2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
canım zor tabıı kolay mı benım de daha dune kadar 3 melek annesi yazıyodu zor allah ım suay ın ve diğer kaybeden

tüm arkadaşalrın yardımcısı olsun ve en ksıa zamanda sağlıkal tekrar nasib etsın ınsallahhh

benımde 7 aylıktı ıste ufak ufak almsıtım bişeler zahide leyl koyduk adını bi kutu ayaraldım ona yaptıkalrımı koydum içine

pozitifi gördüğüm tets i bile içinde 2 yelek biri pembe biri beyaz bi battanıye ve bir çift ayakkabı o kadar annem almsıtı herseyını

doğum yaklaştı dıye ama kısmet canım....sorma herkes soruyo edıyo anlıyorumda tedavı olsanıza fln diye akıl verılınce gıcık

oluyroum sorun varda biz tedavı olmuyrouz sankı illa bı sebepten bebek olmıcak değil ya sebepsiz yere de olamaybılıo bazen....

inşallah canım göürrüsünüz kalp atınısı :) ben de kısmeye sölememsıtım daha yenı yenı söyluyorum...

canım benim üzülmeyin en kısa zamanda güzel haberlerle gene yanınızdayım artık mart topiğimi nisan topiğimi olurum bilemem :KK34::KK54:
demet35 çok teşekkür ederim tatlım :KK54: sağlıklı ve hayırlı hamişlik dilerim

Son düzenleme:
canım 12-16 hafta gene iyi de gmbüş öle büyyo sertesıo kı gebelık ılerleınce ıgne batrımayı dahı dusunemıyroum su an :)

evet en iyi dr a sormak :) bend e dolaba koyayım yaa o zaman bozulru fln neem lazım :)

güle güle canım :)

e yazdım ben :)

canım ben telefonda da tutuyroum ama daha ksııtlı yanı ama pc dekı ayrıntılı :)

hem randevu gunelrımı de yazıyorum böylece unutmuyorum eger ısteyen olursa taslak olark mail atabılırım :)

ben istiyorum çok hoşuma gitti böyle bişe hazırlamak hiç aklıma gelmemişti şekercim:)

canım ben üzülmeyin en kısa zamanda güzel haberlerle gene yanınızdayım artık mart topiğimi nisan topiğimi olurum bilemem :KK34::KK54:
demet35 çok teşekkür ederim tatlım :KK54: sağlıklı ve hayırlı hamişlik dilerim

inşallah canım benım ınsallahhh :) :) :) nasılsın ıyımısın ?

ben istiyorum çok hoşuma gitti böyle bişe hazırlamak hiç aklıma gelmemişti şekercim:)

tamam canım yollayım fakat maıl adresın lazım ama sanırırm özel msj atamazsın cunku mesaj sayın az ben sana

mailimi yolayım sen abna maıl at öle şapalım :)

Ben bu ise cok sasiriyorum, Amerika'da folik asit'i ekmek ve hamur urunlerine ekstra ekliyorlar, hamile kalmak isteyen kadinlara folik asit almaya 3 ay oncesinden baslamalari oneriliyor. Turkiye'de ise doktorlar folik asit uzerinde pek durmuyorlar. Halbuki hamileligin ozellikle erken donemlerinde folik asit alinmasi sart, bebegin omuriliginin olusmasi sirasinda olusabilecek ciddi sorunlari engelledigi ispatlanmis bir sey. Spina bfida diye arastirin, folik asit bunu engelliyor. Ha 2. trimestr'dan sonra kullanilmayabilir belki, o zaman omurilik zaten kapanmis oluyor, ama en kritik gelisme zamani 1. trimestr'da kullanilmasi sart (28 gunden fazla).

