2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Merhaba,
Umarım Tüm Gebeler İyisiniz.. :KK16:

Benim Bacağım Hala Aynı..
Üzerine Basmakta Zorluk Çekiyorum..
Böyle Oturduğum Yerden Geçmesini Bekliyorum.. :KK14:

Merhaba,
Umarım Tüm Gebeler İyisiniz.. :KK16:

Benim Bacağım Hala Aynı..
Üzerine Basmakta Zorluk Çekiyorum..
Böyle Oturduğum Yerden Geçmesini Bekliyorum.. :KK14:

hamdolsun bualntı dısında ıyıyım :)

çok gecmıs olsun ya hala gecmeıdmı ne zamna ıyılesırmıs ?

Kızlar herkes ikilinin sonucunu 1 haftada mı alıyor? Standart mıdır bu? Yok mu daha erken alabilen?

Kızlar herkes ikilinin sonucunu 1 haftada mı alıyor? Standart mıdır bu? Yok mu daha erken alabilen?

canım bende özel hastanede yaptırdım iki günde çıktı.. bi de doktor açıklama yaparken artmış riskin var ya da yok diyor... biliyorsunuz testler kesin sonuç vermiyor o yüzden böyle açıklama yapıyorlar.. şimdilik bi sıkıntı yok demekten bile kaçınıyorlar... o yüzden artmış riskin yok derse iyi demektir...

korkmayın kızlar allaha bol bol dua edın bende normal dogurdum kızımı kendını cok salıp en kcuk sancıda bagırmamak daynıpbolbol derıden nefes almak lazım benım 3 saat surdu dogumum sancı basladı dogurdum 3 saat tam cok guzelbır deneyım doktorunuzda cok onemlı beno yonden cok sanslıydım melek gıbıbır kadınve super moral vedıyordu her anı cok guzel her seyı goruyonuz ve yasıyonuz bebegnız cıtıgı gıbı goruyonuz ve kynunuza alıyonuz cok guze hastalıgı olmaynmusaıt olan normaldogurun kesınlıkle

Ay ne güzel anlatmışsın sanki ben doğurdum ve kucağıma aldım öyle duygulandım ne yalan diym.Bide yaşayınca dahada başka olur demekki..Korku sancı ne yapalım artık yinede normal doğum olur inş.Allahım yardım ederde inş kolay şekilde doğrurup bu duyguyu yaşarız...

nasıl yasaklansın ki zaten ? geçenlerde tv de bir doktor çok güzel izah etti özetle "nerde o eski çatılar" :) diyo kadınlar tarlada evde çalışırken günde yüzlerce kez çömelip kalkıyodu şimdi kadınlar yemeği masada yiyip evi viledayla siliyolar tarla işleri zaten yok çatıları çalıştıracak egzersizler yok mecburen sezeryan yapıyoruz dedi.

Ne kadar güzel anlatmış yaaa :) Çok hoşuma gitti gerçekten çok da mantıklı doğru bi açıklama yapmış.....

kızlar bi erkekte benden geliyoooooooooooooooooooorrrrrr....12hafta bitti bugün ve yüksek ihtimal erkek dedi.pipisinin fotosunu çekti:p
çok mutluyum..2li test yapmadı direkt 3lü yapcakmış bu arada.

Tebrikler canım:) Darısı testlerin güzel sonuçlarına olsun inş...

