bu arada ben zaten erken dogum yaptim ama 4 kilo almistim 29. Haftama kadar.gerci hastanede 2 hafta yattim o arada bana nolduysa bilmiyorum doguma 52 53 kilo ile girdim bebek 1260 gr dogdu suyu esi ne kadarsa artık bilmiyorum.eve çıktığımda sadce bacaklatimda şişlik vardi ve 49 gosteriodu tartim.2 gun sonraysa 46ya düştüm.bu benim dogumdan önceki kilomun da alti hatya daha once gormedigim bi kilo tartida. Bacaklarim su an cok gucsuz comelip desteksiz kalkmam mumkun degil ki ben pitir pitir bi insandim cok garip geliyo bu halim.merdiven hala çıkamıyorum nefes nefese kaliyorum.vok kan kaybettigim ivin kan dgerlerim düşük baya o yuzdendir herhalde diyorum. Ben riskten oturu 15.haftadan beri fiziksel akti itrmi en aza indurmistim o yuzden sanitim bacaklarim gucsuz kalmis...fizik tedaviye mi gitsem kizim cikmadan acaba...
Kizlar bebegime cok dua edin hayitlisiyla Rabbim saglikla sorunsuz çıkmayı nasip etsin ve ona hayirli saglikli guzel bir ömür yazsin.amin.

Maşallah defne ye :nazar: çok daha iyi olacak ve en kısa zamanda cikacaksiniz insallah sağlıkla hastaneden her gün duamda defne sen de beslenmene dikkat et tabi moral de çok önemli kızının sana çok seviyorum ihtiyacı var çünkü en kısa zamanda toparlanirsin inşallah

Aradim doktorumu karacigerle ilgili testleri istedi canim. Tam üstüne basmışşın konunun. İnş bir şey çıkmaz 2 haftam kaldı şunun şurasında sezeryana sağlıkla alsak hepimiz kucağımıza evlatlarımızı. Sağol canım.

Demekki onemli biseymis ha:26: benimde ellerim ozellikle parmak aralarim cok kasiniyor bide kollarim.hic onemsemedim ya bide saglikci olacam nasil dusunemedim.o kadar soruyor sıkıntın varmı dye dr.nyse bugün st dört de randevum var bnde bi soyliyem gidince.sanada gecmis olsn canm saol bizmle paylastigin icn :) sen sezeryan mi olacaksin.

Offf dr kontrolumuz vardi bugün 35+4 haftadayiz 32 haftalik cikiyo 1.700 gr 46 cm dio yaa çok korkuyorum sağlığında bi problem mi var bebeğimin die ama dr yok dio bel çevresi ölçümü küçük çıktıgi icin bu kiloda diyebiliyorum belkide 2 kilo felandir dio normal doğuma bebegin enerjisi yetmeyebilir riske atmayip 10 gün önce sezeryanla alalım isterseniz dedi haftaya tekrar gel dedi kan akışını takip ediyo canim sıkkın çok ; ((

Canım insallah sorunsuz sağlıkla alacaksın kucağına ölçümler bazen doğru sonuç vermeyebiliyor martta doğum yapan arkadaşıma doktor zayıf bebek dedi 2500 gr dedi 3500 dogdu maşallah moralini bozma Rabbim hepimizin yardımcısı olsun sağlıkla yavrularımızı la kavuştursun bizleri inşallah

Offf dr kontrolumuz vardi bugün 35+4 haftadayiz 32 haftalik cikiyo 1.700 gr 46 cm dio yaa çok korkuyorum sağlığında bi problem mi var bebeğimin die ama dr yok dio bel çevresi ölçümü küçük çıktıgi icin bu kiloda diyebiliyorum belkide 2 kilo felandir dio normal doğuma bebegin enerjisi yetmeyebilir riske atmayip 10 gün önce sezeryanla alalım isterseniz dedi haftaya tekrar gel dedi kan akışını takip ediyo canim sıkkın çok ; ((

