2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Selam kızlar çok kötü grip oldum öksürük de var birde işteym ne yapacağım bilmiyorum:KK43:

geçmiş olsun canım... limonlu bal yut öksürük için tabi iş yerinde olunca şimdi bulmak zor olabilir tühh.. eve gidince dinlenmeye ve c vitamini tüketmeye çalış.. Allah şifa versin

selam arkadaşlaarr
kızlarımı görmeyeli 2 hafta oluyor ama ben onları cookk özledım :KK50: daha 1 haftamız daha var.. neyse sizlerden okuduğum sol tarafa dönüp yatmakmıs dogru olan ama ben sol tarafıma yattım zaman çook rahatsız oluyorum.. hemen sağ tarafa dönesım gelıyor ve sağ tarafta daha rahatım acaba kızlarıma bi zarar vermiş oluyormuyum :44:

bende gece farketmeden döndüğümü farkediyorum. ama napalım bizde insanız robot değiliz. sol kulağım,bacağım ve böğrüm ağrı yapıyor artık. bence ara ara sağa yatılabilir ama bişey olmaz diye sağda kalma hep canım. kızlarını besleyen damarların sağma olması sebebiyle sola alıştır kendini. onun dışında zararı yok.

Kızlar ya,ben misafirlikler için filan bu tek kullanımlık alt açma bezlerinden kullanmayı düşünüyorum.Siz ne dersiniz?

Kızlar ya,ben misafirlikler için filan bu tek kullanımlık alt açma bezlerinden kullanmayı düşünüyorum.Siz ne dersiniz?

benim yaşadığım bölge sebebiyle misafirliğe gitme durumum yok:KK1: o yüzden şimdilik almıyorum. eğer evde de lazım olursa marketten alırım hemencik artık..

merhaba kızlar
sabah oğluşumunda benimde aşımız vardı,oğluma 3 aşı birden vurdular çok üzüldüm yüreğim kaldırmıyor gözümün içine bakıyodu sanki diyor anne beni kurtar,neyse sonra bana tetenos aşımı vurdu karnımdaki bebişin hareketlerini sordu pek hissetmiyorum dedim diye bi cihazla kalbimi dinledi nabzı çok düşük atıyor gir bi doktoruna gözük dedi,normalde anne karnında 120-160 arası atması normalmış ama benimkinin nabzı 100 civarı ve düzensiz atıyormuş,sonra oğluşumu anneanneya götürdüm işe geldim,şimdi işdeyim ve çok yorgunum hiç doktora gidecek gücüm yok sizce bebişin bişeyi varmıdır,hemşire dedi belki uykudan yeni kalkmıştır heycanlanmıştır vs ondan nabzı düşük atıyor,bana sorarsanızda oğluşuma aşı yaptılar dedimya çok ağladı yüreğim sizladı üzüldüm ondan heralde karnımdakide etkilendi

canım doktora görün istersen ama sen zaten daha öncede çok hissedemiyordun bunu doktorunada dedin birşey yok demişti

o bebe bir çıksın gösterecek sana, bebişle uğraşma yaa belki uykudan kalktı dediği gibi ama git sen için rahat etsin..

Ben de öğretmenim 32. Haftam haziran 18 de calisabilir raporu alacagim bence siz de alın bazi memler okullar kabul ediyormus son 3 haftaya kadar

şey ben çok anlamadım galiba canım tamam haziranın sonua kadar öğretmenler çalılmak zorunda güzel düşünmüşsün 2 hafta daha çalışabilir raporu ile çalışacaksın ama benim gibi olanları da etkiler mi bu çalışabilir raporu? benim mesela haziranın son haftası 31+ olan günlerim yani çalışabilir raporu almama lüzum olmadan çalışmka zorundayım... bildiğim kadarıyla zaten çalışan her kadın 32. haftada sgk ya bildirmek zorunda ama bu bizim doğum iznimizi hiçbir şekilde arttımayacak:KK43:(( ben öyle biliyorum. bir arkadaş da yazmış az önce okudum doğum sonrası 8 haftayı kullanabiliriz biz sadece:KK43:(( çünkü zaten yazın olacak doğumumuz (Allahım hayırlısını nasip etsin) ama tabi inşallah ben yanlış biliyorumdur:))))

Kizlaaar ben artik bebişin kıyafetleri yıkayıp utuleyim cantami hazirlayim diorum ama korkuom boya felam verirmi nasıl yikicam hepsini bikeredemi atcam napcam söyleyin bana ?????

