2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Canim gece yatarken benimde ağzım kuruyor su içip duruyorum sen hemen ona yorma bakim burnun tıkalı mi ondanda olur ağızim açık yatıyorum valla..Ayrıca burada birindede su fazlalığı vardı ya ama hani bebeğinde yutma sorunu olan değil başka birinde daha çıkmışti belki o yazar sana ama moral bozma illaki bozulur ama sen araştırma yaptıkça üzülürsun net çok farklı birşey.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
yok canım burnum arada tıkanıyor. ama benim gündüzde hep ağzım kuruyor.
hatırlayamadım acaba kimdi suyu fazla olan. genelde hep az olanı duydum. benim ki illa anormal olcak
Canım 50 mg larda yüksek çıkanlar oluyomus 75lik eya 100 lük yapinca normal çıkmış pek cok kisinin hatta görümcemin de 50 likte yüksek 100 lükte normal çıkmıştı geçen haftalarda birinin suyu da fazlaydı şekerden olduğunu yazmıştı dikkat edince sorun olmuyor

inşallah benimde bizimde öyle olur canım. bide ben dün gece geç saatlere kadar tatlı ve meyve yedim. bu aralar sütlü tatlıya sardım resmen. gece 12ye kadar tüketiyorum. belki onun etkiside olmuştur. özellikle kavun,karpuz,pirinç patates çok yükseltiyo. ben dün aynı gün içinde hepsinden tüketmiştim.artık dikkat ederim

çok sağol canım
açken kan alındı, glikozu içip bir saat sonra tekrar alındı. aç gitmelisin, ama mutlaka yanında biri olsun ben açken beklemekten bayılacaktım tek başıma dolanmaktan. inşallah çıkmasın kimsede canım. ben çok zayıfım ama çıktı. korkma sen onunla çok alakalı değil.

Ya bugün bende yaptirdim daha almadim sonucunu birazdan gidip alicam da benden AC karnina suyu içmeden kan almadilar :?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

canımm noldu sende hamilelik şekeri mi çıktı yoksa????:KK53:
perşembe tekrar bakıp kesin tanıyı koyucaz dedi doktor bakalım canım. anne baba da diyabet olunca risk grubundaydım zaten.
canım çok geçmiş olsun.Benim doktorumun korktuğu da bu işte.Bana sürekli kızıyo hızlı kilo alıyosun bukadar alma bak hamilelik şekeri çıkar,tansiyon çıkar diyo adam bende kızıyorum ona.Ama haklı.Neyse korkacak bişey yok.Daha dikkatli ol bundan sonra hamur işi ekmek tatlı vs.uzak dur.doğuma kadar sık dişini hiçbişey olmaz.Peki su fazlalığı neden olurmuş canım syledimi doktorun?

aman canım valla dikkat etmek gerektiğini insan başına gelince bi tırsıyor o zaman anlıyor. yoksa ben ki tatlıdan uzak durucam. damarlarımdan şerbet akar kessen o derece severim. yediklerim yanıma kar kalsın da artık yemem :KK19:
söylemedi canım. sorunca kork diye söylemedim, sadece sık kontrole gel dedi.

yavrularımız ALLAH a emanet ama dr.a gitmişsin nasıl olsa için rahat olsun..üzme kendini zaten yorulmuş bebe bi de üzülmesin..
ben de sadece salonumun camını sildim büfelerin içini sildim şu an sırt ağrısından ölmek üzereyim..
ama temizlik yapmadan da olmuyor hamileliğin en zor tarafı :KK50:

temizlik yapmayınca huzursuz oluyorum ve nedense tam ihtiyacın olduğunda insanların işi çıkıyor mecburen iş başa düşüyor eşim perdeleri asıyordu aslında ama mutfak perde küçük nasılsa diye hafife aldım..
cam silmek perde asmaktan daha tehlikeli değil mi ?:KK52::KK53::KK53:

temizlik yapmayınca huzursuz oluyorum ve nedense tam ihtiyacın olduğunda insanların işi çıkıyor mecburen iş başa düşüyor eşim perdeleri asıyordu aslında ama mutfak perde küçük nasılsa diye hafife aldım..
cam silmek perde asmaktan daha tehlikeli değil mi ?:KK52::KK53::KK53:

Canim sakin uzanma fazla delirdinmi sen Birak kalsin perdeler camlar seni üzmek için söylemiyorum ama halamin arkadaşı bebeğini bu yüzden kaybetti Allah korusun

