2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

cevap bekliyorum heyecanla:18:

Ölüyorum yorgunluktannnn..daha yeni koydum totomu birazdan kosturmaya devam..
Merak ettim biberonu falan tutan bebeler varmi aranizda..sulugu tutup icen yetenekli bebeler:)) biran once icsede vakit kazandirsa diye bakiyorum..kac aydir bakiyorum yeter kendi isini kendi görsün artik..yesin icsin ziçsin kendi kendine

Benim kayis koptu yorgunluktan yine

benim yavru bayadır tutuyor ama ben zaten sadece su veriyorum sulukla onu da vermiyorum eline biberona da bazen su koyuyorum tutup içer ama su olduğu için çok tutmuyorum alıyorum

benim ki suluğu tutuyor kendi içiyor ama işi bitince oyun oynadığı için ıslatıyor üstünü ben wermemeye çalışıyorum. suluk içi az doluysa içemiyor

Kızlar bugün oğluma eko yapıldı pediatrik kardiyolog yoktu normal kardiyolog yaptı bir sorun görmedi ama emin olmak için Bolu'ya pediatrik kardiyoloğa gidebilirsiniz dedi kan da verdik yarın sonucunu alıp doktorumuza göstericem bugün yine tartıldı 7100 gr geldi 100 gr almış :))

banada banada bende aynı soruyu soruyorum bi zahmet bana da atsan.... kolay mı peki?

aynı cvbı sana da gönderdım ama cok matah bişe yazmadım aslnda merak edenler için buraya da yazayım madem,bu tarz soruların cvbı herkes içn farklıdır,kım için bu duyguları hissettgnız ayrı önemlıdır onlarla ne yasadgnız ayrı önemlıdır,dolaysyla ancak bıreysel görüşmeyle bı yere varılabılır..

Bende depresyona girdim galiba bugunlerde(( isleri yetistiremiyorum bu durumda beni cok rahatsiz ediyo..calisan bayanlar nasil yetistiriyosunuz isleri yaa...yetisemiyorum hicbiseye imdatttttttt!!!!!!

ben de ben de.... depresyondayım. her gün başım ağrıyor ve ağlamak istiyorum...

Bende depresyona girdim galiba bugunlerde(( isleri yetistiremiyorum bu durumda beni cok rahatsiz ediyo..calisan bayanlar nasil yetistiriyosunuz isleri yaa...yetisemiyorum hicbiseye imdatttttttt!!!!!!
Canım ben de yetiştiremiyorum su anda uyku gözümden akıyor bense sütün soğumasını bekliyorum çamaşır birikti yıkamaya vakit bulamıyorum evi bile zor topluyorum
tükenmişlik sendromuna girdimmm:)))

Bizde ne kabarcik ne beyazllik hiçbiri yok cikartmicak heralde dis

8.150 gr olmus çok şükür 72cm kisami ne sanki:26:

Ay bugün pikniğe gittik cok yoruldum acayip uykum var çamaşırları toplim katlim hemen yaticam ii geceler

cikin artik arkadaslar su depresyondan sirada bekleyenler var

siz yine calisip yetistiremiyosunuz ben daha ise baslamadigim halde yetistiremiyorum

Kağan1: 177-70 olması gereken 65

asyaasya: 172- 64 olması gereken 59

eylemsevcan: 160- 66 kilo olması gereken 61

selerm: 158- 75 kilo olması gereken 70

ceylis: 173-56 olması gereken 51

Ruza: 163-67 kilo olması gereken 62

intro_ela: 160-68 olması gereken 63

ilk hedef 5 kilo

günaydın... sabah 10 dk da evden çıktık. eşim servisi kaçırdı benim yüzümden, dün alarm sesine gıcık olup alarmını kapatmıştım da.. biz bıraktık işe. oğlum da şok oldu, ben altını değiştirdim babası üstünü değiştirdi hemen çantasını hazırladım, çıktık. arabaya binince garip garip bakıyor yüzümüze.. ne oluyor bunlara diye..