bebek kıyafetlerini ilk etapta başka kıyafetlerle karıştırmamak lazım.. temizleme ürünü olarak sabun tozu kullananlar var ya da bebekler için özel deterjanlardan alanlar var.. ben henüz yıkama ütüleme olayına girmedim inşallah hayırlısıyla temmuzda yaparım diye düşünüyorum:) o yüzden çok detay veremeyeceğim ama çevremden bunları duydum... iş başa düşünce daha bir dikkatli, daha bir can kulağıyla, daha bir dört göz araştırırım:))

bebek kıyafetlerini ilk etapta başka kıyafetlerle karıştırmamak lazım.. temizleme ürünü olarak sabun tozu kullananlar var ya da bebekler için özel deterjanlardan alanlar var.. ben henüz yıkama ütüleme olayına girmedim inşallah hayırlısıyla temmuzda yaparım diye düşünüyorum:) o yüzden çok detay veremeyeceğim ama çevremden bunları duydum... iş başa düşünce daha bir dikkatli, daha bir can kulağıyla, daha bir dört göz araştırırım:))

Ben Dalin'in granül sabun tozunu aldım. Çamaşır yıkama filesi de aldım. Hepsini içine atıcam yumuşatıcı kullanmadan bol sulu programda yıkayacağım.
Sonra da ütü. Başka dikkat etmem gereken birşey yok sanırım. İlk 6 ay sadece kendi çamaşırlarını yıkayın diyorlar. Karıştırmamak lazımmış.
Ama renk renk ayırmayacağımi boya veren birşey yoktur içlerinde zaten geneli mavi beyaz tonlarında :KK49:

Kizlaaar ben artik bebişin kıyafetleri yıkayıp utuleyim cantami hazirlayim diorum ama korkuom boya felam verirmi nasıl yikicam hepsini bikeredemi atcam napcam söyleyin bana ?????

Canım benimkileri annem yıkadı ütüledi , dalin hipoalerjenik bebe deterjanı ve yine dalinin bebe yumuşatıcısıyla , içindeki yazan yıkama sıcaklığıyla yıkayabilirsin, başka ürünlerle beraber yıkama , renklerine göre ayırıp yıkayabilirsin , makinende bebek programı varsa onunla yıkayabilirsin.

selam hatunlar nabersiniz????:KK3::KK3::KK3:
ya sizlere sorularım olacak

1. 2 gündür karnım sert ve biraz ağrıyor, göbek büyüdüğü için diye düşündüm önce ama birde sizlere sorayım dedim sizde de var mı öyle bir ağrı????

2. hastane çantasını ne zaman hazırlayacaksınız ve liste varmı elinizde??

3. meme ucu kremi kullanacak mısınız?? özellikle tecrübeli anneler ben kullanmadım gerek yok diyen var mı???

merhaba kızlar
sabah oğluşumunda benimde aşımız vardı,oğluma 3 aşı birden vurdular çok üzüldüm yüreğim kaldırmıyor gözümün içine bakıyodu sanki diyor anne beni kurtar,neyse sonra bana tetenos aşımı vurdu karnımdaki bebişin hareketlerini sordu pek hissetmiyorum dedim diye bi cihazla kalbimi dinledi nabzı çok düşük atıyor gir bi doktoruna gözük dedi,normalde anne karnında 120-160 arası atması normalmış ama benimkinin nabzı 100 civarı ve düzensiz atıyormuş,sonra oğluşumu anneanneya götürdüm işe geldim,şimdi işdeyim ve çok yorgunum hiç doktora gidecek gücüm yok sizce bebişin bişeyi varmıdır,hemşire dedi belki uykudan yeni kalkmıştır heycanlanmıştır vs ondan nabzı düşük atıyor,bana sorarsanızda oğluşuma aşı yaptılar dedimya çok ağladı yüreğim sizladı üzüldüm ondan heralde karnımdakide etkilendi

canım tetanos aşını sağlık ocağında mı oldun? onların baktıkları cihaz çok kaliteli olmuyor, benim de duymak için zorlanmışlardı üstüne aynı şeyi dediler kalp atışı yavaş gbi... içini rahat tut. ayrıca hareketlerini çok hissedememek normal hemşireler bilmiş bilmiş konuşabiliyor. yine de sen bilirsin ama evham yapacak birşey yoktur inşallah

selam hatunlar nabersiniz????:KK3::KK3::KK3:
ya sizlere sorularım olacak

1. 2 gündür karnım sert ve biraz ağrıyor, göbek büyüdüğü için diye düşündüm önce ama birde sizlere sorayım dedim sizde de var mı öyle bir ağrı????

2. hastane çantasını ne zaman hazırlayacaksınız ve liste varmı elinizde??

