2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
estarabim ben kofteyi az baharat sogan ve cok az sarimsak rendesiyle yarim kg dana kiymasindan yapip firinda pisiriyorum sonra dondurucuya atiyorum. hergun 2 taneyi cezve uzerinde cay sugeciyle buharda isitip oyle veriyorum. ama benim oglan artik hemen herseyi yiyebiliyor, kati yiyemeyen bebislere olmaz sanirim boyle. onceden kofteyi suda hasliyordum daha yumusak oluyordu ama lezzeti olmadigindan zorla yiyordu biraz :KK53:

dun asi olduk biz dr 3 tane birden.
oglan nerdeyse siringayi yakalayacakti kaza atlattik :KK20:
daha once de cok soyledim ama yine basinizi sisiriyim. buranin saglik sisteminden nefret ediyoruuuuum

yahu bir doktor kontrolu olmaz mi?

en son alti haftalikken oldu kontrol. bir yas kontrolu var diye seviniyordum o da kalkmis meger . hemsireyevsordum diyorki bir problem varsa drdan randevu alin. iyi de ben doktor muyum nerden bileyim problem var mi yok mu? illa gorunur bi problem mi lazim?
bir de diyor ki merak etmeyin 2 yasinda saglik gorevlisi! kontrolu var. Allahim cidden tiksindim. cocuk doktoru dersen sadece dogumda bir de ateslenip acile gittigimizde gordu oglani. pratisyen hekim kontrolunu bile cok goruyorlar.
boyunu merak ediyorum dogdugunda bile olcmediler. evde kendim ogrenmeye calisiyorum.
sinir oluyorum sinir.
kusura bakmayin bayici oldu biraz :KK1: ama bir yerde ofkemi kusmam lazimdi :KK47:

Estarabim canım ev sahibim evi sattıda yenisi taşınacak 1-2 aydır arıyorum burada kalıcı olmadığımdan kiralık bakıyoz ama uygun bulursak satın alırız
sağol ruzacım

estarabim ben kofteyi az baharat sogan ve cok az sarimsak rendesiyle yarim kg dana kiymasindan yapip firinda pisiriyorum sonra dondurucuya atiyorum. hergun 2 taneyi cezve uzerinde cay sugeciyle buharda isitip oyle veriyorum. ama benim oglan artik hemen herseyi yiyebiliyor, kati yiyemeyen bebislere olmaz sanirim boyle. onceden kofteyi suda hasliyordum daha yumusak oluyordu ama lezzeti olmadigindan zorla yiyordu biraz :KK53:
Repucum benim oğlanda köfteyi diliyle çıkarıyor
Ama yazıyı asıl alıntılara nedenim çok güzel açıklamışsın süper ayrıntılı yazmışsın gercekten çok hoşuma gitti :))) dayanamadım alıntıladım:)))

dun asi olduk biz dr 3 tane birden.
oglan nerdeyse siringayi yakalayacakti kaza atlattik :KK20:
daha once de cok soyledim ama yine basinizi sisiriyim. buranin saglik sisteminden nefret ediyoruuuuum

yahu bir doktor kontrolu olmaz mi?

en son alti haftalikken oldu kontrol. bir yas kontrolu var diye seviniyordum o da kalkmis meger . hemsireyevsordum diyorki bir problem varsa drdan randevu alin. iyi de ben doktor muyum nerden bileyim problem var mi yok mu? illa gorunur bi problem mi lazim?
bir de diyor ki merak etmeyin 2 yasinda saglik gorevlisi! kontrolu var. Allahim cidden tiksindim. cocuk doktoru dersen sadece dogumda bir de ateslenip acile gittigimizde gordu oglani. pratisyen hekim kontrolunu bile cok goruyorlar.
boyunu merak ediyorum dogdugunda bile olcmediler. evde kendim ogrenmeye calisiyorum.
sinir oluyorum sinir.
kusura bakmayin bayici oldu biraz :KK1: ama bir yerde ofkemi kusmam lazimdi :KK47:
canım çok haklısın gercekten orda ve Amerika'da sağlık sistemi çok kötü hele de buradan gidince daha da zor gelmiştir ama en azından 6 ayda bir baksalar ya sen bilinçli bi annesin ama öyle olmayanlarda var sorun olduğunda farkedilmeyebilir gebe takibi de çok az di mi oralarda

