2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
herkese merhaba :KK51:
su cinsiyet seysini yapamadım ben. kocamla dogum yılımız aynı cunku :26:
midem bulanmakla bulanmamak arasında sınırda.. ama rahatsız ediyo beni bu durum :18:
gobeginizi sıkan seyler giyiyo musunuz?

suanda göbegi sıkan bişiler giymenin sakıncası yok pirinc tanesi kadar bişi zaten

dediğim gibi rahmi hissetmek için bile erken bir dönem.. ki rahim duvarı kalındır ve o minnacık keseyi hissetmen mümkün değil.zaten hissetmek istemezdin çünkü o kadar narin ki henüz, hissedebilmen zarar görebilecek yerde demek olurdu..

acelenizi anlıyorum.hemen hissetmeki orada olduğunu bilmek istiyorsunuz.

bu halinizi bir gün içerideki yumurcak kaburganıza "buradayım, sağa yatma, sola yatma, yüzüstü yatma, popom ezildi, kolu sıkıştı, ayyyy nefes alamıyorum" manalarında sıkı bir tekme atınca da görmek isteriz:KK9::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

Hayır aslında hissetmeyi hiç ama hiç istemiyorum. :18: Çünkü korkuyorum onu hissedince, içimde başka bir canlının büyüyor olması hissinden ürküyorum. çünkü fikir olarak yeni yeni alışıyorum, plansız bir gebelik. Sadece bu kadar yakınsa zarar görür mü, ya da ters giden birşeyler mi var endişesi benimki.

Gayet 55 kiloyum, sırtıma yapışıklık durumu yoık aslında :KK1: Ama o bölgede bariz bir sertlik var, diğer başka hiçbir yerde olmayan :26: Eşime dokundurttum, o da hissetti. Umarım başka kist mist benzeri birşey değildir :26: Haa bir de, doktor vajinal muayene yaparken elindeki cihazı o ağrının olduğu yere (sağa) döndürünce gördü keseyi.

canım mumkun değil bence hıssetmen ekse zaten olsun hadi 10 mm rahmınde daha büyümeye gecmedı

yanı rahın hala gebelık oncesı boyutta o sertlık gaz olabılrı ne bıleyım baska bişey olabilir hee sen rahmını

hamıle kalmadanda hıssedıyosan sımdıde tabıı kı hıssedersın ama bu bebek oldugu ,için hıssettiğin anlamına gelmez

bir de tam olrk karnının neresınde hısseıdyrosun o sertliği eğer baya asagıda hıssedıyosan orada zaten ufak yollu bı kemık var :)

evet arkadasa katılıyorum. bu listeye emek veren arkadas zaman bulursa bu sekilde daha mantıklı
elinize saglık bu arada

suay yok ama ben bebekelrın doğum tarıhıne göre sıraladım listeyı kızlar yazdım zaten demın

okumuyo musunuz kı yazdıkalrımı :KK53: :KK53: :KK53:

kızlar listeyi dediğiniz gibi doğum tarihine göre en yakından en geçe doğru sıraladım şimdi

zeynepfaz ı ekliycem herkes baksın eksik olan vcarsa bana özel mesaj atsın lütfen forum içinde

yazınca kaybedıyorum göremıyorum mesaj kutum boş mesajları beklıyorummmmmmmm

Son düzenleme:
5+0 da gördüm keseyi 11 mm di yanlıs hatırlamıyorsam kalbe daha var acelem yok 9 haziranda 8. hafta dolunca gidicem nasipse söyle iyice belli olsun diyorum

Arkadaşlar, ben elimi dokununca hissediyorum keseyi, sizde de oluyor mu öyle? Sağ kasığıma doğru ara ara ağrı hissediyorum zaten sabahları, böyle gaz sancısı gibi ve yaklaşık o noktalara hafif bastırınca sertliği hissediyorum. Böyle bariz bi sertlik yani. Bu kadar yüzeye yakın olması normal mi acaba bilmiyorum :26: Sonuçta doktora göründüm, dış gebelik değil dedi ama ne biliyim rahim daha içeride olmaz mı? Hissedememem gerekmez mi?:26:

valla bana o hissettiğin baska bişimiş gibi geliyor. Kaygılanma daha minicik bişiyi elinle hissetmen pek mantıklı degil. doktora söylesen gülebilir hazırlıklı ol :)

cnm kısmetse yarın doktora gidicem sonra bilgilerimi veririm bende .

