2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

Kaç haftalıkken gördünüz bebeği siz canım?

6+5 de gördük
5+3 de boş demişlerdi (düşünün bunu söylemek için ne kadar erken)
gecenlerde hastanede boş diyen doktor hanımı gördüm dayanamadım koştum siz bana boş demiştiniz dedim acı acı başını sallayıp gülümsedi hiç bir şey söylemedi

Ne kadar yanlış. Benim 7 haftalıktı boş dediler. ama 8e kadar bekledik biz. Sonra gösterdi kendini. Bazı doktorlar çok robot gerçekten. İnsanın kendı doktorunu çok iyi seçmesi gerekiyor. Sana gerçekten çok erken demişler canım.

ne güzel meslektaşız :) ama ben işi bıraktım canım. çocuklarla birlikte çok zor, hem stresli hem de yorucu. o yuzden hamileliğimi dinlenerek geçirmek istiyorum. sen ne yapıyorsun peki? çalışmaya devam mı?[/QUOTE]

evet canım ben doğuma kadar daha çalışmayı düşünüyorum Allahtan bir sıkıntı çıkmazsa ocakta doğum olur inşallah eylülde tekrar başlarım :) çok fazla ücretsiz izin falan almayıda düşünmüyorum açıkçası zaten siirtte görevdeyiz eşiminde mesleği gereği böyle bir yerde görev yaparken zaten kalsak kalsak 2 sene daha kalacaz en azından birikimimizi tamamlayalım diye düşünüyoruz ev borcumuz falan biter onları tamamlarız ama tabi bebişi kucağıma alınca herşey değişebilir tabi birde zaten yarım gün çalışıyoruz o yüzden çalışırım diye düşünüyorum tam gün olsa mümkün değil bırakamam kuzucuğumu :)

benim bundan önceki boştu boştan sonra boş olma olasılığı yüksekmiş ondan hemen yapıştırdı boş diye! bide bhcg 6. hafta için çok yüksekmiş ondan boş diyorum demişti

benim bundan önceki boştu boştan sonra boş olma olasılığı yüksekmiş ondan hemen yapıştırdı boş diye! bide bhcg 6. hafta için çok yüksekmiş ondan boş diyorum demişti

O da çok yanlış. Boş gebeliğin tekrarlama olasılığı o kadar azki. İnternette bile yazınca çıkıyor. 2. gebeliklerde boş olma durumu çok az diye. Boşver canım, geride kalmış herşey. Allah korusun bebeklerimizi.

evet canım ben doğuma kadar daha çalışmayı düşünüyorum Allahtan bir sıkıntı çıkmazsa ocakta doğum olur inşallah eylülde tekrar başlarım :) çok fazla ücretsiz izin falan almayıda düşünmüyorum açıkçası zaten siirtte görevdeyiz eşiminde mesleği gereği böyle bir yerde görev yaparken zaten kalsak kalsak 2 sene daha kalacaz en azından birikimimizi tamamlayalım diye düşünüyoruz ev borcumuz falan biter onları tamamlarız ama tabi bebişi kucağıma alınca herşey değişebilir tabi birde zaten yarım gün çalışıyoruz o yüzden çalışırım diye düşünüyorum tam gün olsa mümkün değil bırakamam kuzucuğumu :)[/QUOTE]

Canım ben istanbulda özel bir okulda tam gün çalışıyordum. çok zor tam gün. senin yarım gün nispeten daha rahat olur. sevindim adına. yine de çok yorma kendini. dikkat et.

ben genelde aç gidiyorum sabahın ilk saatlerinde felan . uyarın için çok sağol. benim yaşım 34 o yüğzden açıkcası biraz korkuyorum

Benim ilk bebeğmde yüksek bir oran çıkmıştı. Doktorum bir Prof. a yönlendirdi. Plasenta da kist oluşmuş. O da hormonal değerlerimi değiştirmiş. Bu testler birçok değere göre hesaplanan matematiksel % hesabı. İnsanı korkuttuğuyla kalıyor. Çok şükür çok sağlıklı sekiz yaşında şimdi...

mrb canım
benim eşim dün gece bebeği hissetiğini söledi elini göbeğime koyar her gece yatarken dua eder
dün gece bana bebeğin hareketini hissettim dedi bende sana öyle gelmiştir hissedemeyiz daha dedimsede hayr hissettimdedi bende denedim elimi koyup dinledim öksürdüm falan ama yok hisseedemedim.
bana dediki kociş herşeyini ona vermen lazım dedi ben hiç bişey düşünmedim sadece ona verdim kendimi dedi çok tuhaf çok etk,ilendim çok denedim ama ben malesef hiseddemedim

Ben bu gün kendim hissettim. Önceki hamileliğimle aynı bölgelerde. Kaburga altı yan bölgelerimde.. Belki değildir ama yine de heyecan veriyor...

günaydın güzel anneler bişey sorcaktım ya uyku problemi yaşayan varmı normalde 24 saat uyurdum ama ne gece ne gündüz uyuyamıyorm hamilelikten dolayımı acaba

valla ben de hiç öyle orda burda uyuyakalmazdım, gözler hep faltaşı gibiydi şimdi günde 5 posta uyuyorum. hele geçen hafta uyuduğum uykuyu ömrüm boyu uyumamışımdır!çok uyuyorum! akşam 7 de işten gelip yemek yeyip tv nin karşısında uyuyup kalıyorum. gece uyanıp yerime geçiyorum. sonra da sabah 8e kadar derin bi uyku
bizim minnoş çok mu uykusuz bırakcak beni ne:18::18::18:

Doktorların yaklaşımına göre değişiyor canım. Bir çok konuda böyle. Bir beyin tümöründe bile "önce ilaçla küçültmeye çalışalım" diyenler ve "bir an önce alalım" diyenler oluyor (Allah korusun). Bu da normal aslında. Bizim testlerle ilgili yaklaşımlar şunlar:

1- İkili, üçlü, dörtlü, detaylı ultrason; ne varsa hepsini sırasıyla yapmak
2- İkiliyi yapıp, sonucu iyi çıkarsa diğerlerini yapmamak
3- İkili yapmadan direkt üçlü, yada hatta direkt dörtlü yapmak

1.si en garantici yaklaşım. Daha çok özellerde uygulanır ve dolayısıyla maddiyatla da bağlantılıdır. Anne babanın isteğine bağlı da olabilir.
2. yaklaşımın dayandığı temel, senin doktorunun dediği gibi, asıl anomalilerin sadece ikilide görünmesidir, ki aynen öyle. Zaten ikilinin sonucu doktora "bir şüphe var, bir sonraki aşama olan üçlüye geç" veya "tamam, herşey yolunda, burda durabilirsin" der. Dediği şey aslında budur.
3. yaklaşım, daha ziyade, zaten kürtajın ne olursa olsun asla düşünülmeyeceği, olası bir anomalinin öğrenilmese de olacağı, yada geç öğrenilmesinin bir sıkıntı yaratmayacağı durumlarda, sadece "elde bir test olsun" düşüncesiyle uygulanır. Anlaşılacağı üzere doktorun ve hastanın içinde bulunduğu ortamla ve yaşam tarzıyla ilgili.

Son düzenleme:
günaydın güzel anneler bişey sorcaktım ya uyku problemi yaşayan varmı normalde 24 saat uyurdum ama ne gece ne gündüz uyuyamıyorm hamilelikten dolayımı acaba

hamilelikte uyku düzensizlikleri çok normal. ben gece çok sık uyanıyorum, sıcağın da etkisi var tabi ama sabah uyuyorum

hoşgeldinn..:hayırlı olsun bebeğin ve oğlun :) amin, Allah herkese yaşatsın bu duyguyu

Ben siteye yeni üye oldum.. Hamilelik döneminde aynı duyguları paylaşan birilerini arıyor insan. Allah hepinize sağlıklı, hayırlı evlatlar versin...

hoşgeldin nilhans. evet, böyle zamanlarda aynı duyguları yaşayan birileri ile paylaşmak çok rahatlatıyo insanı, bundan sonra hep bekleriz

çoğu doktor 2li testi tercih ediyo, zaten daha güvenilir olduğu kanıtlanmış diğer testlere göre. 2li sonucu iyi çikarsa 3lüye gerek duyulmuyo zaten. Ben 2li yaptırdım çok şükür iyi çıktı 3lü yaptırmayı düşünmüyorum. Allah sağlıklı bebişler nasip etsin

Merhaba Hanımlar,
Gebelik Nasıl Gidiyor ?

Merhhaba canım

Gebelik iyi diyelim iyi olsun, bugun yoruldum ben biraz temizlik yaptım da. Sağolsun kocişim de yardım etti. Hava sıcaklığı da zaten üst düzeylerde :96: zor oluyo sıcakta temizlik yapmak, kan ter içinde kaldım. Akşam da midem bulandı (normalde azaldı bulantılarım) yorgunluktan yada çamaşır suyu kousundan diye düşünüyorum.

Bir an önce bebeğimin hareketlerini hissetmek için sabırsızlanıyorum

senin nasıl?

ben 2li testimi çapa tıpta yaptırdım henüz ordan randevu alıp gösteremedim ama özeldeki doktoruma gösterdim.2li testimin sonucu çok iyi herşey yolunda dedi.22.haftada detaylı dörtlü ultrason varmış .onu söyledi.3lüde var diye sordum.ona gerek yok 2li test sonuçların iyi bişe olsa burda çıkar dedi.1ay sonra bana gel kontrole dedi.2.özel hasatnede doktora gösterdim oda herşeyin normal olduğunu söyledi.3hafta sonra 3lü test var dedi yaptırmak istersen dedi.ama insan bu testleri yaptırp sonuçları alana kadar strese giriyor.bizleir yıpratıyor.

cnm bişe sorucam bende çapa devlet hastahanesi sanırım
devlet hastahanelerinde alltanmı muayene yapıyolar ben bi devlete gittiğimde ilk kez ultrasonla bebeği görmedi zeten alltan muayene yatağı vardı normal yatak değildi bildiğin çatal yani..
bende korktum acaba devlet hastahaneleri hepmi alttan bakıyo
ben istemiyorumda

Sinir oldum aksam kacta yatarsam yatayım
GEce 3 civarı uyanıyorum ve sabahliyorum sürekli böyle ya
TR ye geleli 2 ay oldu vücudum buradaki saate alışamadı bir türlü
Aslında uykum var ama uyuyamiyorum offf

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…