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

yok canım burnum arada tıkanıyor. ama benim gündüzde hep ağzım kuruyor.
hatırlayamadım acaba kimdi suyu fazla olan. genelde hep az olanı duydum. benim ki illa anormal olcak

inşallah benimde bizimde öyle olur canım. bide ben dün gece geç saatlere kadar tatlı ve meyve yedim. bu aralar sütlü tatlıya sardım resmen. gece 12ye kadar tüketiyorum. belki onun etkiside olmuştur. özellikle kavun,karpuz,pirinç patates çok yükseltiyo. ben dün aynı gün içinde hepsinden tüketmiştim.artık dikkat ederim

Bebişin boyu kilosu ne kadar bebeğin sağlıklı olsunda. .inşallah perşembe iyi haberle gelirsin. .

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

rica ederim canım ne demek, daha 2 gün önce babamla konuştuğum için denk geldi tesadüfen. Sen gönlünü ferah tut, hiçbir şey olmaz Allah'ın izniyle. Kontrollerini ihmal etme yeter :KK34:
inşallah canım. Allah hepimizi sağ sağlim vaktinde bebeğimize kavuşmayı nasip etsin...
Ya bugün bende yaptirdim daha almadim sonucunu birazdan gidip alicam da benden AC karnina suyu içmeden kan almadilar :?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

allah allah neden öyle yapmışlar ki canım. benim bu ikinci yüklemem. ilk aylarda yine yapmışlardı. önce aç alıorlar ki, açlık şekerine bakıyorlar.inşalla iyi sonuçlar alırsın.bekliyoruz canım

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Hadi kizlar birazdan gidip alcam sonucu doktora gostercem sizden hep glukoz içmeden önce kan aldilarmi? Bana yoksa yanlismi uygulama mi yapti bu salaklar

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Canim sakin uzanma fazla delirdinmi sen Birak kalsin perdeler camlar seni üzmek için söylemiyorum ama halamin arkadaşı bebeğini bu yüzden kaybetti Allah korusun

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

:KK43:( ben doktora gidene kadar yine çok ciddiyetine varamamıştım işin aslında eşim zorla götürdü gittikten sonra daha çok üzüldüm ve korktum neden? çünkü hemen önce bebeğimin kalp atışlarını dinlettiler bana o an ne kadar tehlikeli bişey yaptığımı iyice anladım kendimi gerçekten çok suçlu hissettim eşim o kadar asma ben asarım diye tembihte etmişti bildiğin intihar etmek ve cana kastetmek gibi bişeymiş :KK43::KK53::KK53:
halanın arkadaşına da üzüldüm Allah sabırlar versin inşallah cahiliyiz bu konuların işte başımıza gelmeden yaşamadan anlamıyoruz

inşallah canım. Allah hepimizi sağ sağlim vaktinde bebeğimize kavuşmayı nasip etsin...

allah allah neden öyle yapmışlar ki canım. benim bu ikinci yüklemem. ilk aylarda yine yapmışlardı. önce aç alıorlar ki, açlık şekerine bakıyorlar.inşalla iyi sonuçlar alırsın.bekliyoruz canım

İnanmıyorum yaaaaaa bana öyle bisey yapmadilar varya şuan tepem atmis durumda hastaneyi birbirine katcam ben bosunami içtim o rezalet seyi

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Hadi kizlar birazdan gidip alcam sonucu doktora gostercem sizden hep glukoz içmeden önce kan aldilarmi? Bana yoksa yanlismi uygulama mi yapti bu salaklar

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

hamilelik sürecinde daha önce şeker testi yapıldıysa yükleme yapılmadan önce kan aldırmıyorlar genelde. benim doktorum öyle söyledi ve yaptı.. eğer yaptırmadıysan hem açken hem de şeker yüklemesi yapıldıktan sonra kan alıyorlar diye biliyorum

kızlar hastaneden geldim az önce... bugün bi perde asayım dedim baya bi akıntım geldi ama akıntıyada benzemiyordu daha önce bi kez daha gelmişti...doktorumu aradım saat geç olduğu için doğumhaneye ebeye yönlendirdiler...ay doğumhaneye girince çok tuhaf oldum anlatamıyorum duygularımı...neyse muaayene ettiler nst ile bebeğimi izlediler sorun çıkmadı geldik eve çok şükür.. ama gerçekten panik oldum ilk işim hastane çantamı hazırlamak olur artık..bundan sonra hep tetikte olmalıyız her anlamda doğuma hazır olmak lazımmış...bebeğime bişey olur diye çok üzüldüm ama bişey olmadı çok şükür bundan sonra daha dikkatli olcam inşallah çok üzücü bir durum sizde kendinize dikkat edin kızlar..inşallah sağlıklı bi şekilde yavrularımıza kavuşuruz..hepinize iyi geceler...:KK43::KK43::KK43::KK43:

