2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

doğumdan sonra çocuk doktoru da araştırmak gerekiyor... ben erdem hastanesine gidiyorum.. .netten baktım biraz erdem hastanesinin çocuk doktorunu (oğuzhan dolar)çok beğeniyor hastaları... araştıran veya tavsiyesi olan var mı acaba...:KK1:

Sekiz mi?:KK53::KK53: Valla maşallah.:nazar: Ne 8, ne 3, daha bir taneyi doğurabilmiş değilim. Bu yaştan sonrada artık bu sayıda kalırım ben. Kardeşi olsun çok istiyordum ama iki sene de ara versem 39 yaşında filan olucam. :KK43::KK43:

O kedilerle benimde başım dertte zaten. Nerede hamile bir kedi görsem, tek başına nasıl doğum yapacak, yemek bulabilecek mi diye derde düşüp üzülüyorum. Hele ki doğum yapmış memeleri sarkan kedi gördün mü daha beter buruluyorum. Acaba aç kaldı da sütü gelmiyor yavruları aç mı kaldı diye...

Annem çok ilgilenir kedilerle, yüzlerce yavru kedi büyütmüştür. Dün yabani bir kedi doğum yapmış. Üç yavruyu doğurmuş, dördüncü tersten gelmiş. Bir türlü doğuramamış, annem müdahale etmiş ama yavru tabi sizlere ömür. Valla moralim bozuldu, gözlerim doldu zavallı diye diye:KK43:

Valla ben sırt çantası aldım. Çinden bir siteden almıştım bir ayda geldi:KK37: Isı geçirmez biberon çantası, alt değiştirme bezi ve cüzdan var içinde. Birde aynı siteden yemek çantası aldım. Ona da mamasını filan koyarım artık meraktan aldım :p

Eki Görüntüle 1138423 Eki Görüntüle 1138426

Gunaydin canım cok guzel gözüküyor çanta hatırlıyorum sen bu siteyi soylemistin bi zahmet tekrar yazarmisin bende inceleyim nasil peki çanta gelince begendinmi buyuklugunu falan burdan gayet ideal gibi duruyor malzemesi falan kalitedir heralde bu arada güle güle sağlıkla kullanın bebisinle :)

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Arkadaslr günaydın,bugun bıberon alıcam ancak oldukça kararsız kaldım ,phılıps avent yenı doğan setı tavsıye edıldı,4 tane bıberonu var,bırde dr Brown set .sızler neler aldınız?:emir_bebek::emir_bebek:

Valla ben sırt çantası aldım. Çinden bir siteden almıştım bir ayda geldi:KK37: Isı geçirmez biberon çantası, alt değiştirme bezi ve cüzdan var içinde. Birde aynı siteden yemek çantası aldım. Ona da mamasını filan koyarım artık meraktan aldım :p

Eki Görüntüle 1138423 Eki Görüntüle 1138426 [/QUOTE]

canım sitenin adı ne çok beğendim aldıklarını

Arkadaslr günaydın,bugun bıberon alıcam ancak oldukça kararsız kaldım ,phılıps avent yenı doğan setı tavsıye edıldı,4 tane bıberonu var,bırde dr Brown set .sızler neler aldınız?:emir_bebek::emir_bebek:

canım günaydın
dr.Brown gaz oluşumunu hava yutumunu engelleyen bi biberon ben oğlumda kullandım çok memnun kaldım nuk biberon seti almıştık sonrası için pek kullanamadım sonra avent aldım ve aventi oğlum 4e girecek hala kullanıyoruz gerçekten kaliteli ve sağlıklı bi ürün...

