2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Sol Bacağıma Kramp Girdi Sanırım..
Kendimi Hiç İyi Hissetmiyorum..:KK14:

Sizlere de Bu Tarz Şeyler Oluyor mu ?
Temizlik Yaptım Ondan Olabilir mi ?

Bir de İstanbul'da Yaşayan Gebe Arkadaşlarım Önerebileceğiniz Doktor Var mı ?
Doktor Arayışındayım..
Aklınızın Bir Köşesinde Olursam Çok Sevinirim..

cnm bacak kasılmaları ve krampları çok normal herkeste olmaz ama bağzı hamilelerde oluyo endişelenme
ist neresinde oturuyosun ona göre dr. sölüycem :)

çok şükür ara sıra kasık ağrısı ve sık idrara çıkma dışında hiç bir problem yok .. umarım böyle devam eder ..2düşük yaşadığım için endişelerim fazlasıyla var ama kalp atışlarını duymak çok rahatlattı beni..:nazar:

cnm merhaba ben de 1 kımyasal yasadım oyle korkuyorum kı anlatamam...degerler hep 2 ye katlandı bugun tam 5 haftalık oldum yarın kese ıcın gıdıcem nsallah gorurum...

canım merhaba kullandığım ilaç folbiol günde 1 kullanılıyor.12.haftaya kadar devam edeceğiz..ben aile hekimi hemşiresiyim sormak istediğiniz soru olursa buyrun :KK49:
yarn 5+1 olcam cnm allahın ıznıyle ama gorebılırmıyım acaba keseyı bir de bazıları alttan muayeneye karsı bana bu konuda da bılgı verır mısın cnm?

merhabalar herkese kesemiz oluşmuş kalp atışını ne zaman duyarız sizce?
cnm kesey tam kac hafta kac gunlukken duydun acaba?

selam herkese bol huzurlu mutlu pazarlar. İyi dinlenin hafta içi çok ihtiyacımız olucak:) Hamilelik ve bebek bakımıyla ilgili kitap almak istiyorum.Tavsiyeleriniz varsa paylasırsanız cok sevinirim ihtiyacı olan belki başka arkadaşlar da vardır.

guya kalp atis hizi dakikada 140 ve ustuyse bebek kiz, 140 altiysa bebek erkek oluyormus. ne derece dogru bilemem:KK53:

hanımlar böyle şeylere inanmayın bi gebenin 6 aylık izlemin de 120-180 arası hatta 110 bile civarında çıkabilir böyle şeylere inanmayın Allah bilir..

cnm merhaba ben de 1 kımyasal yasadım oyle korkuyorum kı anlatamam...degerler hep 2 ye katlandı bugun tam 5 haftalık oldum yarın kese ıcın gıdıcem nsallah gorurum...

yarn 5+1 olcam cnm allahın ıznıyle ama gorebılırmıyım acaba keseyı bir de bazıları alttan muayeneye karsı bana bu konuda da bılgı verır mısın cnm?

cnm kesey tam kac hafta kac gunlukken duydun acaba?

korkunu çok iyi anlıyorum ama iyi düşünelimki iyi şeyler olsun..korkma hcg değerleri korkunu azaltması lazım değilmi sevindim adına hayırlı olsun..keseyi görürsün ben 6+2de vaginal ultrason ile kalp atışlarını ve bebeğimi gördüm ..vaginal ultrasonun hiçbir zararı yoktur sakın korkma ... eğer bekleseydim 2 hafta daha korkularımla devam edicektim ama vaginal ultrasonla suan çok rahatım umarım rahatlatabilmişimdir seni... :KK49:

korkunu çok iyi anlıyorum ama iyi düşünelimki iyi şeyler olsun..korkma hcg değerleri korkunu azaltması lazım değilmi sevindim adına hayırlı olsun..keseyi görürsün ben 6+2de vaginal ultrason ile kalp atışlarını ve bebeğimi gördüm ..vaginal ultrasonun hiçbir zararı yoktur sakın korkma ... eğer bekleseydim 2 hafta daha korkularımla devam edicektim ama vaginal ultrasonla suan çok rahatım umarım rahatlatabilmişimdir seni... :KK49:

ayy rahatlattın tabıı cnm bnm ya cok tesekkur ederım ben suan 5+0ım allahın ıznıyle haftaya gororum ınsallah kalp atıslarını allahıma sukurler olsun bu ruya bıtmesın nolur....:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

ayy rahatlattın tabıı cnm bnm ya cok tesekkur ederım ben suan 5+0ım allahın ıznıyle haftaya gororum ınsallah kalp atıslarını allahıma sukurler olsun bu ruya bıtmesın nolur....:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

boyu 5.9mm dedi dr.yanlış hatırlamıyosam.seninki ne kadardı.yaaa ben ultrasonda uzun uzun izlemek istiyodum bebeiğimiii

canım benim 10,2 mm.ama benim sat tarihime göre 9.hafta oluyor.doktorum bu ölçüme göre kaç haftalık oldugu kesinleşir dedi.ölçüme görede 7 haftalıkmış.

ay-she ciğim suay cığım beni listeden çıkarırsanız çok sevinirim..
çok üzgünüm ama böyle..
tüm dualarım sizlerle..

buarada pembetoka ya Sabah Sabah bende eşime diyorum izin al şöyle yazlık 1yerlere gidelim ben stressiz kahvaltı yapayım denize gireyim ay senin kahvaltı nasıl çekici geldi acık uyuyup eşimi kaldırıp balkonda bari yapalım :KK16:

Yazdıkların tam benlik
Bu havada deniz ısınmaz ama donarsın:))
Deniz manzaralı bir bahçe,bahçemde çayımı yudumlarken çocuklarım koşuşturcak,huzurlu mutlu sakin bir hayat......
Benim bahçem yok bu yüzden hava güzel oldukça annemlere kaçıyorum
Yazın bu planını gerçekleştirebilirsen bebek doğmadan iyice dinlenmiş olursun:))

günaydın
çookk kötü başladım güne
bulantıları benim kadar ağır gecen yok sanırım, aman olmasın da
hastahane yolu göründü bugün yine
bi kaç saate kalmaz gideriz bu gidişle:KK37:

ay-she ciğim suay cığım beni listeden çıkarırsanız çok sevinirim..
çok üzgünüm ama böyle..
tüm dualarım sizlerle..

canım çok üzüldümm :KK43: :KK43: :KK43: hyırlısı olsun ınsallah en kısa zamanda tekrar nasib eder Rabbim :KK43: :KK43: :KK43:

slm kızlar bizde geldik
pzt randevumuz var rahatım sanki bebiş yok ne kasılma ne bulantı yemek maşallah ama uyku erken den geliyor kociş geç gelice gece 3lere kadar otururdum şimdi 11 de uyuklama başlıyor gecede saat başı uyku ve bol rüya :KK14:
aman ilkinde herşeye dikkat etmiştim otobüsler tepeleri geziyor diyip aşağılardan binmiş hafta sonu gezmelerini kaldırmış hersabah düzenli kahvaltı cevizler bademler olma:KK14:ınca olmuyor ozaman herkeze haber vermiş herkezide kendimizle üzmüştük busefer kardeşim dışında kimseye söylemicez dedik yine dayıssı ananesi duydu durmadı çenemiz daha da çok kocanın çenesi arkadaşlarıda biliyo şimdide aranmaktan bıktım beni geriyosunuz ben düşünmüyorum diyorum sağolsunlar ama ben de takıyorum ister istemez siz yaptınızmı böyle bir hata kimler biliyor bebişi :)

canım benım de kayıpalrım var biz de herkese sölemeyelım dedik annem kardesım
kayınvalıdem gorucmem fln bilioalr sadece kendı ailelerimiz yani ınsallah bi sorun yasamayız da hepsine açıkalrız

ben bugün bebeğimi ve kalp atışlarını gördüm.o kesenin içinde küçücük şey nasılda oynuyordu.o kadar rahatladımki anlatamam.rabbime binlerce kez şükür olsun.

