2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Allaha şükür bugün 1. trimester bitmiş :)
darısı isteyenlerin basına acaba yorgunlugum gider mi?

çok teşekkür ederim canım.
bu arada yetersiz folik asit dedin de aklıma geldi.ben gebe kalmadan önce kendim gidip folik plus almıştım.arada içiyordum bir tane.doktor hamile kalınca sordu.folik asit kullanıyormusun diye bende arada dedim hergün al dedi.bende hergün bir tane aldım.fakat o ilaç günde üçkere içiliyormuş.daha dün öğrendim ve artık çok geç (

Günaydın kızlar

mide bulantımın bugun gene maşallahı var aman azalmasın

bulantım olmadıgı sürece yaklaşıyoruzz :) :) :) bulantım varsa ıı metre uzagında dolasıyorum

mide bulantısından oluyor bence nasıl sevdiğimiz yemekleri yiyemiyosak, sevdiğimiz dudakları da opemiyoruz

ehehehe dimi ama

analdım canım kımısınde erken açılma olabılıyo ya demekkıs enın dıkkat etmen gerekıyo

pek çok kişi içinde doğuma yakın ilişki kolay doğum sağladıgı ıcın tavsıey edılıyo cunku :)

canım çok üzüldüm Rabbım ınsallah tekrar nasib eder....Allah yardımcısı olsun

birde sizin göbeğinizde kahverengi çizgi oluştumu.benimki daha oluşmadı.ne zaman oluşur gebelik çizgisi acaba?

canım daha var çziginin olusmaısna yaa benım sanıyorum 6. ay flndı olustugunda

bı ara bız de öyleydık eşimin yuzunu dahı goremıyrodum uyyumaktan sorna uykumu duzene koydum da rahataldım :)

günaydın kızlar merhabalar uzun zamandır giremiyorum nasılsınız. ben daha ikili teste girmedim kafam karışıyor. bu arada doktora sürekli annem ve kızkardeşimle gittiğimden soramadım seks yasakmıdır değilmidir diye. sizde bi sıkıntı varmı kaç aya kadar cinsellik serbest

hayır canım şimdi bu yazdıgını baskası okur yanlış anlar açıklama yapayım

gunluk alınamsı gereken folik dozu 5 mlg ama folik plus gibi ekstra baska vıtamınelrde içeren

bazı folikelrde bir adedınde 1,5-2 mlg folik oluyo o zaman 5 mlg tamamlamak için gunde 3 tane alman lazım

ama folbiol veya folidoce gibi bir adedınce 5 mlg folik bulunduran folik asitler günde bırkez alınmalı

topikten veya dısardan baska arkadaslar okuyup yanlış anlamasın....

az kaldı inş. bitecek yakında bulantıların
sağolasın ALLAH RAZI OLSUN
amin inş.
ben 3 -6 ay arası serbest bırakacağım
ikizya benimki 6.aydan sonra yasaklayacağım erken doğumu tetikleyebilir
zaten erken doğum olacak iice erken olur ALLAH KORUSUN

evet benim folik plus olduğu için 3 gerekliymiş ben hep bir aldım.umarım yetmiştir bebişime

Bize doktor yasak demedi bizde devam ettik tabi azalma oldu haftada bir iki ye düştü.bir sorun yok gibi şimdilik maşallah.bebek vucutta mutluluk hormonu salgılanınca mutlu bile oluyor diye biliyorum.normal doğum içinde faydalı diye duymuştum.doktorda birşey demeyince öyle yaptık.ama dediğim gibi ister istemez bir azalma oluyor istekte hem hormonal hemde bebeğe birşey olur diye korkuyor biraz insan

Kizlar kaynasin kocaislerle yaa hic bisey olmaz Allah in izni ile onceki hamileligimde dokuz ay kardes olduk esimle bunda hic ara vermedik kanama olmadigi surece bi zarari yok tahlikeli pozisyonlarda olmicak tabi.

kızlar size bi sorum var benım gıcık patronum işyerının muhtelif yerlerine mikrofonalr

yerleştiriyo bizi dinliycekmış ben çok rahatsız oldum...bir mikrofon da tam masamın arkasında olucak

bu yasal değil bildiğim kadarıyla bugun bi konuşucam bu konuyu bakalım ne dicek...

fakat dikkate almazsa ne yapayım bu konuda bizi koruyan bi kanun vardır herhalde değil mi ?

fena şekilde rahatsız oldum yani...