Günaydın kızlaarr :)
dün akşam kontrolumuz vardı gene bebıss iyi zıplıyodu içerde yaramazımm :nazar:
zaten nası oluysoa benımkılerın hepsi bi afacan oluyo bi rahat duramıyolar içerde :KK1: :nazar:
doktor da şaştı dün ay zıplıyo yaa diyoo :KK70: kaburga kemıklerı olusmus deid dr bak gordunmu
şimdide bize el salladı elini kafasıan götürdü şimdi de ellerini açtı diyo bi dk yerınde durmadıgı ıcın :)
neyse hersey yolunda plasentayı gösterdı kanama alanım daha kucuk ve hiç bisorun teşkil etmıyormuşş
progetsnaı bi süre daha kullanıcakmışım ama dozu düşürdü ve gunde bi tane yaptı...elevit ve kan hapı yazdı
bebe aspirini clexane progestan elevit kan hapı bunalrla devam edıyrouz ilaç içmeyı de hıc sevmiyorum ya napalım
kasık ve karın gergınlıklerımı ıse bebegın hareketlılıgıne bağladı hareketlerı hıssedemıosn ama hareketler rahmı kasıyo gerguınleştirio
dedi...tansıyon düşüklüğümü söyledım damarların gensıledıgı ıcın çok normal ama 8-9 un altına düşerse haberım olsun dedi :)
böle işte bi dahakı cuma da perıntolojıde randevum var bakalım :)

Maşallah bebeğine ayşecim ne güzel dans etmiş resmen :nazar::nazar::nazar:

kızlar 2 gündür gelemedim....
dün dr a gittim ama bebek sakin sakin oturuyordu ense kalınlığını alamadık yarım saat yürüdüm sonra tekrar baktık, dönmüş ense kalınlığı 0.9 çıktı iyi dedi tansiyonum biraz değişmiş 10-7 olmuş, kilom değişmemiş. Cinsiyeti göremedik,ama çıkarken dr a biraz ısrar ettim hiçbir tahmininiz yok mu dedim "erkek olsa şimdiye kadar görürdük ama benimki bir fikir görünen bir şey yok" dedi, o yüzden kesin kız diyemiyorum sadece eşime ve anneme söyledim o yüzden :KK1:

bir de bel ağrılarım ve lekelenmelerim düşük tehlikesi anlamına geliyormuş "tekrar 10 gün rapor yazacağım" dedi itiraz ettim ama risk alamam yazacağım dedi, şimdi evdeyim dinleniyorum öyle işte, dua edin kızlar hepimiz için inş sağ salim alırız kucağımıza bebişleri :KK16:

Allah yardımcın olsun zeynep hepimizin nerdeyse 13,haftam bitiyor aynı sıkıntılar bendede var hatta dün tam lekelenmelerim bitti derken kanamam başladı her seferinde yüreğim ağzıma geliyor Allahım korusun bebişlerimizi çokkk sıkıldım istirahat etmekten başkalarının bana bakmasından gerçi onlar olmasa napıcam orasıda ayrı ya İnşalllah geri kalan zamanımız rahat geçer..

Allah yardımcın olsun zeynep hepimizin nerdeyse 13,haftam bitiyor aynı sıkıntılar bendede var hatta dün tam lekelenmelerim bitti derken kanamam başladı her seferinde yüreğim ağzıma geliyor Allahım korusun bebişlerimizi çokkk sıkıldım istirahat etmekten başkalarının bana bakmasından gerçi onlar olmasa napıcam orasıda ayrı ya İnşalllah geri kalan zamanımız rahat geçer..

Allah yardımcınız olsun canım..biraz daha sabırlı olmak gerekiyor..geçici bir süre..Bebişlerimize kavuşunca bütün sıkıntıları unuturuz inş..hemde şükret sana bakacak birileri var, olmayanlar ne yapsın..Allah bebişlerimizi korusun ve hayırlısıyla bizleri kavuştursun..

Allah yardımcınız olsun canım..biraz daha sabırlı olmak gerekiyor..geçici bir süre..Bebişlerimize kavuşunca bütün sıkıntıları unuturuz inş..hemde şükret sana bakacak birileri var, olmayanlar ne yapsın..Allah bebişlerimizi korusun ve hayırlısıyla bizleri kavuştursun..

