2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

yazılarınızı sureklı okuyorum ve takip ediyorum.allahım hepimize inşallah hayırlı doğumlar nasip etsin...
yazılanlara bakılırsa herkeste ayrı ayrı bır sürü sıkıntı baş göstermiş...galiba son zamanlara doğru bu sıkıntılar daha da artacak gibi görünüyor:44:
buradan bilgi sahibi olan yada fikir edinen arkadaşlar var tıpkı ben gibi.onun için bende kendim ve bebeğimin durumunu paylaşmak istedim.
29+6 günlük hamileyım ama oğluşum yaklaşık 2 hafta önden gidiyor. 70 kilo ile hamilelıge başladım ve şuanda 81 kıloyum.gecen aydan buyanada sadece 1 kilo 600 gram almışım.buraralar nedense çok tatlıya düştüm....
son 3 aydır doktorum da bilgisi dahilinde bacak arası (pelvık kaslarda)ağrılar yasıyorum.magnezyum verdi doktorum ama maalesef işe yaramadı.geceleri sağdan sola dönmek resmen eziyet oldu bana.ayrıca arasıra olan sırt ve bel agrısıda tuzu biberi.doktorum bunların olabileceginı söyledi ne yapalım başa gelen çekilir sabretcez:KK1:
son zamanlar da da karnımda sertleşmeler vardı.hatta bazen adet sancısına benzer ağrılarda oluyordu bide ustune mıdemıde bozdum...gerçi bebeğimin hareketleri normaldi ama endişelenip randevuma erken gittim.doktorum sertleşmerin normal olduğunu,bebegin hareketlerının daha önemli olduğunu söyledi.bunlar normal dedi.benimde içim rahatlamış oldu.çünkü netteki bilgi kirliliği yüzünden erken dogurucam diye doktorun sandalyesine bırakmıştım kendımı.yapılan kontrolde oglusum 1,964 gram ve 43 cm olmuş.gelişimi normal dedi doktorum.ama böbreğinin birinde genişleme var önemli değil sadece takip edicez dedi.keşke demeseydi böyle bir şey dedi işte...ama rabbimin vardır bir bildiği.bugune kadar hep pozıtıf olmaya çalıştım ve tüp bebekle bir hamilelik elde ettik:nazar:
böyle bir şey yüzünden üzülmek yok ve oglumuda üzmeyeceğim.allahıma emanet ogluşum.2 hafta sonra hem 32.hafta raporumu alıcam hemde kontrolüm var.inşallah bebeğimin böbreğindeki büyüme ilerlemez.benım elimde olan bir şey olsada dikkat etsem keşke ama benım maalesef olumlu düşünmekten başka yapabileceğim hiç birşey yok :KK50:
artık oğlumun kalan ihtiyaçlarına odaklanıp negatif hiçbir şeyin bizi etkilemesine izin vermeyeceğim...
hepiniz allaha emanet olun kızlar...kafanızı şişirdim kusura bakmayın sadece paylaşmak istedim:26:

Canim önclikl maşallh anne olmak kolay degilmiş benzer sorunlar bnde de var bnim oglum içinde böbrek genißlmesi var demiştı drum ama her gitigimde kontrol etti şükür rabbime geçti sakinbnu sters etme

kızlar ya diş ya da diş eti iltihaplanması olursa bebeğe bişey olur mu :KK43: dişçiye gitmekten çok kokruyorum...20lik dişim çekilcekti hamilelikten önce hamile kalınca iptal oldu şimdi bi kaç gündür dişim felaket ağrı yapıyor birde ağzım fena kokuyor...doktor çektirebilirsin dişini dedi ama bebeğime bişey olursa diye korkuyorum of yaaaa:KK43:

geçmiş olsun canım... doktorun müsaade vermiş ilk fırsatta bir diş hekimine git zaten anlattıklarına göre benim tahminim sana antibiyotik verecek hekim önce çünkü o ağız kokusu çürük diş demek o iltihap için antibiyotik i.men lazım.. ne yazıkki çeşitli sebeplerden bu topicte çoğumuz antibiyotik içtik ya da hala içiyoruz... ben de içenlerdenim.. çok geçmiş olsun tekrar

geçmiş olsun canım... doktorun müsaade vermiş ilk fırsatta bir diş hekimine git zaten anlattıklarına göre benim tahminim sana antibiyotik verecek hekim önce çünkü o ağız kokusu çürük diş demek o iltihap için antibiyotik i.men lazım.. ne yazıkki çeşitli sebeplerden bu topicte çoğumuz antibiyotik içtik ya da hala içiyoruz... ben de içenlerdenim.. çok geçmiş olsun tekrar

öncelikle sanada geçmiş olsun arkadaşım..antibiyotik hamilelikte zararlı diye biliorum ben ?

