2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Ben Ne Yediğimi Ne de Yiyeceğimi Bilmez Durumdayım..
Bütün Bünyem Sanki Alt Üst Oldu..

Karnım Aç Fakat Canım Hiç Bir Şey İstemiyor..
Ağzımın Tadı Bile Değişti..

senin de ilk hamileliğin sanırım
benim baş dönmem de tutuyo sık sık, vertigo rahatsızlığım var o yüzden çok zor geçiyo
sadece mide bulantısı olsa dayanırım ama baş dönmesi eklenince iyice halden düştüm
3. ayda geçer diyolar ama o kadar sürmez umarım

benim de tsh yüksek, levotiron kullanıyorum 25 mg. Bu çok önemli değil ancak kanama konusunda bişey diyemem
benim ilk hamileliğim tecrübesizim
üstüne görme durumu olabilir mi?
bence tekrar doktora görün için rahat etsin

ben de 2 ay önce gittiğimde tsh ım 9.52 çıkmıştı 100mg levotron kullanıyorum ogünden beri.
dr bu değer gebe kalmanı zorlaştırır dedi olsa da düşük riski yüksek dedi ama ilk aydan hamile
kaldım çarşamba tekrar görüncem bakalım.2aydır düzelmiştir heralde.

merhaba arkadaşlarr
artık yavaş yavaş iyice hissetmeye başlıyorum hamileliğimii. bugun midem çok kötü oldu doktor dönüşü. tam ne güzel mide bulantım yok derken başladı galiba :26: neyse hayırlısı bakalım

ben 6+1 oldum ama pek bir belirti yok. yorgunluk vardi, sizip duruyordum, o da pek kalmadi. son iki gundur feci bir bogaz agrisi cekiyorum, sinuzit kaynakli. vaktiyle sinuzit icin gittigimde "yok bir sey!" diye gecistiren doktora beddua ediyorum. normalde bu rahatsizlik oldugunda bogaz pastilleri ve tylol-hot/theraflu gibi sicak suya karistirilan ilaclarla rahatlatir gecirirdim, simdi hicbir sey kullanamiyorum. nane bile kaynatip icemiyorum dusuk etkisi yapar diye. dun dersten once ve sonra pastil aldim, ozellikle 2 saat konustuktan sonra cok agrimisti cunku bogazim. insallah bir ters etkisi olmaz pastillerin. tek tesellim atesimin olmamasi, gribal hastaliklarin bebege ters etkisi olmuyormus ama yuksek ates, ozellikle ilk aylarda, tehlikeliymis.

simdiye kadar beni en cok rahatlatan limonlu (kafeinsiz) cay ve bol limonlu tavuk corbasi oldu. bir de tuzlu suyla gargara. ayni durumda olanlar faydalanabilir diye yazayim dedim. bunlarin disinda hamilelikte guvenli bogaz/sinus rahatlatici dogal cozumleri olan varsa yazarsa sevinirim. herkese iyi geceler!

canım benim ilk iş doktoruna git ama sakın korkma.benim ilk hamileliğimde adet giibi kanıyordum .doktorum yakın takibe aldı beni.hatta kirli çamaşırımı götürmüştüm.sağlıkla doğdu bebişim sakın korkma ama mutlaka ve mutlaka doktora git.bu gece de hep uzan..

Benim bir arkadasin 8. 9. haftalarinda kanamasi olmustu, tuvalet kagidina cikan kanin fotografini cekiyordu doktora gostermek icin ve doktor "iyi yapmissin" dedi (sonra saglikli dogdu bebegi). Benim kadin dogumcu kayinvalidem de kanamasi olan hamile hastalarindan kanli tuvalet kagitlarini bir torbaya koyup getirmelerini istiyormus. fotograf daha temiz hem de doktora gidene kadar kurumasi sorunu yok. cunku gelen kanin rengi de teshis icin onemli ve zaman gectikce renk degisiyor. defne'nin tavsiyesine uy bence, gecmis olsun, insallah sorun yoktur.

