2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

canım evet maalesef helekı gebelıkte kalsiyum ve magnezyumu yıyecekelrden akrsılamak çokz or helekı
bulantı dönemınde eger faydası varsa ne güzel ama ben hıc bi drdan duymamıstım neysem kanamam olursa ben de baslayayım :)
sağol bilgilendırdıgın ıcın

canım öncekı hamılelıgımde kullandıgım ıcın bılıyorum hıcbırının faydası olmuyo gene de sor tabıı kı doktoruna
ama dediğim gibi bu büyük bi pazar ve hamıleleri az buz değil fazlacana kazıklıyolar...doğum yapanlara sor kımısı krem kullandıgı halde
çatlamıstır kımısı de kullanmadıgı halde çatlamamıstır değşiyo cunku...ama bol bol su ıcmek ve dus sonrası cildi nemlendırmek en güzeli :)
bu sadece karnının çatlamasını değil tüm cildinin duru ve parlak kalmasını sağlar...

rica ederim canım....

benim dişetlerim her fırçalamada kanar.dediğin diş macunundan alıyım bari.bu ara naneli diş macunlarıyla fırçalayamıyorum gerçi benim kızın çilek aromalı diş macununu kullanıyorum.bi tek o tarz şeyler öğürme hissi yapıyo bende.
kalsiyum içinde güçlü bi vitamin kullanıyorum osteocare diye .kalsiyum magnezyum birazda çinko var.

kusmaları atlattık 2 gundur ama su bulantı hıssı hıc gecmıyor 2-3 gundur cıkarmıyorum ama suan o kadar kotuyumkı sanırım dayanamayıp cıkarıcam
ılk kızımda bu kadar uzun surmemıstı sanırım bu nıye boyle oldu anlam vermıyorum
hava sıcak bulantılar hat safhada yazın hamıle olmak ne zor yaa
sudan mıdem bulanıyor resmen boyle bırsey armı lımon sıkıp ıcıyorum offf bıtmedı gecmedı su bulantılar haftaya cuma 12. haftada bıtmıs olucak ama
gececek gıbı durmuyor

dün doktora gittim kasığımda hafif ağrı vardı birde merak kendi doktorum 3 temmuzda ikili test için çağırdı dayanamadım bende hastaneye gittim yavrum harekete başlamış kalp atışınıda dinletti 3. hamileliğim ama ilk kez bu zamana gelebildik ne güzelmiş.
ay_she biz bu iğneleri göbekten ne zamana kadar vurabilcez :26:

Ben hemen son gelişmeyi paylaşayım

Dün dr.a gittik(sabit dr. bulduk sonunda, bayaa konuşkan ve hafif kırık bi adam :) ) vee
bebişimizi gördük ilk kez kesenin içinde vee o deli gibi çarpan kalbinin sesini duyduk
eşime gülüyodum ama evet ben de biraz fazla heyecanlandım sanırım
3 kez dinletti dr., heyecandan ve sevinçten öyle güldüm ki tutamadım kendimi, zor duyduk kalp atışlarını
yalnız, geçen haftaki bir-iki damla kanamamı söyledim, ben söylemesem anlamiycakmış çünkü içerde hiç kanama bölgesi falan yokmuş.
yine de nolur nolmaz 1 iğne ve hap(progestan) verdi...
ve kaç haftalık dedi biliyo musunuz? 7+1 dedi...

arkadaşlar ya bende bugün hafif lekelenme oldu kahverengi leke gibi...iş yerindeyim peçete koydum peçeteye gelmiş yine biraz biliyorum doktora gitmek en sağlıklısı böyle konularda cahilce davranark yorumlarla hareket edeceğimi sanmayın elbette doktora gideceğim ama şu an iş yerindeyim ve o kadar çok izin aldım ki şu an çıkmam imkansız işlerde yoğun :S daha önce böyle birşeyle karşılaşan var mı en azından onu öğreneyim insan hep ilkleri yaşadığı için endişeye kapılıyor normal bir durumsa da farkında olmuyor

aynı durumdayım bir de üzerine migren eklendi bugün :85:

evet benim de geçen hafta oldu, ertesi gün de 1-2 damla kanamam oldu. dün doktordaydım ve progestan hap + iğne verdi. hapı da oral değil vajinal alıcaksın dedi hatta. ne olur ne olmaz diye yani muhtemel bir düşük durumunu önlemek için. çok telaşlanma ama gidemiyorsan bile en azından doktora telefon et ve bildir mutlaka.