Canim önclikl maşallh anne olmak kolay degilmiş benzer sorunlar bnde de var bnim oglum içinde böbrek genißlmesi var demiştı drum ama her gitigimde kontrol etti şükür rabbime geçti sakinbnu sters etme

Çok sevindim oğluşunun iyi olmasına. Kaçıncı haftada tespit edildi senin ve ne kadar araliklarla takip edildi.
bende olumsuz düşünüp de üzmek istemiyorum oğluşumu.bu zamana kadar hep olumlu düşündüm ve çok şükür ki herşey yolunda gitti. Bu olay beni biraz sarstı.ama toparlandı m sayılır .rabbim dermansiz dert vermesin :nazar:

Midem cooook fena yaniyo ystamiyorum dik pozisyonda biraz azalio sadece rennie ictim hemen keserdi bu kez o da fayda etmiyor napmaliimmm

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kizlar ben avize ve abajur ikeadan takim aldim ve üzerine taslar kelebekler yapistiriyorum su anki hali bu :KK66:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Eklentiler

• $1401909343499.jpg
    $1401909343499.jpg
    39,7 KB · Görüntüleme: 44
A101 sen aldigimiz askilarada onlu arkali kurdela yapistirip tasliyorum

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Eklentiler

• $1401909444018.jpg
    $1401909444018.jpg
    31,8 KB · Görüntüleme: 35
Çok sevindim oğluşunun iyi olmasına. Kaçıncı haftada tespit edildi senin ve ne kadar araliklarla takip edildi.
bende olumsuz düşünüp de üzmek istemiyorum oğluşumu.bu zamana kadar hep olumlu düşündüm ve çok şükür ki herşey yolunda gitti. Bu olay beni biraz sarstı.ama toparlandı m sayılır .rabbim dermansiz dert vermesin :nazar:

Canim 16 . Hafta söylemisti ilk 1 ay arayla kontrole gittim hep bakti hatta 4boyutluda da incelediler gectigini söyledi ben rahattim canim dr um cok güzel anlatti kendi oglunda da varmis bu sorun erkek bebeklerde genelde oluyormus %99 dogunca geciyormuş ki kendi oğlunda da oyle olmuş stres yapma canim dediğin gibi herşey Allah tan

o neymis ayh..yeni yeni seyler duyuyorumm :))

canım yapışmaması için ve bebeğin pis kalıp mikrop ürememesi için pipisindeki o fazlalık kısım sıyrılması gerekiyor alt açmada :))

ayça aynı doktora gidiyoruz seninle bende iş çıkışı geçe alıyoruum randevuyu sürekli uyku hali var sanki doktorun hatta annem bu doktor doğum yaptırabilecek mi diyor. ben sağlıkçıyım bana ambulanstanöbet yazmışlar o gün belim çok tutuldu. doktoru aradım benm nöbetim var gidemeyeceğim rapor verir misiniz dedim. muayeneni yaparım bel için fiziğe git dedi. bende direk fiziğe gittim aldım raporumu ama kafam çok karıştı. sonuçta keyfi bile değil. ben bu halimle ambulansda çalışamam ki. bilmiyorum ne olacak. birde ilk doğum normal olursa nasıl olur ilgilecek mi bilemiyorum kafam karışık

sorma tatlım yaa bana da eşim diyor bu kadın nasıl konuşuyor böyle konuşmaya hali kalmamış gibi diyor :KK9:
benim ilk dr.um baharda nagihan hanımdı o dr. muhteşem bi dr. du oraya da yoğun diye gitmek istemedim ama iyi mi oldu kötümü
bilmiyorum.. ama doğumda ilgilenir herhalde okadar da değildir.. normal doğumu bilmiyorum ama sezeryanından çok memnun olan hastaları var
okumuştum nette..

Canim 16 . Hafta söylemisti ilk 1 ay arayla kontrole gittim hep bakti hatta 4boyutluda da incelediler gectigini söyledi ben rahattim canim dr um cok güzel anlatti kendi oglunda da varmis bu sorun erkek bebeklerde genelde oluyormus %99 dogunca geciyormuş ki kendi oğlunda da oyle olmuş stres yapma canim dediğin gibi herşey Allah tan

Eşim de kadın dogumcu arkadaşına sormuş oda takip edilsin ama önemli değil dir demiş. Buarada benim daha dünkü kontrolüm de ortaya çıktı bu durum yani 30.haftada.
Detaylı ultrason da felan böyle bir şey gorunmedi.
Benim doktorum da fazla üstünde durmadı ama işte anne olmak zor zanaat :26:

Kızlar bişey öğrendim :) hamileliğin son dönemlerinde hurma yemek doğumu kolaylaştırıyomuş ve hurma çok şifalı bir meyveymiş doğum sonrasında yemekte çok faydalıymış çabucak iyileştiriyomuş ve çocuğun akıllı ve ağırbaşlı olmasına vesile oluyomuş Kur'an da da geçiyomuş Meryem Süresinde..Aranızda hiç duyan oldu mu yada daha önce doğum yapanlardan deneyenler oldu mu?

