2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
merhaba arkadaşlar,bende nasipse 2013 ocak annesi olacağım.Şuan 6 haftalık 2 günlük ama hiç bir belirtim yok onun için tedirginim kızlar

canım her hamilelik farklıdır..kimi hiç hamile kaldığını bile anlamaz, kimi 9 ay kusar yatar...

ne güzel rahat bir hamilelik demek ki.. kanda ya da idrarda kesinleşti mi gebelik? ya da ultrasonda?

merhaba arkadaşlar,bende nasipse 2013 ocak annesi olacağım.Şuan 6 haftalık 2 günlük ama hiç bir belirtim yok onun için tedirginim kızlar

merhaba canım hoşgeldın :) hayrılı olsun boşver belirtileriş takma kafana relaxx ol :)

ben bizzat söyleyip dalga geçilenlerdenim...mesela o zaman 20 haftalıktı ve gerçek anlamda hissetmiyormuşum demek ki..22. haftada buradayım demişti.

eheueheu ınsan zaten gercekten o sert tekmeyı yıyınce tüh bee amma rezıl olmusum mıllete dıo

ben de 20 hafta gibi az az hissetmeye baslamıstım 23. hafta bi tekme attı göbegime sütlac kasesi koymsutum sütlaç yıyodum

kase yerınden oynadı öle vurdu ama benım kzıcem çok harekletlıydı teyzesii bebekten bebege de değişiyor :)

cnm biliyorsun ilk 3 ay çok önemli kilo vermeye çalışma sakın hiç zaten kolay kolay kilo alınmıyor ilk aylar . benimde kilolarım var maşallah senin boyun fiziğin çok güzel . ben 160 68 kiloyla başladım :) bana doktor şişmansın bile dedi ama hiç takmıyorum . bana doktor sıkı şeyler giyme dedi zaten giymem bence daha rahat oluyor bol şeyler .

arkadaşlar bide bir şey sormak istiyorum doktor kontrollerine ne zaman başladınız ben haftaya gitmeyi düşünüyorum inşallah 7 haftalık olunca kalp atışları da duyuluyormuş 7 haftalık olunca

ben hamile kaldığımda eşim elini karnıma koyar, "bu göbek mi bebek mi" derdi zaten 5 aylık hamile gibi başlamıştım, üçüz doğuracak gibi bitirdim...şuan başladığım kilodan 3 kilo eksiğim...ama göbek var tabii

canım ben 79 kg idim hamıel kalıcam diye 69 a kadar düştüm su an da 72-73 oynuyorum aşşa yukarı

daha önce doğum yapmıs olmama ragmen göbeğim yok sarkıklıgım yok ama gecen hamılelegııdme basne olrk gensıulemsıtım ne

yapsam yakamadım onları bende dedim amaan nasılsa trekrar hamıel kalınca ınsallah gene olucak toptan verırım dedim basen masen

gebelıkte ancak gevseme ve rahatlama türü sporlar yapmak daha sağlıklı yoksa göbeğimi eriteyım diye mekık sınav ne bıleyım o tür şeyler

zararlı eğer öğünlerini az az ve sık sık yaparsan böle düzenlersen ilk 4 ay kılo dahı verebılırsın ben su an bulantı yasadıgım cıın henuz

düzen oturtamadım ama bulantım bi azalsın ınsallah 4. aya kadar 70 olmayı hedefliyorum çok ciddi büyük kılolar verip aç kalmadıgın sürece

gebelıkte zayıflamak mümükün ve bir zararı yok ama spor yapmak zorlanmak yasakk gebelıge uygun esneme gevseme haareketleri yapabılırsın ancak

diye biliyorummm

arkadaşlar bide bir şey sormak istiyorum doktor kontrollerine ne zaman başladınız ben haftaya gitmeyi düşünüyorum inşallah 7 haftalık olunca kalp atışları da duyuluyormuş 7 haftalık olunca

sık sık gitme şansın yoksa bekleyebilirsin tabii.. ama zaten içinde şüphe var sanırım...imkanın varsa yarın git, gebelik tesbiti için. ben 6 haftanın sonunda gitmiştim, kalp atışı da başlamıştı sanırım erken döllenmeydi

canım erkenden baslamak önemli neden dersen

Allah korusun aben bebek tüplere yerleşiyor dıs gebelıkoluyor yanı bu önceden anlasılıp gebelık sonalndırılmazsa

kadın tüplerınden bişrisini kaybedıyoor bu acıdan gebelık öğrenılınce kese goulebılıcek gibi olucna ki 4-5 haftalıkken

gözükmekte yarar var zaten dr kalp atısı için tarıh verıyo o zamand akalp atısı ıcın gıdıyorsun tabı arada allah korusun

kanama ağrı sancı vs vs hissedersen bu durumalşrda da doktoruna gitmen laızm mutlaka

aslında 7. haftada gitmek güzel neden kalp atısını kesyeı bebegı gor gel temız iş ama işte bunun bi de riskleri var

o risklerle karsılasmamak ıcın erkenden gözükmek en ıyısı :)

canım maalesef benim o imkanım yoktu, kanda belli olduktan 2 hafta sonra kadındoğuma gidebilmiştim ve o iki haftam zehir olmuştu. ya dış gebelikse, ya kalbi atmıyorsa diye..arkadaşın da öyle bir durumu varsa boşa tedirgin etmeyelim. beta hcg değerine göre bir şeyler diyeceğim.

su içemiyorum ya mide bulantısından dolayıda akşamları yemek yiyemiyorum ne yapıcam bilemiyorum :26:

oooh saçlı bir bebiş geliyor tokaları hazırla...

ama su içmezsen tansiyonunu ayarlayamazsın ve tansiyonundaki bozukluk bebeğin beslenmemesine yol açar. iç iç kus önemli değil. vücut gerekeni alır zaten...pet şişeyle su yanında olsun, 3. kolun gibi,kolunun uzantısı gibi 9 ay ayrılma sudan. bir yudum çek, bırak.sürekli bunu yap,3ltnin bittiğini anlamayacaksın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…