2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kız sen nasıl olmuşda bunu duymamışsın spinal=epidural ikiside aynı şey oluyor bacım
ikisinde de belden asagi uyusuyo ama igneler farkli yerlerden wuruluyo diye biliyorum..

Günaydın..Hastaneden 50gr şeker yüklemesinden geliyorum.Karbonhidratlı ve şekerli gıdaları çok tüketmememe,düzenli spor ve yürüyüş yapmama ve şu ana kadar hiç kilo almamama ve şekerimin çıkmayacagını tahmin etmeme ragmen,tokluk kan şekerim 144 cıktı.normal sınır 140 mış.Açlık kan şekerim normal sınırda.Doktorum 100gr. yükleme yapıcaz dedi.Son hafta tatlı ,hamurişi ve meyve cok yediğimi ,bundan sonra dikkat edecegimi ,ya hayır ya nolur yapmayalım diyince diyetisyene yönlendirdi.Bazı vücütlar hamileliği tolere edemiyor ,şeker hastası diilsin beslenme ve yürüyüşle dengelersin dert edecek birşey yok dedi.Bebeğim irileşmemiş,her zamanki gibi günüyle uyumlu çıktı kilosu 813 gram dedi.1 ay sonraki kontrolde şeker yüklemesi yapmadan açlık ve tokluk kan şekerimi bir daha ölçecekler...Beslenmeyle dengeleyeceksin dedi şekerini.benim sorum kan şekeri yüksek çıkıp da diyetisyene giden arkadaşlara...ne gibi kurallar getirdi diyetisyen beslenmenize ?

benimde 50lik 145 cikmisti..100luk yapildi normal cikti..sekerli seyleri we hamur isini minimuma yakin tutarsan bi sorun olmaz bence

benimde 50lik 145 cikmisti..100luk yapildi normal cikti..sekerli seyleri we hamur isini minimuma yakin tutarsan bi sorun olmaz bence

Benzermiş 50lik sonucumuz,benim de 100 gram yapılsa normal mi çıkardı acaba sonucum :) ? Zaten bebeğim irileşir korkusuyla yiyemem herhalde o tip şeyleri...yani inşallah :KK53:

Merhaba Ağustos anneleri uzun zamandır girmiyordum. 24. Haftamda erken doğum tehdidi ile 1 hafta hastanede yatmıştım. Eve geçtiğimden beri yatmaktayım. Şükür ki 29+2 haftalık olduk bile son doktor kontrolümde rahim uzunluğum hic uzamamıstı doktorum aynen yatmaya devam dedi 36. Haftayı görürsek bize karada ölüm yok dedi. Sorunsuz geçen her gün bizim gibi hamilelere birer ödül. Dualarınızı eksik etmeyin. Ve nolur kendinizi çok yormayın bol bol uzanın. Sevgilerrr

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım merhaba iyi misin sen arada uğra buralara...

ben doğuma karar vermedim normalden çok korkuyorum

sezeryanda spınal düşünüyorum geçen başka bir topikte okudum o uyuşma hissi gidene kadar ağrı sızıda gidiyormuş

genel zor demişler..daha karar veremedim normal isterdim ama korkular korkular bakalım hayırlısı

ah canım benim nasıl olayım diken üstündeyim..
şu böbrekde sıvı birikmesi olayı yüzünden gecem gündüzüm bir oldu..allah çaresiz dert vermesiz ..allah korusun
pazartesi kontrol var bakalım .çok korkuyorum ama korkunun ecele faydası yok..
dua edin kızlarda paşamın böbrek büyümesi durmuş olsun
hatta normal boyutlarına gelmiş olsun nolurr

doğum olayına gelince..bence normal yap..adı üstünde normal...zaten ona göre yaradılmışız hatta doğal normal doğum yap..epiduralsiz suni sancısız..
çünkü allah zaten hiç bi yardıma gerek kalmadan kendi kendine doğurabilecek şekilde yaratmış kadın vücudunu..
sen kendi haline bırak o çıkıversin :)
ameliyat daha zor
benim mecburen sezaryan oldu
o kadar hazırlanmıstım ki normal doğuma
çok üzülmüştüm..
bakalım bunda inşallah normal olur..ama bu sefer kızımdan korkuyorum..çok duygusal ben sancı çektikçe o da korkabilir.
vs vs
bakalım sağlıklı gelsinlerde nasıl gelmek istiyorlarsa öyle gelsinler dimi kuzucuklar

kız sen nasıl olmuşda bunu duymamışsın spinal=epidural ikiside aynı şey oluyor bacım
VALLAHAMIII:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: hakkaten kendimden utandım nasıl duymamışım ben bunu kız:KK9::KK9::KK9::KK9:tamam öğrenmiş oldum çok sağol canım bende bundan istiyorum işte spinal:)) doktora gidipte spinal yerine yanlışlıkla ben spiral istiyorum dersem sen ozaman gör komediyi:KK52:

geçmiş olsun bilmiyordum inşallah sağlıkla alırsın yavrunu kucağına..