canım yazdığını şimdi gördüm. Allah korusun seni ve bebeğini. sakın öyle bi hataya düşme tekrar. valla ben iki aydır yıkayamıyorum. çünkü asamam diye. eşimde asla asmaz. yardıma gelenim yok uzağız herkese. napim kıymetli mi bebekten. öyle düşn boşver silme cam felan. ya da uzun saplı cam silmek için şeyler varya onlardan al.üstün körü sil gitsin. insan bu halde ağır bi işi yapınca vicdan azabı çekiyo zaten

:KK43:( ben doktora gidene kadar yine çok ciddiyetine varamamıştım işin aslında eşim zorla götürdü gittikten sonra daha çok üzüldüm ve korktum neden? çünkü hemen önce bebeğimin kalp atışlarını dinlettiler bana o an ne kadar tehlikeli bişey yaptığımı iyice anladım kendimi gerçekten çok suçlu hissettim eşim o kadar asma ben asarım diye tembihte etmişti bildiğin intihar etmek ve cana kastetmek gibi bişeymiş :KK43::KK53::KK53:
halanın arkadaşına da üzüldüm Allah sabırlar versin inşallah cahiliyiz bu konuların işte başımıza gelmeden yaşamadan anlamıyoruz

Saol canim benim sende haklisin ilk defa boyle bisey yasadigimiz için bazi şeyleri dusunemiyebiliriz boşver unut gitsin çok şükür sanada bebeginede bisey olmamis sil hafizandan

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

selamlar herkese kızlar
ben az önce doktordan geldim. iyi haberlerim yok maalesef.
sanırım gebelik şekeri bende de çıktı. 50 mg yüklemeyle 146 çıktı değer.
bi kaç gün içinde tekrar gidip 100 mg lık yaptırmamı istedi. o zaman kesin tanıyı koyucaz dedi.

ayrıca suyumun normalden biraz fazla olduğunu söyledi. daha sık kontrole çağırıcam dedi. çok korkuyoruym bu suyun fazla olmasının neye sebep olabileceklerini anlatmadı. sorunca kork diye söylemedim sadece haberin olsun diye söyledim dedi.
eve gelene kadar elim ayağım titredi valla.:KK14:
Canım şekere bağlı olarak su fazlalığı olabiliyor , doktorun ilaç vermedi mi suyunun normale dönmesi için? Benim de olmuştu su fazlalığım doktor endol tablet vermişti , bir haftada normale dönmüştü...ama benimki şekerden olmadı, eğer şeker sebebiyle fazlalık barsa o da diyet yaparak normale dönüyor canım, endişelenme çözümü olan bişii bu çok şükür..

perşembe tekrar bakıp kesin tanıyı koyucaz dedi doktor bakalım canım. anne baba da diyabet olunca risk grubundaydım zaten.

aman canım valla dikkat etmek gerektiğini insan başına gelince bi tırsıyor o zaman anlıyor. yoksa ben ki tatlıdan uzak durucam. damarlarımdan şerbet akar kessen o derece severim. yediklerim yanıma kar kalsın da artık yemem :KK19:
söylemedi canım. sorunca kork diye söylemedim, sadece sık kontrole gel dedi.

benim annem ve babamda da var şeker hastalığı.Ama ben tatlı hiç sevmem yemem de.Sadece akşamları bazen dondurma yiyorum.Ama artık onuda kesicem yemiycem doğuma kadar sabredicez yapacak bişey yok.Sende dikkatli ol canım yeme artık tatlı.

sağol canım ya hepsini eşim astı mutfağın ki küçük diye bişey olmaz nolcak ki dedim ama demez olaymışım.. ama iyiyiz çok şükür şimdi :KK53::KK53::KK53:
çok geçmiş olsun canım sakın bidaha yapma bırak perde cam kalsın senden ve bebeğinden kıymetli değil.Hatta rafa bardak almaya falan bile uzanmama lazımmış bak uzanmak tehlikeliymiş.

X