Meme kanseri olayi ise feci bir yaniltmaca, ne bicim doktormus o oyle korkutma taktigi uygulamis resmen. Folik asit'in pek cok degisik tur kanseri onleyici etkisi oldugunu gosteren calismalar var. Meme kanseri uzerine negatif etkisi oldugunu soyleyen isvecte yapilmis bir calismanin sonucu cikiyor ama orada da buyuk bir istisna var. Genel toplumda negatif bir etkisi yok, ama bazi genetik ozelliklere sahip kadinlarda degisik bir etkisi olabiliyormus. Genetik olarak folik asiti farkli bir sekilde metabolize eden bir enzime sahipseniz o zaman daha yuksek risk olabiliyormus. Doktorun bu istisnayi herkese genelleyivermis, buyuk bir hata. Bu calismanin kendisinde bile hamile kalmaya calisan, hamile kadinlar folik asit kullansin diyor!!! Meme kanserinin ufak riski ile spastik bir bebek sahibi olma riskini tartip ona gore kullanirsiniz.

ne kadar güzel yazmışsın...

offf çok sıcak kızlar yaaa gece uyuyamadım sıcaktan kızoşta hortladı sabahın köründe hadi bakalım şimdi uyuyor bende kestireyim biraz dedim ama ne mümkün..sıcaktan koltuğa yapıştım valla.....ben hiçbirşey yiyemiyorum bi kahvaltıda zorla biraz ekmek peynir o yani ne olcak böyle çok canımı sıkıyor bu durum su bile içemiyorum çıkarma yok çok şükür ama çok iştahsızım yemek yemeyi özledim ama

Ben de dr. dan geldim, gayet iyiymişiz teyzeleriii. 7+3 günlüğüm. Dr. um bir sürü tahlil verdi yine. içerde hala kocaman yumoşlarım var. 12. haftadan sonra küçüleceklermiş . Crinone Jel i 1 adet e düşürdü. Yarın gidip bir sürü kan vereceğim ve de maalesef açlık kan şekerimi ölçtüreceğim. Iyyy o glikozu içmek te ölümm. Hele ki benim gibi tatlıyla arası olmayan hele bu ara hiç tatlı görmek istemeyen biri nasıl içeçeğim o şekerli suyuu yaa

Kızlar size birşey soracağım
Benim ultrason resimlerim net çıkmıyor.
Kafamda kurguladığım sebepler:
Ultrason cihazı iyi değil.
Yada kilolu olmamdan dolayı yağdan rahim iyi görünmüyor. Hangisi?
İnanın seçemiyorum ben bebeğimi...
Birde tırnaklarım geç uzuyor. Normalde hamilelerin ki hızlı uzarmış. Neden acaba?

Son düzenleme:
Ben de dr. dan geldim, gayet iyiymişiz teyzeleriii. 7+3 günlüğüm. Dr. um bir sürü tahlil verdi yine. içerde hala kocaman yumoşlarım var. 12. haftadan sonra küçüleceklermiş . Crinone Jel i 1 adet e düşürdü. Yarın gidip bir sürü kan vereceğim ve de maalesef açlık kan şekerimi ölçtüreceğim. Iyyy o glikozu içmek te ölümm. Hele ki benim gibi tatlıyla arası olmayan hele bu ara hiç tatlı görmek istemeyen biri nasıl içeçeğim o şekerli suyuu yaa

maşallah bebişine :) benim aşılama oldu çatlamayan yumoşlar kist olmuş ilk keseyi görmeye gittiğimde en büyüğü 6,5 cm di. dün 9+2 de kalmamış erimiş hepsi. seninkilerde eerirler 12 ye kalmadan.

Birde tırnaklarım geç uzuyor. Normalde hamilelerin ki hızlı uzarmış. Neden acaba?

bizi gidip şubat annelerine şikayet edersin ohhhh olsun :KK1::KK1::KK1:
şaka tabi
ultrasyon resmini net görmemen bence normal çünkü daha çok küçükler sabret

arkadaşlar benim duyduğm ve işe yarayan çatlak kremi pregnecare diye bir krem 39lira.kullananlar memnun.
ama eczacının biride kayısı yağı badem yağı ve vazelini karıştır aynı etkiye sahip oluyor dedi.