cnm seni cok ii anlıyorum aynı korkuları yasamıs ve 2. bebegındede yasayan bırı olarak.. benım kızıımda boyu da uzamıyordu senınkının maşallah boyu uzun benım oğlanında boyu uzun su an ama kılosu az belki gelişme geriliği yoktur bızım bebıslerde sadece zayıflardır cunku boy en az hata veren olçum dıye bılıyorum boyları uzun ama zayıf olacaklar belki de. kan akısına baktı mı bu gidişinde ii miymiş o önemli..inş bişey olmaz azıcık beslenmene dıkkat et ben 1 haftadır zorla 2 yumurta 3 bardak sut koca bı tabak meyve bı kase yoğurt ve bı kase kuruyemıs yıyorum ki seker var bende sureklı olcuyorum bıraz yüksek cıkıyo ama bebıs ıcın yemek zorundayım sende dene istersen bı hafta sonra belki fark eder

hadi geçmiş olsun, ne muayenesi haftaya kaldı, aralıklarla NST'ye girmeyecek misin şimdi? o muayene nedir merak ettim...

sağol tatlım benim... çatı muayenesi haftaya kaldı..nst her gittiğimde olcakmış bundan sonra.. çatı muayenesi nasıl yapılıyo bende bilmiyorum burada çatı muayenesi olupta paylaşan oldu mu acaba bende merak ediyorum nasıl bişey olduğunu.. enteresan bişey var nasıl yapıldığını bilmediğim muayeneden çok korkuyorum..netten araştırayım diyorum olumsuz bişey okursam daha bi korkarım gibi sanki..ya bide kızlar sizdede oldu mu bi panik hali geldi bana..:18:

günlerdir yapıcam yapıcam diye konuşup durduğum şu meşşşhhhuuurrr ütüye başlıyorum sonunda :) açılın yoldan , 4 makine çamaşırı ütülüycek kadar enerjik hissediyorum kendimi :) ekranada koyduk mu bir dizi tamamdır :)))

:KK1: benim usulden. avatarını görünce biriktirmiştim game of thronesun son sezonu, 4-5 makine ütü eşliğinde iyi gitmişti.

Allah hepimize zamaninda hayirli dogumlar nasip etsin. Benim ne sancim var.ne bel agrim nede kasık agrim yani doktor soylemese normal hayatima devam edicektim doktorum agir is yapma. Kendini cok yorma dedi.bir ay sonra gel dedi ama bide düşünüyorum da durum cok ciddi olsaydi beni haftalik cagirirdi diye dusunuyurum.Allah tan bebegimin gelisimi ultrasonda iki hafta onden gidiyor. Aslinda sata gore 25 haftalik ama ultrasonda 27 cikiyor bu iyi bisey diye dusunuyorum

amin canım.önde gitmesi çok güzel.hayırlısıyla kucağımıza alalım inşallah

cnm seni cok ii anlıyorum aynı korkuları yasamıs ve 2. bebegındede yasayan bırı olarak.. benım kızıımda boyu da uzamıyordu senınkının maşallah boyu uzun benım oğlanında boyu uzun su an ama kılosu az belki gelişme geriliği yoktur bızım bebıslerde sadece zayıflardır cunku boy en az hata veren olçum dıye bılıyorum boyları uzun ama zayıf olacaklar belki de. kan akısına baktı mı bu gidişinde ii miymiş o önemli..inş bişey olmaz azıcık beslenmene dıkkat et ben 1 haftadır zorla 2 yumurta 3 bardak sut koca bı tabak meyve bı kase yoğurt ve bı kase kuruyemıs yıyorum ki seker var bende sureklı olcuyorum bıraz yüksek cıkıyo ama bebıs ıcın yemek zorundayım sende dene istersen bı hafta sonra belki fark eder

