2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bizde kızımla doktordan geliyoruz. Maşallah büyümüş kızım tam 1440 gram olmuş ve 40 cm olmuş. Ama yüzünü hep elleriyle kapadı bize göstermedi yüzünü.
Güzel bi vesikalik alamadık...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Sag olun canim dualarinizi eksik etmeyin. Su an hastanedeyim kanama durup durup tekrar baslio doguma kadar boyle diyo doktor. Kendimi hic dusunmuyorum annelik ne garip bir şeymiş....

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Allah yardımcın olsun ve evladını sağlıkla sıhhatle sana bağışlasın inşallah...

Kızlar bizde kızımla doktordan geliyoruz. Maşallah büyümüş kızım tam 1440 gram olmuş ve 40 cm olmuş. Ama yüzünü hep elleriyle kapadı bize göstermedi yüzünü.

Maşallah maşallah benimde bir hafta sonra kontrolum sabirsizlikla bekliyorum :)

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Darisi basimiza bende 10kg aldim haftaya kontrolum var.doktorum alma deyip duruyor ondan korktugum icin yiyemiyorum.ama bebegime eksik biseyler olur diyede icim icimi yiyor:KK66:))

Bnde toplamda 10 kilo aldim 3 kilo aldigim ay bnm dr da. Kizdi dikkat eduyorum

Arkadaşlar herkese selam ve günaydın

İnşallah ben de ağustos annesi olacağım çok mu geç kaldım ne :KK66:

1,5 yaşında bir kızım var. Biraz erken ve surpriz oldu ama şimdiden sabırsızlanıyorum yeni bebek kokusu için

İlk doğumum epiduralle normal oldu. Burda bu aralar cok konusuldu eğer her sey normalse lütfen normal deneyin, epiduralide şiddetle tavsiye ederim benden sonra bir çok arkadaşım bu yöntemi tercih etti.

İlk fırsatta sizi yüreklendirmek için doğum hikayemi de anlatmak isterim ilk doğum olmasına ragmen cok hızlı be ağrısız bi şekilde bebişim dünyaya geldi

Tabiiiii gelin görün ki doğumu düşündükçe yinede hem heyecan hem korku oluyor. Şöyle motive ediyorum kendimi hamilelik 280 günlük süreç doğum dediğin bi kaç saat :)) hamilelik doğumdan daha zor valla

hoş geldin canım... Alla her iki evladını da sana bağışlasın inşallah..

Cildirmak uzereyim.butun kis boyunca 2-3kere arayan kayinvalidem bize geldi iki haftadir.bife kayinbabami cagurdi.bu sicakta isilik geciriyorum yanlarinda.insan bu durur dusunur bu kiz rahat edecekmi bizimle diye..insan kaynana olunca niye herseyi unutuyr anlamiyorum?? Koltuga yapismis durumda hic kalkmiyor yerinden.ama oglu gelince basliyir anlatmaya bugun burayi temizledim.bugun suraya baktim vs vs...
kizlari ariyor hergun nasilsin diye.konusuyit iste oturuyorum gelinde uzanmis ikiseksen..yayilmis..gerilmis...buna benzer sryler..anlayamiytum bu donemleri gecirmis bi insan nasil boyle davranir? Kayinbabam dese diyecegimki bu donemi hic girmemis adan abartiyrum zannedebilr ama kaynanam 4cocuk 3 dusuk yapmis surekli hikayelerini anlatiyr ben soyleydim ben boyleydim hic doktora gitmedim.hic agrim sizim olmadi ..vs ..bn calisan bi hamileyim butun gun ayaktayim nerdeyse geldigimde pilim bitmis oluyor bende ya uzaniyorum yada ayaklarimi uzatiyrum..ama iki haftadir yedigim lafin haddi hesabi yok.ne yapacagim bilemiyorum..esime rahatsiz oldugmu soyledim.ama anlamiyr beni.annem senin icin burada hala yaranamiyor diyr;((
Ne yapacagim saskinim gercekten..butun yaz bizimle duracaklarmis.kendi evleri cok basikmis bizde oturacaklarmis kisa kadar.bej cam aciyorum o kapatiyr soguk usuteceksin diye allah askina bu sicakta isilik oldu heryanim nasil usutecegim.allah yardimcim olsun ne olacak bilemiyrum

Ah canım ya.... erkekler de hep aynı anneleri de:KK43:((( Allah yardımcın olsun.. başka da ne denir bilmiyorum..