tamam canım :)

herkese merhaba :KK51:
su cinsiyet seysini yapamadım ben. kocamla dogum yılımız aynı cunku :26:
midem bulanmakla bulanmamak arasında sınırda.. ama rahatsız ediyo beni bu durum :18:
gobeginizi sıkan seyler giyiyo musunuz?

bebek göbekte değil ki şu an canım hala aşağıalrda göğeine cıkmasına daha cooookkkkk var

kızlar listeyi dediğiniz gibi doğum tarihine göre en yakından en geçe doğru sıraladım şimdi

zeynepfaz ı ekliycem herkes baksın eksik olan vcarsa bana özel mesaj atsın lütfen forum içinde

yazınca kaybedıyorum göremıyorum mesaj kutum boş mesajları beklıyorummmmmmmm

ellerine saglık yeni okudum cnm

canım suaydan ben de haber alamıyorum su an suay ın üyelık

bende acık yanı o yok yanlıs anlamayın lıste duzeltebıleyım dıye

bana vermsıtı sıfreısnı o yokken sizi kaydedeyım diye

aaaa teşekkür ederm arkadasım..bende burda sandım sürekli sayfa yeniliyorum..
beklıyordum:KK43:

biz aynı gün ögrenmstk hamiş oldugumuzu..batlarımız da aynıydı..
cumartesi gdecektik dr.a..

ben gittim ama neden sultan hala gelip yazmadı die meraktayım..
umarım netle veya işle alakalı bir problemdir..
ki öle bir sorunsa çokkızıcam ona gelince...

Hayır aslında hissetmeyi hiç ama hiç istemiyorum. :18: Çünkü korkuyorum onu hissedince, içimde başka bir canlının büyüyor olması hissinden ürküyorum. çünkü fikir olarak yeni yeni alışıyorum, plansız bir gebelik. Sadece bu kadar yakınsa zarar görür mü, ya da ters giden birşeyler mi var endişesi benimki.

o sertlik bebek olmadığı için zarar da görmez tatlım korkma...

ürkmen normal ama onu gerçek anlamda hissedince endişelerin geçecek, emin ol.

bu arada size bir tüyo:

ilk zamanlar elinizi rahmin üstüne koyunca kalp atışı gibi pıtırtılar hissedeceksiniz. eşiniz bile anlar ama o bebek değil. gerçekten artan hacmi nedeniyle kanınızdaki kalp atışı yankılarınız. ilk gebeliğinizse 16. haftadan önce hareket hissetmeniz mümkün değil. onun hareketleri önce göz seğirmesi gibi bir kaç kıpırtı olacak.endişelenmeyin kısa zamanda hangisi o, hangisi gaz anlayacaksınız:)) hatta bir gün karnınız dışardan bakılınca şekilden şekile girecek, sivrilip genişleyecek, sağ taraf yükselip sol yamulacak falan zaten kiracıyı sepetleme vaktinin geldiğini anlarsınız o zaman:))

kızlar şu an da hiçbir şekilde bebeği hissedemeyiz kısmetse 18 haftalarda o hissettirene kadar kendini :) az kaldııı sağlıkla görelim o günleri :KK16:

arkadaşalr gebelık hakkında bilgi sahıbı olmak ısteyenler kagan kocatepenın sitesınden hafta hafta okuyabılırler ayrıca

şunu belirtmek ısterım kı dış gebelık demek göbeğe yakın yerleşmiş demek değil tüplere veya yumurtalıga

veya rahımde salınıp kaldıgı zaman olması gereekenden baska yere yerlesmıs bebek demektır

bir de bebek şu an aşağılarda 8-12 hafta arası hatta bazne 10-12 hafytaalrda yukarı cıkarz aten o zaman hısseıdceksınız

birde size karnına elini koydugunda bebegın kalbini duydugunu söyleyenbler olcaktır

rahım de gebelık dısı pasif kalan atar damaralr vardır bunalr gebelıkle beraber aktif olurlar

ve pıt pıt lşeklınde her damar gibi nabız seklınde ataralr pek cok hamıle arkadas da bunun bebegın kalbi oldugunu düşünür

bunu da peşinen söyleyım :KK70: doktora sorunca çok güzel gülüyolar cunku :KK9:

aaaa teşekkür ederm arkadasım..bende burda sandım sürekli sayfa yeniliyorum..
beklıyordum:KK43:

biz aynı gün ögrenmstk hamiş oldugumuzu..batlarımız da aynıydı..
cumartesi gdecektik dr.a..