Bende dr brown alicaktim ama saticiya sordum aventmi de brownmu diye oda kesinlikle avent dedi bende ama onun içinde gaz onlemesi icin çubuk yok dedim oda aventin zaten biberon başlığında bulunduğunu söyledi ve biberonlarini emziklerini avent aldim ben bu yuzden ve arastirdigima gore gercekten en cok tercih edilen marka avent bu konuda

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

doğumdan sonra çocuk doktoru da araştırmak gerekiyor... ben erdem hastanesine gidiyorum.. .netten baktım biraz erdem hastanesinin çocuk doktorunu (oğuzhan dolar)çok beğeniyor hastaları... araştıran veya tavsiyesi olan var mı acaba...:KK1:

Bende erdem hastanesine gidiyorum :) peki siz cakmaktaki mi yoksa camlicadakine mi gidiyorsunuz doktorunuz kim

çamlıca erdeme giidyoruz ayşegül hanıma... ama pek memnun değilim... siz hangi erdem hastanesine gidiyorsunuz elifylmz hanım...

çamlıca erdeme giidyoruz ayşegül hanıma... ama pek memnun değilim... siz hangi erdem hastanesine gidiyorsunuz elifylmz hanım...

Ben cakmakdakine gidiyorum Sevil hanima kendisi cok yumuşak halden anlayan bir insan ama hastane yoğun olduğu için yada benim şansına her gitmemde ya ani ameliyat yada acil hasta geliyor odada cok fazla kalamiyorum doktor çok ilgilenemiyor

maşallah maşallah maşallah Allah nazardan saklasın çok güzel olmuş,Rabbim sağlıkla kullanmayı nasip etsin,yok bence erken değil iyiki hazırlamışsınız bende bu hafta sonu yapmayı düşünüyorum..

ayy maşaallah canım çok güzel olmuş Allah sağlıkla kullandırmayı nasip etsin , bence erken değil,
bizde annemle yıkadık ütüledik ama henüz yerleştiremedim çantamızı hazırladık azcık ta.....:nazar:

günaydın kızlar nasılsınız geçen hafta annemle bebeğin eşyalarını yıkayıp ütüledik. erken mi yaptık sizce bakın resimleri de bunlarEki Görüntüle 1137047 Eki Görüntüle 1137048 Eki Görüntüle 1137049 Eki Görüntüle 1137050 Eki Görüntüle 1137051 Eki Görüntüle 1137052

Ne güzel olmuş maaşallah canım :nazar::nazar::nazar:

Ben de girişiyorum yarın. Hepsini yıkayarak başlayacağım. Ama ben hurçlar aldım. Tozlanmasın taze kalsınlar diye. Sana da tavsiye ederim. Ucuz ve hayat kurtarıyor :KK17:

kızlar hepinize maşallah:))) ben daha önce de yazmıştım hatırlayan arkadaşlar vardır, hiçbir şey almadım henüz:KK43:( inşallah 10-15 günden başlayacağım.. Rabbim hepinize sağlıkla kullanmayı da nasip etsin.... ayrıca da stres oldum biraz sizi böyle maşallah hazır görünce:))))

Arkadaşlar aranızda hatırlayanlar vardır, benim bebeğimde gelişme geriliği olmuştu ve suyu azalmıştı. Ben malesef ağır preeklamsi nedeniyle kendi canım için bebeğimden vazgeçmek zorunda kaldım.
Çok zor zamanlar geçirdim, geçiriyorum, hamilelik takvimini bile silmeye kıyamıyorum. Daha fazla bu konuda yazamıcam, çok üzülüyorum ve sizleri de üzmek istemiyorum.

Yazma sebebim, kendinizi hiçbir şey için gereksiz yere strese sokmayın, bebeğiniz ve siz sağlıklı olduktan sonra hiçbir şeyin önemi yok gerçekten ve sıkıntılı bir durum yaşadığınıza inandığınızda da kesinlikle iyi bir araştırma hastanesine gidin. Tansiyonunuza dikkat edin ve düzenli olarak ölçmeyi ihmal etmeyin.
Allah hepinize bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin..

Allah yardımcın olsun inşallah... Rabbim önce sana şifa versin, sonra da sana en hayırlı zamanda hayırlı uğurlu sağlıklı nur topu gibi bir evlat versin inşallah... benim ilk gebeliğimde 9. haftada sonlanmak zorunda kalmıştı:KK43:( hep şöyle teselli ettim kendimi inşallah o bana cennette şefaatçi olur... inşallah kaybettiğin evladın da sana cennette şefaatçi olur... her şey Allah'tan geliyor ama elbette evlatla imtihan çok zor RAbbim beterinden esirgesin... sana tekrar şifalar diliyorum...