Kızlar bişey öğrendim :) hamileliğin son dönemlerinde hurma yemek doğumu kolaylaştırıyomuş ve hurma çok şifalı bir meyveymiş doğum sonrasında yemekte çok faydalıymış çabucak iyileştiriyomuş ve çocuğun akıllı ve ağırbaşlı olmasına vesile oluyomuş Kur'an da da geçiyomuş Meryem Süresinde..Aranızda hiç duyan oldu mu yada daha önce doğum yapanlardan deneyenler oldu mu?

canım bende şunu duydum 3 tane hurmaya ayrı ayrı birer tane yasini şerif okuncak
birisi doğum başlayınca yenilcek, birisi doğumdan sonra biriside bebeğin ağzına verilcek..
annenin doğumu kolaylaşıp çabuk iyileşiyormuş, bebek uslu oluyormuş
hatta Peygamber efendim (sav) bunu en iyi hurmalarla yaparmış :KK66:

A101 sen aldigimiz askilarada onlu arkali kurdela yapistirip tasliyorum

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

ceyda sen ne güzel şeyler yapıosun canım maşalah..
benim ki de kız olsaydı ben de bayağı taşlarla uğraşırdım sanırım :))
ALLAH iyi günlerde kullanmayı nasip etsin :)

canım bende şunu duydum 3 tane hurmaya ayrı ayrı birer tane yasini şerif okuncak
birisi doğum başlayınca yenilcek, birisi doğumdan sonra biriside bebeğin ağzına verilcek..
annenin doğumu kolaylaşıp çabuk iyileşiyormuş, bebek uslu oluyormuş
hatta Peygamber efendim (sav) bunu en iyi hurmalarla yaparmış :KK66:

bak buda güzel bence yasini şerifte çok mantıklı ama doğum sırasında aklımıza o hurmayı yemek gelir mi bilemem :)

ceyda sen ne güzel şeyler yapıosun canım maşalah..
benim ki de kız olsaydı ben de bayağı taşlarla uğraşırdım sanırım :))
ALLAH iyi günlerde kullanmayı nasip etsin :)

Tesekkur ederim canim :)) daha güzelleri (erkek için olanlarindan) senin olsun hepimiz iyi günlerde kullanalim

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

bak buda güzel bence yasini şerifte çok mantıklı ama doğum sırasında aklımıza o hurmayı yemek gelir mi bilemem :)

ilk başlarda az sancıyla falan yenilir de çok şiddetlenince sancı akla gelmez ozaman .. bende belden iğneye karar verirsem ameliyata girmeden önce yerim :)

Tesekkur ederim canim :)) daha güzelleri (erkek için olanlarindan) senin olsun hepimiz iyi günlerde kullanalim

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

amin canım.. ben ilk oğlumda erkek şeylerinden hevesimi aldım o yüzden bunda pek fazla bişey yapmak istemiyorum:))
çünkü bizde oğlan yoktu onun erkek olduğunu duyunca delirdik resmen ama artık alışmışız oğlana sanırım :KK9:

Günaydın anneler:) Şimdi benim aklıma bişey takıldı 30. haftaya girince biz 7 aylık mı olacağız 7,5 aylık mı. Hafta hesabına göre 7,5 oluyor fakat gün olarak hesaplayınca tam 7:26::26::26:

Kizlar bu 32 . Haftada calisabilir raporu aliniyo ya saglik ocagindan da alabiliyormuyuz aile hekimimiz tanidik belki onu ikna ederim 2 hafta erken vermeye

Doktorunla konuş bazı doktorlar 30. Haftada 32 haftalık diye yazabiliyor senin doktorun da yazar belki bir de temm7zun kacina geliyor

Ya kızlar bir şey sorcam.Ben de sizin tekniği uygulamak istiyorum.Yalnız sonradan başımız yanar mı diye tereddüt ettim.Sizce bir sıkıntı yaşanır mı?

Ya kızlar bir şey sorcam.Ben de sizin tekniği uygulamak istiyorum.Yalnız sonradan başımız yanar mı diye tereddüt ettim.Sizce bir sıkıntı yaşanır mı?

kızlar doğumunuz eğer sezeryan doğumsa raporunuzu 31,haftada almak gerekiyomuş doktorum öyle söyledi bilginize

X