Amin canım evet bazen evdeki bütün düzen değişiyo aradığını yerinde bulamıyosun yapayım diyosun olmuyor ama Allah annemdende kayınvalidemdende razı olsun ellerinden geleni yapıyorlar Allahım benim kucağımı yavrumsuz onlarınkinide torunsuz bırakmasın inşallah bide bu ara iyice duygusallaştım herşeye ağlıyasım geliyor..Sizdede var mı böyle ruhsal değişiklikler..

Amin canım evet bazen evdeki bütün düzen değişiyo aradığını yerinde bulamıyosun yapayım diyosun olmuyor ama Allah annemdende kayınvalidemdende razı olsun ellerinden geleni yapıyorlar Allahım benim kucağımı yavrumsuz onlarınkinide torunsuz bırakmasın inşallah bide bu ara iyice duygusallaştım herşeye ağlıyasım geliyor..Sizdede var mı böyle ruhsal değişiklikler..

Allah razı olsun büyüklerden..hemde nasıl duygusallaştım..herşeye ağlamak istiyorum..hassaslaştım..birde içim içime sığmıyor..bebeğime biran evvel kavuşmak istiyorum..alışveriş yapmak istiyorum..ne yapsam ne alsam bilmiyorum..

Allah razı olsun büyüklerden..hemde nasıl duygusallaştım..herşeye ağlamak istiyorum..hassaslaştım..birde içim içime sığmıyor..bebeğime biran evvel kavuşmak istiyorum..alışveriş yapmak istiyorum..ne yapsam ne alsam bilmiyorum..

seninle bir gün varmış aramızda daha erken diyorum alışveriş için ben ama gözümde kalıyo gerçi dışarı çıktığımda yok ama netten bakıyorum işte haırlısıyla 20,haftama kadar bir geleyim sonrasında inşallah ilk bebeğinmi senin..

Bende de ayni durum. Sende nedeni belli mi bu lekelenmelerin?

benim bu ikinci bebişm ,ilk kızımda 43 haftalık,plesantası 1ay ölü yaşamış ve gittigimizde kalbi durmak üzere iken sezeryana aldı dr...:KK25::KK25:..ve herşey dr hatasıydı siz dr iiii şeçin :KK17:
benim dr çok çok hatalıydı ama el mahkum mecbur o dr gittim...ve allah hakkımı sorsun diyorum benim korkularım oyönde sezeryandan uyanırken bebegime bir şey oldu diye uyandım ama çok şükür saglıklı idi.:nazar:.acıklamak istemezdim kusura bakmayın mecbur açıkladım bazıları bana karşı yazı yazınca:KK33: :KK33:
rabbim işte nasip edince ikinci bebişide doguruyorum kızama kardeş olsun diye çünkü ben tek çoçugum kardeşlik duygusunu bari kızım yaşasın istedim.....:KK50:
korkmayında allahım bir avazda kurtulun inş dr ii şeçin benim ooo hatam oldu:KK19::KK20:herkeze iii günler

çok üzüldüm gerçekten, Allah kimseye böyle şeyler yaşatmasın! Allah sana bebişini bağışlasın inşallah.

günaydın kızlar
yeni gelen arkadaşlar aramıza hoşgeldiniz
bebeğinin cinsiyetini öğrenenleride tebrik ediyorum darısı bizim başımıza
doğum şeklini sadece kendi içinizdeki sesi dinleyerek tercih edin
benim cesaretim yoktu ,panik halindeydim,sürekli ağlıyordum ya ölürsem vs vs.....çevremdekiler normal doğum yap diye konuşup durdu.yok yataktan kalkamazsın,çok canın yanar ,bebekle ilgilenemezsin okadar çok bilmiş vardıki etrafımdaaaa!kararıma saygı duymayan.....
ben spinali tercih ettim ve iyikide ettim.ilk gün ayaktaydım,ağrı kesiciler sayesinde ağrımı hissetmedim bile.eve çıktığımda da oğlumla kendim ilgilendim.ablam normal doğum yaptı ve zor bir dönem geçirmişti.
biraz sakin olmakla alakalı bu durum

Evet canım herkesin süreci farklı tabi. Spinal nasıl oluyo? Epidural gibi bi kateteer takıyolar galiba?