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: 2k1
sağlık problemim varda canım o yüzden sezaryan olucam doktor raporuyla yani,beyinde bi kist oluşumu var mr giremediğim için büyüklüğünü de bilemiyoruz o yuzden normal doğum yapamıyorum bide kist yüzünden çok korkuyorum doğum esnasında ani bişey olur diye korkuyorum ,bu durum çok canımı sıkıyor bazen bebeğime kavuşma mutluluğumun önüne geçiyor:KK43:

Allah yardımcın olsun arkadaşım... Allahım sana da şifa versin evladın da sağlıklı sıhhatli kazasız belasız dünyaya gelsin inşallah... yüreğini ferah tutmaya çalış... Allah korusun ama sağlıklı hamileler bile bazen doğumda tehlikeli durumlarla karşılaşabiliyorlar... her şey Allahtan geliyor inşallah Allah tüm hamilelerin de bizim de yardımcımız olsun...

buldum tatlım hatta şimdi minik kavanozlardan aldım internetten toptancılardan.Modeli de çıkardım.Üzerine yapıştıracağım baskıyıda bizim ofisin matbaacısı var ona yaptıracağım renkli şekerlerden alıp kavanozları dolduruncada tamamdır mis gibi hemde çok güzeller yaa gelsede yapsam kızlar bu şekerciler bizi kazıklıyo hee çok pahalıya satıyolar

dört gözle bekliyorum şekerlerinin bitmiş halini:)))) mutlulukla dağıt inşallah..

Günaydın..Hastaneden 50gr şeker yüklemesinden geliyorum.Karbonhidratlı ve şekerli gıdaları çok tüketmememe,düzenli spor ve yürüyüş yapmama ve şu ana kadar hiç kilo almamama ve şekerimin çıkmayacagını tahmin etmeme ragmen,tokluk kan şekerim 144 cıktı.normal sınır 140 mış.Açlık kan şekerim normal sınırda.Doktorum 100gr. yükleme yapıcaz dedi.Son hafta tatlı ,hamurişi ve meyve cok yediğimi ,bundan sonra dikkat edecegimi ,ya hayır ya nolur yapmayalım diyince diyetisyene yönlendirdi.Bazı vücütlar hamileliği tolere edemiyor ,şeker hastası diilsin beslenme ve yürüyüşle dengelersin dert edecek birşey yok dedi.Bebeğim irileşmemiş,her zamanki gibi günüyle uyumlu çıktı kilosu 813 gram dedi.1 ay sonraki kontrolde şeker yüklemesi yapmadan açlık ve tokluk kan şekerimi bir daha ölçecekler...Beslenmeyle dengeleyeceksin dedi şekerini.benim sorum kan şekeri yüksek çıkıp da diyetisyene giden arkadaşlara...ne gibi kurallar getirdi diyetisyen beslenmenize ?

benim hem 50 hem 100 yüksek çıktı:KK43: diyetle kontrol altına tutmaya çalışıyorum şekeri... bu hafta salı kendim açlık tokluk ölçtürdüm hamdolsun normal çıktı... diyetisyene gidiyorum diyet mantıksız bir şey değil 3 ana 3 ara öğün yapıyorum.. beyaz ekmek, hamurişi, tatlı vs yasak günde 3lt ye yakın su iç, bol yeşliik ye dendi bir de yürüyüş ama benim kalçam dehşetötesi ağrıdığı için artık yürüyemiyorum:KK43:((( inşallah diyetle şekerim kontrol altında kalır...

Evet bu hafta mebinki var. Ben de girmedim gerci ben artik sinav gorevi almıyorum 28 hafta olcaz nerdeyse kizim daha önemli :KK66:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Evet zor olur artık haftaya görevim var ama kararsızım gidip gitmemekte bu arada kaçıncı yılını çalışıyorsun

X