2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

Annem yerim ben senin minikini
Ne güzel ne güzel bebişlerimiz gayet iyi...Doktoru beğenmene sevindim
bakalım benimki neler yapacak ayyyy çok heyecanlı..Peki annem
cd,görüntü filan veriyor di mi?

siz konuştukça içim ürperiyor hiç bir ağrı diş ağrısı kadar yakmıyor insanın canını ya en büyük korkum diş ağrısı sırf kalsiyum olsun diye devamlı süt içiyorum dişim için. bi arkadaşım geçen sene hamileliği boyunca diş ağrısı çekti inat etti yaptırtmadı ilaçta kullannamdı bebeğe zarar veriri diye. doğuma gitti çıktı bize dediki diş ağrımın yanında doğum hiç bişeydi walla dedi çok güldük ona kızcağızın canı o kadar çok yanmışki dişten doğum ağrısını öenmsemedi normal doğum yaptı. hatta her konu açılınca diyor ya abartmayın doğum sancısını bişey yok diş kadar acıtmıyor diye. o yüzden diş korkutuyor beni doğumdan daha çok :)

cnm o işlere annem bakıyor sağolsun.yaz bebekleri olacağı için 3-4 tane pazen kumaş alıp terziye vermiş.serin tutar demişti.teşekkürler bilgi için

Günaydın kızlarr.. nasılsınız? Hazırlıklar nasıl gidiyor? benim gibi bebek arabası konusunda işin içinden çıkamayan var mı acaba? Çıldırttı beni yaa.. Bebeconfort elea ile başladık araştırmaya, beğendik. hiiç kalmadı elimizde dediler. Concord neo alalım dedik ki indirime girmişti. 2 defa sipariş verdik. Kapalı kutu denilmesine rağmen teşhir ürünü geldi. İyice zıpladı sinirlerimiz..Kamanyada bitti indirimde kalmadı. Biz de arabasız kaldık. Şimdi concord neoyu alamayacağımız için (1900 tl çünkü) vazgeçtik. Kraft twist modelini araştırdım dün. Çok olumsuz yorumlar da var memnun kalanda. Chicco I-move modelini de araştırdım onda çokk ağır fln yazmışlar. Çok karrarsız kaldık. Kim ne aldı bebek arabası olarak benimle paylaşırmısınız?? Bebeconford elea mı alsam diye düşünüyorum şimdi..

Gunaydin kizlar.dogum iznine ayrilir ayrilmaz saclarimi kestirecem.bu model nasil.kac ayda toplanacak kadar uzar bi bilginiz var mi.
.Eki Görüntüle 648186

Muhteşem bir kadın muhteşem bir saç modeli :) bende bu kadar yakışacağını bilsem hiç düşünmeden kestirirdim.Ortalama ayda 3 santim desek(kişiden kişiye değişir saç uzama süresi benim 3 cm)5 ayda küçük bir sıçan kuyruğu toplarsın saçını.Uzun süre küt katlı saçın olur bu süreçte...Ama en rahatıda yıka çık..ne fön ne kurutma zahmeti azıcık köpükle şekil ver süper olur.

Bugün bebişlerimin cinsiyetlerini öğrendim. Teyzeleri ikisi de KIZ. İsim düşünmek lazım.:26:

Rabbime binlerce kez şükürler olsun.

Teyzesi onlara kurban olur yerim ben kızçelerini
Maşallah annesi

kızlar bu arada benim en son derlediğim liste şöyle;

BEBİŞİMİN İHTİYAÇLARI

EŞYA
-beşik,beşik yatağı (sevi bebe viscon)
-ana kucağı
-nevresim takımı
-Bebek yorganı yastık kaz tüyü
-bebek arabası

BANYO MALZEMESİ
-şampuan,bebek yağı,banyo köpüğü,(bübchen)
-bebek çantası bübchen
-tırnak makası, törpü,saç fırçası takımı (bebklere özel) chicco
-küvet,küvet filesi,kova sevi bebe
-banyo süngeri (selilozik olması tercih) chicco
-dijital ateş ölçer
-OTRİ burun aspiratörü
-havlu

KIYAFETLER
-hastane çıkışı(yenidoğan)
-iç zıbın
-çıt çıtlı badi (uzun kol)
-çorap(uzun olsun)
-penye battaniye
-şapka ,eldiven(penye,lastiği sıkı olmasın)
-pijama takımı (kolları kendinden eldivenli olması rahat ettirir)
-tulum
-patikli pantolon
-önlük
-ağız bezi

ALT DEĞİŞTİRME
-Bol pamuk
-ıslak mendil(ilk 3 ay ''uni baby'' saf su ve pamuk olduğu için zararsız)bol miktarda:)
-bebek bezi(yenidoğan)prima
-pişik kremibepanthol
-alt açma bezi(kullan at) canbbebe

BESLENME
-emzik kutusu
-biberon(yenidoğan 1 numara) dr.browns
-emzik(yenidoğan 1 numara,damaklı slikon uç) chicco nuk
-Göbek bağı için alkol
-Mama:esema 1
-mama kaşığı
-Süt saklama poşeti
-Bebeğe rezene damla

ANNESİNE:)
-bol miktarda ped
-göğüs pedi
-hasta bezi
-pijama takımı, sabahlık
-emzirme sütyeni(en az iki tane)
-Manuel göğüs pompası chicco biberonlu
-disposeble külot (tek kullanımlık) (hasta bezi için)
-Humana çay
-Lansinos göğüs kremi
-Dalin sıvı deterjan

Son düzenleme:

Bendede teori bol pratik çok az aslında yavaştan başlamak lazım.Malum son aylarda sıcaklardan zorlanacağız.