sen şuanda 24.haftanda değil misin neden şeker yüklemesi 3 hafta sonra?

canım dediklerine före spinalde beşden aşağısı ayaklar filan tamamen uyuşuyor hareket ettiremiyormuşsun ama epiduralde hareket varmış sadece karın tarafını hissetme olmuyormuş.

böyle demişlerdi hareket gelene kadar zaten ağrı olmuyor filan dediler..

ya bu arada sen doktora gidecektin en son kiloda sorun çıktı mı kaç kilo almişsın :)

kız şu kilomu çaktırmıyordum negüzel en dikkatli hamiş sen çıktın ha hiç gözünden kaçmıyor:KK9::KK9:yine fırça yiyip geldim nolacak bir ayda 3 kilo almışım yine kızdı bana diyete sokucam dedi bir sonraki gelişinde yani 4 hafta sonra en fazla 1 kilo almış olarak geleceksin dedi.Ben 51 kiloyla başladım şu an 60 kiloyum çok dikkat ediyorum şu an.Şeker yüklemesini yaptıklarında 28 haftalık falan olucam işte oda normal sanırım bilmiyorum niye ozaman yapıcak gel dedi gidicem :KK9:şu spinalle epidural arasında ne gibi farklar var bi araştırıyım

VALLAHAMIII:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: hakkaten kendimden utandım nasıl duymamışım ben bunu kız:KK9::KK9::KK9::KK9:tamam öğrenmiş oldum çok sağol canım bende bundan istiyorum işte spinal:)) doktora gidipte spinal yerine yanlışlıkla ben spiral istiyorum dersem sen ozaman gör komediyi:KK52:

onu demekde lazım,benim daha dilim yandı ardarda iki çocuk,üçüncüde olursa :18::18::18:kırkım çıksın hemen doktora gidip diyecem

Arkadaşlar aranızda hatırlayanlar vardır, benim bebeğimde gelişme geriliği olmuştu ve suyu azalmıştı. Ben malesef ağır preeklamsi nedeniyle kendi canım için bebeğimden vazgeçmek zorunda kaldım.
Çok zor zamanlar geçirdim, geçiriyorum, hamilelik takvimini bile silmeye kıyamıyorum. Daha fazla bu konuda yazamıcam, çok üzülüyorum ve sizleri de üzmek istemiyorum.

Yazma sebebim, kendinizi hiçbir şey için gereksiz yere strese sokmayın, bebeğiniz ve siz sağlıklı olduktan sonra hiçbir şeyin önemi yok gerçekten ve sıkıntılı bir durum yaşadığınıza inandığınızda da kesinlikle iyi bir araştırma hastanesine gidin. Tansiyonunuza dikkat edin ve düzenli olarak ölçmeyi ihmal etmeyin.
Allah hepinize bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin..

çok üzüldüm cnm :KK43: allah sabır versin

Yok canım yazmıyorum ama aslında olabilir , bi yandan da herşeyden hemen bunalır oldum yazarak sanki herşeyi tekrar yaşıyormuşum gibi hissetmekten de korkuyorum , çünkü ben bi günü bitirince çok mutlu oluyorum ve dünü düşünmek bile beni bunaltıyor, o yüzden sadece geleceğe konsantre bi şekilde gün geçirmeye çalışıyorum , çok sıkıntılıyım bebeğime de bi yandan böyle sıkıntılı sayfalar bırakmak istemiyorum, bilemiyorum canım, günler geçsin de bir an önce geçsin modundayım saatleri sayıyorum...

onunla ilgili hayallerini, düşüncelerini yaz o halde canım. inan çok zor seni anlamaya çalışıyorumda.. ama şükür ki bebeğini kaybetmemek için en azından yatarak geçirmek gibi bir çare var... insan bir şeye üzülürken birine seviniyor. tadını çıkarmaya bak... güzel kitaplar oku... ben en son böğürtlen kışı diye bi kitap okudum tavsiye ederim. üç yaşındaki bir erkek çocuğunun kayboluşuyla alakalı. beni çok etkilemişti. örgü örmeyi biliyor musun? bebişin için hatıra olacak örgüler örebilirsin.. inşallah geçecek.. ki bak son dönemlere girdik bile...