3. meme ucu kremi kullanacak mısınız?? özellikle tecrübeli anneler ben kullanmadım gerek yok diyen var mı???
1-bence doktoruna bir sormalısın benim de ara ara sert oluyo ama ağrı olmadı canım.
2-hastane çantamı haziranın ilk haftası yani 28 haftalıkken hazır edip arabanın bagajına koyucam , ne olur ne olmaz..
listem: lohusa pijaması 2 tane
3 tane kilot
en büyük boy 2 paket orkid
1 emzirme sütyeni
1 rahat terlik
saç bantı
Fotoğraf makinesi
hastane çıkışı 2 adet
hugges bebek bezi ve mendili
2 battaniye
yüz örtüsü
havlu
Ağız bezi
pişik kremi
göğüs kremi
göğüs pedi
çikolata gelen giden için
biberon ne olur ne olmaz
3-lonsinoch göğüs kremi aldım , duyduğuma göre meme ucunun acısı çok fenaymış , bunu çekmek stemiyorum , ben kullanıcam canım...

1-bence doktoruna bir sormalısın benim de ara ara sert oluyo ama ağrı olmadı canım.
2-hastane çantamı haziranın ilk haftası yani 28 haftalıkken hazır edip arabanın bagajına koyucam , ne olur ne olmaz..
listem: lohusa pijaması 2 tane
3 tane kilot
en büyük boy 2 paket orkid
1 emzirme sütyeni
1 rahat terlik
saç bantı
Fotoğraf makinesi
hastane çıkışı 2 adet
hugges bebek bezi ve mendili
2 battaniye
yüz örtüsü
havlu
Ağız bezi
pişik kremi
göğüs kremi
göğüs pedi
çikolata gelen giden için
biberon ne olur ne olmaz
3-lonsinoch göğüs kremi aldım , duyduğuma göre meme ucunun acısı çok fenaymış , bunu çekmek stemiyorum , ben kullanıcam canım...

canım sağol liste için .. bu arada göğüs kremini ne kadara aldın?? bende alırsam lansinoh alırım herkes onu öneriyor.. ama diyorum acaba zeytinyağı bepanten filan yeterli gelmez mi??

canım sağol liste için .. bu arada göğüs kremini ne kadara aldın?? bende alırsam lansinoh alırım herkes onu öneriyor.. ama diyorum acaba zeytinyağı bepanten filan yeterli gelmez mi??

Ben de lansinoh aldım canım. Diğerleri bebeğin ağzına değmemeli. Bunda bebek kremli memeyi ağzına alsa da zararı yok yazıyor.

şey ben çok anlamadım galiba canım tamam haziranın sonua kadar öğretmenler çalılmak zorunda güzel düşünmüşsün 2 hafta daha çalışabilir raporu ile çalışacaksın ama benim gibi olanları da etkiler mi bu çalışabilir raporu? benim mesela haziranın son haftası 31+ olan günlerim yani çalışabilir raporu almama lüzum olmadan çalışmka zorundayım... bildiğim kadarıyla zaten çalışan her kadın 32. haftada sgk ya bildirmek zorunda ama bu bizim doğum iznimizi hiçbir şekilde arttımayacak:KK43:(( ben öyle biliyorum. bir arkadaş da yazmış az önce okudum doğum sonrası 8 haftayı kullanabiliriz biz sadece:KK43:(( çünkü zaten yazın olacak doğumumuz (Allahım hayırlısını nasip etsin) ama tabi inşallah ben yanlış biliyorumdur:))))

Aslinda 1 temmuza kadar çalışıyoruz benim 32. Haftam 18 haziran ben raporu alacağım bir de bu konuda uygulama dw farklı bazı ilceler son üç haftaya kadar kabul etmiyor bazıları ediyor su an Üsküdardayım ilceyi aradim 1 temmuza kadar dedi ama ben umraniye ilcde baslayacagim okul kapandiktan sonra belki orası kabul eder bir de Ortaöğretimdeyim ben bu yıla kadar 15 temmuzdu izne cikis sinavlardan dolayi bu yil ne olacağı konusunda bir belirsizlik var 15 temmuz olursa yine iyi olacak artık nasip sağlıkla gelsin de bebeğim napayım ücretsiz izne çıkacağım zaten

Aslinda 1 temmuza kadar çalışıyoruz benim 32. Haftam 18 haziran ben raporu alacağım bir de bu konuda uygulama dw farklı bazı ilceler son üç haftaya kadar kabul etmiyor bazıları ediyor su an Üsküdardayım ilceyi aradim 1 temmuza kadar dedi ama ben umraniye ilcde baslayacagim okul kapandiktan sonra belki orası kabul eder bir de Ortaöğretimdeyim ben bu yıla kadar 15 temmuzdu izne cikis sinavlardan dolayi bu yil ne olacağı konusunda bir belirsizlik var 15 temmuz olursa yine iyi olacak artık nasip sağlıkla gelsin de bebeğim napayım ücretsiz izne çıkacağım zaten

bizim okula bu konuyla ilgili iki kere yazı geldi. yaz tatiline gelen doğum izinleri aktarılamaz diye...

X