Gunaydin kizlar kasik agrisi yüzünden doktorumla konuştum magnorm diye magnezyum verdi pazartesiye kadar kullan değişme olmazsa seni çok zorluyosa serum veririz dedi ben hayatimda bir kere bile serum yemedim tuhaf oldum yaaaaa :KK43: peki bu magnorm kullaniyormuydunuz siz :?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

canım ben 24. haftamdan beri magnezyum kullanıyorum. ilk önce bacaklarımdaki kasılmalar için verdi doktorum sonraki süreçte kabız olsunca günde 2 ye çıkarabilrisin dedi... düne kadar günde 2 tane içiyordum ama bacak kasılmalrım azaldı o yüzden artık 1 tane içicem akşam yemeğinden sonra..

canım ben 24. haftamdan beri magnezyum kullanıyorum. ilk önce bacaklarımdaki kasılmalar için verdi doktorum sonraki süreçte kabız olsunca günde 2 ye çıkarabilrisin dedi... düne kadar günde 2 tane içiyordum ama bacak kasılmalrım azaldı o yüzden artık 1 tane içicem akşam yemeğinden sonra..

Saol canim umarim banada fayda eder bide doktorum serum takalim demesi tuhafima gitti bu serumluk bisey değil gibi benmi yaniliyorum

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Selam kizlar size birsey sorucam benim karnimin altina iki gundur sanki iyne batiyor gibi bir sanci giriyor aynen iyne gibi bu nedemek ve ya boyle sey yasayan varmi?

Saol canim umarim banada fayda eder bide doktorum serum takalim demesi tuhafima gitti bu serumluk bisey değil gibi benmi yaniliyorum

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

magnezyumun rahim kasılmalarına da iyi geldiğini ve hiçbir sakıncası olmadığını söylemişti doktorum.. inşallah sen başla içmeye işe yarar.. olmazsa sabah akşam olmak üzere 2 kez iç... ama serumla ilgili bi bilgim yok.. gerk de kalmaz inşallah... geçmiş olsun..

Canım evet zor durum ama 28 haftalık eşiğini atlatmıssın çok şükür, karnında kaldığı her gün bebeğin gelişimi için kardır fakat okadar cok 28 haftalık doğan çocuk varki ettafımda koşan oynayan sen içini ferah tut yani. Bol bol dinlen bebeğin kilolansın. Enn hayırlı zamanda ve biçimdede kucagına al inşallah

Evet zaten riskli oldugum icin bid hafta oncesinden cigerleri gelissin die igne yapmislardi su an tek korkum plasenta bi anda ayrilmasin yoksa inşallah biraz kuvezde de kalsa yaşayacak bebegim allahin izniyle dualarinizla.

Dün baş agrim devam ediyordu evin buralarda özel bir hastane var akşam gittik. Ödem var mı dedi o günde 8 saat filan ayaktaydim çarşı gezdim olabilir dedim varmış hemen tansiyonumu ölçtu yüksek gebelik zehirlenmesinden hemn şüphelendi cok korktum idrar aldı protein kaçağı varmi diye. .ilk 14 9 çıktı. .sonra dinlen hemen ölçtük belki ondan dedi dinlendim 13 8 olmuş tahlilde bişey cikmadi eve gönderdiler canım çok sıkıldı..çok korktum

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Sana da gecmis olsun cnm Tansiyon da riskli aman dikkat et kendine

