2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Canim sen şimdiden bir ara konuş doktorunu ve yer durumunu ayarla haziran sonuna dogru 30 küsür hafta oluyor. .

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

benim hala bir doktorum yok ki kuzum ya :KK5: şu ana kadar 4 farklı doktora muayene oldum sırasıyla. ve şimdi ankaradan mucarın önerdiği doktora ulaşmayı deneyim o zaman. ankara merkezdeki hastaneleri pek istemiyorum. ailelere uzak. nası gidip geliriz diye düşünüyorum.

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:bebeği bunalıma sokarsın yapma etme Mozart amcama dön sen geri:KK52:

mozarttan bana fenalar basıyor artık :))) bu arada sen doğumdan korkuyorum diyorsunya senin bugünkü yazında çoğu insanın evde doğduğu yazıyor.. millet doktorsuz doğursun, sen tam teşekküllü hastanede doktorun yanında kork ...cık cık cık hiç yakıştıramadım... (not: bende de korku başladı :) )

yooo arkadaşlar
gayet güvenilir başka markalarda var
hem de öyle güzel nevresim takımları uyku setleri var ki
sertifikalı
onaylı
organik vs..
mesela kidboo var
ben hastasıyım o markanın
harikaaaaa
şiddetle tavsiye edilir
biraz pahalı ama değer
çok sade ve şık bence

canım illaki vardır ama benim evimde kullanıp denediklerim onlar.. bahsettiğin markada aklımda olsun

benim hala bir doktorum yok ki kuzum ya :KK5: şu ana kadar 4 farklı doktora muayene oldum sırasıyla. ve şimdi ankaradan mucarın önerdiği doktora ulaşmayı deneyim o zaman. ankara merkezdeki hastaneleri pek istemiyorum. ailelere uzak. nası gidip geliriz diye düşünüyorum.

Canim bende şimdiye kadar beş doktor iki tanede ayrıntıli yaptırdım..suanda sabit kaldım.. ama ayarla sonra çok stres oluyor .ben şimdilik memnunum bakalım hayırlısı olsun. .

taç çok güzel canım ondan eminim zaten.. alırsam güvenebileceğim üç marka var nevresim vs adına.. taç linens ve sarev.. linens ve sarevin bebek pike takımı malesef yok.. taç alıcam o yüzden. ama sana gelen ürünler orjinal değil mi??? çakma filan olmaz herhalde

hyr gayet güzel kutusunda faturalı
hiç bir sıkıntı yok
zaten site %100 orginasl garantisi yazıyor
bişi olursa iade edebilirsin. hiç sorun yok. ben n11 den taç nevresimde aldım.

Eklentiler

• $cache_500_1__i_15890142_CUV.jpg
    $cache_500_1__i_15890142_CUV.jpg
    61,7 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Valla bizde güya onla korunuyorduk hayir bitti almadık unutuk bir ikiden birşey olmaz diye oldu valla .onuda stoklamak lazım 20 li filan ama bitiveriyor pat diye kaldik böyle. .

evet stoklamak lazım sürekli bitmeden almak gerekiyor

valla başarımı becerisizlikmi bilmiyorum,bide ben çocuk emziriyodum diye fark etmedim hamile olduğumu,sağlık ocağına çocuğu götürmüştüm dedim çok halsizlik var aile hekimide dedi tahlil yapalım,hamileymişim,sonra eşime hamile olduğumu söyledim adam inanmıyor bende inanmıyorum tabi akşam 3 tane gebelik testi yaptık hepsi pozitif biz yine inanmadık,sabah eşim hastaneye gitmeden kanımı aldı ben tahlil yapayım dedi,eşimin yaptığı tahlilde pozitif çıktı doktora gittik filan ondan sonra bizde kabullendik evet gerçekten hamileyim

hayırlı uğurlu olsun canım biraz iki bebek arası erken olmuş sanırım ama olsun vardır ondada bir hayır.Allah bağışlasın