Günaydın kızlaarr :)
dün akşam kontrolumuz vardı gene bebıss iyi zıplıyodu içerde yaramazımm :nazar:
zaten nası oluysoa benımkılerın hepsi bi afacan oluyo bi rahat duramıyolar içerde :KK1: :nazar:
doktor da şaştı dün ay zıplıyo yaa diyoo :KK70: kaburga kemıklerı olusmus deid dr bak gordunmu
şimdide bize el salladı elini kafasıan götürdü şimdi de ellerini açtı diyo bi dk yerınde durmadıgı ıcın :)
neyse hersey yolunda plasentayı gösterdı kanama alanım daha kucuk ve hiç bisorun teşkil etmıyormuşş
progetsnaı bi süre daha kullanıcakmışım ama dozu düşürdü ve gunde bi tane yaptı...elevit ve kan hapı yazdı
bebe aspirini clexane progestan elevit kan hapı bunalrla devam edıyrouz ilaç içmeyı de hıc sevmiyorum ya napalım
kasık ve karın gergınlıklerımı ıse bebegın hareketlılıgıne bağladı hareketlerı hıssedemıosn ama hareketler rahmı kasıyo gerguınleştirio
dedi...tansıyon düşüklüğümü söyledım damarların gensıledıgı ıcın çok normal ama 8-9 un altına düşerse haberım olsun dedi :)
böle işte bi dahakı cuma da perıntolojıde randevum var bakalım :)

ay-shecim çok sevindim bebeğin kıpır kıpır olmasına ve kanama alanının küçülmesine. Allah sağlıkla bebişini kucağına almasını nasip etsin canım. ben de salı gidiyorum doktora. elevite başlar heralde.

Kızlar, sordum ama gözden kaçtı. İkili test yaptıran arkadaşlar, sonuçlarınız kaç gün sonra çıktı?

Benim randevum 11'inde, yaptıracağım yer sonucu kaç günde verecek, bilmiyorum henüz; cevaplarınıza göre kendi çapımda bir istatistik yapıcam. Biraz sabırsızlık var da..

Ben devlette yaptırdım, bir hafta on gün sonra arayın dediler canım.

kızlar iş yerinde sigara dumanına maruz kalıyorum ve bu durumdan nefret ediyorum.. bir belgeselde görmüştüm plesentadan rahatça geçen iki şey : nikotin ve kafein.. kafein almıyorum hiç bir şekilde ama patronumun odasının tam yanında masam ve kapı açılıp kapandıkça hatta açık bırakıldıkça içeriden gelen duman beni çok rahatsız ediyor. içme diyemem adama, misafirleri de geliyor onlar da içiyor ve kapı açık mı kapalı mı kimse dikkat etmiyor. sigara içen insanların içmeyenlere hiç saygısı yok gerçekten. sanki çok normal bişeymiş gibi davranıyorlar. sanki onlar doğru olanı yapıyor biz yanlış olanı.. tahammülüm kalmadı gerçekten..

ben çok kıl oluyorum tüm sigara içenlere:KK1: bu kadar net:KK37:

Çoook geçmiş olsun gerçekten. Dinlen bakalım. Yapcak bişey yok. Anneler kayınvaldeler bu günlerde seve seve bakarlar. Hepsinden Allah razı olsun tabi.:KK9::KK9:

kızlarrrr ikili test sonucumuz çıktı Allah'a şükür normal dedi doktorumuz bu arada kesin oğluşumuz olucakmış...:))) rabbim herkesin gönlüne göre versin inşşş....

kızlarrrr ikili test sonucumuz çıktı Allah'a şükür normal dedi doktorumuz bu arada kesin oğluşumuz olucakmış...:))) rabbim herkesin gönlüne göre versin inşşş....

X