evet tatlım fotoğraf en mantıklısı .ama benim kızım 4 yaşında yani yaklaşık 5 yıl once bizim telefonlarımız takoz gibiydi..fotoğraf özelliği yoktu.makineyle cekmeyi de dusunememişiz.çokakıllıca vallahi.

kızlar merhaba bend kasım ayı annesı olacağım bundan 2 ay önce bende hep keseydı kalp tatışıydı yolk kesesıydı bunların yelaşındaydım kımı bulsam soruyodum keseyı ne zaman gördunuz kalp atışı ne zman görduunz bebişi ne zman gördunz vb svgili arkadaşım suayın actığı bu topiğe bende zama zman uğramak isterım kendısının sohpetını de cok sevrım sizinde benimle paylaşmak istenz sorular olursa seve seve cevaplarım hepinize iyş gebelıkler dilerım bu arad benım ilk yavrumda oıcak bebeği kış bebeği rahat buyuyo suaycım bu arad topiğin hayırlı olsun

Bide bende başlasaydı bu belirtiler:) Millet mide bulantısından tiksinme aşamasına geldi bende hala tık yok..Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim ama P.tesi 2.kontrolüm var bunu Dr a sorucam neden belirtiler yaşamıyorum die...Sağlıklı sıhatli olsunda varsın olmasın ne dielim......

tatlım hiç korkma ben 15+2 oldum hala bulantı yok kı kızım da tam 7 ay kusmuştum bene başta endişe ediyodum am cok şukur

tatlım hiç korkma ben 15+2 oldum hala bulantı yok kı kızım da tam 7 ay kusmuştum bene başta endişe ediyodum am cok şukur

Canım saol ya..Dediğin gibi hissetmeyenlerde oluomuş ama ne biliym sanki hamilelik = mide bulantı baş dönmesi gelir ya klasikleşmiş olarak yaşamayınca insan tereddüt edio işte..Sadece kasıklarımda zamanla gelen batmalar oluyo o kadar.Umarım herşey yolundadır emanetleri Allaha...Korusun rabbim....

bende kokmuştum hatta aralıkta düşük yaptığımdan birZ DAHA ENDİŞELIYDIM
ama dediğin gibi bendede kasık sızlamaları oldu kı haha zaman zaman oluyo oda rahımın buyumesınle alakalı durum muş ay bide cok halsızlık uyku durumu vardı verdiği hapla onada care bulduk

Benim de uykumu artıran bi ilaç verdi valla yani yan etkisi oluo progestan onu kullanıorum oda halsizlik uyku yapıo işte...

Benim de uykumu artıran bi ilaç verdi valla yani yan etkisi oluo progestan onu kullanıorum oda halsizlik uyku yapıo işte...

hım evet bi ka arkadaşımda kullanıyo hatta bırıne dr u vajinal önermış etkılerını kaybetmek adına

merhaba arkadaşlar, ben de bir süredir takip ediyordum yazılarınızı bugün üye olmak nasip oldu. aralık ayında bir düşüğüm oldu şimdi gene hamileyim, sat tarihim 11 mart ama geç döllenme oldu bebiş şu an 7 haftalık civarında doktorumun dediğine göre doğum atrihi de 3-4 ocakmış.bu uzun süreçte hiç bir zayi vermeden beraber yol alırız inşallah.

merhaba özel msj gönderemiyorum beni de ekler misin. yas 28 ,ilk bebek, kg 72 , ort dgm tar 03 ocak ,ist teşekkürler :)

sevin sevin arkadaşım, herkes bulantı yaşayacak diye bişey yok hamilelikte. keşke bende olmasa diyorum, çünkü midenin rahat olmaması mahvediyo insanı. meraklanma Allah'ın izni ile önemli bişey yoktur. belki de biraz zaman geçsin öyle başlayacak sende, bende de yoktu bugün kötü oldu. 6+2 yim ben

kızlar allah kısmet ederse bende ocak annesi olacağım benide eklermisiniz

yaş 27
kilo 49
2. çocuk
adana

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…