2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
eylemcim pazartesiye kadar bir liste program olur dimi
bide ben emziriyorum bitki çayı sakıncalı değil mi
:KK20:
iyi araştıralım bari de bebelere zarar vermeyelim zayıflıyacağız diye:KK19:

ıhlamur rezene anason kimyon gibi bitkiler dışındakiler zararlı. rezene içabilirsiniz sindirimi kolaşlaştırıp zayıflamaya yardım eder bence. sütü de arttırır

yok yok zararı yok
bende araştırdım özellikle funda çayı ve 5i biryerdenin sütü arttırıcı etkisi olduğunu bile yazıyor
ama günde 3 fincanı geçmicek emzirmiyorsanız 4ü geçmicek

Burçak saol cnm. Oğlanın uykusu geldi başladı mızırdamaya onu sallıcam şimdi. Bugun gidemem artık baya niyetlenmiş çocugu giydırmiştim:) neyse başka zaman artık. Şimdi giderım bide ruza çıkmış olur süt izni varsa bu saatlarde çıkıyodur kanımcaa:)) kapıda kalmıyayımm:KK43:( sana geleyim sen nerdesin.:KK59::KK59::KK53:

benim de var şekerim... yalnız değilsin... :KK52:

senin kaç kilo fazla var tatlım....?ben 4 kilo versem çok süper olurdu amaorda takılı kalıyorum hep yapışmış 4 kilo gitmiyor. bu arada bende sürekli tatlı yiyorum.eskiden hiç sevmezdim ama artık ba-yı-lı-yor-um:))

Burçak saol cnm. Oğlanın uykusu geldi başladı mızırdamaya onu sallıcam şimdi. Bugun gidemem artık baya niyetlenmiş çocugu giydırmiştim:) neyse başka zaman artık. Şimdi giderım bide ruza çıkmış olur süt izni varsa bu saatlarde çıkıyodur kanımcaa:)) kapıda kalmıyayımm:KK43:( sana geleyim sen nerdesin.:KK59::KK59::KK53:

muradıyedeyım cnm bn devlt hastanesıne cok yakınım,gel senı agırlayayım:KK37::KK37: ctesı ayarlayabılırsen gel yanımıza tanışmış oluruz,beklerız senı de:KK16:

Ya kızlar yavrumun totosu çok fena pişmiş doğru değil biliyorum ama 1gün erken kestim antibiyotiği nolucak bakıyım ağır mı geldi çocuğa duocid kullanıyorduk var mı böyle bir sorun yaşayan?Hametan kullandım,bepantene kullandım travacord kullandım eczaneden karışım yaptırdım,zaytinyağı sürdüm kar etmiyor çocuk kaka yaptıkça(koyu yeşil ishali var)bas bas bağırıyor canı çok yanıyor dayanamıyorum ona.inşallah antibiyotiği kestim de fayda eder
antibiyotik ishal yapar, ayrica yesil kaka cok yemekten olabiliyormus.
pisik icin sudocream tavsiye ederim. antibiyotigi ne icin kullaniyorsun? tahlil sonucu enfeksiyon ciktiysa sakin kesme. oksuruyor atesi var gibi bisi icin verdilerse zaten kullanma :KK53:
Repu oğlan iyi değil mi? halılar ne alemde?

oglum 6.hastalik olmus, dunden beri dokuntuler basladi. aslinda iyi ama cok feci agliyor en ufak bir seye, ornegin kapinin onune gelip disari cikarmazsam, istemediginde yere oturtursam elinden birseyi alirsam vs. yogurt ve meme emmek disinda hic birsey yemiyor. cok miz miz
disi de cikmadi daha, biraz kabarik sadece :KK5:

olur beklerım sor vaveylam :) valla bu gizlilik olayı bızde cok önemlı kendı adını unut bunu unutma,vururlar adamı topuklarından sonra:KK37::KK37::KK52::KK52:

aman bizde de önemliydi zor işler beeee bunlar.. ama senin ki daha zor.. sır tutarım diye herkes bana bişey anlatırdı boğulacak gibi olurdum aneeem bir de meslekten dolayı her gelen bişe anlatsa ben sıkarım topuklarına walla :111: :111:

herkes kendi programını kendisi yapacak
kişiye özel olacak
yoksa uzun ömürlü olmuyor
meselah sabah şu akşam bu desek
kimse uyamaz ve yarıda kesilir
öyle değil
ama benim tavsiyem

sabah 1-2 bardak su içerek başlayın
sabah 2-3 dilim ekmek kepekte olur normalde benim tavsiyem karışık yiyin
veya 1 gün kepek birgün normal yiyin doktorlar tavsiye etmiyor çünkü hep kepeği)
kibrit kutusu büyüklüğünde peynir yarım yağlı olsa daha iyi olur
domates salatalık istenildiği kadar
zeytin 3 veya 5 tane yiyin
(tek sayılarda yemeye özen gösterirseniz iyi olur dini açıdan)
çayıda şekersiz veya tadlandırıcılı içebilirsiniz

