2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

sevgili ağustos annişleri
doğumunuzu hangi hastanede yapacaksınız ve doğum ücretleri konusunda fikir edindiniz mi özellikle İstanbul Anadolu yakası hastanelerine giden annecikler paylaşımlarınızı bekliyoırum

Canim ben uskudarda hospitalturk baran hanima gidiyorum normal doğum sskli için 650 sezeryan sskli için 950 doktor da eğer düzenli hastasi isen normal doğuma saat ne olursa olsun geliyomus ben doktorumdan çok memnunum tavsiye ederim :KK66:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

doğumunuzu hangi hastanede yapacaksınız ve doğum ücretleri konusunda fikir edindiniz mi özellikle İstanbul Anadolu yakası hastanelerine giden annecikler paylaşımlarınızı bekliyoırum

Göztepe medical parka gidiyorum normal dogum 3200 sezeryan 3900 epidural 4900

Merhaba canım.

Ben Bursa medical park ta yapacağım doğumu Allah izin verirse. Ücretleri konusunda pek fikrim yok eşim orada sağlık mensubu o yüzden ücretsiz bize. Arkadaşım şubatta sezeryan doğuma 2400 vermişti sanırım. Doktorum da çok iyi biri ona güveniyorum. Rabbim hepimize sağlıklı doğumlar nasip etsin.

Bu arada bebişlerin cicilerini almış herkes ben daha çöp almadım ya. Çok özendim aldıklarınızı görünce. Biraz daha geçsin diye diye sanırım bebek doğunca alıcam ben:)) Yengem sağolsun bikaç parça bişeyler almış onun dışında hiç birşeyimiz yok. haziranın ortalarını bekliyorum bi gün de gider alırım diye düşünüyorum herşeyini. Zaten Bursa merkez deyim herşey elimizin altında.Ama inşallah umduğumuz gibi olur da sıkıntı çekmeyiz o günler:)

Süt pompası alacağım ama manuelle çok zor oluyor, elektirikli al diye tavsiye ettiler onlarda pahalı geldi. :KK50: Düşünüyorum daha... Ben çalışmıyorum evdeyim. Acaba doğumdan sonra duruma göre mi karar versem alıp almamaya bilmiyorum. En başta dediğim gibi ucuz tek manuel bir alet alacaktım. Yalnız onlarda çok yoruluyormuşsun ve meme de daha fazla zarar görüyormuş.

Biberon olarak aventin cam iki biberonunu aldım. 125 ve 260 ml ve bir tane de su için mamojoo marka antikolik biberon o kadar. Elbette doğar doğmaz emzirmek isterim ama ne olur ne olmaz yanımda dursun diyorum, aynı şekil burada okumuştum mama kaşığı da istiyorlarmış terslik olursa Allah korusun onu da aldım götürcem yanımda...

Geçen yıl ikiz doğum yapan arkadaşım anlattı. 32. haftada ikizlerden biri sıkışınca sezeryan olmak durumunda kalmış. Kız 2 küsur, oğlan 1 küsur kiloda doğmuş. İkisini toplasan ancak dört ediyor yani. Çabuk toparlansınlar diye mama ile başlamışlar. Gene de kızcağız birini 6 birini 7 ay emzirmeyi başarmış. Allah hepimize bol bol süt versin inşallah :nazar::nazar:

Moonlight ben aldim hem sut pompasi hem biberon. Biberon avent Yenidoğan cam biberon alfim. Sut pompasi da cok pahali geldi netten 2 arkadasimin kullanip gayet de memnun oldugu lansinoh elektrikli sut pompasini ebebek sitesinden aldim 159 tl. Sen de ogretmendin sanirim bence almalisin sutun gelmezse sagarak zorla getirmek zorunda kalabilirsin ben hem onun icin hem de seneye 2. Donem okula baslamayi dusunuyorum sut birakirim eve diye aldim.tabi dogumdan sonraki gidişata gore de karar verilebilir ama benim kafami cok kurcaliyordu aldim:)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Evet sanırım almalı , süt pompası ben de lansinoch düşünüyorum yoksa çok pahalı...biberonda karsrsız kaldım , medela calma diye bir biberon varmış aynı anne memesi gibiymiş, bebek anne memesinden de soğumuyormuş bu sebeple, ben öğretmenim bebiş 4 aylıkken işe dönücem , e bi de riskli hamileyim erken doğum falan olursa lazım olur DG imi, almak lazım...

Kızlar kontrolden geldim herşey iyi çok şükür ama doktor bebeği besleyen damarlard as n birinden kanın az aktığını ama tek damarın da yeterli olacağını söyledi , ama kafama takıldı , benim bebiş 10 gün önden gidiyodu şimdi düşmüş 5 güne, daha da düşermi ki, geri kalırmı ki acaba bilen var mı?

ah canım taşınma durumum olmasa dediğin gibi yapıcam ama aileme çok uzağım mecbur evi ben topluyorum. gerçekte karnımın gerginliğinden hareket edemez oldum. sürekli nemlendiriyorum ama fayda etmiyor.