kızlar 2 hafta önce muayeneye gittiğimde benim bebeğiminde kilosu düşük çıkmıştı çok üzülmüştüm hatta burdada paylaşmıştım... kendim kilo almamak için herşeye çok dikkat etmeye çalışıyordum..bebeğimde çok kilolu olsun istemiyordum çünkü normal doğumda kilolu olması iyi değil demişlerdi...ama o zaman kilosu standartların altında çıkınca çok üzülmüştüm...bol bol dinlendim yumurta yedim hergün bol meyve.. bulgur mercimek gibi tahıllarda bebeği güzel besliyor kendime yüklendim anlıcanız..sonuç ise..bebeğim dünkü kontrolde normal kilosunu yakalamıştı çok mutlu oldum ama bu seferde doktor eğer böyle giderse normal doğum zor olabilir çünkü 4 kiloya ulaşabilir dedi.. yani deyeceğim şu ki iki ucu b.klu değnek... o yüzden gelişimi normal diyosa doktorunuz kilosuna boyuna çok takılmayın...zaten onlar kesin veriler değilmiş... sizde benim gibi boşuna üzülüp hem kendinizi hem bebeğinizi strese sokmayın...dün o kadar heyecan yaptım ki ne dicek doktor diye 2 hafta boyunca neler çektim ben bilirim...değdimi üzüldüğümle kaldım... şimdi de normal doğum zor olur sorunu çıktı başıma. ama artık akıllandım takmıyorum hayırlısı neyse o olsun..yine normal yemek düzenime geçicem artık nasipte ne varsa..yeterki yavrum sağlıklı olsun sağlıklı bi şekilde kucağıma alayım yok zayıfmış yok kiloluymuş yok normalmiş yok sezeryanmış hayırlısı neyse o olsun... bu ne ya ne kadar uzun yazmışım :KK51:

sağol tatlım benim... çatı muayenesi haftaya kaldı..nst her gittiğimde olcakmış bundan sonra.. çatı muayenesi nasıl yapılıyo bende bilmiyorum burada çatı muayenesi olupta paylaşan oldu mu acaba bende merak ediyorum nasıl bişey olduğunu.. enteresan bişey var nasıl yapıldığını bilmediğim muayeneden çok korkuyorum..netten araştırayım diyorum olumsuz bişey okursam daha bi korkarım gibi sanki..ya bide kızlar sizdede oldu mu bi panik hali geldi bana..:18:

aa senin doğum tarihin daha yakınmış :) panik olman normall, ben de 30.haftadan beri bi erken doğum olacak korkusu hakim... çatı muayenesinde kabus gibi diyen var hiçbişe anlamadık diyen de... ama kesinlikle yalnız gitme diyorlar.. psikolojik olarak zor gibi görünüyor muayene ama daha önce simir testi olduysan sorun yok diyen de var benden simir alinmişti hiçbişi anlamamıştım. bakalim yaşayarak göreceğiz canım.:KK30:

Canım hoşgeldin , burda ikiz anneleri ayrı bi kıymetlidir , şimdiye kadar sen niye yazmadın ki...cinsiyetleri ne?

Ağır bir hamilelik dönemi geçiyorum.Çok fazla kalkamıyorum.Hoşbuldum.Biri kız biri erkek.Birden 3 çocuk annesi olacağım.Garip ama güzel bir duygu.Ben fazla online olamıyorum.Sürekli yatıyorum.Yüksek tansiyon hastasıyım ve fazla hareket edemiyorum:KK49::KK49:

Demekki onemli biseymis ha:26: benimde ellerim ozellikle parmak aralarim cok kasiniyor bide kollarim.hic onemsemedim ya bide saglikci olacam nasil dusunemedim.o kadar soruyor sıkıntın varmı dye dr.nyse bugün st dört de randevum var bnde bi soyliyem gidince.sanada gecmis olsn canm saol bizmle paylastigin icn :) sen sezeryan mi olacaksin.