öğlen de 2-3dilim ekmekle istediğiniz bir yemek veya ızgara
salata yoğurt ne isterseniz yiyebilrisiniz ama yinede çok olmamak kaydıyla

akşamda aynı şekilde mümkünse ekmeksiz
değilse oda olur ama sizden bir öğünde hiç ekmek yemememnizi isticem
kendinizin seçtiği bir öğünde olur
ama mümkünse akşam yemeseniz daha iyi olur

meyva sevenleriniz için az miktarda yemekten 1-2 saat sonra ve yatmadan
4 saat önce yerseniz tamamdır
örnek programımız bu kadar
ama isteyen kendine göre istediği şekilde değiştirebilir
mesela 2 günde bir 1 halley eklersiniz
veya çay sevmezsiniz süt içersiniz
ama sütünde kalorisi yüksek dikkat edersiniz o kadar yani araştırın kalorilerini
kendinize göre ayarlayın
şimdilik benden bu kadar süt iznimden dolayı 3.5 da çıkıyorum
evde netim var fakat bir arıza oldu halen yapılamadı o yüzden yarın sabaha kadar yazamıcam daha yapımadıysa gelince yazdıklarınızı kontrol ederim ama bilgi eklemek isteyen özelime yazarsa kesin görürüm
kendinize iyibakın byyyy

muradıyedeyım cnm bn devlt hastanesıne cok yakınım,gel senı agırlayayım:KK37::KK37: ctesı ayarlayabılırsen gel yanımıza tanışmış oluruz,beklerız senı de:KK16:

Saol canm. Başka zaman sana da uğrarım inşş.cts için gelmeyi çok istiyrum bakalım istanbul işi çıkmasaydı iyiydi de...
Bu arada sizin çocukların uyku saati dışarda denk gelırse nasıl uyuyor gezinirken uyuyamıkalıyor.?? Ben artık sürekli uyku saatlerini gözetliyorum çunku dışarda asla uyumuyorrr :KK53:

Müdüre imis ya hatirladigim kadariyla sen muduru bul anam o kesin ruza :KK1:

Saol canm. Başka zaman sana da uğrarım inşş.cts için gelmeyi çok istiyrum bakalım istanbul işi çıkmasaydı iyiydi de...
Bu arada sizin çocukların uyku saati dışarda denk gelırse nasıl uyuyor gezinirken uyuyamıkalıyor.?? Ben artık sürekli uyku saatlerini gözetliyorum çunku dışarda asla uyumuyorrr :KK53:

canım özel mesaj attım sana... :KK16:

vaveee... tutku ocakta doğum yapan müdür diye okula gelseydi dumura uğrardı.. müdürümüz erkek canımmm... ben yardımcıyımmm.... :KK52::KK52::KK52:

olur beklerım sor vaveylam :) valla bu gizlilik olayı bızde cok önemlı kendı adını unut bunu unutma,vururlar adamı topuklarından sonra:KK37::KK37::KK52::KK52:

hmm psikologsun sanırım bende bişeyler sorabilir miyim arkadaşım :KK53::KK37:
herkes beni arar dert yanar benim de birilerine bişeyler sormam lazım da :KK70::KK15:

Son düzenleme:
sor cnm cvplamaya çalışırım:KK8::KK8::KK8:

bazı kişilere karşı kızgınlıklarımve kırgınlıklarım var:KK53: her seferinde kendimi tutsam da bi yerde patlak
veriyor bu hergün benim aklımda aklımdan çıkmıyor bundan nasıl kurtulabilirim çok genel oldu özelden mi sorsam:nazar::44:

Son düzenleme:

bebek arabasında uyuyor cnm çogu zaman,eger uyumuyorsa mızırdanıyorsa uyku saatı olmasına ragmen mutlaka emmek ıstıyordur,o zmn da emzırcek bı yer bulursam sorasında arabasında uyumaya devam edıyor.. ama bazen bu söledıklerım olmayadabılıyor, bı elımızde onun arabası bı elımızde market arabası kucagımızda mızır mızır memnunıyetsız bı bebekle alışverıs kestıgımız cok oldu mesela:KK37::KK37: kucagımda da ağlıosa ona sarılıp sakin sakin küçük kurbagayı söyluorum ben kulagına öle sakinleşiyor,gecenlerde carrefourda ancak böyle yapark sakinleştırebıldım,anlamadıgım şekılde bırden kaygısı çok yükseldi mink farenın ..:26::26:

X