Arkadaşlar aranızda hatırlayanlar vardır, benim bebeğimde gelişme geriliği olmuştu ve suyu azalmıştı. Ben malesef ağır preeklamsi nedeniyle kendi canım için bebeğimden vazgeçmek zorunda kaldım.
Çok zor zamanlar geçirdim, geçiriyorum, hamilelik takvimini bile silmeye kıyamıyorum. Daha fazla bu konuda yazamıcam, çok üzülüyorum ve sizleri de üzmek istemiyorum.

Yazma sebebim, kendinizi hiçbir şey için gereksiz yere strese sokmayın, bebeğiniz ve siz sağlıklı olduktan sonra hiçbir şeyin önemi yok gerçekten ve sıkıntılı bir durum yaşadığınıza inandığınızda da kesinlikle iyi bir araştırma hastanesine gidin. Tansiyonunuza dikkat edin ve düzenli olarak ölçmeyi ihmal etmeyin.
Allah hepinize bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin..

canım Allah sana sabırlar versin... dilerim acını unutacak çok güzel günler görürsün.. bu halde bile bize önerilerde bulunan güzel gönlün, tekrar evlat haberiyle şenlensin inşallah..

• Beğen
Reactions: 2k1
canım bebek yağının markasını değiştirip bide öyle deneseydin keşke belki o markaya allerjin olmuştur.Bide bepantholün hamileler için özel üretilen çatlak önleyicisini kullan bence diğerine göre daha faydalı bol bol su iç bide çatlamazsın inşallah:)

değiştireyim haklısın canım. markayla alakalı olabilir. su içemiyorum vallahi. su içmek için evde baharatlı şeyler tüketiyorum inanır mısın.

bu arada haziran sonu ankaraya geliyorum. ama hala ne bi hastane ne bi doktor fikrim oluşmadı. koru hastanesi hakkında bilgin var mı hiç?

onu demekde lazım,benim daha dilim yandı ardarda iki çocuk,üçüncüde olursa :18::18::18:kırkım çıksın hemen doktora gidip diyecem
benim bu ilk.2. de olsun sonra bakalım ama onu tavsiye edtmiyolar ya içine kaçanlar olmuş ameliyatla aldırmışlar bide adet kanamaları daha şiddetli oluyormuş ve onu taktırdıkları halde hamile kalanlar var biride benim ofisteki çaycı:KK52::KK52::KK52:

günaydın kızlar nasılsınız geçen hafta annemle bebeğin eşyalarını yıkayıp ütüledik. erken mi yaptık sizce bakın resimleri de bunlarEki Görüntüle 1137047 Eki Görüntüle 1137048 Eki Görüntüle 1137049 Eki Görüntüle 1137050 Eki Görüntüle 1137051 Eki Görüntüle 1137052

ayy maaşalah çok güzel.allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.bence yavaş yavaş zamanı çünkü ben her geçen gün biraz daha ağırlaşıyorum hiçbişi yapamıca diye korkuyorum.bu en heyecanlı işlerde katkım olsun istiyorum.o yüzden 1-2 hafta içersinde başlıcam bende.

kızlar kendimi çok gergin hissediyorum. eşimin bayan meslek arkadaşıyla oturup sohbet etmesi bile sinirlerimi bozmaya yetiyo.bi anda saçma bi kıskançlık hissine kapıldım. şu an her söylediği bana batıyor vallahi. kafasında sehpa parçalayasım var. belli etmedim sinirlendiğimi ama maalesef öğle yemeğinde ekmeğe abanmışım yarım ekmekten fazlaca yemişim sinirle :KK19:

hamile kalınca sanki beni beğenmiyormuş hissine kapılıyorum birden.

değiştireyim haklısın canım. markayla alakalı olabilir. su içemiyorum vallahi. su içmek için evde baharatlı şeyler tüketiyorum inanır mısın.

