2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Demir eksikliği varsa iştahsızlık olur vitamin ve minerallerdede böyle bi durum var ona bağlı iştahsızlıksa 15 gün düzenli kullanım ile iştahsızlık geçiyo bizimki geçmedi ama ben yinede bi ümit devam ediyorum
bide iştahsız bebekler yeterince beslenemediği için Demir vitamin ve mineral eksikliği daha fazla görülüyor yiyeceklerle alamadığı için özellikle kullanmaları öneriliyo

bunu bilmiyodum bak,öğrendiğim iyi oldu.sağol

Paris bu sabah yazarken gelmistin aklima Allah kolaylik versin ya zor valla yalniz birakma ne yapacagi belli olmaz eskiyanin:) Hakli garibimde napsin ya bi gun bi bakti ilgi baskasinin üstünde yerim onu.

Esteyareppim dalga gecmiyom annem giy tabi benim olsaydi giyerdim valla bugun iki tayti üstüste giydim Bugunlerde saldim kendimi o yüzden dedim

Selerm ama en cok kocaman birinci sırada ben varim dimi
Su surup ise yararsa banada soyle..Bende devam sütüne su 8 tahillardan katiyorum, bide yediklerine ekliyorum 2 olcek falan biraz toparlandi gibi gerci daha kontrole gitmedik ama.

Yarin sute baslicam ya bekleyemeyecem bir ay falan..simdi ayagimda salliyorum bi saattir bakalim ne zaman yatacak.ikindide uyumasi cok uzun sürüyo.

canim benim Allah kolaylik wersin. Aralarinda 1 yas normal kiskanmasi boyle. Ona da kiyamam ya bebek sonucta. Kizin hep uslu olsun, pasa da eski haline dönsün insallah
Emziriyor musun kizini?

Orasi kuzeydogu anadolu normal iclik giymen. Ben bile giyiyorum burda biııızz gibi hava. Bu sene dogu anadolu yolcusuyuz esterapim iclikleri ciftleriz artik :)

Son düzenleme:
Orasi kuzeydogu anadolu normal iclik giymen. Ben bile giyiyorum burda biııızz gibi hava. Bu sene dogu anadolu yolcusuyuz esterapim iclikleri ciftleriz artik :)
valla he. dışarıdan gelince soyunasıya kadar yoruluyorum burdan sonra sıcak memleket olur inşallah.. sizin bu sene miydi tayin? nereleri yazacaksınız? gel buraya komşu olalım:13:

valla he. dışarıdan gelince soyunasıya kadar yoruluyorum burdan sonra sıcak memleket olur inşallah.. sizin bu sene miydi tayin? nereleri yazacaksınız? gel buraya komşu olalım:13:

2015 teydi tayin ama bizimle beraber gelenlerin batidan hepsini postaliyolar geri surpriz oldu walla. Agri, bitlis, diyarbakir, mus, bingol yazdik canim. Bunlarin disinda da cikabilir biliyorsun. Bekleyip gorucez kaderimizi :))

Benimki inek sutunu de sevmedi. Yogurt da yemiyo artik. Heralde ondan dis cikarmiyo. Normalde dn fazla 20 gunde cikarirdi. Ya ben evdeyim emiyo da ondan mi bilmem. Hicbi sey yemiyo. Var mu bu durumda olan. Tarhana icti ona seviniyom iki saattir. Kizlar ya yogurt yemese de he gun inek sutunden muhallebi yapsam. Faydali muhallebi biliyo musunuz. Sizinkil er hep yogurt yiyo mu.
Bituful benim de canim depresyon istedi. Du giriyim de cikiiim:)

Hadi girde gel bekliyorum:) istahsiz cocuk basli basina depresyon sebebi yorgunluk yada uykusuzluk yanindan bile gecemez..Bizimkinin yemesi normal oldugunda böyle 3 cocuk yaparim diyorum istahsiz oldugundada tek cocuk yeter diyorum.. Yogurt illa hergun verilcek diye bisey yok kac aydir yiyolar sıkîldilar artik..Ben 15 gun falan ara verdim sonra yine normal yedi.(gerci muzla yediriyorum) normal muhallebi yap balla tatlandir süpertoo..

Ben her zaman yazamasamda sürekli okuyorum galiba bu forumda en istahsiz benim oglum hep tatlı seyleri seviyor asla corba pilav makarna köfte tadini bilmez hep pirinc unu biskuvi mamasiboda hende zorla reklamlarla yiyordu simdi gittigim doktor sevdigi seylerin hepsini kes dedi suanda herseyi yiyebilir artik dedi diyelimki yemedi yaptığını bırak verme dedi gune 3ogun aralarda asla bisey vermiceksin iyice acikicak dedi bide sipraktin, apikobal, ferrozinc diye ilac verdi simdi ben ilaclari düzenli kullaniyorum sipraktin uykuda yapti istahtta ama gene makarna pilav köfte yemiyor ac kaliyo bende dayanamıyorum ac birak dedi bana ama biraksamda yemiyo bende gene pirinc unu falan yapip yediriyorum napicam bilmiyorum :44:

