2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Tamam canim içmeyi birakmicam bundan sonra hic demek oyuzden serum dedi çünkü ben ayagimin üzerine gece basamiyorum falan dedim oda ondan seruma yöneldi tesekkur ederim canim benim :)

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Gündüz çok bisey yok aslinda yormuyorum bu aralarda kendimi zaten yoruldugumda karnim tas gibi oluyor gece uykudan kalktigimda ayagimin üzerine basamiyorum nerdeyse agridan tek ayagimi kaldirip pantalonumu bile cikartirken zorlaniyorum bazen önceden yoktu bu hafta artti birden doktora da boyle anlatinca hemen magnezyum gecmezse serum dedi bende telaş yaptim ama simdi rahatladim sayenizde teşekkürler iyiki varsiniz :))

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Yaaa kizlar nerdesiniz sesimi duyan yokmu

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Arkadaşım acaba aynı ağrıdan mı bahsediyoruz.benim özellikle gece yataktan kalkarken veya sağa sola dönerken bikini bölgem gibi alt kısımlarımlarda ağrı oluyor.sende olan ağrı da böylemi?

Arkadaşım acaba aynı ağrıdan mı bahsediyoruz.benim özellikle gece yataktan kalkarken veya sağa sola dönerken bikini bölgem gibi alt kısımlarımlarda ağrı oluyor.sende olan ağrı da böylemi?

Evet canim ayni agridan bahsediyorum sende sordunmu doktoruna

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Kizlar sakin yan yatis yastigi alip kullanmayin demin nette yazı okudum kadinin bebeği boguluyomus nerdeyse bebek mutlaka sirt ustu ve yastiksiz yorgansiz hic bisey olmadan beşiğinde yatmali

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Canim o Pelvis ağrısı sanırım ya da çatı mi ne ) bende de oluyor yürüyüş yapınca oluyor yapmazsam iyiyim:)

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Bende bacak kramları için almıştım. Ve demir hapının verdiği kabızlığa iyi geldiğini de okudum. Şimdi arkadaşlar da yazmış, bacağa giren kramplardan çok rahim kasılmaları daha önemli eğer ağızdan alınan magnezyum yeterli gelmezse, kasılmaları engellemek için serum verilmesi normal.

Gebelikte Magnezyum eksikliği : "Magnezyum olmadan vücutta enerji dönüşümü olmaz. Magnezyum eksikliğinde sinirlilik, oryantasyon bozukluğu, zihinsel bulanıklık, iştah kaybı, depresyon, kas krampları ve kasılmaları, kalp ritminde bozulmalar, solukluk, uyuşukluk gibi belirtiler görülebilir"

Kabak çekirdeğinde çok mahnezyum var mesela 100 gr'mı günlük mahnezyum ihtiyacının %65'ini karşıyor mesela, bir avuç ay çekirdeği %9'unu ama işte bunlarında kalorosi yüksek kilo aldırıyor. Soya fazulyesi de magnezyum deposuymuş. Tüm yeşil yapraklı sebzeler ve tabiki doğal maden suları...

Magnorm bana şekerli geliyor o sebeple iki günde bir içiyorum. Birer avuç çekirdek yiyorum, maden suyu içiyorum ve roka tere filan yiyorum. :)

Magnezyumun fazla tüketimi de ishale sebep oluyormuş. Hamilelikte ishal de çekilmez yani, temizliği zor oluyor. Ben bir kere duşa girmek zorunda kaldım öyle

Evet zaten riskli oldugum icin bid hafta oncesinden cigerleri gelissin die igne yapmislardi su an tek korkum plasenta bi anda ayrilmasin yoksa inşallah biraz kuvezde de kalsa yaşayacak bebegim allahin izniyle dualarinizla.

Seninle tarihlerimiz aynı aşağı yukarı herhalde bende bugün 29+0'ım tam. İnşallah herşey iyi olacak. Sende iyi olacaksın bebeğinde inşallah

Benimde çantam filan hazır değil. Bebeğin kıyafetlerini yıkayıp, biberonları dezenfekte etmem lazım. En küçük boydan birde mama alacağım ne olur ne olmaz. Bir yedek gecelik ile 39 numara görünümlü 36 numara ayaklarıma terlik buldun mu tamamdır çanta. Ayaklarım çok şişiyor yahu, birde ben şişman bir hatunum ama bileklerim çöp gibiydi. Eşim sürekli dalga geçiyor benimle, normal hali buymuş diye. Biberon da sütüm gelmezse diye korkudan götürüyorum. 30. haftada çantamın hazır olmasına karar vermiştim önceden, yani bu hafta hazırlayacağım kısmetse...