Muhakkak soylemelisin ben de soylemeyi unutmustum cogalip geceleri uyuyamaz hale gelince aradim mecbur. Benim rahim boyumda kisalma var ondam dolayi surekli yatiyorum. 37. Haftada sezeryan olacagim mecbur. Bayramdan once dogurmus olacagim Allah nasip ederse. Bayram da tehlikeye atmak istemedi doktorum.

aa senin doğum tarihin daha yakınmış :) panik olman normall, ben de 30.haftadan beri bi erken doğum olacak korkusu hakim... çatı muayenesinde kabus gibi diyen var hiçbişe anlamadık diyen de... ama kesinlikle yalnız gitme diyorlar.. psikolojik olarak zor gibi görünüyor muayene ama daha önce simir testi olduysan sorun yok diyen de var benden simir alinmişti hiçbişi anlamamıştım. bakalim yaşayarak göreceğiz canım.:KK30:

yaaa o da öyle bişey mi ..simir testi olmuştum bi kaç gün kendime gelememiştim...ama bu sefer o kadar çok etkilenmem belki bakalım..offf çok zor yaa. Sezercik mi olsam napsam

yaaa o da öyle bişey mi ..simir testi olmuştum bi kaç gün kendime gelememiştim...ama bu sefer o kadar çok etkilenmem belki bakalım..offf çok zor yaa. Sezercik mi olsam napsam

aa hayır canım ne alakası var... sezercikle kaç gün kendine gelemiyorsun biliyosundur, normal doğumla birkaç saat en fazla 1 gün sancı sonrası oh güzell... simir'den çok mu etkilendin??? Benim dr.un eli hafifti demek ki anlamamıştım bile... gözünde büyütme bi an önce muayeneni ol ve bize anlat :))

kızlar 2 hafta önce muayeneye gittiğimde benim bebeğiminde kilosu düşük çıkmıştı çok üzülmüştüm hatta burdada paylaşmıştım... kendim kilo almamak için herşeye çok dikkat etmeye çalışıyordum..bebeğimde çok kilolu olsun istemiyordum çünkü normal doğumda kilolu olması iyi değil demişlerdi...ama o zaman kilosu standartların altında çıkınca çok üzülmüştüm...bol bol dinlendim yumurta yedim hergün bol meyve.. bulgur mercimek gibi tahıllarda bebeği güzel besliyor kendime yüklendim anlıcanız..sonuç ise..bebeğim dünkü kontrolde normal kilosunu yakalamıştı çok mutlu oldum ama bu seferde doktor eğer böyle giderse normal doğum zor olabilir çünkü 4 kiloya ulaşabilir dedi.. yani deyeceğim şu ki iki ucu b.klu değnek... o yüzden gelişimi normal diyosa doktorunuz kilosuna boyuna çok takılmayın...zaten onlar kesin veriler değilmiş... sizde benim gibi boşuna üzülüp hem kendinizi hem bebeğinizi strese sokmayın...dün o kadar heyecan yaptım ki ne dicek doktor diye 2 hafta boyunca neler çektim ben bilirim...değdimi üzüldüğümle kaldım... şimdi de normal doğum zor olur sorunu çıktı başıma. ama artık akıllandım takmıyorum hayırlısı neyse o olsun..yine normal yemek düzenime geçicem artık nasipte ne varsa..yeterki yavrum sağlıklı olsun sağlıklı bi şekilde kucağıma alayım yok zayıfmış yok kiloluymuş yok normalmiş yok sezeryanmış hayırlısı neyse o olsun... bu ne ya ne kadar uzun yazmışım :KK51:

sok saol cnm tavsıyelerın ıcın bende az besleniyordum simdi dikkat edıyorum proteın ağırlıklı besleniyorum ve meyve cok yıyorum bakalım ne olacak inş ii olur

aa hayır canım ne alakası var... sezercikle kaç gün kendine gelemiyorsun biliyosundur, normal doğumla birkaç saat en fazla 1 gün sancı sonrası oh güzell... simir'den çok mu etkilendin??? Benim dr.un eli hafifti demek ki anlamamıştım bile... gözünde büyütme bi an önce muayeneni ol ve bize anlat :))

psikolojik olarak çok etkilenmiştim yeni evlenmiştim o zaman... haklısın aslında normal doğum her anlamda iyi ya fazla düşünmeyeyim en iyisi.. haftaya salı günü bi aksilik olmazsa muayenem yapılcak o zaman anlatıcam inşallah...

X