Bu arada %100'ünde olmasa da büyük çoğunlukta geçerli olan bir şey söyledi doktor:
"mutlu çiftlerden" iseniz bulantı pek olmazmış.
doktorlar söylemezmiş genelde ama gerçekte büyük etkisi varmış bu durumun.

beylikdüzünde oturan hamisimiz var mı acaba?dr arayısımı sonlandıramadım henuz ((

vainal mi :S tamam canım sağol akşama kadar sürerse çıkışta giderim kan değil kahverengi şu an adet bitiminde daha doğrusu adet bittkten 1 gün sonra gelır ya çamaşıra oyle bırsey

vainal mi :S tamam canım sağol akşama kadar sürerse çıkışta giderim kan değil kahverengi şu an adet bitiminde daha doğrusu adet bittkten 1 gün sonra gelır ya çamaşıra oyle bırsey

tamam anladım senin demek istediğini :)
işte benim de kahverengi lekelenmem oldu, olmuş yani gece boyu,
ertesi gün de 2 dk.lık hareketlilikten sonra 1-2 damla kanamam oldu.
bunları söyleyince doktor "2 gün kanama" diye adlandırarak iyi ki söyledin dedi ve hemen iğne + hap verdi.

Ayşecim, benim yeni doktorumun söyledikleri doğrultusunda muhtemel doğum tarihi değişti, 26 ocak idi 29 ocak oldu.
boş vaktin olursa değiştirebilir misin?

oyy maşallah sübhnallahhh canımm ne güzell :) :) :) hayrılı olsun

canım yanlış bılmıyrosam 12 en gec 16 haftadan sonra koldan bacaktan vurmaya gecmemız lazım
cunku 12. Haftadan ıtıbaren bebıs göbek hızamıza gelmıs olucak iğnelerı direk rahıme saplamamak adına
kol bacak en ıyısı diye bılıyorum :) ben önelm olsun diye 12. Haftalık oldgumuzda ınsallahh
göbekten vurunmayı bırakıcam bende bişi sorcam ya şimdi hava cok sıcak ya iğnelerı dolapta mı saklıyosun
dısarda mı dun baya aklım karıstı ne yapsam die

canım gebeliğin özelıkle ılk ayalrında kanama lekelenme çok ama çok noral bişey ama bu bazen
bişeylerın yolunda gıtmedıgını veya bi sorun oldugunu gösteren bi işaret oalbılıyo
bunu keısnleştirmek ve bi, sorun varsa önlemını alabılmek ıcın dr a gozukmek en faydalısı
işten izin alamıyorum dmeıssın akşam özeldekı doktoruan gıdevbılrısın o cıkmıs olsa dahı nobetcı vardır
veya özelde drun yoksa kadın doğum polk olan devlet hastanelerının aciline gidersen
ve kanaman oldugunusölersen senınle bekeltmeden ılgılenıceklerdır canım dileirm önemsiz kanamadır :)

kalp atsıını gormusunuz maşallahh :)

ama doktorun dediğine katılmıyorum çok mutluyum ayrıca bebegım olacagı ıcın bu ıkıye katlandı

ama midem bulandıgına göre mutsuzuz öyle mi....dr belkı su acıdan demıstır mutsuz oldukalrı ıcın naz yapıyoalr anlamında

demsıtır ama bu da çok bilimsel bişey değil cidden ! Sana sölemıyorum yanlış anlama doktora diyorum yanı

alakaya maydanoz

ayşecim, benim yeni doktorumun söyledikleri doğrultusunda muhtemel doğum tarihi değişti, 26 ocak idi 29 ocak oldu.
Boş vaktin olursa değiştirebilir misin?[/font][/b][/color]

canım gebelık boyu devamlı değişicek tahmını doğum tarıhı bebegın sata göre gerı veya ileri oalbilir

fakat bu tarıhın değişmeyecegı böle kalacagı anlamıan gelemz yanı biz sata göre takıp edicez

takvımını de sata göre ayarlaman en ıyısı olucak canım cunku bır dahaki gittiğinde bebegın 2-3 gun ielrde

