2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar ben bugün kontrole gittim..doktorum bebeğimin kalbinde halk arasında üfürük denen yani boşluk olduğunu ama yenidoğan bebeklerde bunun sık görüldüğünü ilk yılda geçeceğini söyledi..bu yüzden çok kafama takmadım ama aklımdan da çıkartamıyorum..bu konuda bilgisi olan var mı?

bunu çok duydum çevremdekilerden... ve evet hep doktorunun dediği gibi hiçbir sıkıntı olmadı bebekler düzeldiler öyle sıkı bir tıbbi takibe de alınmadılar.. inşalah senin bebişininki de basit bir durumdur...

Allah yavrularımızı korusun ,nşallah...

ayrintili ultrasondami soyledi tatlim...

Sent from my GT-I9100 using Kadınlar Kulübü mobile app

Eve geldiğimden beri kafama takmıycam diye telkin edip durdum kendimi ama dayanamadım size sorayım dedim , umarım öyle olur..Allah korusun masum yavrularımızı..

ayrintili ultrasondami soyledi tatlim...

Öyle sayılır, doktorum her gittiğimde ayrıntılı ultrasonla bakar , bebeğimin her bişeyini ölçer, bugün ilk defa bööle bişii ssöyledi..

Geçmiş olsun canim bencede çok takacak bisey değil merak etme bende çok duymuştum etraftan hepsi duzeldiler Allahin izni ile seninkide düzelir

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Geçmiş olsun canim bencede çok takacak bisey değil merak etme bende çok duymuştum etraftan hepsi duzeldiler Allahin izni ile seninkide düzelir

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

İnşallah Ceydacım , aslında benim bi arkadaşımın bebeği de öyleydi iyileşti çok şükür, takmamalıyım biliyorum haklısın..

Öyle sayılır, doktorum her gittiğimde ayrıntılı ultrasonla bakar , bebeğimin her bişeyini ölçer, bugün ilk defa bööle bişii ssöyledi..

uzme kendini canim..yeni dogan bebekkrrde olabiliyor.hatta kalbi delik olup kendi kendine kapaniyormus.bozma moralini canim

Ablamın oğlu doğunca bize de kalbinde üfürük var demişlerdi. Biz tabi bir telaş bir evham yaptık ama bir dahaki kontrolde sapasağlamdı yumurcak Şimdi 4.5 yaşına geldi. Aşırı enerjik bir çocuk maşallah. Allahın izniyle seninkin de de yoktur birşey

Devlet hastanesine gittiğim için mi acaba bilemiyorum ama bir kez bile, kaç kilosun diye sormadılar ya da tartmadılar. Şekerimle alakalı bu dönem daha da yükselir dikkat et dediler sadece.

Kilomla ilgilenen tek yer; sağlık ocağı. Ben zaten başıma geleceği anladım tartılmıyorum çok. Sonuçta, alacağım o kiloları kaçışım yok.

Akşam yemeğinden sonra sağ kaburgamın oralarda biryerlerde bir ağrı peydah oldu. İlk baş sürekli ağrıyordu da şuan aralarda yokluyor. Bebek tekmelediği için önemsemiyorum. İnşallah devam etmez. Evi süpürmüştüm yavaş yavaş, çamaşırları katlayıp yerleştirdim hani çok bir iş de yapmadım.

merhaba kızlar
bugün doktora gittim
allaha şükür rahim ağzı normalmiş..alttan muayne etti
ve düşük tehlikesi yokmuş
o kasılmalar saatte 4-5 kere olmadıgı sürece tehlikeli değilmiş.
kaasılma ve sertleşme olabilirmiş

ama şimdide başka bi dert buldu bizi
çok moralim bozuldu

bebeğin sağ böbreğinde idrar birikmesi varmış
7mm büyüme olmuş
şimdilik önemli değil dedi ama takip altında olması gerekiyormuş

off yaaa

sağol canım inşallah öyle olur , sen de dikkat et şekerine gerçekten önemli haftalara giriyoruz bu konuda..

DUR BAKALIM , nasıl geçti doktor kontrolün? Ben doktoruma sordum bugün , kasılmalar oluyo dedim, normal dedi , olcak bundan sonra dedi, saatte 2-3 defa bile olsa normalmiş..

Canım aynılarını doktorum bana da söyledi. Dodex iğne oluyorum haftada bir suan.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

anne karnındaki bebekğin böbreğinde idrar birikmesi
bu şikayetle karşılaşan oldu mu aranızda
arkadaşlar nolur yardım edin

DUR BAKALIM , nasıl geçti doktor kontrolün? Ben doktoruma sordum bugün , kasılmalar oluyo dedim, normal dedi , olcak bundan sonra dedi, saatte 2-3 defa bile olsa normalmiş..

bugün doktora gittim
allaha şükür rahim ağzı normalmiş..alttan muayne etti
ve düşük tehlikesi yokmuş
o kasılmalar saatte 4-5 kere olmadıgı sürece tehlikeli değilmiş.
kaasılma ve sertleşme olabilirmiş

ama şimdide başka bi dert buldu bizi
çok moralim bozuldu

bebeğin sağ böbreğinde idrar birikmesi varmış
7mm büyüme olmuş
şimdilik önemli değil dedi ama takip altında olması gerekiyormuş

ben de seni merak etmiştim canım..kasılmalara benim doktorum da normal dedi..doktorun 7mm büyüme konusunda önemli değil diyosa değildir yoksa söylerdi ciddi bişii olsaydı..üzülme..benimkinin de kalbinde üfürüm varmışş malesef..

şimdilik önemli değil dedi
eğer 3 haftasonra kontrolde allah korusun büyüme çıkarsa tehlikeli
çünkü amniyon sıvısının azalmasına sebep oluyormuş
tehlikeli yani

senin ki ne demek?
kim dedi?

canım benim bebegimde erkek erkek bebeklerde genelde oluyormuş bu .bana da 20.haftada söylemişti her kontrolde tekrar bakılıyor 2 defa detaylıya girdim 2 dr umda doğumdan sonra %99 geçecek bir durum olduğunu stres ve korkunun gereksiz olduğunu söyledi hatta asıl dr um oğlunda da olmuş doğumdan sonra geçmiş.bebebk anne karnında rahat pozisyonda olmayıp rahat idrarını atamayınca oluşuyormuş hatta 4d da dr üzerinde epeyce durdu ve idrar gittikten sonra normal olduğunu söyledi.sınırı çok geçerse anne karnında bile müdahale yapılabilir miş üzülme

seninkinde ne kadardı büyüme? geçti mi şimdi???
benim ki sağ tarafta 7 mm

3 hafta sonra kontrol var
çok korkuyorum büyür diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…