Gunaydin kizlar kasik agrisi yüzünden doktorumla konuştum magnorm diye magnezyum verdi pazartesiye kadar kullan değişme olmazsa seni çok zorluyosa serum veririz dedi ben hayatimda bir kere bile serum yemedim tuhaf oldum yaaaaa :KK43: peki bu magnorm kullaniyormuydunuz siz :?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Canim magnezyum kasilmalari onluyo ben 15. Haftadan beri kullaniyorum ve su an hastanede bsna verdikleri serum da sırf magnezyum gunde 4 taneyd cikardi doktorum agizdan etki etmio diye srumla veriolar ama cok onmli magnezyum ihmal etme ic mutlaka

Yaaa kizlar nerdesiniz sesimi duyan yokmu :KK43:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Canim doktor bende usg de sanci gorunce vermisti3 gun kullandim.inanilmaz ishal oldum doktoru aradim soyledim dediki bol ve duzenli sut ic ilaci birak dedi sonra kendilinden gecti.ama sut ve urunlerini birakinca kasilmalar artiyor..bide deiki artik sonlara yaklasiyoruz yalanci kasilmalar olabilir.ama sen yine doktorunun soyledigi gibi ilaca bir basla bakalim sendeki etkisi nasil olacak

Yaaa kizlar nerdesiniz sesimi duyan yokmu :KK43:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Canim çok mu ağrıyor dinlenince geçmiyor mu..? O magnezyumu ben kullanıyorum önceki doktorum vermişti bu gerek yok diyor ama wcye çıkardığından ben içiyorum. .valla kramp ,kasılma filan için iyiymiş kasık ağrısını bilmiyorum. .bende şimdiye kadar kramp olmadı ama karında sertleşmeler oluyor. .kasık agrimda oluyor geçiyor. .ben 27 haftalikken gittiğimde kasık ağrısı olabilir ama çok olmamasi lazım demişti ama sonra birşey demedi bende unuttum
İç canım ama dinlen geçer. .serum hakkında hiçbir fikrim yok..geçmiş olsun

Masallh canim bende sali gunu kontrole gidecegim.insallh benim kizimda kocaman olmustr:KK66:) su kontrol vakti gelene kadr catliyorum ama hemende bitiyr;(( canim bid bisey sormak istiyrum nst ye nezman bagliyr doktorlar.bikac arkadas sanci vs icin nst ye girdim diye yazmis biz nezman girecegiz acaba???

Son düzenleme:
Aslında daha da rahatlamamız gereken dönem yeterli büyklüğe ulaştılar ama insan görmeynce binlerce senaryo uyduruyor. İlk hamileliğimden hatırlayamıyorum benimkininde biraz hareketleri azaldı nasıl anlatsam sadece biyerde toplanıyo veya itiyor tekme gibi olmuyor. Normal mi acaba

Canim o toplanma bendede olmaya başladı doktorlara göre iyi değil ama oluyor annem olur diyor demek onlardada olmuş. .benim kide hareket ediyor tekme atar ama bu ara daha çok harekt halinde sanki dönüyor mu ne yapıyor valla bilmiyorum normaldir heralde çünkü benim bebeğim tekme atınca agrimiyor ama Kimi arkadaş yazıyor kuvvetli vuruyormus her bebek ayni olmuyor demek ki hayırlısı olsun kafamizi az rahatlatsak iyi olacak..

Herkese merhabaa
bu gün tahmini doğum vaktime 60 gün kaldı.burda geç gözüküyor.dr um 15 gün kadar erken almayı planlıyor.(ikinci sezeryan)
tabii bi aksilik olmazsa inşallah durucaz sonuna kadar

magnezyumun rahim kasılmalarına da iyi geldiğini ve hiçbir sakıncası olmadığını söylemişti doktorum.. inşallah sen başla içmeye işe yarar.. olmazsa sabah akşam olmak üzere 2 kez iç... ama serumla ilgili bi bilgim yok.. gerk de kalmaz inşallah... geçmiş olsun..

Tesekkur ederim canim bugün itibari ile basladim bakalim içmeye inş geçirir

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

X