çıakbılır büyüme atakalrı diye bısey var cunku...her muayenden sorna tarıh değiştiremeyecegımız ıcın sata göre takıp eıdyoruz

mesela ben gecen pazartesı gıttıgımde 2 gun öndeydı sata göre ama cumartesı gittiimde 1 gun önde ıdı

değişir yanı

Son düzenleme:

yok ya o anlamda demedi yani hep panik, sıkıntılı, stresli evliliklerde veya gebelikte bu ruh hallerini yaşayanlarda daha fazla bulantı olur dedi. bilimsel mi bilmiyorum ama "bu bir gerçeklik, hekim ark.lar pek söylemez ama tamamında olmasa da gebelerin büyük çoğunluğunda tespit edilir aynı durum" didi cınım ayrıca bulantısı olanların hepsi de mutsuzdur demedi tabiki de! :) burada mutsuzluk, streslilik anlamında, annenin stresi yani. eşiyle mutlu olması da eşinin ona gösterdiği anlayış, yardım, sevgi ile alakalı. yani senin stresini sıkıntını alıyorsa sana iyi geliyordur, daha çok mutlu ediyordur dedi. yani daha çok gebelik boyunca günlük hayattaki rahatlığını kastediyor gebenin ve tabi eşinin de buna katkısının.

hmm anladım. benim sat'a güvenmeyişimin sebebi adetlerimin son 5-6 aydır çok düzensiz oluşu.
1 hafta geç, 1 hafta erken falan öyle düzensizdi ki. bunun da yanıltıcı etkisi var diye biliyorum da onun için sat'ın üstünde durmadım.

Slm kızlar nabersiniz?

Girdiğimden beri yeni bitti sayfalar.Kalp atışını duyan arkadaşlara hayırlı olsun diyorum.Lekelenme yaşayanlarda ayşenin dediği gibi önemsizde olaiblir akside ama mutlaka Dr gitsin beklemeden.Bende cumartesini iple çekiyorummm:) son 2 gün.Kısmet olursa cumartesi ense kalınlığına bakarız demişti Dr ilerden gittiği için.Umarım gerilememiştir herşey yolundadır.

slm kızlar naber

dün doktora gittim herşey yolunda 8 hafta 3 günlük dedi. 29 mayısta gittiğimde 6+3 dü..doğru ölçmüş demek ki :) ben de netten hesaplıyorum hep biraz önde çıkıyordu :) neyse ben artık doktora göre hesaplıycam da şu alttaki niye 10.hafta diyor canımı sıkıyor yahu

Son düzenleme:

anladım canım ama yıne de satın gecerlidir yanı ben de mart ayında düşük yaptım sonra bi ay adet gördüm

hamile kaldım...yanı ben de o arada gördüğüm bır adete göre hesaplıyorum ki benım reglım 27 gun sürer düşükten sonra

30 gün sürmüştü ama onu baz aldım...görüceksin dediğim gibi bebeğin devamlı değişick hele büyüdükçe kafa ölçüsüne göre

x haftalık boy ölçüsüne göre y haftalık karın ölçüsüne göre z haftalık olucak hangısını baz alacagını bılemıyceksın

o günler gelınce hatırlarsın :) :) :)

anladım canım ama yine de bana pek mantıklı gelmedi... :) bu çok farazi bişey

sahidenmi ayşe bana umut oldu söylediklerin
dün dr gittiğimde bana 6 haftalık dedi sata göre iki hafta geriden dedi
ben de dünden beri araştıyom farkı kaparmı diye
haftaya yine gidecemde gelişimi için ne yapayım ne yiyeyim çünkü hiç miğde bulantım yok sabah bi tava sucuğu yedim kalktlmm
iki hafta önce kese küçük düşer demişdi dün sordum kesenin durumu iyi dedi ayyyyyy inşlah farkı kapatır fasulyem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…