canım en güzel hadı gözün aydın aramızda 1 gun var bende gıtsem görürümuyum kı acaba yaaa
ama randevum4 hazıranda pıffffffffffff...... :) neyse bebısım ıyı oslunda :)

kızlar çok çok mutluyum Allahıma şükürler olsun
18.05.2012 değerim 44.64
20.05.2012 değerim 74.50 daha sonra dr. bana teste gerek yok nasılsa 2 ye katlamış demişti ama benim için rahat etmedi
24.05.2012 değerim 144.90 olmuş tabii değer 2 ye katlanmamıştı dr. dış gebelikte olabilir dedi veya boş gebelik 2 gündür öldüm moral bozukluğundan

dün kendisi çağırmıştı ve ulturasonla baktı rahim 11 mm olmuş kese falan yok tabii tüplerime baktı solda hiç bi anormallik yok dedi sağa baktı sağ yumurtalığından hamile kalmışsın dedi ama sağ taraftada dış gebelik görünmüyo dedi yarın yani bu gün için tekrar test istedi büyük ihtimal kendiliğinden düşücektir olmazsa değerine bakarız ona göre ilaçla düşürrüz dedi aynı zamanda benim daha önceki kürtajdan dolayı yapışıklık olabilir demişti eğer ilaçlada kanayamazsan dedi ben tabii yine moral bozukluğu falan eve geldim bütün gün temizlik yaptım kaldırdım indirdim sigara içmiyodum dün bi paket sigara içmişim can sıkıntısından yapmadığım kalmadı sırf unutmak için dua ettim inşlh değerim iice düşmüştürde ilaca falan gerek kalmaz die bu gün eşimle çok umutsuzduk ve kan vermeye gittik eve geldik internetten bi baktık değer 2 günde 2 katından fazla artmış :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

26.05.2012 değerim 325.47 olmuş yok dedim yine ümitlenmiyelim hemen aradık dr. dr.um şok oldu sen beni öldüreceksin die bağırdı :)))) değerin çok güzel artmış ama nasıl oldu bu falan dedi neyse perşembe gününe çağırdı bakalım neler olup biticek yine ilaçlarıma devam çünki o değerden sonra bana ilaçalrını bırak demişti sanırım kızlar dün ragaip kandilinin uğuruna böle bişey oldu çokta dua etmiştim :26::26::26::26::26::26::26:

canım yazını okuyunca şunu farkettim :) sen o gün rahat bi gün gecırmıssın kendını sıkmamıssın kasmamıssın
ve bebısın de oh bee azcık pozitif ol be annecım surda adam gibi büyümeye calsııyoırum demsı ehhehe :)
çoks evındım canım çok ınsallah sorun yasamayız hıcbırımızz

Sol Bacağıma Kramp Girdi Sanırım..
Kendimi Hiç İyi Hissetmiyorum..:KK14:

Sizlere de Bu Tarz Şeyler Oluyor mu ?
Temizlik Yaptım Ondan Olabilir mi ?