Ela sipraktini kes canım daha verme . Malesef işi ticarete dökmüş bazı hekimler sırf olumlu sonuç alabilmek için zararına bakmadan böyle ilaçlar verebiliyorlar ama hiç doğru değil . Sipraktin büyüme hormonunu baskılıyor bundan bahsetmedi değilmi dr hiç şaşırmadım . İlacı bıraktığında (yaklaşık 10 gün kullandırıyorlar ) iştahının eskiye döneceğini ve aldığı kiloları geri vereceğini söyledimi ? Dememiştir bunlarıda . Bende 9 aylıkken kont götürünce dr kilo almadığımı gördü 3 ay boyunca ve hemen sipraktin verdi hiç kullanmak istemiyordum ama çaresizdim birazcık olsun yer diye bir gün verdim yavrumun bakışları donuklaştı gece en az 3 kez uyanan çocuk sabaha kadar uyanmadı ve ben büyük bir hata yapıp sabahta verdim ilk gündüz uykusundan 3 saatin sonunda ben uyandırdım artık ve bir daha vermedim. Düşünebiliyormusunuz sinir sistemi üzerine etkisini .
Benim bebeğimde iştahsız hala anne sütü püre ve reklam şeklinde devam ediyoruz . Bende bebekliğimde iştahsızmışım çocukluğumda peynir yoğurt yediğimi hatırlamam annem muhallebi bile yediremezmiş bebekken ama çok şükür ortalama bir zekaya ve fiziğe sahibim ( kilo ortalama üstü çaktırmayın :)) ) diyeceğim üzülme yeselerde yemeselerde büyüyecekler ha yeseler 2 cm daha uzun olacaklar ama şimdi yaşadığımız sinir harbine değmez bence :)

Kızlar selam bu arada özlediniz dimi biliyorum heheh :) 3 gündür kv lerdeyim oğluşu uyuturken okuyorum ama kv mi çekiştirmiyim diye yazma girişiminde bulunmadım ama madem yazıyorum dökeyim içimi yahu bu çocuğu ankaralarda tek başıma büyütüp yaşına getirmedimmi ben annesi uykusu gelmiş yatır annesi bezini değiştircenmi annesi su vercenmi annesi hadi sen doyur oğlumu vs vs imdat diye bağırasım var . Nihayet dönüyorum yarın annemlere . Hoş annemde kv den hallice ama o tutuyo yine kendini

Bituful depresyona girmeye bile zamanımız yok dimi boşver iyi bişi değil zaten yerim oğlunu . Herşeyi anlıyolar gerçekten oğluşumda ben gerginsem anlıyor sanki hiç üzmüyor beni canım benim iş konusuda hakkında hayırlısı neyse o olur inşallah . Benimde bir iş durumum var açıktan atamaya başvurdum düşükte olsa bir ihtimal var şimdi olursa yavrumdan nasıl ayrılıcam diye düşünüyorum hem çok istiyorum hemde hiç istemiyorum çıksın diye dua bile edemiyorum Hayırlısını nasip etsin allahım diyorum

Selermm canım erdeme maşallah dişi bıngıldağı boşver yürüyo demiştin yanlış hatırlamıyosam daha nolsun güçlü kuvvetli kemikleri maşallah yerim onu . Ev işide hayırlısı olur inşallah bizde yaza taşıncaz ama stresi sardı şimdiden

Paris üzülme canım oğlunun verdiği tepki çok normal benimde arkadaş oğlu 17 aylıkken kızını doğurdu o da aynı şeyden şikayet ediyordu oğlu sadece kardeşine değil annebabayada vuruyomuş . Alışacak bir süre sonra korumaya başlayacak kardeşini çok zor biliyorum ama ilgini eksik etme yaramazlık yapınca kızıp bAğırma fırsat buldukça sev okşa öyle öyle kabullenecek durumu . Yardımcın varmı canım anne kv gibi yoksa tekmisin. Allah yardımcın olsun canım duacınım

Bu sipraaktin konusunu cok arastirdim canım ya ne yalan soylim dedigin gibi cok ic acici seyler duymadim ama fayda gorende cok :26:

Ben doktoruma cok güveniyorum ve esim eski eczaci ona ragmen bile emin ol cok tedirgin kullandim ama benim oglumda uyusukluk vs olmadi misal normalde cok hareketliydi hala cok hareketli hic bi değişiklik yok uykusundada misal 1saatmi uyuyodu 1.5 2 saat oldu uykusu gece gene ayni sekilde uyanıyor sütünü icip tekrar uyuyor bilmiyorum ya yemeyen cocuk cok zor çooook Allah yardım etsin

Repucum sağlık sisteminizin gebelerle ilgili kısmını mantıklı buldum ikili üçlü taramaları yapıp detaylı ultrasonla bakmaları yeterli bence evet son yıllarda ultrasonun yaygınlaşmasıyla özelin nimetlerinden yararlanıp bende her ay ultrasonla muayene edildim ama ne kadar doğru acaba ? Eşim hepsini video ya çekti heyecanlanmalar duygulanmalar işin hoş kısmı ama uzun vadede nasıl etkileri olacak bilemiyoruz bebeklere yaklaşımları tuhaf ama onlarmı çok rahat yoksa bizmi milletçe evhamlıyız ? Artık bende problem olmadığı müddetçe götürmeyeceğim dr a .

Bu arada pedagoga götürmedim hala tv ile yemek yediriyorum ve yanımda yatırıyorum hiç iyi şeyler demeyecek hiç . Diyeceklerini duymaya hazır değilim (( pofff

Doğrudur elacım ben 9 aylıkken 9.400 kg dı 1çay kaşığı 2x1 kullanmıştım şimdi yaşlarını geçti belki kiloya göre verdiğn doz da farklı olabilir o yüzden bu kadar etkileri ağır hissedilmeyebilir . Sen bilirsin tabiki ben sadece kendi yaşadıklarımdan dolayı uyarmak istedim ki sende araştırmışsın zaten . Peki ne kadar süredir kullanıyosun ve ne kadar daha devam edeceksin ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…