model buldunmu ??
buldum tatlım hatta şimdi minik kavanozlardan aldım internetten toptancılardan.Modeli de çıkardım.Üzerine yapıştıracağım baskıyıda bizim ofisin matbaacısı var ona yaptıracağım renkli şekerlerden alıp kavanozları dolduruncada tamamdır mis gibi hemde çok güzeller yaa gelsede yapsam kızlar bu şekerciler bizi kazıklıyo hee çok pahalıya satıyolar

hahaha üç kişi girmişsiniz derse :KK9: yazık bebişe şimdiden ders eziyeti çektirmişsin:KK9:

valla canım bu duygular geçer mi bilemem ama iyiden iyiye sinirime dokunur oluyor her şeyi. normalde benimle bile doğum hakkında konuşmaya gocunan adam meslektaşıyla bu konuda konuşup bilgi almış. sohbet etmiş yani. evde ağzını bıçak açmaz ben ona sinir oluyorum:KK47: bide gelmiş bana ders çalış diyor. hayır insan kartısıyla muhabbet etmeye üşenirse dışarıda başkalarıyla bi saat nası konuşabiliyor. böyle sinirimi doya doya çıkarmak istiyorum akşam ama nerden giriş yapsam bilemedim :KK19:

kız çok alemsin yapma boşver kavga etme.Belki seni strese sokmamak için doğum hakkında konuşmuyodur

güle güle kullanın.. bence de kendin yap canım. ne büyük zevk.. ben keçeden yapmak için çok heveslendim ama tayin çıkınca kaldı.

evet yaa o keçe işi ne kolaymış meğer en beceriksiz insan bile videosunu izleyerek yapabilir hemde ben çok severim eylenceli oluyor yapınca paylaşırım burada sizede gösteririm:KK34:

mozarttan bana fenalar basıyor artık :))) bu arada sen doğumdan korkuyorum diyorsunya senin bugünkü yazında çoğu insanın evde doğduğu yazıyor.. millet doktorsuz doğursun, sen tam teşekküllü hastanede doktorun yanında kork ...cık cık cık hiç yakıştıramadım... (not: bende de korku başladı :) )

hahahahh sorma ya o yazı benimde dikkatimi çekti nasıl doğuruyolarmış hadi doğurdunuz kordonu nası kesiyolardı offff biz tırt çıktık arkadaşım:KK52:

selam kızla ryaa birşey sorcam konyada özel medline da doğum yapan varmı hastaneden memnuniyet durumunu bilen birde doğum ücretleri hakkında bilgisi olan var mı benim dr um o hastaneye geçmiş:KK43:(

Off cok kararsizim ben dr değiştirmeyi dusunuorum yanlismi yaparim bu saatten sonra gecmi oldu onuda bilmiom doğrusu asıl sebebi hastahane benim icin özele gidiorum ama herkez bişey söylüyo çok kafam karışık ya napicam ben nerde doğum yapcam devlete arastirmayami gitsem hangisi daha guvenilir olur doğrusu arastirmada 7. Aydan sonra kabul etmio diolar bi salı günü ne randevu aldim gidicem bakim ne dicekler 😕😣😵

Bu kadarmi ayni olur benimkide tam hareket halinde oluyor ben eşimin elini goturuyorum karnima yok kesiyor hareketi oda dediğin gibi sıkıliyor beklemekten birakiyor ama bu beni biraz uzuyor acikcasi ama söylemedim hani istiyorum ki oda boyle heyecanla beklesin sabirsizlansin ama yok onun beklediği başka bisey var oda doğumdan sonra rahat rahat .......... Anladiniz kizlar :KK66:

Benim oğlan tam babacı, uzun süre sessiz kaldı diyelim babasının sesini duyduğu an haraketleniyor yumurcak. Öğle tatilinde bile eve geliyor, hem beni kontrol ediyor hem kuzusuyla konuşuyor. Çok güzel kısa hikayeleri vardır, bana anlatırdı zaten şimdi oğlana anlatıyor. Bebeğin en ufak hareketine her seferinde heyecanla tepki veriyor. Yaşında etkisi var herhalde. Ben ovulasyon testi ile hamile kalmıştım. Hamilelik esnasında hiç ilişkimiz olmadı. Ne tıbbi açıdan ne dini açıdan bir sakınca olmamasına rağmen tercih etmedik. Doğumdan sonra da uzunca bir süre bekleyeceğiz zaten öyle karar verdik. İnsandan insana değişiyor işte durumlar:KK34:

hahahahh sorma ya o yazı benimde dikkatimi çekti nasıl doğuruyolarmış hadi doğurdunuz kordonu nası kesiyolardı offff biz tırt çıktık arkadaşım:KK52:

Annem üçümüzü de ebe ile doğurmuş. Ablamla aramda bir yıl var mesela benim. Çok emziremedim diye epey üzülmüş annem ablama, o da tosuncuk gibi doğmuş ama şimdi çöp gibi o başka :KK37: Geçenlerde anlatmıştı. Annem doğum yaparken, ebe teyzenin kocası kapıyı tıklatmış. "hanım hiç ses çıkmıyor ne yapıyorsunuz" diyerek. Ebe de "bu gelinimin hiç sesi çıkmaz zaten, bebek geldi bile "demiş. Ablam doğum yaparken hastaneyi yıkmıştı, annem kıpkırmızı bir şekilde bağırma ayıp kızım aaa diyordu. Ablamında çok umrunda değildi ya neyse :p Zaten normal doğum da yapamadı garibim, sezaryan ile geldi bebek. (çok bağırdı ama ıkınamadı doğru dürüst saatlerce sancı çekti boşa ama bebek olağanüstü sevimli bir şeydi, sırıtarak geldi. Halende öyle sıpa )

Üç küçük çocuk, iki evin işi , görümceler filan annemi düşününce ben gerçekten tırt bir hatunum. Anneannem anneme hiç yardımcı olmamış sağolsun, olmadığı gibi ona gittiğinde hamile hamile iş bile yaptırmış anacığıma. Ama benim anam melek gibidir. Tam doğum zamanı taşınacağız diye epey endişeli, benimle beraber bir müddet gelecek ama yakınında olamayacağım için üzgün. :KK43:

Her konuda anneme benziyorum. Tip olarak, huy olarak hatta şeker hastalığımız bile aynı yaşlarda başladı. O sebeple kolay doğum yapacağım fikri bende mevcut. Korkuyorum o başka. Hem zaman geçsin istiyorum, hem geçmesin. :KK45:

Nerden nereye geldim yahu, duygusal anlar yaşıyorum yine. Gök gürültüsü de şahane, oldum olası severim. Ama halen sıcak o başka:44:

• Beğen
Reactions: 2k1
Benim oğlan tam babacı, uzun süre sessiz kaldı diyelim babasının sesini duyduğu an haraketleniyor yumurcak. Öğle tatilinde bile eve geliyor, hem beni kontrol ediyor hem kuzusuyla konuşuyor. Çok güzel kısa hikayeleri vardır, bana anlatırdı zaten şimdi oğlana anlatıyor. Bebeğin en ufak hareketine her seferinde heyecanla tepki veriyor. Yaşında etkisi var herhalde. Ben ovulasyon testi ile hamile kalmıştım. Hamilelik esnasında hiç ilişkimiz olmadı. Ne tıbbi açıdan ne dini açıdan bir sakınca olmamasına rağmen tercih etmedik. Doğumdan sonra da uzunca bir süre bekleyeceğiz zaten öyle karar verdik. İnsandan insana değişiyor işte durumlar:KK34:

Annem üçümüzü de ebe ile doğurmuş. Ablamla aramda bir yıl var mesela benim. Çok emziremedim diye epey üzülmüş annem ablama, o da tosuncuk gibi doğmuş ama şimdi çöp gibi o başka :KK37: Geçenlerde anlatmıştı. Annem doğum yaparken, ebe teyzenin kocası kapıyı tıklatmış. "hanım hiç ses çıkmıyor ne yapıyorsunuz" diyerek. Ebe de "bu gelinimin hiç sesi çıkmaz zaten, bebek geldi bile "demiş. Ablam doğum yaparken hastaneyi yıkmıştı, annem kıpkırmızı bir şekilde bağırma ayıp kızım aaa diyordu. Ablamında çok umrunda değildi ya neyse :p Zaten normal doğum da yapamadı garibim, sezaryan ile geldi bebek. (çok bağırdı ama ıkınamadı doğru dürüst saatlerce sancı çekti boşa ama bebek olağanüstü sevimli bir şeydi, sırıtarak geldi. Halende öyle sıpa )

