2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

sene sonu sınavları kalktı malum hakkımızda hayırlısı olsun.. zaten benim için de ücretsiz izin hiç de uzak olmayan bir alternatif...:)

valla benim ki nerdeyse nadir yumuşuyor. suyum fazla olduğu içinmiş. o kadar serleşiyor ki kremlere yağlara abanıyorum gerilmekten..

benim listem yok ama hastane çantasını imkanı olan hemen hazır etsin. erken doğum riskim var mesela, imkanım olsa bugün hazırlarım ama yok. hazirana kaldı...

evet ben kullanıcam. arkadaşlarımda o acının çok fena olduğunu söylüyor. bi de alacaksan canım eğer internet araştırmalarıma göre en ucuz lansinoh gittigidiyor.com da kargo ücretsiz 40 gr'mı 23.70 tl

bizim okula bu konuyla ilgili iki kere yazı geldi. yaz tatiline gelen doğum izinleri aktarılamaz diye...

böyl bir yazıdan benim ahberim yok ama bizim okul yazıları bize ulaştırmak konusunda çok başarılı değil zaten... artık millet ne kadar sormuşsa bak 2 kere yazı yollamışlar:)

işte ben de bilemediğimden günlerdir sepete ekleyip ekleyip geri çıkarıyorum sanki tek derdim buymuş gibi kafaya taktım bi kere

Ya kolaylık olurdu aslında bu kullanışlı birşeye benziyor. Bu markanın ıslak mendilini yerden yere vurmuş 1-2 kişi saf falan değil diyerek ama kuru pamuktan birşey olur mu ki bilemedim.

Ya kolaylık olurdu aslında bu kullanışlı birşeye benziyor. Bu markanın ıslak mendilini yerden yere vurmuş 1-2 kişi saf falan değil diyerek ama kuru pamuktan birşey olur mu ki bilemedim.

evet ıslak mendillerini kötülemişler bende okudum bi kaç forumda. benim tereddütümde popişleri acıtacak sertlikte olmasın. normal pamuk kadaar yumuşak olmaz mı acaba diye. malum her yerleri çok kıymetli bizim için

Bu ayy incir kompostosu da içtim adetimin 10.gününe kadar. .sonrada incir yemeye başladım ara ara da hurma yedim aklıma geldikçe...bi ondan bi ondan bakalım nolcak esime spermiyogram testi yaptirdik her sey normaldi hamile kaldığım ay esime nolur nolmaz diye havuç kürü yapmistim bu sefer yapmadım..hayırlısı
Cok haklısın insanbulum ben daha hamile kalmadan pimpirikliyim...Rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin bebisini balım
Hele bi hamile kalayim direk ucuracam haberi jet hiziyla

Bebeğin cicilerinin yıkanması lazım önce, onun içinde temmuzu bekleyeceğim ben. Şimdi yıkarım kokusu azalır sinir olurum. Bende dalin granül sabun ile yumuşatıcısını aldım.

Lohusa pijaması geceliği almış değilim henüz onlarda eksik.

1. Bebenin hastane çıkışı ve yedekleri, battaniyeleri
2. Biberon, mama kaşığı hatta emzik (ne olur ne olmaz)...
3. Bez (şimdilik prima kullanmayı düşünüyoruz.)
4. Islak pamuk mendil (uni yenidoğan pamuk mendil)
5. Göbek temizleme setim (dalinden aldım, hastane de gerek olmaz herhalde gene de götürürüm)
6. Pişik kremi... (iki değişik krem aldım ben hangisi iyi gelirse onunla devam edeceğiz)

7. Bir pijama takımı ve bir tane de sabahlıklı gecelik...
8. Terlik, çorap, 4-5 tane külot
9. Tarak, diş fırçası, deodorantlı ıslak mendilim
10. Yatağa sermek için bebeğin alt değiştirme örtüsünden götürebilirim. (hemşirelerden azar yemek istemem birşey olursa )
11. İki paket molped gece uzun ped.
12. Şal gibi birşey olabilir.
13. Lansinoh gögüs kremim (40 ml e-bebekte indirimdeyken 20 tl'ye aldım mağazasından)
14- İki tane emzirme sütyeni (şimdilik bir tane var)
15. Göğüs pedi...
16. Yastık kılıfım, hatta keşke yastığımı götürebilsem hehe
17. Fotoğraf makinesini de eşim düşünsün
18. Eşim için yatıştırıcı ilaç hehe