Canım Allah yardımcın olsun taşınmak zaten başlı başına zor bu halde düşünemiyorum

Teşekkür ederim canım kızım sağlıkla dogsun da öpüp koklayayim inşallah hepimiz sağlıkla kavuşuruz yavrularimiza
Amin canım inşallah

Zencefilde yok ki evde eşime söylerim yarın çıkarız almaya

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

Geçmiş olsun öncelikle Hamilelikte zencefili fazla kullanmamak lazım rahim kaslarının kasılmasına neden olabiliyormuş. Günde 5 gr.mı geçmeyin diyorlar

Kızlar kontrolden geldim herşey iyi çok şükür ama doktor bebeği besleyen damarlard as n birinden kanın az aktığını ama tek damarın da yeterli olacağını söyledi , ama kafama takıldı , benim bebiş 10 gün önden gidiyodu şimdi düşmüş 5 güne, daha da düşermi ki, geri kalırmı ki acaba bilen var mı?

Allah nazardan korusun Sevindim herşeyin normal olmasına canim doktorun problem olmaz demiş bencede problem olmaz geriliceginide hic sanmıyorum bence kendini üzme boşa :KK66: doktor bunu normal ultasondami gördü yoksa ayrintili biseymiydi ben ultrosana baktigim da hic damara benzer dahi bisey gormuyomda merak ettim

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Evet sanırım almalı , süt pompası ben de lansinoch düşünüyorum yoksa çok pahalı...biberonda karsrsız kaldım , medela calma diye bir biberon varmış aynı anne memesi gibiymiş, bebek anne memesinden de soğumuyormuş bu sebeple, ben öğretmenim bebiş 4 aylıkken işe dönücem , e bi de riskli hamileyim erken doğum falan olursa lazım olur DG imi, almak lazım...

Ayniyiz cnm ben de ogretmenm ben de riskliyim erken dogum riskim var allah korusun bebeklerimizi. Dediğin biberonu arastirayim alitim o halde. Kontrolun icin de canni skma doktor riskli bi durum olsa soylerdi. Kac haftada bir gidiyosun kontrole

Allah nazardan korusun Sevindim herşeyin normal olmasına canim doktorun problem olmaz demiş bencede problem olmaz geriliceginide hic sanmıyorum bence kendini üzme boşa :KK66: doktor bunu normal ultasondami gördü yoksa ayrintili biseymiydi ben ultrosana baktigim da hic damara benzer dahi bisey gormuyomda merak ettim

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Caım benim her kontrolüm ayrıntılı ultrason gibi yapılıyoç, riskliyim ya doktorum hep herbişeyi ölçüyo , doktorum da zaten ayrıntılıya gidilen doktorlardan...zaten en büyük sebebi stresmiş, takmamaya çalışcam, Allah büyük, belki bi dahaki kontrolümde düzelir...

Ayniyiz cnm ben de ogretmenm ben de riskliyim erken dogum riskim var allah korusun bebeklerimizi. Dediğin biberonu arastirayim alitim o halde. Kontrolun icin de canni skma doktor riskli bi durum olsa soylerdi. Kac haftada bir gidiyosun kontrole

15 günde bir çağırıyor canım , inşallah 2 hafta sonraki kontrolde düzelmiş olur.

15 günde bir çağırıyor canım , inşallah 2 hafta sonraki kontrolde düzelmiş olur.

Insallah cnm benim plasent asagida 6. Aydan sonra zor bi hamilelik seni bekliyo demişti doktor korkuyorum ama hayirlisi olsun hakkımızda. Dua edelim birbirimize

Insallah cnm benim plasent asagida 6. Aydan sonra zor bi hamilelik seni bekliyo demişti doktor korkuyorum ama hayirlisi olsun hakkımızda. Dua edelim birbirimize

Benimkide aşağıdaydı yeni çıktı.28. haftada çıkarmış.O kadar sorun etme,korkma ve rahat ol.Seninki de çıkar inş.

oh oh geçsin, bida gelmesin inşallah.:KK34: bol su içmeyi hala başarmış değilim

sanırım yorgunluktan oluyormuş doktora gitmeden teşhisimi koydum..bugünüm yorucuydu ve aynı yerde aynı ağrı yine oldu... biraz gayret et canım su içmek için...ben şişeye koyup hep yanımda gezdiriyorum o zaman içiyorum sen de öyle yapabilirsen işe yarar belki...

Evet canım birbirimize dua edelim , hamilelerin duası geçermiş derler , ama bence sen hiç bi sorun yaşamıycaksın , inşallah...çok moralim bozuldu eşime çaktırmıyorum kızıyo stres yapma diyo , ama internette çok kötü şeyler yazıyo , Allah'ım korusun bebeğimi, çok üzgünüm...

Evet canım birbirimize dua edelim , hamilelerin duası geçermiş derler , ama bence sen hiç bi sorun yaşamıycaksın , inşallah...çok moralim bozuldu eşime çaktırmıyorum kızıyo stres yapma diyo , ama internette çok kötü şeyler yazıyo , Allah'ım korusun bebeğimi, çok üzgünüm...

Ne oldu ya hayırdır. ..

X