Üç küçük çocuk, iki evin işi , görümceler filan annemi düşününce ben gerçekten tırt bir hatunum. Anneannem anneme hiç yardımcı olmamış sağolsun, olmadığı gibi ona gittiğinde hamile hamile iş bile yaptırmış anacığıma. Ama benim anam melek gibidir. Tam doğum zamanı taşınacağız diye epey endişeli, benimle beraber bir müddet gelecek ama yakınında olamayacağım için üzgün. :KK43:

Her konuda anneme benziyorum. Tip olarak, huy olarak hatta şeker hastalığımız bile aynı yaşlarda başladı. O sebeple kolay doğum yapacağım fikri bende mevcut. Korkuyorum o başka. Hem zaman geçsin istiyorum, hem geçmesin. :KK45:

Nerden nereye geldim yahu, duygusal anlar yaşıyorum yine. Gök gürültüsü de şahane, oldum olası severim. Ama halen sıcak o başka:44:
:KK9::KK9::KK9::KK9:çok karmaşık duygular yaşıyorsun farkındayım ama çok tatlısın:KK9:anneni tebrik ediyorum öncelikle ve benim annemde 8 tane normal doğum yapmış onada bir alkış rica ediyorum:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:biz hakkaten tırtız ama çok acı çekiliyorsada içime atamam ben bağırırım ya ne gerek var okadar eziyete en iyisi ben sezeryan olayım normal yapacak arkadaşlarada mani olmayım :KK9:

Off cok kararsizim ben dr değiştirmeyi dusunuorum yanlismi yaparim bu saatten sonra gecmi oldu onuda bilmiom doğrusu asıl sebebi hastahane benim icin özele gidiorum ama herkez bişey söylüyo çok kafam karışık ya napicam ben nerde doğum yapcam devlete arastirmayami gitsem hangisi daha guvenilir olur doğrusu arastirmada 7. Aydan sonra kabul etmio diolar bi salı günü ne randevu aldim gidicem bakim ne dicekler 😕😣😵
canım merhaba sen kaçıncı haftandasın ve neden değiştirmek istiyorsun hastaneni??

$WP_20140526_001.jpg slm kızlar bunlar benim yaptığım keçeler , biraz zahmetli kesmek biçmek yapıştırmak falan ama çok eğlenceli yapımıda zor değil . el emeği bence denemelisiniz:KK16:

Vallahi bizim oğlan da babacı sanırım. Çünkü ne zaman eşim konuşsa hemen tepki verir. Eşim ninni söyler bizimki içerde döner durur. Bana bile bu kadar yapmıyor sıpa :emir_bebek:

Duygusallık her daim tavan bu aralar hepimizde sanırsam :KK17: dün akşam kedi yavrusu gördüm kapının önünde yalnızdı. Annesi terketmiş sandım ağlıyorum diye eşim alalım balkona koyalım dedi. Annesi çıkageldi bize bakıyor kötü kötü evladımı nereye alıyorsunuz der gibi. Bu sefer de kediler bile ne kadar iyi analık ediyor ya ben edemezsem diye ağlamaya başladım. Geçecek herhalde bunlar :KK49:

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1137657 slm kızlar bunlar benim yaptığım keçeler , biraz zahmetli kesmek biçmek yapıştırmak falan ama çok eğlenceli yapımıda zor değil . el emeği bence denemelisiniz:KK16:

çok başarılı ellerine emeğine sağlık.Canım bunları slikonla mı yapıştırıyorsun?Bende yapacağımda malzeme alıcam ona göre eğer gerekliyse slikonda alayım

X