2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaşlar herkese selam ve günaydın

İnşallah ben de ağustos annesi olacağım çok mu geç kaldım ne

1,5 yaşında bir kızım var. Biraz erken ve surpriz oldu ama şimdiden sabırsızlanıyorum yeni bebek kokusu için

İlk doğumum epiduralle normal oldu. Burda bu aralar cok konusuldu eğer her sey normalse lütfen normal deneyin, epiduralide şiddetle tavsiye ederim benden sonra bir çok arkadaşım bu yöntemi tercih etti.

İlk fırsatta sizi yüreklendirmek için doğum hikayemi de anlatmak isterim ilk doğum olmasına ragmen cok hızlı be ağrısız bi şekilde bebişim dünyaya geldi

Tabiiiii gelin görün ki doğumu düşündükçe yinede hem heyecan hem korku oluyor. Şöyle motive ediyorum kendimi hamilelik 280 günlük süreç doğum dediğin bi kaç saat :)) hamilelik doğumdan daha zor valla

Cildirmak uzereyim.butun kis boyunca 2-3kere arayan kayinvalidem bize geldi iki haftadir.bife kayinbabami cagurdi.bu sicakta isilik geciriyorum yanlarinda.insan bu durur dusunur bu kiz rahat edecekmi bizimle diye..insan kaynana olunca niye herseyi unutuyr anlamiyorum?? Koltuga yapismis durumda hic kalkmiyor yerinden.ama oglu gelince basliyir anlatmaya bugun burayi temizledim.bugun suraya baktim vs vs...
kizlari ariyor hergun nasilsin diye.konusuyit iste oturuyorum gelinde uzanmis ikiseksen..yayilmis..gerilmis...buna benzer sryler..anlayamiytum bu donemleri gecirmis bi insan nasil boyle davranir? Kayinbabam dese diyecegimki bu donemi hic girmemis adan abartiyrum zannedebilr ama kaynanam 4cocuk 3 dusuk yapmis surekli hikayelerini anlatiyr ben soyleydim ben boyleydim hic doktora gitmedim.hic agrim sizim olmadi ..vs ..bn calisan bi hamileyim butun gun ayaktayim nerdeyse geldigimde pilim bitmis oluyor bende ya uzaniyorum yada ayaklarimi uzatiyrum..ama iki haftadir yedigim lafin haddi hesabi yok.ne yapacagim bilemiyorum..esime rahatsiz oldugmu soyledim.ama anlamiyr beni.annem senin icin burada hala yaranamiyor diyr;((
Ne yapacagim saskinim gercekten..butun yaz bizimle duracaklarmis.kendi evleri cok basikmis bizde oturacaklarmis kisa kadar.bej cam aciyorum o kapatiyr soguk usuteceksin diye allah askina bu sicakta isilik oldu heryanim nasil usutecegim.allah yardimcim olsun ne olacak bilemiyrum

Canım Allah yardımcın olsun bu şekilde olup da bebeklerini sağ salim kucağına alan bir sürü insan var sen de sağlıkla alacaksın kucağına inşallah

Insallah canim kader her sey tabi umudumu yitirmemeye calisiyor dualarinizla bebeğime kavusacagim hepimiz gibi inşallah

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hülya canım geçmiş olsun..inşallah sağlıkla alacaksın yavrunu kucağına

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Canım allah yardımcın olsun. Bu haldeyken kimseyi memnun etmek zorunda değilsin madem 2,80 yatıyor diye seni herkese anlatıyor boşver sende 2,80 yat kendi kızları olsa fır döner etraflarında eminim. Çalışıyormussun en azından hafta içi daha az muhattap olursun. bebiş doğuncada zaten zaman su gibi akar geçer.Birde bunu sende bilirisinki eşlerimize annelerini şikayet etmek sadece bizim aramızı bozar sen gel burda anlatarak rahatla:) kayınvalidenin stratejisini izle gündüz kafana göre takıl akşamda ağrım var de yat.

Insallah canim kader her sey tabi umudumu yitirmemeye calisiyor dualarinizla bebeğime kavusacagim hepimiz gibi inşallah

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım evet zor durum ama 28 haftalık eşiğini atlatmıssın çok şükür, karnında kaldığı her gün bebeğin gelişimi için kardır fakat okadar cok 28 haftalık doğan çocuk varki ettafımda koşan oynayan sen içini ferah tut yani. Bol bol dinlen bebeğin kilolansın. Enn hayırlı zamanda ve biçimdede kucagına al inşallah

Dün baş agrim devam ediyordu evin buralarda özel bir hastane var akşam gittik. Ödem var mı dedi o günde 8 saat filan ayaktaydim çarşı gezdim olabilir dedim varmış hemen tansiyonumu ölçtu yüksek gebelik zehirlenmesinden hemn şüphelendi cok korktum idrar aldı protein kaçağı varmi diye. .ilk 14 9 çıktı. .sonra dinlen hemen ölçtük belki ondan dedi dinlendim 13 8 olmuş tahlilde bişey cikmadi eve gönderdiler canım çok sıkıldı..çok korktum