ınsallah canım

tabıı senın daha dıkkatlı olman lazım ınsallah hepimiz sağlıkla kucakalrız bebekelrımızı

evet benim folik plus olduğu için 3 gerekliymiş ben hep bir aldım.umarım yetmiştir bebişime

yetmsıtır canım ınsallahhh hıc kullanmayanalrda var özellıkle doktoru kullandırtmıyor...

ben geçen gün doktora gittim ya bizim doktor amcamız arabayla 1,5 saat mesafede gittik randevu saatimiz gelene kadar azcık gezdik döndük. dünde ikili test için kan vermeye gitmem gerekiyordu kociş işten kalmasın diye trenle gittim öyle olunca 2 saat sonra kan verince kendimi kaptırmış baya yürümüşüm ben tren saatini beklerken dolaşayım dedim sonra tekrar trenle döndüm geldiğim gibi yattım yemeği falan eşim hazırladı ama kasıklarım ağrıdı bugünde belim ve bacaklarım acıyor gece boyu dua ettim inş. bebişe bişe olmamıştır diye. olmamıştır dimi yavruma bişe

canım benim.yok olmamıştır.zaten ilk 3 aylık dönemi atlatmışsın.bu saatten sonra Allah izin verirse kolay kolay bişey olmaz canım.ayrıca rahim 13.haftada yukarı doğru çıkıyormuş daha rahat genişlesin diye ondan ağrıların vardır.sen spor yapınca belki kaslarının çalışmasından dolayı yukarı doğru çıkışı başlamıştır:)) hiç merak etme Rabbim korusun

Yok canım olmamıştır. yürümek iyidir. sadece biraz yorulmuşsun o kadar. ben araştırdım bu dönemde herkeste kasık ağrısı var. ben bütün gün oturarak çalışıyorum. akşama çok ağrım oluyor ama evde olduğum gün rahat kıyafetler içinde hiç bir sorun olmuyor. Hiç üzme kendini iyidir allahın izniyle..

saol cnm ya ne bileyim korktum daha öncede kaybı olunca insanın korkuyor. inş. dediğin gibidir evde olduğumdan çok fazla yürümüyorum ben böylede olunca stres yaptım işte

saol cnm ya ne bileyim korktum daha öncede kaybı olunca insanın korkuyor. inş. dediğin gibidir evde olduğumdan çok fazla yürümüyorum ben böylede olunca stres yaptım işte

stres yapman çok normal bizde herşeye evham yapıyoruz.sonuçta can taşıyoruz.biz ne güne duruyoruz.bir birimizi sakinleştirmek arkadaş olmak için.hiç üzme kendini annesi.bebişte etkilenmesin:))

bende bazen korkuyorum ağrılardan. bir ara kanamam oldu doktoru aradım hemen elim ayağım titriyodu ağrı varmı dedi. yok dedim tamam korkma normal dedi. yani buda normal geceleri hele ağrıyınca uyanıyorum acaba bişimi oldu diye ama yok maşallahları var cücüklerimizin...

doktoruna gore degisiyo..ilk hamileligimde de bunda da gunde 1 tane dedi bana folik plus ı..hatta bazen unutuyorum almıyorum bile

canım zaten her kadının rahmi ilişkiden sonra kasılırmış ama bunu anlayamazmışız yanlızca gebelik döneminde anlaşılırmış bu ve gayet normal birşeymiş için rahat olsun.

Herkese günaydınlaaarrr

Son düzenleme:
doktoruna gore degisiyo..ilk hamileligimde de bunda da gunde 1 tane dedi bana folik plus ı..hatta bazen unutuyorum almıyorum bile

ay canım çok teşekkür ederim içim rahatladı.inşallah yetmiştir dediğim gibi inşallah.

günaydın kızlar.nasılsınız bakalım.dün doktora gittim.bebeğim iyiydi çok şükür.1 hafta önden gidiyor.geçen haftada öyleydi zaten.yüzde doksan erkek dedi.yani rabbimin izniyle 2 kızım 2 oğlum olacak inşallah.tamda hayalim gibi:))zaten lahana testi,yüzük testi,çin,rus takvimi yorumcu falan ne varsa hepsinde erkek çıkıyodu.sağlıklı sıhhatli hayırlı evlat olsunda önemli değil tabii.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…