2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın anneler:) Şimdi benim aklıma bişey takıldı 30. haftaya girince biz 7 aylık mı olacağız 7,5 aylık mı. Hafta hesabına göre 7,5 oluyor fakat gün olarak hesaplayınca tam 7:26::26::26:

günaydın ,haftaya bağlı olsa ay 28 gun surmelı,oysakı 30 ve 31 cekıyor aylar o nedenle artan ıkı uc gunlerı de hesaba eklemek lazım:emir_bebek::emir_bebek:

canım benim de boy 171,ama kötü gidiyor.sen bana moral oldun biraz ben ilk hamileliğim de 25 kg almıştım o yüzden korkuyorum:KK30:
senin ilk mi?
bu arada ben de 65.5 dim :):KK52:

evet canım daha ilk çocuğum. Aman veririm diyorum ne yapayım. hatta çocuğum tombiş olsun diye ne bulursam yiyorum:KK52:.hiç ağzımı kapatmaya çalışmıyorum ya da karnım tok demiyorum.vallaha yemenin keyfini çıkarıyorum.Tabii doğumdan sonra pişmanda olacağım onu da biliyorum ama yinede dediğim gibi tadını çıkarıyorum.:KK49::KK49::KK49:

Kızlar bişey öğrendim :) hamileliğin son dönemlerinde hurma yemek doğumu kolaylaştırıyomuş ve hurma çok şifalı bir meyveymiş doğum sonrasında yemekte çok faydalıymış çabucak iyileştiriyomuş ve çocuğun akıllı ve ağırbaşlı olmasına vesile oluyomuş Kur'an da da geçiyomuş Meryem Süresinde..Aranızda hiç duyan oldu mu yada daha önce doğum yapanlardan deneyenler oldu mu?

canım aynen bunları duymuştum hatta dr umda söyledi bebeğin kilo almsını da sağlıyormuş ve içerisinde birçok vitamin var ben çok severek yiyordum ama ama dr um fazla yememei söyledi çünkü kasılmalara neden oluyormuş ama son ay doğum için iyiymiş

Ya kızlar bir şey sorcam.Ben de sizin tekniği uygulamak istiyorum.Yalnız sonradan başımız yanar mı diye tereddüt ettim.Sizce bir sıkıntı yaşanır mı?

Bir şey olacağını sanmıyorum ama ben almaktan vazgeçtim çünkü 40 ta değil de 37.de falan gelirse doğum tarihi erken gorundugunden doğum sonrası izin de erken başlayacak ve 2 hafta yanmış olacak

Günaydın anneler:) Şimdi benim aklıma bişey takıldı 30. haftaya girince biz 7 aylık mı olacağız 7,5 aylık mı. Hafta hesabına göre 7,5 oluyor fakat gün olarak hesaplayınca tam 7:26::26::26:

Günaydın hafta hesabı değil son adet tarihime gore ay hesabı yapıyorum öyle yapınca da 7. Ayın bitmesi 30. Haftaya denk geliyor hatta 30+2de bitiyor ayim

Tam 7 aylık oluyor. aylık hesaptan kaçının, doktorlar da o yüzden hafta hafta takip ediyor. bu haftalar ilk aydaki fazladan 1 haftadan karışıklık oluyor. halbuki o zaten yumurtlama haftası ama kadınların son adet tarihlerini bilememeleri gibi bir ihtimalden dolayı doktorlar o hafta da ekliyor.

günaydın arkadaşım.

genelde 32. haftada alınmaya başlanıyor ama daha erken giren arkadaşlarım olmuştu bir kaç rahatsızlıktan dolayı.ama 32. haftadan itibaren takip ediyorlar.

tşk cnm.benide 31.haftamda çağırdı da geçmi diye kafama takılmıştı :18:

öncelikle sanada geçmiş olsun arkadaşım..antibiyotik hamilelikte zararlı diye biliorum ben ?

valla mecbur kalınca içiyoruz:KK43:( ben boğaz ağrısı için içtim, bir arkadaşım yine senin gibi dişi için içti, bazı arkadaşlar idrar yolu enfeksiyonu için içiyorlar... yani keşke içmesek ama işte hasta olunca da mecbur.. Allah tüm hastalara şifa versin.. Allah tüm hamişlerin de bizim de yardımcısı olsun inşallah..

Kizlar ben avize ve abajur ikeadan takim aldim ve üzerine taslar kelebekler yapistiriyorum su anki hali bu :KK66:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

A101 sen aldigimiz askilarada onlu arkali kurdela yapistirip tasliyorum

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

oo çok şekerler.. hayırlı olsun.. Allah sağlıkla kullanmayı da nasip etsin.. benim el becerisi gerektiren olaylara ilgim sıfırın altında:KK52: böyle yapan arkadaşları tebrik ediyorum hatıra sonuçta ve emek...

Günaydın hafta hesabı değil son adet tarihime gore ay hesabı yapıyorum öyle yapınca da 7. Ayın bitmesi 30. Haftaya denk geliyor hatta 30+2de bitiyor ayim

Tam 7 aylık oluyor. aylık hesaptan kaçının, doktorlar da o yüzden hafta hafta takip ediyor. bu haftalar ilk aydaki fazladan 1 haftadan karışıklık oluyor. halbuki o zaten yumurtlama haftası ama kadınların son adet tarihlerini bilememeleri gibi bir ihtimalden dolayı doktorlar o hafta da ekliyor.

ay zaten çok karışık, ben şimdi 28+4 ama millet kaç aylık diye soruyor mecbur 7 diyorum "oo iyi 2 ayın kalmış" ama aslında 2 aydan fazla var:)))) amaaan işte ben kendim haftamı bileyim de eş dost sorunca ortalama bir ay cevabı veriyorum mecbur haftayı diyince anlamayan çok çünkü benim çevremde:)))

Son düzenleme:

Her kafadan bi ses çıkıyo etrafımda kafamı karıştırdılar ama 7 aylığım :21: Teşekkürler

KIZLAR günaydın
benim moralim çok bozuk..
altı yıl önce oğlumda da aynı dr a gidiyordum.kendisi alanında çok iyi bir profesör türkiyenin dört bir yanından hastaları geliyor.kan pıhtılaşması olduğum için hamileliğimde yine aynı dr a gidiyorum çok da memnunum.ama fiyatı altı yıl önce 750 tl idi doğumda.yeni öğrendim 1.750 olmuş.800-1000 civarı da gittiği hastaneler alıyormuş.
yani 1.750 dr parası + 800 (en iyi ihtimalle) hastane parası.oğlumu fakültede doğurdum pişman oldum hiç istemiyorum ama yine orda doğursam hastane parasız.e eşimde işten ayrıldığımdan beri zor yetişiyor ev kredimiz var.
doktoru doğumda değiştirsem çok rahat bir sezeryandım hiç yatmadım,değiştirince aksi olur diye korkuyorum.ne sezeyanlar var hala sızlıyor soğuklarda,ağır kaldıramıyorum diyen.
napsam bilmiyorum bir yanım zaten bir gün yatcaksın sık dişini diyor,bir yanım ilk doğumda berbattı hastanede çektin ikincide bari rahat edt diyor..
kararsızım.. :KK43:

X