2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
günaydın güzel anneler bişey sorcaktım ya uyku problemi yaşayan varmı normalde 24 saat uyurdum ama ne gece ne gündüz uyuyamıyorm hamilelikten dolayımı acaba

Canım sorma ben de aynı dertten muzdaribim. Sabahları eşim giderken uyanıyorum, geceleri uyuyamıyorum. Sürekli sağa dön, sola dön. Bir dahaki gittiğimde doktoruma sorucam. Çok halsız düşüyorum bu yüzden..

bende de oluyor uykuyu çok sewen biriydim ama artık uyku problemi olan biriyim tawşam misali uyuyorum:))ama normalmiş bazzı hamileler çok uyuyomuş süt yoğurt tüket dedi doktorum

herkese merhaba

bu 3.hamileliğim.ilkinde kürtaj oldum 2.sinde düşük oldu.kanda pıhtılaşmaya meyil varmış.her gün iğne vuruyorum.ilk defa bu hamileliğimde bebeimin kalp atışını duydum .
işallah allahım sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin.

insallah sag selamt kucagına alırsın kac haftalıksın canm

mrb arkadaşlar.bugundra gittimçokşükürbebeğimiyi.ikili taramam daiiçıktı.ama hep sata göre buyukçıkarken buölçümde2 günkuçukçıktı acaba yaşayanlar varmı normalmidir?

insallah sag selamt kucagına alırsın kac haftalıksın canm

benimde sata göre 31 aralık ama doktorlar farklı tarihler söylüyor.sordum doktora ultrasonda 1-2hafta bile oynar normal dedi kafana takma dedi.

işallah amin.15.haftamin içindeyim.

herkese iyi hafta sonlari bende persembe gunu bebegimi gorcem merakla persembeyi bekliyorum

Bende ilk bebegimi sezaryen oldum canim ksmetse buda sezaryen ilk dogumdaki telaslarim yok gercekten insan bilmedigi seyin dusmani oluyo

normal veya sezeryan herkesin hakkında hayırlısı ne ise o olsun inş.evet ilklerde daha bi tecrübesiz oluyosun.bende de hiç telaş yyok doğuma dair.

kızlar bi erkekte benden geliyoooooooooooooooooooorrrrrr....12hafta bitti bugün ve yüksek ihtimal erkek dedi.pipisinin fotosunu çekti:p
çok mutluyum..2li test yapmadı direkt 3lü yapcakmış bu arada.

paşan hayırlı olsun.bu sene erkek senesi herhalde baksana hep erkekhaberi alıyoruz.bari benden bi kız haberi gelsinnnnn:)

günaydın kızlar
yeni gelen arkadaşlar aramıza hoşgeldiniz
bebeğinin cinsiyetini öğrenenleride tebrik ediyorum darısı bizim başımıza
doğum şeklini sadece kendi içinizdeki sesi dinleyerek tercih edin
benim cesaretim yoktu ,panik halindeydim,sürekli ağlıyordum ya ölürsem vs vs.....çevremdekiler normal doğum yap diye konuşup durdu.yok yataktan kalkamazsın,çok canın yanar ,bebekle ilgilenemezsin okadar çok bilmiş vardıki etrafımdaaaa!kararıma saygı duymayan.....
ben spinali tercih ettim ve iyikide ettim.ilk gün ayaktaydım,ağrı kesiciler sayesinde ağrımı hissetmedim bile.eve çıktığımda da oğlumla kendim ilgilendim.ablam normal doğum yaptı ve zor bir dönem geçirmişti.
biraz sakin olmakla alakalı bu durum

bende spinal anestezi oldum başta çok endişeliydim ama hiç korkulacak bişey değilmiş gerçekten.ertesi gün ayaktaydın hastanenin merdivenlerini inip çıkıyodum .çok rahat geçirmiştim iyileşme dönemini.