Bendede teori bol pratik çok az aslında yavaştan başlamak lazım.Malum son aylarda sıcaklardan zorlanacağız.

ben doğum için önümüzdeki ay memlekete gideceğim cnm,artık orada halledeceğim inş. ama dediğin gibi son zamanlar yürümeye bile halimiz kalmayacak,yavaş yavaş almamız lazım

Gününüz aydın olsun temmuz annelerim
Biz yine geldik sabah sabah 2.doz tetanoz aşımızı da vurulduk
rahatladık.Ben aşı manyağıyım çok severim aşı filan
Biraz garibim kusura bakmayın..Küçükken de şurup içmek
için hasta numarası yapardımYaramaz bir kızçeymişim
anneme kaynana edasıyla laf sokarmışımÇok edepsizmişim
ben totoma,totoma vursunlar diye yaramazlık yaparmışım
Aşı ilk dozdan daha hafifti,ağrım,sızım yok.Korkmayın HAYDİ
TEMMUZ ANNELERİ AŞIYA...Yoksa ben gelir
aşı yaparım size.Babamızla kahvaltımızı yapıp pc başına oturduk
Ve cuma günü aşkımın doğum günü onun için planlar yapmaktayım
Evde baş başa mı?dışarıda yemek yiyip eğlenmek mi?karar
veremedim ama benimki ev kuşu olduğu için ev daha çok hoşuna gidecek
Bu yüzden vede yapabileceğim menüyü planlıyorum,yarın heediye almak
için dışarıya çıkacağız kızçemle...Dualarınızı da okuduk canlarım
Kızçemle meleklerinizi öpüyoruz kocaman.Allah'a emanet olun

Canım anladığım kadarıyla 2li 3li 4 li testlerin olumlu çıktı bu sebeple dr un aciliyet görmedi.Bence aksine endişelenmeyip rahat olmalısın.
Bence geç değil endişe etmene gerek yok

2 li testle 4 lü testi yaptı doktorum sadece canm ewet temizdi ikiside. Saol yorumun için haklısın gerek görmedi aciliyete demek

Canım ben de bugün tetanos aşısının ilk dozunu vuruldum,2.doz bir ay sonra. Normalde 5dozmuş hamilelik sürecinde 2doz, sonrasında da diğer dozlar.Eğer diğer dozları tamamlarsak diğer bebeklerde yeniden vurulmaya gerek kalmadan ömür boyu bağışıklık sağlanmış oluyormuş. Sonraki dozlarımızı da ihmal etmemek gerek yani

Son düzenleme:
iyi akşamlar herkesciklere kızlar bu ara çekirdeğe acayip kafayı taktım her gün yiyorum acaba bi sakıncası varmı bilen varmı
ayy sorma bendee ama kabak cıkırdegı cnm hheh

ah ah bayılırım tuza o kadar zorki frenlemek kendimi
tuzlu yememe ıcın sofraya tuz yasagı koyduk koymuyoruz artık ve ben kendı kendıme azalttım hheh bınde bır atıyorumm hehe

Bugün bebişlerimin cinsiyetlerini öğrendim. Teyzeleri ikisi de KIZ. İsim düşünmek lazım.:26:

Rabbime binlerce kez şükürler olsun.
haydı gozunuz aydın cnm sag saglım kucagına alırsın ınsl

kızlar face de sayfam var artık bişeyler yapıyorum kendimce çok cici loğusa taçları falan mevcut ilginizi çekerse beklerim öpüldünüz..

www.facebook.com/rüzgar keçe desing
sayfan acılmıyorr

tamam dır cnm ınsl baslıyorumm
bısde ıkıncı dozu cuma olduk cıdden ılkın gore hafıf vucud alısıyor demekkııııııııııııı

Evet canım bugün ebe de aynı şeyleri söyledi ve aşı kartımıza
randevu tarihini yazdı..İhmal etmemek lazım kesinlikle

günaydın anneler bişey surucam ben 20.haftama girdim daha aramadı aile hekimim bu hafta giderim sanırmı ama bazılarınız 2.dozu vurumuş ilk doz ne zaman ikinci doz ne zaman acaba ya

Kimse bebek arabası almadı mı ya da araştırmadı mı Kızlar????

Canim biz twist rlx aldik.eve geldik kurduk hemen.bi hava yastigi eksikben tavsiye ederim.kullanimi takip cikartmasi supet kolay.gittik magazadan sifir kutu actik herseyini kontrol ettik aldik.her arabaya olumsuz yorum yapan olur canim.herkesin beklentisi farklidir.alisveris merkezine gidince her 5 arabadan 3 u twist.bence al.

Evet yaa cok pratik.benim saclarim cabuk yaglanir.hergun banyo yaparim.o yuzden kolay olur.7 ay evde olacagimi dusunursem toplanir o zaman.sagol tatlim.eger model yakisirsa surekli boyle kestiririm

günaydın anneler bişey surucam ben 20.haftama girdim daha aramadı aile hekimim bu hafta giderim sanırmı ama bazılarınız 2.dozu vurumuş ilk doz ne zaman ikinci doz ne zaman acaba ya
zamanın gelmıs cnm yaa sen gıt sorr hekımınee kıı 18 .haftadan ıtıbaren dıye bılıyorum bennn ben artık dogumdan sonraya kadr asım kalmadııı heheh tavsıyem dusunu alda gıt 3 gun banyo yasak oluyorrr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…