Canım ben de yetiştiremiyorum su anda uyku gözümden akıyor bense sütün soğumasını bekliyorum çamaşır birikti yıkamaya vakit bulamıyorum evi bile zor topluyorum
tükenmişlik sendromuna girdimmm:)))

almanya'ya kaçsak mı biz de? ben de akşamları oluyor özellikle.. bittiğimi hissediyorum. koştur koştur eve git, yemek yap, oğlanla ilgilen, yıka, yatır... yemek ye sofra topla, bulaşık derken saat 9-10 oluyor. tv izlerken uyukluyorum sonra. dün bir de baş ağrısı tuttu, mide bulantısıyla beraber. eve geldik, kocam sağolsun hemen pc başına. çocuğu verdim, napıyorsan yap ben yatıyorum dedim, yemek yemicez mi diyor bir de utanmadan... ben yemicem sen istiyorsan söyle birşeyler dışardan dedim. 15 dk sonra geldi yanıma, çocuk altına kaka yapmış, kalktım artık. o da gitti birşeyler aldı dışardan. öyle yedik.. anlayış da yok arkadaş. hastayım diyorum, ben yatarken kalk kahvaltı birşey hazırla, çay demle, beni de kaldır ne var kırk yılda bir yapsan... nerdee....

cikin artik arkadaslar su depresyondan sirada bekleyenler var

siz yine calisip yetistiremiyosunuz ben daha ise baslamadigim halde yetistiremiyorum

daha çok yer var canımcım, gel sen de beraber gireriz...

kahvaltınızı dediğim gibi yapmaya özen gösterin
bal pekmez reçel bulundurmayın ileriki haftalarda aarada bir onlardanda koyacam birer seferlik
ama şimdilik yok sadece tuzlulardan yiyecez onlarda sınırlı anlattığım gibi

2-3 dilim ekmek kepekte olur normalde benim tavsiyem karışık yiyin
veya 1 gün kepek birgün normal yiyin doktorlar tavsiye etmiyor çünkü hep kepeği)
kibrit kutusu büyüklüğünde peynir yarım yağlı olsa daha iyi olur
domates salatalık istenildiği kadar
zeytin 3 veya 5 tane yiyin daha fazla olmasın
çayıda şekersiz veya tadlandırıcılı içebilirsin

öğlen de 2-3dilim ekmekle istediğiniz bir yemek veya ızgara
salata yoğurt ne isterseniz yiyebilrisiniz ama yinede çok olmamak kaydıyla

akşamda aynı şekilde mümkünse ekmeksiz
değilse oda olur ama sizden bir öğünde hiç ekmek yemememnizi isticem
kendinizin seçtiği bir öğünde olur
ama mümkünse akşam yemeseniz daha iyi olur

meyva sevenleriniz için az miktarda yemekten 1-2 saat sonra ve yatmadan
4 saat önce yerseniz tamamdır
örnek programımız bu kadar

bu arada ev hanımları için yani 2 öğün yiyenler için
kahvaltı aynı şekilde öğünlerden birini seçerek oda aynı şekilde yiyebilirsiniz

çok acıkırsanız aralarda sadece 1-2 tane eti form veya diğer diyet bisküvilerden atıştırabilirsiniz

çikolata falan şimdilik yok zamanla ondanda koyacam ama ilk hafta biraz daha sıkı girecez

az sonra egzersiz örnekleride yazacam
ama benim tavsiyem ebru şallı ile plates lerden izlerseniz
latesiniz varsa tam uyarsınız yoksa platessiz hareketlerinden yaparsanız onlarda tam bize göre ne aşırı yoruyor
nede az oluyor tam karar
ama ben şimdi izleyemeyenler veya canı istemeyenler için ayrıyeten yazacam

5 dk olduğumuz yerde yürüyecez ısınma hareketi olacak bu
5 dk bir ileri bir geri olduğumuz yerde hareket edicez
sırt üstü yatıp ayaklarımızı önce birini 8 kere
sonrada diğerini 8 kere karnımıza çekecez
ve gene sırt üstü yatar vaziyetteyken
ayakları dizlerden kırıp kaldırcaz
dizlerden kırık şekilde dururken tek elimizi kafamızın kenarından tutarak
(sağ elimizle sağ taraftan sol elimizle sol taraftan)
kafamızı kaldırıcaz birazda karnımız kalkacak bunlarda 8er kere
ama çok zorlamıcaz hafif hafif kaldırabildiğimiz kadar
vücudumuz alışsın zamanla biraz zorlucaz
sonra ayağa kalkıp ip atlıcaz ama ip şart değil
ip atlıyrmuş gibi yapıp boyuna zıplıcaz önce 20-30
ve diğer günlerde artırmak koşuyla devam edecez
egzersizleri sürekli artıracaz
şimdilik bukadar bunlar ısınma hareketleri ilk hafta bunları yapıcaz
sonrakilerde az zorlucam
mekik falan çekecez sonra

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…