bu arada haziran sonu ankaraya geliyorum. ama hala ne bi hastane ne bi doktor fikrim oluşmadı. koru hastanesi hakkında bilgin var mı hiç?
canım Koru Hastanesi süper.Ben eyer ilk hamile olduğumu öğrendiğimde randevu alabilseydim kesinlikle koru ya gidecektim.Ama doktorlar çok yoğundu ve randevumu 1 ay sonrasına verebildiler düşün yani.Doktorları çok iyi özellikle orada Ümit korucuoğlu var ismini yanlış hatırlamadıysam.O çok iyi bir doktor.Eşimin yengesi falan ona gitti hep.Özel hastane olmasına rağmen fiyatları benim gittiğim bayındırdan daha uygun ve ssk ile anlaşması var.Ve hastanede her doktorun 3 boyutlu ve renkli ultrason aleti varmış detaylı ultrason için ayrı bir yere göndermiyorlar kendileri bakıyorlar orada.Eşim 2.bebeğimizde koruya gidelim diyor.Ben de öyle istyrm.

Benzermiş 50lik sonucumuz,benim de 100 gram yapılsa normal mi çıkardı acaba sonucum :) ? Zaten bebeğim irileşir korkusuyla yiyemem herhalde o tip şeyleri...yani inşallah :KK53:
zaten seninki de yuksek sayilmaz..sinir 140 oldugu icin tedbiren yapiyolar.dikkati elden birakma ama

Merhaba Ağustos anneleri uzun zamandır girmiyordum. 24. Haftamda erken doğum tehdidi ile 1 hafta hastanede yatmıştım. Eve geçtiğimden beri yatmaktayım. Şükür ki 29+2 haftalık olduk bile son doktor kontrolümde rahim uzunluğum hic uzamamıstı doktorum aynen yatmaya devam dedi 36. Haftayı görürsek bize karada ölüm yok dedi. Sorunsuz geçen her gün bizim gibi hamilelere birer ödül. Dualarınızı eksik etmeyin. Ve nolur kendinizi çok yormayın bol bol uzanın. Sevgilerrr

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Allah saglikla tamamlamayi nasip etsin insallah

atladim ama:) medicanaya gidiyorum..guzel bi hastane we orda dogum yapip memnun kalmayan birine rastlamadim henuz..personel cok ilgili..drum suleyman akarsu

kızlar kendimi çok gergin hissediyorum. eşimin bayan meslek arkadaşıyla oturup sohbet etmesi bile sinirlerimi bozmaya yetiyo.bi anda saçma bi kıskançlık hissine kapıldım. şu an her söylediği bana batıyor vallahi. kafasında sehpa parçalayasım var. belli etmedim sinirlendiğimi ama maalesef öğle yemeğinde ekmeğe abanmışım yarım ekmekten fazlaca yemişim sinirle :KK19:

hamile kalınca sanki beni beğenmiyormuş hissine kapılıyorum birden.
canım hiç öyle şeylere kapılma moralinide nozma tamamen kuruntu yapıyoruz bende de var aynısı.Eşim hergün iş çıkışı dersaneye gidiyo akşam 10 buçukda eve geliyor eve girer girmez onu kokluyorum parfüm falan sinmiş mi başka bayanın falan diye:))oda gülüyo bana delimisin nesin diyo.Geçenlerde benide götürdü dersaneye derse girdim bende onunla.Hoca maliyet muhasebesi anlatıyo ben eşimin yanına oturdum koca göbeğimle oğlumda bitaraftan tekmeliyo çok komikti ya :))geçicek bunların hepsi merak etme psikolojik.

benim bu ilk.2. de olsun sonra bakalım ama onu tavsiye edtmiyolar ya içine kaçanlar olmuş ameliyatla aldırmışlar bide adet kanamaları daha şiddetli oluyormuş ve onu taktırdıkları halde hamile kalanlar var biride benim ofisteki çaycı:KK52::KK52::KK52:

evet ya bunu bende tam olarak koruyamıyormuş duymuştum acaba ne yapmak gerek en güvenilir yol ne,ben eşime diyorum doğumda kordonlarımı doktor bağlasın yeter 2 çocuk diyor daha yaşımız genç belki üçüncüyüde isteriz filan o yüzden izin vermiyor,diyorum kociş ama ben korkuyorum hiçbir güvenilir yöntem yok oda benle dalga geçiyor,diyor ölümüne kankayız hacı(anladın demi ne demek istediğini)

X