ultrasondandır o bebişde küçük kilodan değil doktor her defasında bana zayıf olduğun halde böyle düzgün göründü diyordu soramadım hiç ne alaka diye:KK9:. şu tırnakla tüy bende acayip uzuyor gına geldi kesmekten. herkesin bünyesi farklı benimde doğru düzgün bulantım yok iyikide yok :KK1:

bizi gidip şubat annelerine şikayet edersin ohhhh olsun :KK1::KK1::KK1:
şaka tabi
ultrasyon resmini net görmemen bence normal çünkü daha çok küçükler sabret

Hemende yakalandık :p
Beklerim bende o zaman ne yapıyım.. :)

ultrasondandır o bebişde küçük kilodan değil doktor her defasında bana zayıf olduğun halde böyle düzgün göründü diyordu soramadım hiç ne alaka diye:KK9:. şu tırnakla tüy bende acayip uzuyor gına geldi kesmekten. herkesin bünyesi farklı benimde doğru düzgün bulantım yok iyikide yok :KK1:

Hepimiz ayrı bir çeşidiz yahu. Bence de ultrasondan çünkü bebeği benimkinden küçük olanların daha net görünebiliyor...

merhaba arkadaşlar ben kadınlar kulübünde yeniyim bu gruba nasıl ekleneceğimi bilmiyorum bana yardımcı olan olursa sevinirim. Bu 3. hamileliğim diğeri daha 14 aylık olduğu için zorlanıyorum. Şu anda da mide bulantısından uyuyamıyorum herkese iyi geceler[/QUOT

hoşgeldiniz hayrlı olsun hamileliğiniz ne kadarlık hamilesiniz :)

merhaba kızlar :) aranızda bana da yer var mı :) allah izin verirse ocak ayında bende bebeğime kavuşacağım :KK9: :emir_bebek: inşallah hepimize bebeğimizi sağlıkla kucağımıza almak nasip olur :nazar:

Son düzenleme:

gözünüz aydın sağlıklı büyürler inş..açlık kanşekerini şimdiden mi istedi dr.ne yapcaz onlar için herşeye katlanıoz tatlı içemesekte..bendende tahliller için 4 tüp kan alınmıştı kan tutmuştu beni :KK1: 5-10 dk oturup dinlendim öle çıktım :KK1: bu yumoş muhabbetinizi anlamadım ama :KK17:

merhaba kızlar :) aranızda bana da yer var mı :) allah izin verirse ocak ayında bende bebeğime kavuşacağım :KK9: :emir_bebek: inşallah hepimize bebeğimizi sağlıkla kucağımıza almak nasip olur :nazar:

hoşgeldiniz ne demek buyrun buyrun,kızlar biraz kayın yer açılsın :KK1: amin cümlemize hayrlısıyla nasib olur inş.

slm kızlar nasılsınız
benim bu gün dr kontrolm vardı kalp atışını karnımdan ultrasyonla baktı duymadı
alttan ultrasyonla bakmam lazım dedim dr
alttan bakıncada çok az duydu çok çok küçük dedi sat tarihine göre 9 haftalık ama
ultrasyona göre 6 haftalık dedi
kese durumu iyi dedi ama kalp atışının düşük olması dr canını sıktı haftaya perşembe bidaha gel dedi
bilmiyorum acaba gitsemmi gitmek istemiyorum çok moralim bozuldu çok üzgünüm ALLAH bilir sonunu

mavi masal arkadaşım inş.bi şey yoktur inş.perşembe gittiğinde kalbinin atışını gümbür gümbür duyarsınız sıkma canını hem allah ne dediyse o olur varsa rızkı hiçbişey onun gelişine mani olamaz,allah gönlünüze göre hayrlı olanı versin inş.

Son düzenleme:
mavi masal arkadaşım inş.bi şey yoktur inş.perşembe gittiğinde kalbinin atışını gümbür gümbür duyarsınız sıkma canını hem allah ne dediyse o olur varsa rızkı hiçbişey onun gelişine mani olamaz,allah gönlünüze göre hayrlı olanı versin inş.

sağol cnm inşlah
tabiki ALLAH ne dedisiyse o

X