2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

aynen bende de öyle bir sıkıntı var
sanki aşağıda bebek
kasıklarımın üstünde gibi
bi de bazen toplanıyo kazık gibi oluyor sertleşiyor

benimki de aşağıda, erkek bebekler genelde aşağıda taşınıyorlar.. ama bir yere toplanıp sertleşme gibi bir şey yok, karnının tek bir bölgesindeoluyorsa rahim kasılmasından olabilir o, dikkat et çok yediklerine içtiklerine. farketmeden fazla uyarıcı şeyler tüketiyor olabilirsin çay, kahve,çikolata, bazı sebze ve meyveler,, hurma çok faydalı diye çoğu gebe tüketiyor mesela ama bana kalırsa onu bile doğuma yakın tüketmek gerek..

O korku bende de var rahatlat kendini ne zaman öyle bişii aklına gelirse sevdiğin bişi yap aklını dağıt canım..alışverişe hiç başlamadım ben , erken olduğunu düşünüyorum şahsen..28 haftadan sonra alıcam inşallah..

aynen bende alısverıse baslamadım bu korkudan dolayı...30u görmeden bırsey almam gıbı gelııyor..

O korku bende de var rahatlat kendini ne zaman öyle bişii aklına gelirse sevdiğin bişi yap aklını dağıt canım..alışverişe hiç başlamadım ben , erken olduğunu düşünüyorum şahsen..28 haftadan sonra alıcam inşallah..

İnşallah bakalım canım. şimdilik ufak tefek kıyafet alışverişleriyle avutuyorum kendimi. Ama 28'e bi gireyim kimse tutamaz beni :KK1::KK1::KK1::KK1:

ister istemez evham yapıyorum kendi çapımda. Bana kalsa önümüzdeki bikaç haftaya tüm hazırlıkları bitiririm. ama sabretmem lazım daha erken sanırımm...:KK1::KK1::KK1:

tahmini doğum tarihimiz aynı.. bi kaç haftaya başlayayım diyorum ben ama eşime bu psikolojiyi veriyorum yani artık doğumu bekliyormuşuz gibi, hazır olsun beyefendi diye :KK1: inşallah sağlıkla geçer...

tahmini doğum tarihimiz aynı.. bi kaç haftaya başlayayım diyorum ben ama eşime bu psikolojiyi veriyorum yani artık doğumu bekliyormuşuz gibi, hazır olsun beyefendi diye :KK1: inşallah sağlıkla geçer...

ben sürekli ay şu kadar gün kaldı, diye bak geliyo mesajları veriyorum. Ben bir de rüyalarımda 27. haftada doğuruyorum. Paniğim ondan:KK1::KK1::KK1:

ben sürekli ay şu kadar gün kaldı, diye bak geliyo mesajları veriyorum. Ben bir de rüyalarımda 27. haftada doğuruyorum. Paniğim ondan:KK1::KK1::KK1:

Aman o kadar erken doğurma Allah korusun, böyle sakin sakin gidelim inşallah :nazar: bazen de erken doğururum diye korkuyoruz ama 40 haftalık olup doğuramıyorum diyenlerden olur muyuz diye de düşünüyorum.. :KK1:

Aman o kadar erken doğurma Allah korusun, böyle sakin sakin gidelim inşallah :nazar: bazen de erken doğururum diye korkuyoruz ama 40 haftalık olup doğuramıyorum diyenlerden olur muyuz diye de düşünüyorum.. :KK1:

İnşallah bebişlerimiz bekler 40 haftayı. Ben eylülde doğsun çok istiyorum. acaba ucunda 1 eylülü bekler mi diyorum?:emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::KK1::KK1::KK1:

Merhaba güzel,sabırlı annelerrrr
benim doğum iznim yılan hikayesine döndü :KK43:
tam olarak 32.haftayı doldurmuş olmak mı gerekiyor yoksa 31+ yetiyor mu bilenlerden rica ediyorum?????