Bir de İstanbul'da Yaşayan Gebe Arkadaşlarım Önerebileceğiniz Doktor Var mı ?
Doktor Arayışındayım..
Aklınızın Bir Köşesinde Olursam Çok Sevinirim..

canım kramp genelde don aylarda artan kan basıncı ve vücut yukunden dolayı ve bi de bebegın
sendekı magneyumu kalsiyumu sömürmesınden dolayı kaynaklanır
yanı kramp tam orlk magnezyum eksıklıgınden ve biçimsiz hareket etmekten fln kaynaklanıyo
su ankı normal bişi bence gebelıkle alakası oldugunu snamıyorum....ben yazın cok kramp cejkerım genelde
dr sen magnezyumu terle atıyosun yazın daha cok terlediğin için devamlı magnezyum alman gerekıyo demişti

günaydın
çookk kötü başladım güne
bulantıları benim kadar ağır gecen yok sanırım, aman olmasın da
hastahane yolu göründü bugün yine
bi kaç saate kalmaz gideriz bu gidişle:KK37:

günaydın canım haftasonu eskısehırdeydım ve o kadar az bulantım oldu ki şaşırdım
dedım herlade gecıcek bulantı ohhh dedım :) otobsute fln hele hıııc bulanmadım
istanbula ayak basar basmaz bulantım basladı bu nası bişey bılmıyorum bugun artık bulanmayı coktan
aştı resmen ha ksutum ha kusucam hakkımızda hayırlısı olsun
canım bebıslerr ıyı olsun da :)

günaydın Arkadaşlar 4 gün dinlenip bugün işe başladım. Kafam pek iyi degil bulantılardan sabah cıkarınca rahatladım ama malum haftalardayım giderek artmasını bekliyorum bakalım dua ile

Selam Arkadaşlar herkese

Bende 7 haftalık hamileyim. Bende 10 günlük istirahatten sonra yeni başladım işe. Bende idrar yolu enfeksiyonu oldu. idarda bol bakteri çıktı. 2 gün hasteden yatmıştım serum tedavisi gördüm sonra doktor 1 hafta istirahat verdi.Annemde kaldım. Kızlar dikkat edin idrar yolu enfeksiyonlarına valla çok kötü bende belirtisi yoktu. doktor bir takım testler isteyince çıktı. Neyse şimdi iyiyim. işe başladım.ama bir sürü ilaç içiyorum :KK43:(
Bir de mide bulantılarım oluyor sabah aç karnına öğürtü geliyor. Midede boş olunca istifra edemiyorum yeşil safra yada beyaz mide asiti çıkartıyorum. İnşallah çabuk geçer kızlar bu topiğe yeni keşfettim. Herkese Allah'tan hayırlısını dilerim.Allah sağlıkla mutlulıkla ile bebeklerimizi kucağımıza almamızı nasip etsin inşallah :)

Selam Arkadaşlar herkese

Bende 7 haftalık hamileyim. Bende 10 günlük istirahatten sonra yeni başladım işe. Bende idrar yolu enfeksiyonu oldu. idarda bol bakteri çıktı. 2 gün hasteden yatmıştım serum tedavisi gördüm sonra doktor 1 hafta istirahat verdi.Annemde kaldım. Kızlar dikkat edin idrar yolu enfeksiyonlarına valla çok kötü bende belirtisi yoktu. doktor bir takım testler isteyince çıktı. Neyse şimdi iyiyim. işe başladım.ama bir sürü ilaç içiyorum :KK43:(
Bir de mide bulantılarım oluyor sabah aç karnına öğürtü geliyor. Midede boş olunca istifra edemiyorum yeşil safra yada beyaz mide asiti çıkartıyorum. İnşallah çabuk geçer kızlar bu topiğe yeni keşfettim. Herkese Allah'tan hayırlısını dilerim.Allah sağlıkla mutlulıkla ile bebeklerimizi kucağımıza almamızı nasip etsin inşallah :)

hoşgeldin ve gecmiş olsun

idrar yolu enfeksiyonu bende gecirdim. toz bir icecek verdiler tek seferlik birde antibiyotik suan iyiym sükür. İdrar testi her gebeye yapılan ilk testlerdendir, cünkü gebelikte ph degiştigi icin cogu kadında olur. Temizlik alıskanlığından da degildir bu fiziksel bir degişim sonucu da olabilir demişti doktorum. bu nedenle arada idrar testi isterler hastalardan

X