günaydın arkadaşlar s.a..bende aranıza katıldım dün 12 haftadn gün aldık hastaneye gittik doktorum erkege benzetti bacak arasında bi çıkıntı var dedi yani pipisiymiş :KK1:hep kıza alıştırmıştım kendimi artık ogluşum diye sevicem rabbi tüm isteyenlere nasip etsin allah eksikligini yaşatmasın çok güzel bir duygu..:KK9::KK52:

hoşgeldin aramıza.seninde erkek demek.hayırlı olsun.:nazar::nazar:

kızlar meraba nasılsınız

boncuk8167 nerelerde acaba

cinsiyet konusunu çok merak ediyodu kızı vardı 2 tane ve çook erkek istyodu cinsiyet öğrencekti noldu acaba ses çıkmadı ondan meraklardayım gerçekten inşallah allah gönlündekini vermiştir

günaydın güzel anneler bişey sorcaktım ya uyku problemi yaşayan varmı normalde 24 saat uyurdum ama ne gece ne gündüz uyuyamıyorm hamilelikten dolayımı acaba

canım hamilelikten ve tabii ki sıcaklardan. Nereden yazıyorsun bilmiyorum ama İstanbul un nemi özellikle 2 gündür çok fena gece ancak vantilatörü açınca uyuyabildim vallahi

Ama serin olduğu zamanlarda da tabii tavşan uykusu uyuyorum habire uyanıyorum tabii uyanmışken bir de wc yi ziyaret ediyoruz bebişimle. 7 senelik uykuların acısısını çıkaracak bizimki anlaşılan

Son düzenleme:
Ben siteye yeni üye oldum.. Hamilelik döneminde aynı duyguları paylaşan birilerini arıyor insan. Allah hepinize sağlıklı, hayırlı evlatlar versin...

Ben siteye yeni üye oldum.. Hamilelik döneminde aynı duyguları paylaşan birilerini arıyor insan. Allah hepinize sağlıklı, hayırlı evlatlar versin...

Hoşgeldin canım. Aynen öyle, insan kendi hissettikleriyle aynı şeyler hisseden insanlarla birlikte olmak istiyor. Özellikle ocak annelerini formunu çok seviyorum. Burada hepimiz hemen hemen aynı haftalardayız ve sıkıntılarımızı, sevinçlerimizi, sorunlarımızı heyecanlarımızı birlikte paylaşıyoruz. Tekrar hoşgeldin canım :))))))

Kızlar birşey sorucam. Şimdi forumda okuyorum. Bazı doktorlar 2li test istemiyor. Sadece 3lü yapılır diyor. Benim doktorum 2li testin daha önemli olduğunu, çünkü asıl anamolilerin 2li testlerde gözüktüğünü söyledi. 2li testim de iyi çıktığı için, 3lü yaptırmamıza gerek yok dedi. Sadece 22. hafta da detaylı ultrasona giricem o kadar. Benim de aklım karıştı. Siz de durumlar nasıl peki? Her doktor neden farklı şeyler söylüyor, anlamıyorum.

Kızlar birşey sorucam. Şimdi forumda okuyorum. Bazı doktorlar 2li test istemiyor. Sadece 3lü yapılır diyor. Benim doktorum 2li testin daha önemli olduğunu, çünkü asıl anamolilerin 2li testlerde gözüktüğünü söyledi. 2li testim de iyi çıktığı için, 3lü yaptırmamıza gerek yok dedi. Sadece 22. hafta da detaylı ultrasona giricem o kadar. Benim de aklım karıştı. Siz de durumlar nasıl peki? Her doktor neden farklı şeyler söylüyor, anlamıyorum.

benim doktorumda aynı şeyleri söyledi tatlım. o yüzden bende sadece ikili test olucam üçlüye girmiycem. ikili test sonucun kaç çıktı bu arada bende haftaya giricem hayırlısıyla

benim doktorumda aynı şeyleri söyledi tatlım. o yüzden bende sadece ikili test olucam üçlüye girmiycem. ikili test sonucun kaç çıktı bu arada bende haftaya giricem hayırlısıyla