Bende hergun bir tane maden suyu iciyorum ama roka tere falan hic sevmem kabak cekirdegide aklima gelecek de yicem benim için en iyisi günde bi tane magnorm anlasildi bu arada bende yarin bebegimin kiyafetlerini yikayip utulemeye baslicam bakalim umarim bir günde biter cokda gozumde büyüyor valla ama artik yapmak lazim allah kolaylık versin bize

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Inşallah cnm inşallah

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

selam annelerimmmm..hastaneden geldık bebısımı gordum sonunda :) 2 aydır kendısı gostermıyordu kucukhanım..busefer gosterdı kendını.nasıl guzeldı anlatamam 1275gr kılosu 37cm boyu --28 artı 6 haftasıyla uyumlu herhangı bır problem yok dedı doktor.normal dogum ıcın bır problemvgozukmuyormus..tahmını dogum agustos 31 gozukuyor ama 10 gun once 3-4 gun sonra olabılır..bu yüzden kesın tarıh vermıyoruz dedı..cd verdı kızım oynarken.kucuk ellerıyle yuzunu kapatıyor vs..bu arada babasında benzıyorr aynı o bana benzıcek sanmıstım ama bıldıgınız babası doktor bıle dedı babasına benzıyor dıye olsun saglıklı olsunda ıkısınıde severıımmmmmm mutlu oldum kısaca canlarımmmmm

Maşallah maşallah bende 29+3 cumartesi gidicem senin degerlere gore herhalde ozamana kadar 40 cm geçer kilo 1500 gr bulur dimi kocaman oldular yaaaa bu arada gobekde aldi basini gidiyor masallah Allah saglikla kucaklarimiza aldirsin inş

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Evet bende 16.haftamdan bu yana var,doktorum prof. Perinatolog birde ama hiç sallamadı,2 haftaya bir kan ve idrar tahlili yapar ama bana sadece demir,kalsiyum ve decavit multivitamin verdi sadece.magnezyumun iyi dedi.ee o zaman bu ağrının magnezyumla alakası yok mu şimdi?anlamadım ki? Arkadaşımın doktoru progesteron hormonu bazı gebelerde çok yükselir ve pelviks kemiklerinde yumuşamaya sebep olur demiş,bu iyi birşeydir,normal doğum için çatınız,kemikleriniz açılma yapıyor güzel demiş.ama ben geceleri çok rahatsız oluyorum.doktorumda hiiç sallamadı.kanaman,sık kasılman ve suyun gelmediği sürece sorun yok deyip duruyoranlamadım ki şimdi ben?

Bende decavit, ferrum fort iciyorum kan tahlillerimede bakiyorlar aynen geceleri Benide çok zorluyor doktoruma soyledigimde hemen magnezyum sordu kullaniyomusun diye hemen ona baslatti anladigim kadariyla da hemen hemen herkes burada kullanıyor magnezyum istersen bidaha konuş çok kotu oluyorum geceleri dayanamiyorum diye bakalim ne dicek

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

kesın canım 1500 cıvarı olur yada gecer boyuda genetık ama normal olarak o cıvarlarda yada daha fazlası olur..buyuyorlar valla..allahın mucizesi basta nasıl sekılsızdıler sımdı parmakları tektek sayılıyor burnunu falan kasıyor sıpam :)kulakları bellı herseyı var ıste.okadar güzellerki allahım kucagımıza zamanında almayı nasıp etsın

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Canım arkadaşlar cevap cermiş ben de bildiğimi söyleyeyim. Magnezyum banada vermişti nerdeyse 4 aylıktan beri ben pek dikkate almadım çok ciddi kullanmadım. Serum da daha etkili olacagı ıcın söylemiştir muhakkak bide bizim dokorların adeti ne olursa olsun o serum takılır yani :))

hoş geldin canım... Alla her iki evladını da sana bağışlasın inşallah..

Amin canım çok sağol. Cok naziksin:)

Ay hasta olursunda doktora gidince geçer ya yazdıktan sonra tekmeleye başladı çok şükür:)) ama toplanma iyi değil biliyorum magnezyumuda ihmal ediyorum hatta ben kan ilacı ve vitaminimide almıyorum . İlaçtan nefret ediyorum allah bana akıl fikir versin.

Evet kesinlikle konuşacağım bu magnezyum işini,iyi oldu konuyu açtığınız,teşekkür ederim:)

Arkadaşlar ben de bebeğin kıyafetlerini yıkıyım haftaiçi inşallah da bir şey soracagım. Etiketlerini kestiniz mi kıyafetlerin? Sanki kesince küçük kalan o kısım daha cok tahriş eder ve acıtır. Siz ne yaptınız? Teker teker dikişlerinden mi söktünüz?

Ben bazilarini soktum ama bilemedim bu sefer de ne nekadarlik diye karistiriyorum ama yinede kesicem herhalde çünkü bizleri bile kasindiriyor onuda kasindirir herhalde kiyamam

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…