ben gittim ama neden sultan hala gelip yazmadı die meraktayım..
umarım netle veya işle alakalı bir problemdir..
ki öle bir sorunsa çokkızıcam ona gelince...

anladım canım ben de cok merak edıyorum bızımde batımız aynı suayla

ben de cuma gunu gıttım dr geldım suaydan haber beklıorm ama yok :26:

ellerine saglık yeni okudum cnm

:KK16: :13:

arkadaşalr gebelık hakkında bilgi sahıbı olmak ısteyenler kagan kocatepenın sitesınden hafta hafta okuyabılırler ayrıca

şunu belirtmek ısterım kı dış gebelık demek göbeğe yakın yerleşmiş demek değil tüplere veya yumurtalıga

veya rahımde salınıp kaldıgı zaman olması gereekenden baska yere yerlesmıs bebek demektır

bir de bebek şu an aşağılarda 8-12 hafta arası hatta bazne 10-12 hafytaalrda yukarı cıkarz aten o zaman hısseıdceksınız

birde size karnına elini koydugunda bebegın kalbini duydugunu söyleyenbler olcaktır

rahım de gebelık dısı pasif kalan atar damaralr vardır bunalr gebelıkle beraber aktif olurlar

ve pıt pıt lşeklınde her damar gibi nabız seklınde ataralr pek cok hamıle arkadas da bunun bebegın kalbi oldugunu düşünür

bunu da peşinen söyleyım :KK70: doktora sorunca çok güzel gülüyolar cunku :KK9:

ben bizzat söyleyip dalga geçilenlerdenim...mesela o zaman 20 haftalıktı ve gerçek anlamda hissetmiyormuşum demek ki..22. haftada buradayım demişti.

merhaba arkadaşlar,bende nasipse 2013 ocak annesi olacağım.Şuan 6 haftalık 2 günlük ama hiç bir belirtim yok onun için tedirginim kızlar

Bu arada bir arkadaş bol pantolonla ilgili bir soru sormuş. Bebeğin küçüklüğünden dolayı onu sıkıştıracagını sanmam ama bu dönemde sindirim sistemi kasları gevşiyormuş ve o bölgeyi sıkıştıran pantolonlar belki gaz sıkışmasına ve gaz sancısına sebep olabilir. O açıdan çok sıkıştırmaması tavsiye olunur.

Benim de benzer başka bir sorunum var aslında. Boyum 167, kilom 55, normal yani.Ama polikistik over'den dolayı erkek tipi yağlanma dedikleri göbek bölgesinde beni rahatsız eden bariz bir yağlanma var.Hatta o göbeği eritip öyle hamilelik planlıyordum aslında:KK49: Şu an ben şimdiden 3-4 aylık hamile gibi görünüyorum yani. O bölgeyi çalıştıracak ve yağı yakacak hareketler de yapamam sanırım bu ilk 3 ay değil mi?:26: Erkenden başlayacak yani o zaman benim karın bölgesi sıkışmalarım. Var mı böyle göbekli hamile kalan, ya da herkeste baklavalar sıra sıra mıydı ? :KK1:

ahh kızlar anılarım depreşti size oğlumu ilk hissettiğim zamanı anlatacagım.
Bir pazar günü geç vakite kadar yatmısım hamilelik tembelligi. Yatakta uyansamda gözlerimi acmadan tekrar uyumaya calısıyorum. Birde bir kıpırtı oldu göbegimde, içimde. Beklemiyordum ya hiç düşünemedim aa dedim hemen gözlerim acıldı tavana diktim. Sonra battaniyeyi actım göbegime. Derken bir kıpırtı daha sanırsınız kelebek kanadını göbegime sürüyor. Yaaa var ya en harika sey oydu işte, miniğin tekmeleri. Hiç tekme yiyince bu kadar mutlu olacagımı düşünmemiştim :)

X