İnşallah seninkilerde iyi çıkar canım. Düşük bileşik risk grubuna giriyormuşum. Oranlar çok düşük. Çok şükür sorun yok. Sadece tavsiyem sana masanen boş git. Yani ayıptır söylemesi fazla çişin olmasın. Çünkü benim biraz tuvaletim vardı, bakamadı doktor. Bebek annenin mesanesi dolu olunca sıkışıyormuş :)

İnşallah seninkilerde iyi çıkar canım. Düşük bileşik risk grubuna giriyormuşum. Oranlar çok düşük. Çok şükür sorun yok. Sadece tavsiyem sana masanen boş git. Yani ayıptır söylemesi fazla çişin olmasın. Çünkü benim biraz tuvaletim vardı, bakamadı doktor. Bebek annenin mesanesi dolu olunca sıkışıyormuş :)

ben genelde aç gidiyorum sabahın ilk saatlerinde felan . uyarın için çok sağol. benim yaşım 34 o yüğzden açıkcası biraz korkuyorum

Canım sakın korkma hiç. Strese de girme. Ben anaokulu öğretmeniyim ve bir çok 35 yaşın üstünde velim var. Hepsi de o yaştan sonra anne olmuşlar. Üstelik bu down sendromu vb. riskler 35 yaşın üstünde daha çok zannediyorlar ama genelde 25-30 yaş arasında çıkıyor yuzde 80. Allahın bileceği iş. Sen güzel düşün, güzel olsun. Bana da boş gebelik diyip bebeğimi almak istemişlerdi. Bizim ufaklık kendini çok geç gösterdi. Ama sonra Allaha şükür 3. ayımı bitirdim herşey normal. Allah bebeklerimizi bize bağışlasın.

Benim iki oğluşum var.. Bu üçüncü nasipse...
Ben bu gün karın boşluğumda birkaç kez hareket hissettim.. Daha erken ama!!! Sizde de oldu mu?

Canım sakın korkma hiç. Strese de girme. Ben anaokulu öğretmeniyim ve bir çok 35 yaşın üstünde velim var. Hepsi de o yaştan sonra anne olmuşlar. Üstelik bu down sendromu vb. riskler 35 yaşın üstünde daha çok zannediyorlar ama genelde 25-30 yaş arasında çıkıyor yuzde 80. Allahın bileceği iş. Sen güzel düşün, güzel olsun. Bana da boş gebelik diyip bebeğimi almak istemişlerdi. Bizim ufaklık kendini çok geç gösterdi. Ama sonra Allaha şükür 3. ayımı bitirdim herşey normal. Allah bebeklerimizi bize bağışlasın.

evet canım banada boş demişlerdi :KK43:

sorma bende yatıyorum gece 11 gibi 3 te tekrar kalkıyorum sonra tekrar sızıyorum sabah ezanı kalkıyorum eğer hayırlısıyla alırsam bebeğimi kucağıma oda uykusuz bişey olacak galiba:)

bende bu haftaya kadar süper uyuyodum ama bu hafta hiç uykum gelmiyo uyusamda gece yarısı uyanıp oturuyorum

aa canım meslektaşmışız bende okul önceciyim :) benimde dr.um 2 li testi yaptırmanı öneriyorum dedi bende perşembe gidecem hayırlısıyla güzel sonuçlar alırız inşallah :)
Benim iki oğluşum var.. Bu üçüncü nasipse...
Ben bu gün karın boşluğumda birkaç kez hareket hissettim.. Daha erken ama!!! Sizde de oldu mu?

canım benim okuldaki arkadaşlarım sürekli bebeğin hareket değilde böyle sanki pıt pıt atıyor gibi birşeyler hissediyormusun diye soruyorlar bende yok diyorum ama onlar 3. ayı doldurdumu başalr diyorlar tıpta mümkün değil diyorlar ancak çevremdeki çoğu kişi olabileceğini böyle şeyler yaşadıklarını söylüyorlar açıkçası tıp her ne kadar olamaz desede ben olabileceğine inanıyorum :) nede olsa annelik iç güdülerimiz var demi ama :)

X