2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Benimde koltuk altim hatta asagisida kararmis yeni farkettim heeeee bide hani asagidan göbek deliğine çizgi oluyoya benim hafif belirginlesmis sizdede varmi:?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Evettt benim de o cizgi belirginlestiiiiii
Bazen anne oldugumu idrak edince tuhaf hislere kapiliyorum.

kız o özelde 20 lira bişeydir
çok tutmaz
zaten glikozunu alıon kendin öle gidiyon
ama bence aile hekimine sor
bi yerde yapılıp niye başka yerde yapılmasınki:44:

annende yoksa sende de olmaz
var mı??

ooooooooooooo ittifak kurmuşunuz
ne kurarsanız kurun
o memeler sar kaaa caaakkk
sektirceniz dizlerde

RTÜK geldi vallahi geldi.

Evet arkadaslar memelerin sekli kesinlikle degisecek doganin kanunu bu, yercekimi.
Ki dogumda degismese zaten yaslandikca da degisiyor.
Simdiden elveda diyip alissak cok iyi olacak.
Sadece sarkmanin orani degisecek kisiden kisiye o kadar.
Yalniz bu bizim güzelligimizi elimizden almayacak, anne güzelligi olarak degisim gecirecegiz o kadar.
Bu da benim avutma modelim.

annende yoksa sende de olmaz
var mı??

Simdilik yok ama hamilelik sürecim anneme hic benzemedi. Basima ne geldiyse hicbiri anneme olmamis durumda.
Catlaklar konusunda da endiseliyim o yüzden bir de genelde okuyorum, 30. haftalardan sonra catliyor diyorlar.
35. haftada hic yokken birden bire catlayanlar var...
:26::26::26::26:

Ya ben epidural felc riskinden korkuyorum birazcik, cok nadir bir olay degil mi bu? Yani güvencesi riskinden yüksek?

epidural normal dogumu cok arastırdım canım yaptıranlar cok memnun agrısız sızısız dogurmuslar .risk sezeryanda da var herseyde var sonucta bellı bır operasyon..umarım normal dogum yaparım tabı epidurallısınden digerıne cesaret edemıyorum ne yalan söyleyeyım :)

yok gitmedim canm ya
haftaya gidicem bakalım
yazarım buraya

ha bu arada şeker yüklemesi yaptırdım
allaha şükür bu sefer bişey çıkmadı

ilk hamileliğimde gebelik şekerim vardı
çok zor

BU gebelik şekerı bendede çık sen naptın biraz bılgı verırımısın benı diyetisyene yyolladı

Son düzenleme:
Şeker kaçıncı haftalarda ölçülüyor.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hobaaaaaaaaa glikoz mu alıyorum ? Nerden alıyorum nasıl alıyorum :)

şincik şöyle oluyor ;
eczaneye gidiliyor
ve deniliyorki kardeş ben şeker yüklicem
şööle bana en şekerlisinden 75gr bi gazsız glikoz ver deniliyor.
gazsız olsun çünkü gazlıları mide bulandırıyormuş ( söyleyenlerin yalancısıyım)
glikoz alınıyor ,aile hekimine gidiliyor
aç karnına bi kan alınıyor..
hemen akabinde glikoz içiliyor..içildikten 1 saat sonra tekrar kan alınıyor..
sonra bir daha 1 saat sonra kan alınıyor
yani
1. açlık şekeri değeri
1. saat şeker değeri
2.saat şeker değeri
sonuçların oluyor nur topu gibi

evet canım belden iğne ama benim ilk doğum belki de deli cesareti :)druma güveniyorum belki de ondan

Dogru haklisin canim. Normal dogumun dahi kendine göre riskleri varken... Ben de henüz dogumu arastirmaya baslamadim aslinda, düsünmek istemiyorum gibi bir sey.
Epidural isteyecegim büyük ihtimalle, benim aci esigim düsüktür, nazliyimdir da. :) Digerine ancak dogum cok cabuk gelip, cok hizli gerceklesirse katlanabilirim herhalde.

Ay gecen bir cafede arkadasimi bekliyodum, bizim kiz tekmeleyince öyle elimi göbegime koymus oturuyordum. Kadin agriniz mi var dedi, dalmisim ya ondan sorunlu göründüm herhalde. Yok yok kiz tekmeliyo dedim. Heh iyi tekmelesin tekmelesin dedi. Sonra kendisinin hemsire oldugunu doguma 22 yasindayken girdigini ve o günden sonra ne evlendigini ne cocuk sahibi olmak istedigini söyledi. Agrisi cok beter dedi.

Icimden sagol ya iyi destek oldun diye gecirdim. Ne geveze insanlar var hayatta dedim gectim.
Milyonlarca kadin doguruyor yeryüzünde di mi ama?

gerçekten şu an biraz avundum gibi sanki

Allah razı olsun bilgiler için

Ama bana hastanede yapılacaksa yarın kontrolde, glikoz orda vardır aldırmazlar herhalde.

gerçekten şu an biraz avundum gibi sanki

Esim beni öyle kandiriyor valla ben de inaniyorum.
Vücudun anneliginin parcalarini tasiyacak bundan daha güzel ne olabilir diyor.
Ben yapamazdim, sen yaptigin icin hep hayranlik duyacagim diyor.
Sürekli fit ve harika bir vücut derdim olsaydi, vücuduna odakli yasayan bir meslekten secerdim esimi diyor, manken, güzellik uzmani, spor hocasi vs.

Ben de sakinlesiyorum.
Ama cidden düsündükce "kizima feda olsun" diyorum. Her yasin ayri bir güzelligi oldugu gibi eminim anneligin de öyle olacaktir.

Kuzenim karisida normal epidural oldu ama çok bagirmis görünmesi olan kuzenim dedi eğer normal doğum yaparsan gelmem dedi..birde kesi mi ne atıyorlarmis makata kadar kesmiş çok zorlanmis ..kuzenim epidural sezaryan oldu adi bu heralde belden uyuşturmali oda tamamen bayıltilmak istiyordu ama dokturu ikna etti çok memnun kaldi.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

wallaha mı
deme kız
ilk hamileliğe güveniyorum ben
onda olmadı diye rahatım ama
bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…