İnşallah bebişlerimiz bekler 40 haftayı. Ben eylülde doğsun çok istiyorum. acaba ucunda 1 eylülü bekler mi diyorum?:emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::KK1::KK1::KK1:

aynennn.. son iki ay bütün uyarıcıları keser, çok sakin geçirirsek belki beklerler. çikolata, kahve, maydanoz, çörekotu vs şimdi çok kısıtlamıyorum yani yemekte ne varsa bazı şeyler haricinde. ama son zamanlar kendime sadece kahvaltıda çok açık çay hakkı tanıdım o yüzden :KK1: şekeri tuzu da azaltırsak olabilir bakalım hayırlısı..

herkese merhabaaaaaaalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

kızlaaar güzel indirimler var mı ???
su uyku seti olayını alamadım daha
hafta sonu
alışveriş yaptım paşaya ilk defa bişeyler aldım

banyo havlusu harika, içinde tülbent dikili yenidoğan için
ağız bezleri aldım
alt açma aldım. bi taraf naylon işerse sağ sol ıslanmasın diye.. bi taraf kıyafet değiştirme için.
zıbın aldım..göbek düşene kadar olanlardan..
bide hem alttan çıtçıtlı hem de yandan çıtçıtlı zıbın buldum sonunda ondan aldım...

miniminnacık maviş maviş çoraplar aldım :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

bi de bi esofman altı buldum yeni doğan için minyatür :KK52:..onu aldım ..allahım yeni doğana eşofman takımı yapmışlar el kadar bebeğe:KK53:

aynennn.. son iki ay bütün uyarıcıları keser, çok sakin geçirirsek belki beklerler. çikolata, kahve, maydanoz, çörekotu vs şimdi çok kısıtlamıyorum yani yemekte ne varsa bazı şeyler haricinde. ama son zamanlar kendime sadece kahvaltıda çok açık çay hakkı tanıdım o yüzden :KK1: şekeri tuzu da azaltırsak olabilir bakalım hayırlısı..

Ben de şimdiden doğum egzersizleri nedir diye araştırıyorum. Normal ve az acılı bir doğum istiyorum. O sebeple suni sancı gerekmedikçe kullanmasınlar istiyorum. Doğumum en doğal şekilde geçsin istiyorum. Çok mu şey istiyorum acaba????:KK1::KK1:

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
bu saydıklarının hepsini hergün tüketiyorum neredeyse
her akşam dondurma çikolata
sabah cay akşam cay :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Ben de şimdiden doğum egzersizleri nedir diye araştırıyorum. Normal ve az acılı bir doğum istiyorum. O sebeple suni sancı gerekmedikçe kullanmasınlar istiyorum. Doğumum en doğal şekilde geçsin istiyorum. Çok mu şey istiyorum acaba????:KK1::KK1:

bence harika:KK76:
sakin sakin doğur
o kadar çok doğum videosu seyrettimki
ya bu yabancı kadınlar nasıl sakin sakin bağırmadan doğuruyorlar
onlar yapabiliryorsa biz niye yapamıyalım
gerçi benden gecti benim ilki sezeryan mecburen bu da öle olcak herhal

bence harika:KK76:
sakin sakin doğur
o kadar çok doğum videosu seyrettimki
ya bu yabancı kadınlar nasıl sakin sakin bağırmadan doğuruyorlar
onlar yapabiliryorsa biz niye yapamıyalım
gerçi benden gecti benim ilki sezeryan mecburen bu da öle olcak herhal

ya canım zaten bizim sancı diye adlandırdığımız olaya adamlar doğum refleksi diyorlar ve bebiş sağlıklıysa kalp atışları normalse hiç bir müdahalede bulunmuyorlar. Sadece anneyi yönlendiriyorlar. Öyle sakin sakin suyun içinde doğum yapmayı çok isterdim. Ama nerde o şartlar ve o anlayışta doktorlar. :KK47::KK47::KK47::KK47:

Yoo olması gereken o.. büyüklerimizi düşünüyorum ben, halam tarlada doğurmuş sonra kalkmış işini toplamış :KK1: sezaryen istiyorum demediğine sevindim cidden.. doktorum normal doğum düşünür müsünüz diye sordu bana, sanki ilk başta sezaryen geliyor artık. bazı kadınlardaki doğum korkusunu da anlamıyorum, bende çok korkuyorum ama sezaryenden dahaaaa çok korkuyorum ve kesinlikle normal doğumun yanında hem bebek hem anne için avantajsız. hastanelerin bazılarında kurslar var bir araştır istersen ilde oturuyorsan özellikle üniversite hastanelerinde. ben tıpta akademisyenim o sayede haberim oldu, bizim uyg. hastanesinde pilates kursu varmış gidemiyorum ben iş yoğunluğundan ama :KK50: yürüyorum bol bol, hafta sonu da ev işi yetiyo artıyo :KK1:

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
bu saydıklarının hepsini hergün tüketiyorum neredeyse
her akşam dondurma çikolata
sabah cay akşam cay :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

canım sorma ya... bende, hele çikolata.. hele o magnum double cikolata var ya.. eşime de dedim bugün almak yok bundan sonra eve, o dolaptaysa bana huzur yok :KK1: diğer meyve sebzelerin yemek düzeninde tüketilmesinde bir sakınca yok zaten bence, atıyorum dolmada maydanoz var diye dolma yemiyorum diye bir şey yok, ama son aylar onları bile kesmeyi düşünüyorum.. o da işler yüzünden, çok sıkıntılı ya tıkı tıkına yetiştireceğim ya da yetiştiremeyip 10 bin lira proje zararına gireceğim ondan korkuyorum. hiç başlamasam bu sefer de gelmez paşamın keyfi, vaktinde doğar ben zaman kaybettiğimle kalırım diyorum :KK1: hayırlısı bakalım, projeye başlamaya karar verip Allah'a havale ettim bu konuyu, inşallah yetiştiririm :KK5:

Yoo olması gereken o.. büyüklerimizi düşünüyorum ben, halam tarlada doğurmuş sonra kalkmış işini toplamış :KK1: sezaryen istiyorum demediğine sevindim cidden.. doktorum normal doğum düşünür müsünüz diye sordu bana, sanki ilk başta sezaryen geliyor artık. bazı kadınlardaki doğum korkusunu da anlamıyorum, bende çok korkuyorum ama sezaryenden dahaaaa çok korkuyorum ve kesinlikle normal doğumun yanında hem bebek hem anne için avantajsız. hastanelerin bazılarında kurslar var bir araştır istersen ilde oturuyorsan özellikle üniversite hastanelerinde. ben tıpta akademisyenim o sayede haberim oldu, bizim uyg. hastanesinde pilates kursu varmış gidemiyorum ben iş yoğunluğundan ama :KK50: yürüyorum bol bol, hafta sonu da ev işi yetiyo artıyo :KK1:

bulunduğum yerde de doğuma hazırlık kursu var ama ben de öğretmenim. İş çıkışıma yetişmiyor. Son 1 ay kala boşluğum olacak. O da geç mi olur acep diyorum. Normal doğum ve dışarıdan müdahalesiz doğumu çok istiyorum. Kendim doğuracam arkadaş işte :KK1::KK1::KK1: En çok suni sancıdan korkuyorum. Umarım kendi kendine başlar doğumum:KK17::KK17::KK17::KK17:

bulunduğum yerde de doğuma hazırlık kursu var ama ben de öğretmenim. İş çıkışıma yetişmiyor. Son 1 ay kala boşluğum olacak. O da geç mi olur acep diyorum. Normal doğum ve dışarıdan müdahalesiz doğumu çok istiyorum. Kendim doğuracam arkadaş işte :KK1::KK1::KK1: En çok suni sancıdan korkuyorum. Umarım kendi kendine başlar doğumum:KK17::KK17::KK17::KK17:

Bende kendim doğurcam :KK1: evde doğurabilir miyim kendi kendime acaba :KK1: şaka bir tarafa inşallah gerek kalmaz, evde dememin sebebi hastaneye gittin mi her şeyi yapmaya başlarlar.. belki senin zamanın değildir. öyle bir endokrinolojik düzen ki aslında mükemmel.. ama sen sancım var deyip hastaneye gittiğinde kimse senin zamanını beklemiyor genelde maalesef.. böyle de düşünüp korkmamak lazım ama işte. şaka bir yana hayırlısı olsun inşallah, hiç bir şey anlamadan gelsin geçsin..

X