canım çok haklısın gercekten orda ve Amerika'da sağlık sistemi çok kötü hele de buradan gidince daha da zor gelmiştir ama en azından 6 ayda bir baksalar ya sen bilinçli bi annesin ama öyle olmayanlarda var sorun olduğunda farkedilmeyebilir gebe takibi de çok az di mi oralarda

aynen canim.
gebeyken
10. haftaya kadar hicbir kontrol test vs yok.
10. ve 26. haftada kan testi var
12. haftada bir de 20. haftada ultrason var
2 ayda bir ebe karnini mezurayla olcuyor, tansiyonuna bakiyor bir de idrarda kagitla bir test yapiyor ama ne testi bilmiyorum.

Estarabim canım ev sahibim evi sattıda yenisi taşınacak 1-2 aydır arıyorum burada kalıcı olmadığımdan kiralık bakıyoz ama uygun bulursak satın alırız
sağol ruzacım

Repucum benim oğlanda köfteyi diliyle çıkarıyor
Ama yazıyı asıl alıntılara nedenim çok güzel açıklamışsın süper ayrıntılı yazmışsın gercekten çok hoşuma gitti :))) dayanamadım alıntıladım:)))

:)))) ya oglan birseyi sevince belki diger bebeler de sever diye yazdim iste :KK53:
insallah bulursunuz canim gonlune gore bir ev.

estarabim geçmiş olsun bizimki de sürekli düşüyo bi yerini yaralayacak diye korkuyorum bende

SELERM, kış vakti hemen bulursun inşallah..

REPU, canım buharda da deniyim bakalım iyi fikirmiş süzgeçte, hem yumuşak olur yer belki. belki de ancak alışır di mi sonuçta et onun için yeni bir tat sayılır:/ diye umuyorum.

GLY, sağolasın canım,bizim petekler eski tip ona çarpmasın diye önüne deri sehpa koymuştum ama gitti o sehpaya çarptı işte. neyse ucuz atlattık şükür.

Estarabim gecmis olsun canim ucuz atlatmissiniz..bol bol dinlen ve yaz:KK1:

Selerm isallah bulursunuz kafaniza gore ya bayada oldu bakali niye bulumadiniz kafaniza göre..Bizde yazin cikacaz kiraya bakalim senelik iznimde tasinma derdiyle ugrasacam:KK25:

Eti tavugu baligi corbalarinda yediriyorum.Yemiyosa öyle deneyin bide.

Kimse keci sutu vermiyomu? Erken galiba biraz..Bizim doktorda aklimi karistirdi inet sutune baslama 15.aya kadar dedi..Devam sutu ver dedi..1 ay daha boyle gitcem sonra gecicem..hos icmiyo gerci mamalarina katicam iste.

kızlar selamlar nasılsınız? bilmem beni hatırladınız mı? :26:görüşmeyeli yaşımıza girdik, bir çoğunuz da girmiştir yaşına hepinizin d. günlerini kutluyorum,minikleri öpüyorum:KK54:yaşımıza kaşımızda dikişle girdik. d.gününden iki gün evvel sehpaya çarptı, kaşı ile gözü arasına iki dikiş atıldı ,dikiş atılırken o bi yanda ağlar ben bi yanda:KK50:neyse ki atlattık şimdi iyiyiz oğlumla tatil yapıyoruz:KK55:dışarısı kar kış.. sabahları pencereden karı izleyip kahvaltı ediyoruz.öyle özlemişim ki oğlumla kahvaltıyı..siz neler yapıyorsunuz ocak anneleri, ve aralık,şubat anneleri:emir_bebek:

Gecmis olsun canim. Dikkat etmek lazim. Surekli pesindeyiz ama kaza iste oluyor

Bu arada seni cikartamadim ben :KK53: iyi tatiller :))

Selerm isallah bulursunuz kafaniza gore ya bayada oldu bakali niye bulumadiniz kafaniza göre..Bizde yazin cikacaz kiraya bakalim senelik iznimde tasinma derdiyle ugrasacam:KK25:

Kimse keci sutu vermiyomu? Erken galiba biraz..Bizim doktorda aklimi karistirdi inet sutune baslama 15.aya kadar dedi..Devam sutu ver dedi..1 ay daha boyle gitcem sonra gecicem..hos icmiyo gerci mamalarina katicam iste.

hava nasil oralarda üsüyor musun? Kar yagiyor saclarima bilmiyorsun :KK53:

Keci sutu denk getirsem verecm. Zeynep e pastorize keci sutu verdim 13 ayliktan itibaren. 2 yasina kadar icti. Kisacasi no problem.migrostan alcaktim gecen unuttum. Aliim de bi keci bi inek ictigi kadar icsin

Son düzenleme:
keçi sütü anne sütüne en yakın süt ama işte benim oğlanın kansızlığı var ondan dolayı keçi sütü peyniri filan veremiyorum

buralardayım artık inş.yazarım bitufulcuğum, öperim:KK54:
çorbada da ayırt ediyo benim sıpa, şehriye yi yutuyo tavuğu ya da eti şehriyeden küçük dahi olsa diliyle çıkarıyo..alışacak zaman verdim ona:KK53:

Gecmis olsun canim. Dikkat etmek lazim. Surekli pesindeyiz ama kaza iste oluyor

Bu arada seni cikartamadim ben :KK53: iyi tatiller :))
sağolasın canım. hatırla sevgili o eski günleri...:KK35::KK52:

REPU, burda da sağlık sektöründe sıkıntılar yaşanabiliyor. misal geçen arkadaşın çocuğu altıncı hastalık geçiriyormuş, arkadaşım dr.a altıncı hastalık olabilir mi demiş yok ilaca alerjisi var demiş. iki gün sonra tekrar dr. a gitmiş kontrole. Dr, googleden altıncı hastalığa bakmış evet doğru tespit etmişsinzi demiş nasıl güler misin ağlar mısın?!!!

esterabim çook geçmiş olsun oğluşuna ne kadar dikkat etsekte olacak oluyor
benim oğlan da koltuktan düşüyordu bacaktan yakaladım artık heryere tırmanıyor,
inek sütü bulamıyom ki keçi bulayım vavemm gibi bi keçi bi inek lazım bize de
eşim sütü koliyle alacak bundan sonra:KK56:öperim hepinizi iyi geceler dilerim....:KK54:

Tuba biz de eskiden kizima koliyle alirdik bulamadigimizdan :)

Aleyna balım boreem naber :KK53:[/QUOTE

Aylar sonra ilk kez sacimi daginik birakip yemege gittim. Tam tekmil makyajimi yaptim. Topuklulari geydim. Kendimi biran Barbie gibin hissettim. :KK66:. İnsanustu bir tavir takinip kizimin bu hissiyatimi bozmasina izin vermedim. Taktir edersiniz ki suan misil misil bi uyku cekmem guzel ruyalar gormem imkansiz. Zira yorgunluktan oluyom.

Neyse. Keci sutuyle yapiyom yogurdu muhallebiyi. Kokusu tadi beni bile irrite ediyo ama yiyo yavrucak. Te allam gecenin havasindan cikamadim yaw. Kulkedisi gibi konusuyom. Ben kaciym en iyisi..

Toto donduran bi günün sabahından Günaydınnlarr..

Repu sinir oldum sizin doktor durumlarına he Allah yardımcınız olsun o ne ya öyle..bidaha bizim sağlık sistemini eleştirmiyecem:44:

Aleyna keçi sütünden yoğurt yaptım iki defa tutmadı bu benim beceriksizliğimdenmi kaynaklı? Sen hangi şehirdeydin bide bak bunuda merak ettim şimdi:KK51:

Vavecan Zeynep e içirdiğin süt büyük ihtimalle Kay markaydı dimi? çünkü başka marka yoktu o zaman.bende çok içmiştim zamanında..Ama Sağlık Bakanlığı sahtekarlık yapan 25 gıda firmasını açıklamıştı o zaman belki hatırlarsın ve içinde bu şerefsiz firmada vardı:KK47: keçi sütü diye 2 katı fiyatına inek sütü içirmişlerdi millete bak yine sinirlendim.

X