Ayyy cok mutluuum son 20 gundr 100 gr bile almadim bir ayda aldigim 3 kiloyu telafi ettim sanirim :) ama simdide bebisim gelisiyomu die aklima takildi

Bu swne kimi duysam erken dogum yapiyo nedendr bilmem bnde korkuyorum kardesimle 7 hafta aramiz vardi 35 haftslikken dogum yapti
12 gunluk oldu minigimiz ama gercekten minik 2100 dogdu nefesini dinliuorz sarilik atlattik sinirdaydi emmedi mama sutu sagip icirdk cok sukur 3 4 gundr emiyo bide aklinizda bulunsn sadece mardinde yetisen bi ot var o ot sariliga cok iyi geliyo bn kardsime gondertirkn kndim icinde hazrlatim oglumunda anne sutu sariligi olmustu

Ayyy cok mutluuum son 20 gundr 100 gr bile almadim bir ayda aldigim 3 kiloyu telafi ettim sanirim :) ama simdide bebisim gelisiyomu die aklima takildi

Gelişir ben iki ayı geckin dir kilo almıyorum bebeğin kilosu filan iyi merak etme canım

Gunaydin kizlar kasik agrisi yüzünden doktorumla konuştum magnorm diye magnezyum verdi pazartesiye kadar kullan değişme olmazsa seni çok zorluyosa serum veririz dedi ben hayatimda bir kere bile serum yemedim tuhaf oldum yaaaaa peki bu magnorm kullaniyormuydunuz siz :?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Valla cok saskinim..bizden hic cikmazlardi.izzet ikram hic eksik etmedim elimden geldigince.ama tup bebek surecimiz hamileligim biyunce sadece iki kere aradi ve siradan nasilsin diye okadr sormak olsun diye iste. Cok uzuluyorum iki gunde bir oglunu arayip kapatiyrdu hic bebi sormadan.okadr uzuldumki bende eskiai gibi sicak davranamiyirum cunku 3senedir biz bebek icin ugrasiyruz bunu bilen sadece benim annem ve kendisi.ama hic orali olmuyor..geldigine lafim yok sadece laf sokmasa otursa ondan istedigim biseyde yok.ama basliyr suram agriyor buram agriyor beni doktora goturseniz.iste buralati temizledim ustum camasirsuyu oldu.yok sunu yaptim hep soylenme ve sikayet halinde..zaten okadr stresliyimki henuz bebegime bisey alamadim diye bide bu cikti basima..surekli.gereksiz bisey almayin fazla almayin iki takim yeter biz sizi nasil buytttuk diye..ya bari bunu deme bisey alamadigimizi goruyrsun bari konuyu acip acip durma of cok sikildim allahim

Darisi basimiza bende 10kg aldim haftaya kontrolum var.doktorum alma deyip duruyor ondan korktugum icin yiyemiyorum.ama bebegime eksik biseyler olur diyede icim icimi yiyor))

Sakın bunun için canını sıkma, anlık yukseklık hiç bir şey ifade etmez. Biraz dinlenince bile düşmüş. Stress de tetikler tansiyonu. Tahlillerinide yaptırmıssın. Doktor takip bile önermemiş. Ama haklısın en küçük şey insanı korkutuyor doğsalarda rahatlasak

yaaa o zaman erkenden hazırlıkları tamamlamak lazım hastane çantası filan , daha ben bebeğin kıyafetlerini bile yıkamadım herşey aldığım gibi duruyor... inşallah zamanında gelir bebek, yaa inşallah sütümüzde zamanında gelir o da çok önemli varyaaa

dikkatli beslenince sen ödemini atıyorsun bebek kilo alıyor, kiloda değişiklik olmuyor ama sonuç olarak bebek gelişmiş oluyor merak etme .. ama proteini eksik etme sakın en önemlisi protein ve kalsiyum

Haklısın hayırla alsaydik kucağımiza valla 7 aydan sonra böyle şeyler başladı insan endişe ediyor

Haklısın hayırla alsaydik kucağımiza valla 7 aydan sonra böyle şeyler başladı insan endişe ediyor

Aslında daha da rahatlamamız gereken dönem yeterli büyklüğe ulaştılar ama insan görmeynce binlerce senaryo uyduruyor. İlk hamileliğimden hatırlayamıyorum benimkininde biraz hareketleri azaldı nasıl anlatsam sadece biyerde toplanıyo veya itiyor tekme gibi olmuyor. Normal mi acaba

Yaaa kizlar nerdesiniz sesimi duyan yokmu

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…