BENCE LİSTE OK
bir de hastaneden çıkarken her yerimi örtecek ince spor bi sabahlık aldım ben.
bence kokuları gitmez ki ben yumuşatıcı kullanmıyorum bebek için.sabun cevizi kullanıyorum şimdiden onun eşyalarına
http://sormabulmadunyasi.blogspot.com/2012/05/sabun-cevizi-nasl-kullanlr-soapnut.html
ilgilenenler bu adresten bakabilir.

canım sağol liste için .. bu arada göğüs kremini ne kadara aldın?? bende alırsam lansinoh alırım herkes onu öneriyor.. ama diyorum acaba zeytinyağı bepanten filan yeterli gelmez mi??

Gittigidiyordan aldım 40 ml 23 tl ve ücretsiz kargo canım...

kesinlikle ve kesinlikle meme ucu kremi kullanmalısın canım..
yok öle bi acı doğumdan daha çok korkutuyor beni o kadaar yani..
ayrıca ben haziran da kullanmaya başlıcam şimdiden
doğumdan sonra çok etkisi olmuyor bebeği sürekli emzirdiğimiz için silmek ya da yıkamak zorunda kalıyoruz
şimdiden onarmaya başlıcam yani

hastanesi çantası için de ne bileyim daha erken gibi geliyor bana 35. hafta da hazırlarız

evet bebek büyüdğü için sanırım bende ara ara oluyor sonra biraz rahatlıyor, bebeklerin pozisyonundan da kaynaklanıyor sanırım

Vallahi alayım diyorum hazır kampanyalı ama elim de gitmedi bir türlü. Aslında kullanışlı birşeye benziyor. En kötü tuvalete koyarım biz kullanırız

Valla ilk defa duydum dediğin şeyi, demek her yerde kullanılıyormuş çok ilginç gerçekten

Sen tecrubeli annesin tabi, öyle diyorsan öyledir. O vakit bende birkaç gün kala değil, bir kaç hafta kala başlayayım sürmeye, ablam bu meme acısından emziremedi çocuğunu 6 aydan fazla, aynı şey başıma gelsin istemiyorum doğrusu

Ben valla teki ile nasıl yatacağımı bilemiyorum, sen ikisiyle birlikte nasıl uyuyorsun?. İkiz bebek taşıyanlarda genelde sola yatıyormuş, lakin nadiren arada bir sağa yatıp kısa süreli pozisyon değiştiriyorlarmış. Sırt üstü yatmayı da önermiyorlar, zaten yüzüstü gibi bir ihtimal yok, en iyisi gene sola yatmak.

Ben anneme yastık diktirdim, lakin biraz fazla kalın olmuş, sanki aramızda üçüncü bir kişi yatıyormuş gibi oldu. Eşim, bu adam ne kadar bizle yatacak dedi hehe Genelde sırt üstü yada sağa dönüp yatardım. Şimdi bebek zaten sağ taraftan hiç hoşlaşmıyor hemen basıyor tekmeyi. Sırt üstü yatıyordum ama o da iyi değilmiş mecbur her farkettiğimde sağa dönücem. Onda da elim ayağım uyuşuyor neyse bunada şükür en azından bir kere uyanıyorum sadece

İkiz annesi olmak ne zor ama aynı zamanda ne güzel. Maşallah, nazar değmesin. Sağlıkla doğup büyüsünler inşallah

tatlım ben de ellerimi arkaya bağlıyordum gözlerimi kapatıyordum eşimle ananem tuturuyorlardı bebeği memeye
ama oğlum emmeye başlayınca gözmden yaşlar dökülüyordu bapırıyordum bazen acıdan asla unutamam
o acıyı çok ağladım oğluma da kıyamıyordum rahat rahat emziremiyorum diye inş kimse yaşamaz o acıyı

süpersin canım teşekkürler hemen sipariş veriyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…