2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

bu tamamen fizyolojik bir şey bence.. burda 2 ay önce doğuran bir tanıdığım var ve şuan benim karnım onun doğuma giderkenki karnından daha büyük:))))) kadında hiç karın yoktu benim psikolojim bozuluyordu onu gördükçe bebeği neresine koydu diyordum töbe töbe.... doğuma girerken hemişireler bile 9 aylık karın böylr mi olur demişler buna... bebek 2kg300 gr doğdu sorunsuz da maşallah... kadın ama fazla kilo da almamıştı.. buna takılmamak lazım.. normalde çabuk kilo alan birir hamileyeken de elbette daha çabuk kilo alır... yeterki sağlıklı olsunlar evlatlarımız..

Himm, bebek biraz kücük dogmamis mi sence? Ben 7 aylik dogdugumda 2kg 300 gr dogmusum....?? Herkes kendinde olmayani kafasina takiyor anlasilan degil mi :KK9::KK9::KK9::KK52::KK52::KK52: Ben de karni büyük kadinlara bakiyorum ben ne bicimim ya bu göbek büyümüyo diyorum, bir yandan da catlagim olmaz belki diyorum, diger yandan acaba cocugun kilosu cidden yerinde mi doktor bise demiyo diyorum. Aynen evet saglikli olsun da, en son gittigimde doktor kilo almiyosun sen hic dedi. Ama hani kilo alman lazim, bak bebegin büyümüyo falan hicbise demedi. O yüzden kafama takmiyorum ama... Bu sefer soracagim bebegin agirligi ne kadar diye... Bazilari da ic karin genisse göbek büyümez diyorlar. Ilk dogumum da bu benim, fizyolojik olarak dedigin gibi belki de ic karnim büyüktür.

kizlar merhabalar cmartesi dr gittk oglum cok hareketli acaba rahatsiz oldugu icinmi boyle hani otrdgm icin flan yok dedi ne guzel dedi hareket etmyosa prblm vae dedi. arkadaslar kraftn nova travel bebek arbasini kullanan varmi acba
n.11de indirimli hic siteden bisey almdm alan varmi acba nasil cikar bilmiyorum ?

kızlar bebeklerinize giysi olarak neler aldınız, kaçar tane aldınız?

bir liste yapmak istiyorum, fikirlerinize ihtiyacım var..

Bi tane 20 li , bi tane 10 lu hastane çıkışı , 2 çıtçıtlı kısa kollu body , 2 tane alt üst takım , 1 tane tişörtü içinde kot tulum , 16 tane ağız bezi , 2 tane zıbın , bornoz , 4 penye battaniye , 2 yün battaniye , 8 yün yelek , 3 çorap , 2 alt açma bezi , 2 muşamba önlük ...şmdilik bu kadar , hepsi 0-3ay için...3 aydan sonrasını doğurduktan sonra ayağa kalkınca kendim alıcam..bunların hepsini annem aldı canım..

Bi tane 20 li , bi tane 10 lu hastane çıkışı , 2 çıtçıtlı kısa kollu body , 2 tane alt üst takım , 1 tane tişörtü içinde kot tulum , 16 tane ağız bezi , 2 tane zıbın , bornoz , 4 penye battaniye , 2 yün battaniye , 8 yün yelek , 3 çorap , 2 alt açma bezi , 2 muşamba önlük ...şmdilik bu kadar , hepsi 0-3ay için...3 aydan sonrasını doğurduktan sonra ayağa kalkınca kendim alıcam..bunların hepsini annem aldı canım..

daha ekleme yapacak mısın

ben şimdi ebebek mağazasından geliyorum.Çok güzel ve uygun şeyler vardı yine aldım bişeyler dayanamadım.Bende neyden nekadar alınacağını bilmiyorum ya resmen şuursuzca alıyorum herşeyi

istanbulda oturanlar için
mothercare 5'li badilerini demstok outlet magazası var(kozyatagında e5 üzeri)
orda 24 tlye satıyorlar
bilginize..

ben şimdi ebebek mağazasından geliyorum.Çok güzel ve uygun şeyler vardı yine aldım bişeyler dayanamadım.Bende neyden nekadar alınacağını bilmiyorum ya resmen şuursuzca alıyorum herşeyi

aynen bende şuursuzca alıyorum :)) bi baktım hep çıtçıtlı badi almışım.. çocuk üstüne ne giycek belli değil..:))) anneme diyorum ne alayım diye yaz bebeği çıtçıtlı badi yeter diyor, abimin eşi yok uzun kollu zıbınlar al diyor.. kaç cm olacak kaçar tane olacak ne ay alınacak belirsiz :) önümüzdeki ayın başında kıyafet adına ne alınacaksa tamamlamak istiyorum, acilen liste oluşturmam lazım...

istanbulda oturanlar için
mothercare 5'li badilerini demstok outlet magazası var(kozyatagında e5 üzeri)
orda 24 tlye satıyorlar
bilginize..

Niye daha önce demedin kiz bir suru bady aldim ama neyse sonra gider oradan alirim çok saol tatlim :))

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

tünaydın kızlar....
şeker yüklemem sınırın altında çıktı çok şükür. suyumun fazlalığı için bugün tekrar doktora gidicem.bakalım o ne diyecek

bir de sizin kuzucuklar gün içinde oturduğunuzda ortalama ne kadar zamanda bir harekete başlıyo? takip eden var mı?
bana bi kadın doğumcu bu haftalardaki bebekler 25-40 dakikada bir hareket etmesi lazım dedi
ama ben bu kadar sık hissettiğimi söyleyemem

Gözün aydın kuzu inşallah su fazlalılığı da normale dönmüş çıkacak sen de oh diceksin.

35-40 dkda bir hareket yok. Bana dr günde 10 kere hareket etmesi normal dedi. Bak 30. Haftaya girdim 35-40 dkda bir hareket etmiyor. Akşam saatlerinde özellikle gece sürekli hareket ediyor gündüz durgun. Dr biraz sallamış galiba:KK37:

daha ekleme yapacak mısın

ben az almışım diye düşünüyordum ama sizi görünce çok almışım cidden
yaklasık adetler söylicem ama hepsi 0-3 değil 3-6 da aldıgım sadece badi ve pijama için tabi

hastane çıkışı battaniyeli takım ııvır zıvırları ile
mothercare hastane çıkışı (2 zıbın .badi .atler, eldiven v.s
motheracre 5'li badilerden 4 paket
10 yaklaşık badi renki desenli..
10 tane badi iç badi olarak
5 pijama seti altlı üstlü
3 tane zıbın
agız silme paket olarak 3 tane
yakalık takımların dışında 3 tane
çorap 15-20 arası
1 adet kilotlu çorap
2 penye yelek
5 örme yelek (hediye)
2 bebek patisi 17 numara
spor ayaakbı 19 numara
1 penye battaniye
1 kalın battaniye

bizim sadece dış giyim şeylerimiz yok
çok ufakkan badi zıbın dışında bizi giymez ama 2 aylıktan sonra sweat tarzı şeyler lazım olur heralde
birde kış zaten
bunlar hep tek giyimlik yarım kol badi,

Niye daha önce demedin kiz bir suru bady aldim ama neyse sonra gider oradan alirim çok saol tatlim :))

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

ama istediğin ayı bulmak çok zor
ürünler yenileinp hemen bitiyor anladıgım kadarıyla
6aydan sonrası vardı bende pek bişi alamadım
ama sıfıt kol badiler vardı çıtçılı
yarım kollar azdı
bu arad akış seçeneği çoktu erkekler bitmişdi :)

aynen bende şuursuzca alıyorum :)) bi baktım hep çıtçıtlı badi almışım.. çocuk üstüne ne giycek belli değil..:))) anneme diyorum ne alayım diye yaz bebeği çıtçıtlı badi yeter diyor, abimin eşi yok uzun kollu zıbınlar al diyor.. kaç cm olacak kaçar tane olacak ne ay alınacak belirsiz :) önümüzdeki ayın başında kıyafet adına ne alınacaksa tamamlamak istiyorum, acilen liste oluşturmam lazım...

evet yaa bende çıtçıtlı tulum alıp durmuşum hep baktımda:)bide çorap aldım bugün 2 tane erkek bebekler için olan kilotlu çorap aldım 6 tane de normal çorap aldım.10 lu ağız bezinden aldım.2 tane takım aldım şapkalı önlüklü vs.bide odasını süsleyeceğim dekoratif kabartmalı stickerlar aldım çok beyendim bakalım nasıl olacak?ben iyice heyecanlanmaya başladım ya şaka maka 6 aylık oldum bugün.Ne çabuk geldi geçti.Yetiştirebilecekmiyim acaba ihtiyaçları off yaaa:KK43:

yaklasık adetler söylicem ama hepsi 0-3 değil 3-6 da aldıgım sadece badi ve pijama için tabi

3 tane zıbın
çorap 15-20 arası
1 adet kilotlu çorap
2 penye yelek
5 örme yelek (hediye)
2 bebek patisi 17 numara
spor ayaakbı 19 numara
1 penye battaniye
1 kalın battaniye

çok ufakkan badi zıbın dışında bizi giymez ama 2 aylıktan sonra sweat tarzı şeyler lazım olur heralde
birde kış zaten

senin liste fena değil çok ihtiyacın kalmamış sanırsam.. ama penye battaniyeye ek yapabilirsin aslında

3 tane zıbın
çorap 15-20 arası
1 adet kilotlu çorap
2 penye yelek
5 örme yelek (hediye)
2 bebek patisi 17 numara
spor ayaakbı 19 numara
1 penye battaniye
1 kalın battaniye

birde kış zaten
canım hayırlı olsun ama çıtlıtlı bodyleri abartmışsın biraz sanki.Bence artık alma onlardan.Başka şeyler al.3 paket ağız silme bezini napıcaksın hepsinin içinde 10 ar tane var zaten:)

X